Založ si blog

Hrozba Fedotova, Čaputovej figúrka SaSkiho voľba zo zahraničia

Momentálne sa u nás, ale aj vo svete toľko deje, že centrálna téma sa ani nedá vybrať. V prvom rade mi nedá zareagovať na nótu jeho excelencie – veľvyslanca Ruska Fedotova, na tých našich „expertov“. Lajčák protestuje. Nuž, mám taký pocit, že by sa skôr mal venovať „hrdinom“, ktorí pravdepodobne vraždili aj na Slovensku a to Banderovcom. Tam je nejako ticho. Keď už pretiekla povestná kvapka, odrazu sa pán Lajčák čuduje. Kto vyhlásil a dal do oficiálne bezpečnostnej správy, že Rusko je pre nás potencionálna hrozba? Sankcie, sústavná protiruská kampaň. Pre nie sú nepriatelia ani Rusi a ani Američania ak ostanú doma a prídu k nám maximálne ako turisti. Viac ako inokedy predtým som presvedčený, že by nám pasovala neutralita.
Toľko miliárd vyhodených do vzduchu. Vraj obrana. No pred kým, keď EÚ nie je schopná ani len si postrážiť hranice. Sme na vrchole ekonomického rastu a zároveň v rámci našej megaotvorenej ekonomiky sme totálne závislí na automobilkách. Nie sme v ničom sebestační. Na toto mali ísť peniaze a nie na šrot. Ak si zoberiem vzdor Severnej Kórey a ako sa tam Trumpko tlačí a debatuje s diktátorom, tak je mi ho úprimne ľúto. V Afganistane či Iraku prakticky USA vojnu prehrali a vlastne, kde ju v tých lokálnych konfliktoch vyhrali? Bombardovanie, likvidácia majetku, životného prostredia a hlavne ľudských životov. No, jednoducho demokracia sa nedá nanútiť vybombardovaním.
Ak má Trump rešpekt pred Kimom čo potom pred Ruskom či Čínou? Huawei a jej sledovanie? Veď je to na smiech. My sme predsa sledovaní nonstop. Kreditné karty, náš pohyb prostredníctvom mobilu, sociálne siete …. No čo už sa Číňan môže viac dozvedieť? Veď my sme takí, že na web zavesíme už úplne všetko. No a najväčšia pecka je ten náhodný satelit, ktorý čírou náhodu sledoval akurát dom, v ktorom sa stala vražda.
Začína to presne tak, ako kedysi pred prvou svetovou. Ekonomicky sme síce na vrchole, ale kto si všíma postupné odchádzanie firiem, rušenie dcérskych spoločností atď. Musí si vyvodiť len jeden záver. Obrovská nadpordukcia a postupné odmietanie nekonečného chrlenia tovarov, spotrebiteľom sa musí niekde prejaviť. Apropó, vraj „Matka slovenských bánk“! To je čo za hoax? My máme ešte nejakú banku?

Kiska ako figúrka, ktorú si nechal vytlačiť prostredníctvom 3D tlačiarne sa stala hitom. Čaputová je niečo podobné. Kedy si dá vytlačiť figúrku? Nech je zbierka kompletná a potom sa už odfotiť ako Mimoň, čo mimochodom znamená prisluhovač. Teda, pán Kiska sa len uviedol na správnu mieru. Pravdepodobne bude pokračovať aj v nepozvaní reprezentantov druhej najsilnejšej strany, aspoň podľa posledných prieskumov. No a tu je problém, ak je na prvom mieste Smer a na druhom ĽSNS, ako môže mať menovaná vo svojom platenom prieskume viac ako 50 %? Je pretlačovaná neoliberálnou platformou reprezentujúcou Progresívne Slovensko, čiže žiadna nezávislosť v tomto prípade neexistuje. Kampaň beží v plnom prúde a už by dávala milosť. Nerozumné.
Kiska sa rozhodol naložiť Šefčovičovi, no ako mnoho krát predtým to malo opačný efekt. Už prosil o milosť, už sa pomaly vyplakával. Proste trápne. Teraz mu nakladajú už azda všetci. Ak nechce, aby sa Čaputová dostala do druhého kola, tak nech pokračuje ďalej. Čo vystúpenie – to perla.

Ešte k tej voľbe prezidenta zo zahraničia. To, čom si vypočul od Klusa a iných expertov, asi nie je ani možné. Iste, bral by som, ak by sa dalo hlasovať prostredníctvom čipového občianskeho preukazu, veď to sa vraj nedá zneužiť a neprehľadný portál stál milióny. Vedel by som si predstaviť, že ten, kto by požiadal, že chce hlasovať elektronicky by bol zapísaný k týmto voličom a už všetko by im chodilo len elektronicky a boli by vylúčení zo zoznamov voličov v regiónoch, aby nenastala duplicita. No neviem si predstaviť návrh, že volič zakrúžkuje svojho kandidáta aj pre prvé aj pre druhé kolo naraz!!! Potom majme jednokolové voľby a bude. Ešte aj ušetríme. Čo je to vôbec za nápad? Veď v druhom kole môžem voliť úplne inú osobu podľa toho, kto sa tam dostane. Takýmto krokom by prakticky znemožnili slobodnú voľbu páni liberáli.

Matovičovi rakva, Ficovi či Kaliňákovi šibenica, Rostasovi prepadovka, ĽSNS sa vyhrážali osudom Tisa

30.11.2020

Tak, máme zase o čom písať. Teraz je to o rakve, ktorú priniesli pred Matovičov dom. Taký Budaj dal tak propagandistický status, že aj ÚVKSČ bledne závisťou. Nie nadarmo, dobrý žiak to bol. Vraj sa nemajú do toho zaťahovať deti. Kto vlastne zatiahol deti do politiky? ĽSNS? Fico? Nie, samotný Matovič vo svojich predvolebných spotoch zatiahol svoje dieťa do politiky. Na [...]

Pôjdu Čaputová a Matovič príkladom a dajú sa zaočkovať ako prví? Ozaj, je Kollár chorý?

29.11.2020

Jednoznačne výrok typu, ktorý vraj prezentoval sám veľký Matelko, hlava pomazaná či namazaná, o tom, že sa pôjde testovať ako posledný, je znova absolútne na odtrhnutie dekľa! Neviem, kde a kedy ho takéto duchaplné výroky napadnú, ale mal by viac hamovať. Nie je kapitánom potápajúcej sa lode, alebo nám niečo nepovedal? Žeby Slovensko išlo ku dnu ako Titanic? Nemal by sa [...]

Matovič si už generálneho prokurátora vybral a Sulík je dobrý policajt, diletant Šípoš

24.11.2020

To, čo včera predviedol Matovič, už vôbec nie je na smiech. Vraj vystúpia z koalície, ak by náhodou niektoré vládne strany hlasovali s opozičnými! No niečo neskutočné. Tak Matovič už fakticky vie, kto bude generálnym prokurátorom a celé toto výberové konanie je len čistá fraška. Matovičovi sa dostalo niečo do uší! No super, nemal by byť generálny prokurátor [...]

Venezuela / Nicolás Maduro /

"Kto nevolí, neje". Za neúčasť vo voľbách hrozí Madurov režim i obmedzením potravinových balíčkov

02.12.2020 16:45

Parlamentné voľby ako neslobodné bojkotuje veľká časť opozície, ktorá namiesto nich zorganizuje on-line referendum o zotrvaní prezidenta Madura pri moci.

Igor Matovič

Matovič chce otvoriť niektoré školy, testovanie preberá do vlastných rúk

02.12.2020 16:26, aktualizované: 16:53

Premiér tvrdí, že vidí ochotu niektorých riaditeľov škôl, starostov i primátorov zapojiť sa do testovania. Rezort školstva podľa neho hľadá výhovorky.

Robert fico, smer

Smer chce začať zber podpisov na iniciovanie referenda začiatkom roka

02.12.2020 16:06

Poslanci NR SR v stredu neschválili program mimoriadnej schôdze, ktorú inicioval Smer

Maroš Žilinka

V skúšobnej voľbe generálneho prokurátora obstál najlepšie Žilinka, koalícia stále rokuje

02.12.2020 14:54, aktualizované: 16:45

Premiér Igor Matovič uviedol, že sa koalícia priblížila k dohode na mene kandidáta.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 439
Celková čítanosť: 2357001x
Priemerná čítanosť článkov: 5369x

Autor blogu

Kategórie