Založ si blog

Hrozba Fedotova, Čaputovej figúrka SaSkiho voľba zo zahraničia

Momentálne sa u nás, ale aj vo svete toľko deje, že centrálna téma sa ani nedá vybrať. V prvom rade mi nedá zareagovať na nótu jeho excelencie – veľvyslanca Ruska Fedotova, na tých našich „expertov“. Lajčák protestuje. Nuž, mám taký pocit, že by sa skôr mal venovať „hrdinom“, ktorí pravdepodobne vraždili aj na Slovensku a to Banderovcom. Tam je nejako ticho. Keď už pretiekla povestná kvapka, odrazu sa pán Lajčák čuduje. Kto vyhlásil a dal do oficiálne bezpečnostnej správy, že Rusko je pre nás potencionálna hrozba? Sankcie, sústavná protiruská kampaň. Pre nie sú nepriatelia ani Rusi a ani Američania ak ostanú doma a prídu k nám maximálne ako turisti. Viac ako inokedy predtým som presvedčený, že by nám pasovala neutralita.
Toľko miliárd vyhodených do vzduchu. Vraj obrana. No pred kým, keď EÚ nie je schopná ani len si postrážiť hranice. Sme na vrchole ekonomického rastu a zároveň v rámci našej megaotvorenej ekonomiky sme totálne závislí na automobilkách. Nie sme v ničom sebestační. Na toto mali ísť peniaze a nie na šrot. Ak si zoberiem vzdor Severnej Kórey a ako sa tam Trumpko tlačí a debatuje s diktátorom, tak je mi ho úprimne ľúto. V Afganistane či Iraku prakticky USA vojnu prehrali a vlastne, kde ju v tých lokálnych konfliktoch vyhrali? Bombardovanie, likvidácia majetku, životného prostredia a hlavne ľudských životov. No, jednoducho demokracia sa nedá nanútiť vybombardovaním.
Ak má Trump rešpekt pred Kimom čo potom pred Ruskom či Čínou? Huawei a jej sledovanie? Veď je to na smiech. My sme predsa sledovaní nonstop. Kreditné karty, náš pohyb prostredníctvom mobilu, sociálne siete …. No čo už sa Číňan môže viac dozvedieť? Veď my sme takí, že na web zavesíme už úplne všetko. No a najväčšia pecka je ten náhodný satelit, ktorý čírou náhodu sledoval akurát dom, v ktorom sa stala vražda.
Začína to presne tak, ako kedysi pred prvou svetovou. Ekonomicky sme síce na vrchole, ale kto si všíma postupné odchádzanie firiem, rušenie dcérskych spoločností atď. Musí si vyvodiť len jeden záver. Obrovská nadpordukcia a postupné odmietanie nekonečného chrlenia tovarov, spotrebiteľom sa musí niekde prejaviť. Apropó, vraj „Matka slovenských bánk“! To je čo za hoax? My máme ešte nejakú banku?

Kiska ako figúrka, ktorú si nechal vytlačiť prostredníctvom 3D tlačiarne sa stala hitom. Čaputová je niečo podobné. Kedy si dá vytlačiť figúrku? Nech je zbierka kompletná a potom sa už odfotiť ako Mimoň, čo mimochodom znamená prisluhovač. Teda, pán Kiska sa len uviedol na správnu mieru. Pravdepodobne bude pokračovať aj v nepozvaní reprezentantov druhej najsilnejšej strany, aspoň podľa posledných prieskumov. No a tu je problém, ak je na prvom mieste Smer a na druhom ĽSNS, ako môže mať menovaná vo svojom platenom prieskume viac ako 50 %? Je pretlačovaná neoliberálnou platformou reprezentujúcou Progresívne Slovensko, čiže žiadna nezávislosť v tomto prípade neexistuje. Kampaň beží v plnom prúde a už by dávala milosť. Nerozumné.
Kiska sa rozhodol naložiť Šefčovičovi, no ako mnoho krát predtým to malo opačný efekt. Už prosil o milosť, už sa pomaly vyplakával. Proste trápne. Teraz mu nakladajú už azda všetci. Ak nechce, aby sa Čaputová dostala do druhého kola, tak nech pokračuje ďalej. Čo vystúpenie – to perla.

Ešte k tej voľbe prezidenta zo zahraničia. To, čom si vypočul od Klusa a iných expertov, asi nie je ani možné. Iste, bral by som, ak by sa dalo hlasovať prostredníctvom čipového občianskeho preukazu, veď to sa vraj nedá zneužiť a neprehľadný portál stál milióny. Vedel by som si predstaviť, že ten, kto by požiadal, že chce hlasovať elektronicky by bol zapísaný k týmto voličom a už všetko by im chodilo len elektronicky a boli by vylúčení zo zoznamov voličov v regiónoch, aby nenastala duplicita. No neviem si predstaviť návrh, že volič zakrúžkuje svojho kandidáta aj pre prvé aj pre druhé kolo naraz!!! Potom majme jednokolové voľby a bude. Ešte aj ušetríme. Čo je to vôbec za nápad? Veď v druhom kole môžem voliť úplne inú osobu podľa toho, kto sa tam dostane. Takýmto krokom by prakticky znemožnili slobodnú voľbu páni liberáli.

Lídri národných strán? Nedajte sa vysmiať.

03.11.2019

To, čo sa deje v súčasnosti na tzv. národnej scéne nie je nič iné ako stretnutie mega ega. Lídri rokujú bez členských základní a či hľadajú nejakých odborníkov či skutočne pronárodne viac »

N-ko vie všetko, Pellegriniho dobrá prezidentka a Elán v akcii

15.10.2019

Od nedele je už aj Smer pomaly naruby, pretože sa nevyhranil voči nikomu a šiel by do vlády aj s Kiskom. Ak by bol povedal pán premiér, že možno by spolupracovali so stranou Za ľudí, ale s Kiskom viac »

KDH je naozaj ako Notre-Dame, Truban naozaj chce spolupracovať

13.10.2019

Tak a máme po prvom oficiálnom vystúpení lídra strany Vlasť Harabina a neoliberálneho spojenca PS či Za ľudí, Hlinu - predsedu demokratického kresťanstva. Áno, Hlina mal pravdu. KDH je ako viac »

parlament,

Prieskum: Voľby by vyhral Smer, Kiskova strana na druhom mieste

14.11.2019 22:51, aktualizované: 23:04

Prieskum na vzorke 1 111 respondentov sa uskutočnil od 9. do 13. novembra.

Benátky / povodeň /

Talianska vláda vyhlásila v Benátkach stav núdze

14.11.2019 22:00

Taliansky premiér Giuseppe Conte po tom, čo v Benátkach, kde mimoriadne zaplavilo známe pamiatky, domy i obchody, strávil noc, označil rozsiahle povodne za „ranu do srdca krajiny“.

BRICS

Lídri BRICS podporili parížsku dohodu, odmietli vojenské riešenie v Sýrii

14.11.2019 21:26

Na výročnom stretnutí lídrov BRICS privítal brazílsky hostiteľ, prezident Jair Bolsonaro okrem Putina a Siho aj indického premiéra Módího a juhoafrického prezidenta Ramaphosu.

Auschwitz, Osvienčim

Pri bývalom tábori smrti v Treblinke našli neznámy masový hrob

14.11.2019 20:47

Ide o priestor s rozmermi 4,5 na 3,4 metra, v ktorom boli len desať až pätnásť centimetrov pod zemou zahrabané ľudské ostatky. Koľko obetí tam môže byť, zatiaľ nie je jasné.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 322
Celková čítanosť: 1202121x
Priemerná čítanosť článkov: 3733x

Autor blogu

Kategórie