Založ si blog

Dankove stranícke sídla, transparentne netransparentné účty, Sulík všetko zadarmenko zruší, ale platená RTVS musí ostať

Ozaj nerozumiem Dankovi, o čo mu ide. Prioritné sú stranícke sídla? Počty členov? Nemala by to byť náhodou služba ľudu a nie panovanie nad ním? Aj som sa pousmial nad niektorými výrokmi o prihláškach do strany a ako by, že to mala strana odpovedať, respektíve dokonca sa žiadateľ o vstup mohol posťažovať.
Nuž, poznal som to kedysi na vlastnej koži. V jednom si však Danko s Matovičom určite dobre rozumejú. Rozumejú si vo finančnom hľadisku a ako krásne sa naplní kasa stranám po voľbách. Zo spoločného sa ľahko rozdáva!
Čo takto konečne zrušiť financovanie strán zo štátneho rozpočtu a nechať to na transparentne netransparentných príspevkoch od členov a sympatizantov? Veď politiku robia dobrovoľne a všetci sa hrdia, že oni vstúpili do politiky pomáhať ľuďom! No, ako im to máme uveriť?
Jednoducho Danko Matovičovi závidí, že u Matoviča si rozdelia stranícku úžeru štyria a v SNS cca 5.000 členov. No to je iba sen, ktorý s realitou nemá nič spoločné! Balík peňazí, ktorý slúži ako bianko šek temer na všetko, od korupcie cez nákup straníckych budov až po produkciu straníckych bludov.
Ozaj, k tým transparentným účtom. To, čo si vymysleli súčasní politici pre svoju konkurenciu hlavne z radov nezávislých, je totálny blud. Skoro žiadna banka transparentné účty neponúka. Ak aj, tak sa dlho čaká a tak vám neostáva nič iné len ísť k jedinej, ktorá ho ponúka a to teda za riadny mesačný poplatok za transparentnosť. Som proti mega kampaniam a prioritne proti veľkoplošných reklamám, ktoré doslova zamorujú celé Slovensko a sľubujú svetlé zajtrajšky, zabudli však pripomenúť, že pre slepcov. Volič zožerie temer všetko.
V predchádzajúcich voľbách KDH ide v regionálkach do koalície so Smerom, ktoré tak úprimne „neznáša“, že spoločne hlasujú a v druhých voľbách už sú v opozícii a idú do koalície s neoliberálmi. No super!
Bezák ukázal „správny“ smer! V málokom som sa takto zmýlil ako práve v ňom. Tu sme sa dostali presne do bodu, kedy by silní mali povedať dosť a postaviť sa tomu politickému divadlu, ináč nám naozaj budú vládnuť spr..tí! Bezák nenašiel v sebe silu vzdoru, prispôsobil sa.
Vraj je stále potrebné voliť menšie zlo a kedy konečne začneme voliť radšej väčšie dobro! Politici nám neslúžia, ale vládnu a to je jedno, či Smer so svojimi akože obedmi a vlakmi zadarmo, alebo neoliberáli, ktorí sú so svojimi hlavami hlboko v zadnej časti USA.
Dokonca v jednej veci má Sulík pravdu. Nič nie je zadarmo, ani vlaky, ani obed, len život a smrť a ani to niekedy nie. K vlakom som sa už vyjadroval mnoho krát. Tak nesystémovú vec som dosť dlho nevidel. O obedoch sa už tu vyjadrila blogerka Malinova.
Musím sa ako pacifista, no zároveň aj patriot vyjadriť k tým nákupom zbraní a úžasným výdavkom vo výške 2% HDP na zbrojenie. Mimochodom, HDP je taký fajnový odrb politikov pre občanov poukazujúci z brucha čísla, ako sa my to dobre máme. Odporúčam každému knihu s názvom Zlé peniaze od Juraja Karpiša, či polopatistické prednášky zatrateného Prof. Staneka. Aj keď s Karpišom na konci kapitol nie so všetkým súhlasím a kniha má značne veľa editorských nedostatkov a myslím, že na 144. strane nesedia percentá, tak je veľmi dobrým čítaním podobne ako Harari.
No nie o tom som chcel. Prečo ako sú milióny na obedy, nie sú aj milióny na RTVS? Ja dokonca musím v rámci jednej adresy platiť trikrát za RTVS. To je už fakt vrchol a riaditeľ ani rada RTVS sa vyhovárali len na zákon. Veľmi smutné a do očí volajúca neschopnosť manažmentu RTVS.
Ešte k železniciam. Žiak, študent mal by mať zadarmo cestu do školy a zo školy raz denne. Dôchodcovia nech si cestujú, pracovali a majú na takúto podporu nárok. Ich dôchodky hovoria jasnou rečou.
Prečo napríklad nie sú na železnice pre pracujúcich trebárs celosieťové lístky za 60 € na mesiac?
Ako by sa odľahčili cesty a pomohlo by sa životnému prostrediu? Na to Fico nepomyslel pri tej svojej obhajobe cestovného zadarmo? Je síce pravda, že kultúra cestovania totálne upadla a vrátila nás do čias socializmu, ale čo už. Za socíka aspoň ľudia medzi sebou komunikovali, teraz už len štuple v ušiach a zombie pohľad do displeja.

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

Dráčik a Lego, referendum áno a pád vládnych strán

12.11.2022

Nuž čo už, Lego som mal rád a aj mám na neho pekné spomienky. Asi najradšej som mal ako decko sériu Castle. Teraz však ku problému, ktorý vyvolali naši neoliberálni propagátori nacizmu, ktorý začínal podobným spôsobom aj v Nemecku a krištáľová noc mala nedávno výročie. Udávanie za názor, podnecovanie k nekalej súťaži či ohováranie. No, nechcel by som byť v koži [...]

Ján Budaj

Envirorezort preberie od lesníkov ďalšie pozemky. Budaj ohlásil tri národné parky, ktoré prejdú zonáciou

03.12.2022 17:25

Šéf ministerstva Ján Budaj prezradil aj ďalšiu ambíciu - chce vymenovať aj úplne nový národný park.

ALDE

Európski liberáli prijali v Bratislave rezolúciu o právach pre LGBTI+ ľudí

03.12.2022 17:02

Navrhovateľom rezolúcie bolo hnutie Progresívne Slovensko. Je reakciou na nedávny teroristický útok na Zámockej.

Peter Pellegrini, Richard Sulík

Politológ: Spolupráca SaS s Hlasom je politická realita. Ďalšie dýky do chrbta koalícia prežiť nemusí

03.12.2022 17:00

Hlas je pre Sulíka to najmenšie zlo a vládu s Petrom Pellegrinim by aktuálne zrejme uprednostnil pred vládou s Igorom Matovičom.

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 582
Celková čítanosť: 3419074x
Priemerná čítanosť článkov: 5875x

Autor blogu

Kategórie