Založ si blog

Diplomovka Čaputovej či iné výhovorky

Nejako sa začínam strácať v tých akademických tituloch. Danka išli odvolávať za plagiát a v prípade Čaputovej, ktorá ide kandidovať za prezidentku vôbec nevadí, že asi žiadnu diplomovú prácu napísať nemusela a postačila jej obyčajná brožúra zlátanín. O čom to svedčí? No hlavne o veľmi úbohom stave vysokého školstva na Slovensku.
Ako strojný inžinier som pripravoval diplomovku tri roky, chodil som na meračky, konzultoval som a písal. Toto, čo sa deje teraz a ako vychádzajú na povrch „klobáskové“ tituly, je priam neuveriteľné! Odraz sa pani kandidátka spamätá a zistí, že asi naozaj nemá nejakú tu kocipientskú prax, mala ju nejako čudne súbežnú so živnosťou, čo asi mať nemala, respektíve o tom nevedela. Tých vecí, čo nevie a mala by ako právnička vedieť, je nejako veľa. Kiskovi som sa nečudoval, že má napísaný názor na niektoré právnické otázky, on zarábal na titul prezidenta úplne ináč!
Tá prax ma ani tak nezaujíma, ako skôr výsledky súdnych sporov, jej zastupovanie v jednotlivých sporoch, výhry či prehry a koho a čo vlastne zastupovala. Okrem nejakej pezinskej skládky vlastne o týchto informáciách každý mlčí.
Je právničkou, ale vlastne nie je tam žiadna relevatná diplomová práca. Je advokátka, ale vlastne nie a dala sa vyškrtnúť, je vedúcou postavou v prípade pezinskej skládky, ale vlastne to ani len nepripravovala. So Šefčovičom majú asi tie tituly podobnú charakteristiku. Boli, neboli? Nevieme my a oni už vôbec nie.
Z oboch strán totálna demagógia a marketing najhrubšieho zrna. Pripomína mi to jeden životopis a následný pohovor s jednou dobrovoľníčkou. Dátum narodenia zlý – vraj by sa potom nemohla uchádzať o dobrovoľníctvo. Napísala si, že ovláda poľštinu plynule, tak som jej opýtal zopár fráz a ona bola ticho. Jej „znalosti“ spočívali v ovládaní zopár slovíčok. Tak to pokračovalo ďalej a ďalej. Buď to bola prehnaná sebadôvera dnešnej mládeže a potom precitnutie v realite, alebo úmyselné zavádzanie a klamstvo, respektíve prispôsobená lož na pravdu.
Ten politik, ktorý by povedal pravdu, je prakticky nezvoliteľný. Ľudia potrebujú lož. Jedni potrebujú hľadať nepriateľa v tých druhých, aby sa im mocní smiali ako sa medzi sebou žerú. Žiaľ, pre mocných sme len plebs, pred voľbami od ktorého potrebujú potvrdiť legitimitu svojich lží a politickej korektnosti.
Vo Francúzsku zvýšili cenu benzínu o zopár centov a teraz je tam bordel, aký bol možno naposledy v roku 1968. Nemci si poštrajkovali v automobilkách či na letiskách, že chcú vyššie platy a majú. No a našinec, zvýšia mu cenu elektriny, vody, plynu, potravín, nič sa nedeje. Zvesí hlavu a ide voliť. Či menšie, alebo väčšie zlo? To je úplne jedno. 50% vôbec nevolilo a tá druhá polovička sa medzi sebou ide zožrať. Idú sa tu strieľať národovci a potom sa to ospravedlňuje. Radičová by najradšej oponentov tiež likvidovala a tak sa niet čo čudovať, že vzniká neoliberálny vzor. Také duo Mi-rinda tiež rado poslalo cez naše územie bombardéry na Srbsko v rámci „humanitárneho bombardovania“ a Klus tu chce americké muničné sklady. No, to sme to dopracovali! Majú vôbec právo rozhodovať v takýchto prípadoch?
Slováci strácajú akýkoľvek prehľad možných dopadov svojich skutkov do budúcnosti. Nerozmýšľajú a to nielen my, ale celá Európa. Hranice slobody sa začali vnímať ako diktatúra liberalizmu, podobne to za nacizmu, fašizmu, socializmu atď.. Ak má niečo príponu v politike končiacu na –izmus, je potrebné zbystriť pozornosť!
Ešte ku kampani. Je mi jedno, že vyhodia za prezidentské voľby státisíce v prípade Čaputovej a po odstúpení Mistríka tak jej kampaň už stojí aj s tretími osobami už cez vyše milión €. Len tak mimochodom som si všimol, ako sa prelepujú Mistríkové pútače stranou SaS. Žeby vrátka za neúspešného kandidáta, ktorý sa vzdal?
No a ešte jedna perlička na záver. Kiska dostane cenu v Bruseli za pomoc Rómom??? To kto udeľoval tieto ceny, ako hľadám, tak hľadám, nijakú aktivitu neviem nájsť, okrem zopár fráz. To je ako dať cenu mieru Obamovi, alebo Havlovi či EÚ za humanitárne bombardovanie!!!

Matovič nielen plagiátor, ale aj úplatkár. Prezidentka objavila možnosť referenda a rukojemníci zlých rozhodnutí EÚ.

04.12.2022

Matelko sa znova priznal, že podplácal lekárov a má na nich ťažké srdce. Tak nielen daňoví podvodník, plagiátor, ale ešte aj korupčník. No a niektorí diskutéri mu ešte aj pritakali. Vraj kto nedal úplatok lekárom? No ja určite nie a nestretol som sa zatiaľ s lekárom, ktorý by odo mňa niečo pýtal ako všimné. Je frustrácia zo seba samého nemá hraníc a preráža čím [...]

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

Virus Outbreak Germany

Merkelová priznala zlyhania vo svojej politike voči Rusku

07.12.2022 16:58

Komentár bývalej nemeckej kancelárky sa týkal ruskej okupácie ukrajinského polostrova Krym v roku 2014.

bonul, security, budova

Bödörov Bonul opäť získal lukratívne zákazky od štátu

07.12.2022 16:46

Bonul má v priebehu ďalších štyroch rokov strážiť prepravu hotovosti medzi pobočkami pošty a oddeleniami bánk.

stoltenberg

Stoltenberg: Rusko sa snaží zmraziť vojnu, aby opäť zaútočilo na jar

07.12.2022 16:12

Podmienky na mierové riešenie konfliktu na Ukrajine podľa generálneho tajomníka NATO nateraz neexistujú.

primoco uav dron bezpilotné lietadlo

Pohraničiari dostanú dva české drony. Bude to stáť 2 milióny

07.12.2022 16:00

Projekt bude spolufinancovaný z eurofondov.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 583
Celková čítanosť: 3423560x
Priemerná čítanosť článkov: 5872x

Autor blogu

Kategórie

Archív