Založ si blog

Diplomovka Čaputovej či iné výhovorky

Nejako sa začínam strácať v tých akademických tituloch. Danka išli odvolávať za plagiát a v prípade Čaputovej, ktorá ide kandidovať za prezidentku vôbec nevadí, že asi žiadnu diplomovú prácu napísať nemusela a postačila jej obyčajná brožúra zlátanín. O čom to svedčí? No hlavne o veľmi úbohom stave vysokého školstva na Slovensku.
Ako strojný inžinier som pripravoval diplomovku tri roky, chodil som na meračky, konzultoval som a písal. Toto, čo sa deje teraz a ako vychádzajú na povrch „klobáskové“ tituly, je priam neuveriteľné! Odraz sa pani kandidátka spamätá a zistí, že asi naozaj nemá nejakú tu kocipientskú prax, mala ju nejako čudne súbežnú so živnosťou, čo asi mať nemala, respektíve o tom nevedela. Tých vecí, čo nevie a mala by ako právnička vedieť, je nejako veľa. Kiskovi som sa nečudoval, že má napísaný názor na niektoré právnické otázky, on zarábal na titul prezidenta úplne ináč!
Tá prax ma ani tak nezaujíma, ako skôr výsledky súdnych sporov, jej zastupovanie v jednotlivých sporoch, výhry či prehry a koho a čo vlastne zastupovala. Okrem nejakej pezinskej skládky vlastne o týchto informáciách každý mlčí.
Je právničkou, ale vlastne nie je tam žiadna relevatná diplomová práca. Je advokátka, ale vlastne nie a dala sa vyškrtnúť, je vedúcou postavou v prípade pezinskej skládky, ale vlastne to ani len nepripravovala. So Šefčovičom majú asi tie tituly podobnú charakteristiku. Boli, neboli? Nevieme my a oni už vôbec nie.
Z oboch strán totálna demagógia a marketing najhrubšieho zrna. Pripomína mi to jeden životopis a následný pohovor s jednou dobrovoľníčkou. Dátum narodenia zlý – vraj by sa potom nemohla uchádzať o dobrovoľníctvo. Napísala si, že ovláda poľštinu plynule, tak som jej opýtal zopár fráz a ona bola ticho. Jej „znalosti“ spočívali v ovládaní zopár slovíčok. Tak to pokračovalo ďalej a ďalej. Buď to bola prehnaná sebadôvera dnešnej mládeže a potom precitnutie v realite, alebo úmyselné zavádzanie a klamstvo, respektíve prispôsobená lož na pravdu.
Ten politik, ktorý by povedal pravdu, je prakticky nezvoliteľný. Ľudia potrebujú lož. Jedni potrebujú hľadať nepriateľa v tých druhých, aby sa im mocní smiali ako sa medzi sebou žerú. Žiaľ, pre mocných sme len plebs, pred voľbami od ktorého potrebujú potvrdiť legitimitu svojich lží a politickej korektnosti.
Vo Francúzsku zvýšili cenu benzínu o zopár centov a teraz je tam bordel, aký bol možno naposledy v roku 1968. Nemci si poštrajkovali v automobilkách či na letiskách, že chcú vyššie platy a majú. No a našinec, zvýšia mu cenu elektriny, vody, plynu, potravín, nič sa nedeje. Zvesí hlavu a ide voliť. Či menšie, alebo väčšie zlo? To je úplne jedno. 50% vôbec nevolilo a tá druhá polovička sa medzi sebou ide zožrať. Idú sa tu strieľať národovci a potom sa to ospravedlňuje. Radičová by najradšej oponentov tiež likvidovala a tak sa niet čo čudovať, že vzniká neoliberálny vzor. Také duo Mi-rinda tiež rado poslalo cez naše územie bombardéry na Srbsko v rámci „humanitárneho bombardovania“ a Klus tu chce americké muničné sklady. No, to sme to dopracovali! Majú vôbec právo rozhodovať v takýchto prípadoch?
Slováci strácajú akýkoľvek prehľad možných dopadov svojich skutkov do budúcnosti. Nerozmýšľajú a to nielen my, ale celá Európa. Hranice slobody sa začali vnímať ako diktatúra liberalizmu, podobne to za nacizmu, fašizmu, socializmu atď.. Ak má niečo príponu v politike končiacu na –izmus, je potrebné zbystriť pozornosť!
Ešte ku kampani. Je mi jedno, že vyhodia za prezidentské voľby státisíce v prípade Čaputovej a po odstúpení Mistríka tak jej kampaň už stojí aj s tretími osobami už cez vyše milión €. Len tak mimochodom som si všimol, ako sa prelepujú Mistríkové pútače stranou SaS. Žeby vrátka za neúspešného kandidáta, ktorý sa vzdal?
No a ešte jedna perlička na záver. Kiska dostane cenu v Bruseli za pomoc Rómom??? To kto udeľoval tieto ceny, ako hľadám, tak hľadám, nijakú aktivitu neviem nájsť, okrem zopár fráz. To je ako dať cenu mieru Obamovi, alebo Havlovi či EÚ za humanitárne bombardovanie!!!

Matovičova podrž taška SASka, alebo vojna plagiátorov

03.12.2020

Tak nám Matovič už prebral aj školstvo. Po tom, čo si ide zvoliť generálneho prokurátora, je už expertom na pandémiu, medicínu, vírusy … a najnovšie to berie do rúk v školstve! Gröhlinga už prakticky nepotrebujeme. Potrebujeme vôbec niekoho okrem jeho veličenstva Kim Čum Mata I. Veľkého? Matovič bude navždy spojený s chorobnou závislosťou niekomu sa šprtať s [...]

Matovičovi rakva, Ficovi či Kaliňákovi šibenica, Rostasovi prepadovka, ĽSNS sa vyhrážali osudom Tisa

30.11.2020

Tak, máme zase o čom písať. Teraz je to o rakve, ktorú priniesli pred Matovičov dom. Taký Budaj dal tak propagandistický status, že aj ÚVKSČ bledne závisťou. Nie nadarmo, dobrý žiak to bol. Vraj sa nemajú do toho zaťahovať deti. Kto vlastne zatiahol deti do politiky? ĽSNS? Fico? Nie, samotný Matovič vo svojich predvolebných spotoch zatiahol svoje dieťa do politiky. Na [...]

Pôjdu Čaputová a Matovič príkladom a dajú sa zaočkovať ako prví? Ozaj, je Kollár chorý?

29.11.2020

Jednoznačne výrok typu, ktorý vraj prezentoval sám veľký Matelko, hlava pomazaná či namazaná, o tom, že sa pôjde testovať ako posledný, je znova absolútne na odtrhnutie dekľa! Neviem, kde a kedy ho takéto duchaplné výroky napadnú, ale mal by viac hamovať. Nie je kapitánom potápajúcej sa lode, alebo nám niečo nepovedal? Žeby Slovensko išlo ku dnu ako Titanic? Nemal by sa [...]

alkohol, vodka, nalievať, piť, opitý, pohárik, poldeci,

Cyklistovi hrozí pokuta 800 eur, nafúkal 2,75 promile

05.12.2020 14:26

Jazda cyklistu zo strany na stranu zaujala počas služby policajtov pohotovostnej motorizovanej jednotky z Trenčína.

škola, trieda, učitelia

Premiér našiel ďalších vinníkov za školy bez detí. Pokazili to úradníci

05.12.2020 14:03

Ak by išli neotestované deti do škôl, v nemocniach by neskôr ležali mŕtvi na chodbách, tvrdí Matovič a vinníkov za školy našiel v úradníkoch.

Testovanie v škole dcér Igora Matoviča

Testovanie v trnavskej škole. Kde sa otestujú premiérove dcéry?

05.12.2020 13:40

Súkromná bilingválna škola v Trnave, ktorú navštevujú dcéry premiéra Matoviča, spustila pilotné komunitné testovanie vo vlastných priestoroch.

Koronavírus / celoplošné testovanie / Igor Matovič / Marek Krajčí /

Matovič: Testovanie pendlerov do vyhlášky prepašovali, budem hľadať kto

05.12.2020 13:18, aktualizované: 14:59

Premiér Igor Matovič tvrdí, že nevie, kto vydal vyhlášku o povinnom testovaní pendlerov, ale že si ho nájde a bude sa musieť verejne ospravedlniť.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 440
Celková čítanosť: 2368048x
Priemerná čítanosť článkov: 5382x

Autor blogu

Kategórie