Založ si blog

Diplomovka Čaputovej či iné výhovorky

Nejako sa začínam strácať v tých akademických tituloch. Danka išli odvolávať za plagiát a v prípade Čaputovej, ktorá ide kandidovať za prezidentku vôbec nevadí, že asi žiadnu diplomovú prácu napísať nemusela a postačila jej obyčajná brožúra zlátanín. O čom to svedčí? No hlavne o veľmi úbohom stave vysokého školstva na Slovensku.
Ako strojný inžinier som pripravoval diplomovku tri roky, chodil som na meračky, konzultoval som a písal. Toto, čo sa deje teraz a ako vychádzajú na povrch „klobáskové“ tituly, je priam neuveriteľné! Odraz sa pani kandidátka spamätá a zistí, že asi naozaj nemá nejakú tu kocipientskú prax, mala ju nejako čudne súbežnú so živnosťou, čo asi mať nemala, respektíve o tom nevedela. Tých vecí, čo nevie a mala by ako právnička vedieť, je nejako veľa. Kiskovi som sa nečudoval, že má napísaný názor na niektoré právnické otázky, on zarábal na titul prezidenta úplne ináč!
Tá prax ma ani tak nezaujíma, ako skôr výsledky súdnych sporov, jej zastupovanie v jednotlivých sporoch, výhry či prehry a koho a čo vlastne zastupovala. Okrem nejakej pezinskej skládky vlastne o týchto informáciách každý mlčí.
Je právničkou, ale vlastne nie je tam žiadna relevatná diplomová práca. Je advokátka, ale vlastne nie a dala sa vyškrtnúť, je vedúcou postavou v prípade pezinskej skládky, ale vlastne to ani len nepripravovala. So Šefčovičom majú asi tie tituly podobnú charakteristiku. Boli, neboli? Nevieme my a oni už vôbec nie.
Z oboch strán totálna demagógia a marketing najhrubšieho zrna. Pripomína mi to jeden životopis a následný pohovor s jednou dobrovoľníčkou. Dátum narodenia zlý – vraj by sa potom nemohla uchádzať o dobrovoľníctvo. Napísala si, že ovláda poľštinu plynule, tak som jej opýtal zopár fráz a ona bola ticho. Jej „znalosti“ spočívali v ovládaní zopár slovíčok. Tak to pokračovalo ďalej a ďalej. Buď to bola prehnaná sebadôvera dnešnej mládeže a potom precitnutie v realite, alebo úmyselné zavádzanie a klamstvo, respektíve prispôsobená lož na pravdu.
Ten politik, ktorý by povedal pravdu, je prakticky nezvoliteľný. Ľudia potrebujú lož. Jedni potrebujú hľadať nepriateľa v tých druhých, aby sa im mocní smiali ako sa medzi sebou žerú. Žiaľ, pre mocných sme len plebs, pred voľbami od ktorého potrebujú potvrdiť legitimitu svojich lží a politickej korektnosti.
Vo Francúzsku zvýšili cenu benzínu o zopár centov a teraz je tam bordel, aký bol možno naposledy v roku 1968. Nemci si poštrajkovali v automobilkách či na letiskách, že chcú vyššie platy a majú. No a našinec, zvýšia mu cenu elektriny, vody, plynu, potravín, nič sa nedeje. Zvesí hlavu a ide voliť. Či menšie, alebo väčšie zlo? To je úplne jedno. 50% vôbec nevolilo a tá druhá polovička sa medzi sebou ide zožrať. Idú sa tu strieľať národovci a potom sa to ospravedlňuje. Radičová by najradšej oponentov tiež likvidovala a tak sa niet čo čudovať, že vzniká neoliberálny vzor. Také duo Mi-rinda tiež rado poslalo cez naše územie bombardéry na Srbsko v rámci „humanitárneho bombardovania“ a Klus tu chce americké muničné sklady. No, to sme to dopracovali! Majú vôbec právo rozhodovať v takýchto prípadoch?
Slováci strácajú akýkoľvek prehľad možných dopadov svojich skutkov do budúcnosti. Nerozmýšľajú a to nielen my, ale celá Európa. Hranice slobody sa začali vnímať ako diktatúra liberalizmu, podobne to za nacizmu, fašizmu, socializmu atď.. Ak má niečo príponu v politike končiacu na –izmus, je potrebné zbystriť pozornosť!
Ešte ku kampani. Je mi jedno, že vyhodia za prezidentské voľby státisíce v prípade Čaputovej a po odstúpení Mistríka tak jej kampaň už stojí aj s tretími osobami už cez vyše milión €. Len tak mimochodom som si všimol, ako sa prelepujú Mistríkové pútače stranou SaS. Žeby vrátka za neúspešného kandidáta, ktorý sa vzdal?
No a ešte jedna perlička na záver. Kiska dostane cenu v Bruseli za pomoc Rómom??? To kto udeľoval tieto ceny, ako hľadám, tak hľadám, nijakú aktivitu neviem nájsť, okrem zopár fráz. To je ako dať cenu mieru Obamovi, alebo Havlovi či EÚ za humanitárne bombardovanie!!!

Lídri národných strán? Nedajte sa vysmiať.

03.11.2019

To, čo sa deje v súčasnosti na tzv. národnej scéne nie je nič iné ako stretnutie mega ega. Lídri rokujú bez členských základní a či hľadajú nejakých odborníkov či skutočne pronárodne viac »

N-ko vie všetko, Pellegriniho dobrá prezidentka a Elán v akcii

15.10.2019

Od nedele je už aj Smer pomaly naruby, pretože sa nevyhranil voči nikomu a šiel by do vlády aj s Kiskom. Ak by bol povedal pán premiér, že možno by spolupracovali so stranou Za ľudí, ale s Kiskom viac »

KDH je naozaj ako Notre-Dame, Truban naozaj chce spolupracovať

13.10.2019

Tak a máme po prvom oficiálnom vystúpení lídra strany Vlasť Harabina a neoliberálneho spojenca PS či Za ľudí, Hlinu - predsedu demokratického kresťanstva. Áno, Hlina mal pravdu. KDH je ako viac »

Benátky / povodeň /

Talianska vláda vyhlásila v Benátkach stav núdze

14.11.2019 22:00

Taliansky premiér Giuseppe Conte po tom, čo v Benátkach, kde mimoriadne zaplavilo známe pamiatky, domy i obchody, strávil noc, označil rozsiahle povodne za „ranu do srdca krajiny“.

BRICS

Lídri BRICS podporili parížsku dohodu, odmietli vojenské riešenie v Sýrii

14.11.2019 21:26

Na výročnom stretnutí lídrov BRICS privítal brazílsky hostiteľ, prezident Jair Bolsonaro okrem Putina a Siho aj indického premiéra Módího a juhoafrického prezidenta Ramaphosu.

Auschwitz, Osvienčim

Pri bývalom tábori smrti v Treblinke našli neznámy masový hrob

14.11.2019 20:47

Ide o priestor s rozmermi 4,5 na 3,4 metra, v ktorom boli len desať až pätnásť centimetrov pod zemou zahrabané ľudské ostatky. Koľko obetí tam môže byť, zatiaľ nie je jasné.

USA Kalifornia škola streľba zranení

Po streľbe na škole v Kalifornii zadržali podozrivého študenta

14.11.2019 20:01

Šerif Alex Villanueva pre rozhlasovú stanicu KNX povedal, že predpokladaným strelcom je študent a nachádza sa medzi zranenými, ktorých previezli do nemocnice.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 322
Celková čítanosť: 1201995x
Priemerná čítanosť článkov: 3733x

Autor blogu

Kategórie