Založ si blog

Krajina, kde sa dobre zomiera

Naozaj som nechcel, ale toto ma naozaj pobavilo. Na FB sa to doslova stalo hitom. Kandidátka na prezidentku nejako zabudla žiť a už chce zomierať. Myslím, že aj Braňovi Závodskému vykúzlila úsmev. Hneď sa ju aj pokúsil opraviť s riadnym sarkazmom.
To čo to spustilo na webe a akú ľudovú tvorivosť to vyvolalo, ma naozaj bavilo. Citát Zuzany Čaputovej: „Chcem, aby sme boli krajina, kde sa ľudia nebudú báť zomierať.“ Čo dodať? Len to, aby ste si jej vyjadrenia veľmi pozorne vypočuli. Hlavne čo sa týka vzťahom k Rusku, ale podstatnejšie bolo vyhlásenie, že pôjdem jedným šíkom s EÚ. Žiadne názory, len počúvať. To je ten podstatný rozdiel v zahraničnej politike. Šefčovič je fakticky čitateľný. Nie som jeho zástanca, ale úloha prezidenta je aj reprezentatívna funkcia. Vrchol porovnávania Čaputovej so Šefčovičom boli ich zahraničné skúsenosti a argumentácia Čaputovej, že aj ona bola prijatá v Bielom dome. No, vážená kandidátka, prijatí boli aj hokejisti, herci, rôzne osobnosti – podali im ruky a šli domov. To je všetko.
Toto nie sú diplomatické skúsenosti. Zas jedna polopravda. Podobne ako s jazykmi, Čaputová síce v životopise vie hovoriť po rusky, no naživo voľajako nie. Mimochodom, Šefčovičova ruština na to, že tam študoval, tiež nebola bohviečo a to som pomerne slabý ruštinár, teda aspoň som si to myslel.
Polopravda či pololož je jedno a to isté. Dokonca aj Bezák, ktorý sa nejako preorientoval a ktorému som neskutočne fandil (kedysi) splieta hrušky s jablkami. Odkedy nemôže komunista veriť a veriaci byť komunista? Kde sa to takto striktne zakazuje? Veď z pohľadu komunistov a filozofie bol asi prvým komunistom Ježiš Kristus. Neberiem do úvahy teraz cirkevný či komunistický teror, ale len filozofický pohľad.
Jedno však neoliberáli akosi nezvládli. Praskli im nervy. Už by vraždili, zatvárali, strieľali, kontrolovali… Nie je to diktatúra? Možno aj z toho Zuzanka vychádzala a písala o skvelom zomieraní, na ktoré sa všetci tešíme! Na to sa netešia ani len Budhisti. Neviem, či nemala na mysli nejaký typ eugeniky či super eutanázie, ale to je jej názor.
No a veľký pozor voliči! Poradca pre zahraničnú politiku Čaputovej má byť Šimečka!

Lídri národných strán? Nedajte sa vysmiať.

03.11.2019

To, čo sa deje v súčasnosti na tzv. národnej scéne nie je nič iné ako stretnutie mega ega. Lídri rokujú bez členských základní a či hľadajú nejakých odborníkov či skutočne pronárodne viac »

N-ko vie všetko, Pellegriniho dobrá prezidentka a Elán v akcii

15.10.2019

Od nedele je už aj Smer pomaly naruby, pretože sa nevyhranil voči nikomu a šiel by do vlády aj s Kiskom. Ak by bol povedal pán premiér, že možno by spolupracovali so stranou Za ľudí, ale s Kiskom viac »

KDH je naozaj ako Notre-Dame, Truban naozaj chce spolupracovať

13.10.2019

Tak a máme po prvom oficiálnom vystúpení lídra strany Vlasť Harabina a neoliberálneho spojenca PS či Za ľudí, Hlinu - predsedu demokratického kresťanstva. Áno, Hlina mal pravdu. KDH je ako viac »

parlament,

Prieskum: Voľby by vyhral Smer, Kiskova strana na druhom mieste

14.11.2019 22:51, aktualizované: 23:04

Prieskum na vzorke 1 111 respondentov sa uskutočnil od 9. do 13. novembra.

Benátky / povodeň /

Talianska vláda vyhlásila v Benátkach stav núdze

14.11.2019 22:00

Taliansky premiér Giuseppe Conte po tom, čo v Benátkach, kde mimoriadne zaplavilo známe pamiatky, domy i obchody, strávil noc, označil rozsiahle povodne za „ranu do srdca krajiny“.

BRICS

Lídri BRICS podporili parížsku dohodu, odmietli vojenské riešenie v Sýrii

14.11.2019 21:26

Na výročnom stretnutí lídrov BRICS privítal brazílsky hostiteľ, prezident Jair Bolsonaro okrem Putina a Siho aj indického premiéra Módího a juhoafrického prezidenta Ramaphosu.

Auschwitz, Osvienčim

Pri bývalom tábore smrti v Treblinke našli neznámy masový hrob

14.11.2019 20:47

Ide o priestor s rozmermi 4,5 na 3,4 metra, v ktorom boli len desať až pätnásť centimetrov pod zemou zahrabané ľudské ostatky. Koľko obetí tam môže byť, zatiaľ nie je jasné.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 322
Celková čítanosť: 1202150x
Priemerná čítanosť článkov: 3733x

Autor blogu

Kategórie