Založ si blog

Dankove stranícke sídla, transparentne netransparentné účty, Sulík všetko zadarmenko zruší, ale platená RTVS musí ostať

Ozaj nerozumiem Dankovi, o čo mu ide. Prioritné sú stranícke sídla? Počty členov? Nemala by to byť náhodou služba ľudu a nie panovanie nad ním? Aj som sa pousmial nad niektorými výrokmi o prihláškach do strany a ako by, že to mala strana odpovedať, respektíve dokonca sa žiadateľ o vstup mohol posťažovať.
Nuž, poznal som to kedysi na vlastnej koži. V jednom si však Danko s Matovičom určite dobre rozumejú. Rozumejú si vo finančnom hľadisku a ako krásne sa naplní kasa stranám po voľbách. Zo spoločného sa ľahko rozdáva!
Čo takto konečne zrušiť financovanie strán zo štátneho rozpočtu a nechať to na transparentne netransparentných príspevkoch od členov a sympatizantov? Veď politiku robia dobrovoľne a všetci sa hrdia, že oni vstúpili do politiky pomáhať ľuďom! No, ako im to máme uveriť?
Jednoducho Danko Matovičovi závidí, že u Matoviča si rozdelia stranícku úžeru štyria a v SNS cca 5.000 členov. No to je iba sen, ktorý s realitou nemá nič spoločné! Balík peňazí, ktorý slúži ako bianko šek temer na všetko, od korupcie cez nákup straníckych budov až po produkciu straníckych bludov.
Ozaj, k tým transparentným účtom. To, čo si vymysleli súčasní politici pre svoju konkurenciu hlavne z radov nezávislých, je totálny blud. Skoro žiadna banka transparentné účty neponúka. Ak aj, tak sa dlho čaká a tak vám neostáva nič iné len ísť k jedinej, ktorá ho ponúka a to teda za riadny mesačný poplatok za transparentnosť. Som proti mega kampaniam a prioritne proti veľkoplošných reklamám, ktoré doslova zamorujú celé Slovensko a sľubujú svetlé zajtrajšky, zabudli však pripomenúť, že pre slepcov. Volič zožerie temer všetko.
V predchádzajúcich voľbách KDH ide v regionálkach do koalície so Smerom, ktoré tak úprimne „neznáša“, že spoločne hlasujú a v druhých voľbách už sú v opozícii a idú do koalície s neoliberálmi. No super!
Bezák ukázal „správny“ smer! V málokom som sa takto zmýlil ako práve v ňom. Tu sme sa dostali presne do bodu, kedy by silní mali povedať dosť a postaviť sa tomu politickému divadlu, ináč nám naozaj budú vládnuť spr..tí! Bezák nenašiel v sebe silu vzdoru, prispôsobil sa.
Vraj je stále potrebné voliť menšie zlo a kedy konečne začneme voliť radšej väčšie dobro! Politici nám neslúžia, ale vládnu a to je jedno, či Smer so svojimi akože obedmi a vlakmi zadarmo, alebo neoliberáli, ktorí sú so svojimi hlavami hlboko v zadnej časti USA.
Dokonca v jednej veci má Sulík pravdu. Nič nie je zadarmo, ani vlaky, ani obed, len život a smrť a ani to niekedy nie. K vlakom som sa už vyjadroval mnoho krát. Tak nesystémovú vec som dosť dlho nevidel. O obedoch sa už tu vyjadrila blogerka Malinova.
Musím sa ako pacifista, no zároveň aj patriot vyjadriť k tým nákupom zbraní a úžasným výdavkom vo výške 2% HDP na zbrojenie. Mimochodom, HDP je taký fajnový odrb politikov pre občanov poukazujúci z brucha čísla, ako sa my to dobre máme. Odporúčam každému knihu s názvom Zlé peniaze od Juraja Karpiša, či polopatistické prednášky zatrateného Prof. Staneka. Aj keď s Karpišom na konci kapitol nie so všetkým súhlasím a kniha má značne veľa editorských nedostatkov a myslím, že na 144. strane nesedia percentá, tak je veľmi dobrým čítaním podobne ako Harari.
No nie o tom som chcel. Prečo ako sú milióny na obedy, nie sú aj milióny na RTVS? Ja dokonca musím v rámci jednej adresy platiť trikrát za RTVS. To je už fakt vrchol a riaditeľ ani rada RTVS sa vyhovárali len na zákon. Veľmi smutné a do očí volajúca neschopnosť manažmentu RTVS.
Ešte k železniciam. Žiak, študent mal by mať zadarmo cestu do školy a zo školy raz denne. Dôchodcovia nech si cestujú, pracovali a majú na takúto podporu nárok. Ich dôchodky hovoria jasnou rečou.
Prečo napríklad nie sú na železnice pre pracujúcich trebárs celosieťové lístky za 60 € na mesiac?
Ako by sa odľahčili cesty a pomohlo by sa životnému prostrediu? Na to Fico nepomyslel pri tej svojej obhajobe cestovného zadarmo? Je síce pravda, že kultúra cestovania totálne upadla a vrátila nás do čias socializmu, ale čo už. Za socíka aspoň ľudia medzi sebou komunikovali, teraz už len štuple v ušiach a zombie pohľad do displeja.

EÚ preplatí zvýšené ceny energií a Rusko prehralo vojnu

23.07.2022

Všetky správy, ktoré počúvate o zdražovaní, sú jednoducho hoaxy. Vraj na domácnosť sa zvýši cena za energie od 120 do cca 250 € na mesiac. To kto tu šíri také bludy? Veď Šulino nám zabezpečil plynu dosť a ešte lacnejšieho, ako ten ruský. Prezidentka povedala, že nárast cien bude maximálne 50 € na hlavu a ani to by nemusel byť ak by sme trošku prestali plytvať s [...]

Učenie zábavou alebo sústruženie v Hradci Králové. Remeslá ešte chvalabohu nevymreli

16.07.2022

V rámci mobilít programu Erasmus+ som sa zúčastnil na kurze sústruženia v Hradci Králové. Kurz organizuje Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku. Pôvodne som si mal vyskúšať iný kurz v Estónsku, ale pre Covid bol zrušený. Náhrada sa našla a na moje úpenlivé prosby sa našlo aj jedno voľné miesto. Zväčša ešte len vyvesia kurzy a už sú [...]

Amatér Sulík v plnej paráde a doslova hlúpe rady EÚ v energetickej kríze, ktorú si spôsobila sama

15.07.2022

Sulík je totálny amatér a okrem svojho zabezpečenia v Austrálii a Dubaji neurobil absolútne nič pre občanov Slovenska, podobne ako celá tá jeho saralabanda, z ktorej chce vyskočiť. Ukážkovo zavádza a doslova nabaľuje SPP prašuľky. Veď potečú len od ľudí a privedú ich ešte do väčšej chudoby. Také rady ako: znížte si kúrenia na 20 °C, alebo sprchujte sa dvaja [...]

Igor Matovič

Rokovanie o platoch lekárov sa vyostrilo: Na Matovičovu ponuku reagujú 3500 výpoveďami

19.08.2022 17:10, aktualizované: 18:54

Šéf lekárskych odborárov Peter Visolajský však po ukončení rokovaní na Úrade vlády vyhlásil, že iná možnosť ako hromadné výpovede lekárov neexistuje.

Vatikán / Socha /

Klimatickí aktivisti sa prilepili k soche Laokoóna vo Vatikánskych múzeách

19.08.2022 16:46

Aktivisti zo skupiny "Ultima Generazione" (Posledná generácia) takto vyjadrili nesúhlas s využívaním fosílnych palív.

Charkov

Deň, keď v Charkove zabili sedemnásť ľudí

19.08.2022 16:27

Hrozný deň, výbuchy, požiare, trosky, spod ktorých sa ľudia nevedia dostať. Pretože sú hluchonemí, nepočujú záchranárov a nereagujú.

zdravotne sestry

Ako zarába slovenský lekár, či sestra oproti kolegom EÚ?

19.08.2022 15:57, aktualizované: 18:45

Pozrite si v tabuľkách porovnanie ročných platov lekárov, sestier a záchranárov v Európe.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 569
Celková čítanosť: 3315522x
Priemerná čítanosť článkov: 5827x

Autor blogu

Kategórie