Založ si blog

Marketingové voľby na Slovensku

Aký rozdiel je medzi Colou a Pepsi? Odveká vojna medzi týmito nápojmi prebieha neustále. Firmy sa predbiehajú v marketingu a ponúkajú nám „otrávenú vodu“, ako ju definoval hlavný hrdina filmu Captain Fantastic, ktorého stvárnil Viggo Mortensen (veľmi odporúčam). Slovensko sa dostalo na rázcestie, kedy už nebudú vyhrávať idey, ale marketing oligarchov.
Presne tam sme sa dopracovali nielen pri týchto voľbách, ale aj pri tých lokálnych. Kampane, propagácia na sociálnych sieťach, doslova pretláčanie niektorých kandidátov novinármi v médiách a nielen súkromných, ale aj štátnych. Koncerty, kortešačky, rozdávanie kroasantov, veľkoplošné reklamy a obrovské investície už aj do lokálnych kampaní. Áno, Slováci si zvykli kupovať otrávenú vodu. Naháňajú korporáciám financie, za čo dostanú trošku návykového sladeného nápoja s bublinkami, ktorý okrem ničenia zdravia a spôsobovania obezity ešte aj brutálne znečisťuje životné prostredie plastom či plechovkami. Pritom na zahasenie smädu postačuje podstatne lacnejšia voda z kohútika, ktorá však stojí minimum a dokonca sme si zvykli (nútene, pretože u nás úžitková voda nie je v rozvodoch) aj splachovať WC pitnou vodou, čo považujem za obrovský prehrešok. No ktože je bohatší od nás? Nemyslíme dopredu.
Problémom Slovákov je strata určitého odhadu a analýzy budúcnosti. Ideme po vzore USA. Najprv zbombardujeme a potom uvidíme čo a ako. Začali sme sa až príliš približovať matérii, ktorá nás rozožiera zvnútra. Naše schránky sa nám začali vyprázdňovať a nahrádza ich mobil, sociálna sieť a internet. Už sa nemusíte nič učiť, všetko je na webe. Nie je potrebné si overovať fakty, hodnoty atď..
Nadávajú si harabinovci s kotlebovcami. No nikto za to nemôže. Jednoducho, pri voľbách rozhodli nezúčastnení. Áno, oni sú víťazi volieb. Ani Čaputová, ani Šefčovič, ani Harabin a ani Kotleba. Pre vyše 50% voličov je nejaká voľba prezidenta iba zbytočným mrhaním času. Nemali si asi z koho vybrať, nemali chuť voliť a je im to v podstate jedno. Hlavne ich kampane už vôbec nezaujímajú. Sľuby, sľuby, sľuby, pritom ide len o flek a moc.
Teraz som dočítal knihu od Banáša: Prebijem sa! Štefánik. Kedy na Slovensku budeme mať politika jeho kvalít a myslenia? Kedy bude naozaj zato stáť nejaká osoba, aby jej ľudia odovzdali bez výčitiek svedomia hlas? To, čo on vybojoval v súčasnosti postupne strácame. Jeho životopis je zaujímavý a nie nejaká pezinská skládka! On bojoval skutočne a za cenu obetí a života. Súčasný politik je len ľudská schránka, v ktorej blikajú euríky a boj o moc.
Tento európsky marazmus, ktorý v súčasnosti sa akosi nedá opraviť, pretože ľudia sú už úplne otrávení a neprebudení zo sna všemocných peňazí a jednoducho potrebujú padnúť na dno po stránke ekonomickej aj bezpečnostnej. Náprava bude veľmi ťažká a dostaneme sa do druhého stredoveku, alebo do neoliberálnej diktatúry. Začína sa nám Matrix, pomaly, plazivo sa nám zabára čím hlbšie do hláv. Už nemysli na zajtra! Ži tu a teraz! Na následky sa už prestalo myslieť. Dopady však budú o to horšie. Či pôjdem voliť? Áno, pôjdem! Nemám veľmi na výber, ale neoliberalizmus to nebude.
Musím si jednoducho vybrať nejaký otrávený colový nápoj, či už s cukrom, umelým sladidlom, ale piť ho nebudem.

Matovičovi rakva, Ficovi či Kaliňákovi šibenica, Rostasovi prepadovka, ĽSNS sa vyhrážali osudom Tisa

30.11.2020

Tak, máme zase o čom písať. Teraz je to o rakve, ktorú priniesli pred Matovičov dom. Taký Budaj dal tak propagandistický status, že aj ÚVKSČ bledne závisťou. Nie nadarmo, dobrý žiak to bol. Vraj sa nemajú do toho zaťahovať deti. Kto vlastne zatiahol deti do politiky? ĽSNS? Fico? Nie, samotný Matovič vo svojich predvolebných spotoch zatiahol svoje dieťa do politiky. Na [...]

Pôjdu Čaputová a Matovič príkladom a dajú sa zaočkovať ako prví? Ozaj, je Kollár chorý?

29.11.2020

Jednoznačne výrok typu, ktorý vraj prezentoval sám veľký Matelko, hlava pomazaná či namazaná, o tom, že sa pôjde testovať ako posledný, je znova absolútne na odtrhnutie dekľa! Neviem, kde a kedy ho takéto duchaplné výroky napadnú, ale mal by viac hamovať. Nie je kapitánom potápajúcej sa lode, alebo nám niečo nepovedal? Žeby Slovensko išlo ku dnu ako Titanic? Nemal by sa [...]

Matovič si už generálneho prokurátora vybral a Sulík je dobrý policajt, diletant Šípoš

24.11.2020

To, čo včera predviedol Matovič, už vôbec nie je na smiech. Vraj vystúpia z koalície, ak by náhodou niektoré vládne strany hlasovali s opozičnými! No niečo neskutočné. Tak Matovič už fakticky vie, kto bude generálnym prokurátorom a celé toto výberové konanie je len čistá fraška. Matovičovi sa dostalo niečo do uší! No super, nemal by byť generálny prokurátor [...]

Venezuela / Nicolás Maduro /

"Kto nevolí, neje". Za neúčasť vo voľbách hrozí Madurov režim i obmedzením potravinových balíčkov

02.12.2020 16:45

Parlamentné voľby ako neslobodné bojkotuje veľká časť opozície, ktorá namiesto nich zorganizuje on-line referendum o zotrvaní prezidenta Madura pri moci.

Igor Matovič

Matovič chce otvoriť niektoré školy, testovanie preberá do vlastných rúk

02.12.2020 16:26, aktualizované: 16:53

Premiér tvrdí, že vidí ochotu niektorých riaditeľov škôl, starostov i primátorov zapojiť sa do testovania. Rezort školstva podľa neho hľadá výhovorky.

Robert fico, smer

Smer chce začať zber podpisov na iniciovanie referenda začiatkom roka

02.12.2020 16:06

Poslanci NR SR v stredu neschválili program mimoriadnej schôdze, ktorú inicioval Smer

Maroš Žilinka

V skúšobnej voľbe generálneho prokurátora obstál najlepšie Žilinka, koalícia stále rokuje

02.12.2020 14:54, aktualizované: 16:45

Premiér Igor Matovič uviedol, že sa koalícia priblížila k dohode na mene kandidáta.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 439
Celková čítanosť: 2356933x
Priemerná čítanosť článkov: 5369x

Autor blogu

Kategórie