Založ si blog

Krajina, kde sa dobre zomiera

Naozaj som nechcel, ale toto ma naozaj pobavilo. Na FB sa to doslova stalo hitom. Kandidátka na prezidentku nejako zabudla žiť a už chce zomierať. Myslím, že aj Braňovi Závodskému vykúzlila úsmev. Hneď sa ju aj pokúsil opraviť s riadnym sarkazmom.
To čo to spustilo na webe a akú ľudovú tvorivosť to vyvolalo, ma naozaj bavilo. Citát Zuzany Čaputovej: „Chcem, aby sme boli krajina, kde sa ľudia nebudú báť zomierať.“ Čo dodať? Len to, aby ste si jej vyjadrenia veľmi pozorne vypočuli. Hlavne čo sa týka vzťahom k Rusku, ale podstatnejšie bolo vyhlásenie, že pôjdem jedným šíkom s EÚ. Žiadne názory, len počúvať. To je ten podstatný rozdiel v zahraničnej politike. Šefčovič je fakticky čitateľný. Nie som jeho zástanca, ale úloha prezidenta je aj reprezentatívna funkcia. Vrchol porovnávania Čaputovej so Šefčovičom boli ich zahraničné skúsenosti a argumentácia Čaputovej, že aj ona bola prijatá v Bielom dome. No, vážená kandidátka, prijatí boli aj hokejisti, herci, rôzne osobnosti – podali im ruky a šli domov. To je všetko.
Toto nie sú diplomatické skúsenosti. Zas jedna polopravda. Podobne ako s jazykmi, Čaputová síce v životopise vie hovoriť po rusky, no naživo voľajako nie. Mimochodom, Šefčovičova ruština na to, že tam študoval, tiež nebola bohviečo a to som pomerne slabý ruštinár, teda aspoň som si to myslel.
Polopravda či pololož je jedno a to isté. Dokonca aj Bezák, ktorý sa nejako preorientoval a ktorému som neskutočne fandil (kedysi) splieta hrušky s jablkami. Odkedy nemôže komunista veriť a veriaci byť komunista? Kde sa to takto striktne zakazuje? Veď z pohľadu komunistov a filozofie bol asi prvým komunistom Ježiš Kristus. Neberiem do úvahy teraz cirkevný či komunistický teror, ale len filozofický pohľad.
Jedno však neoliberáli akosi nezvládli. Praskli im nervy. Už by vraždili, zatvárali, strieľali, kontrolovali… Nie je to diktatúra? Možno aj z toho Zuzanka vychádzala a písala o skvelom zomieraní, na ktoré sa všetci tešíme! Na to sa netešia ani len Budhisti. Neviem, či nemala na mysli nejaký typ eugeniky či super eutanázie, ale to je jej názor.
No a veľký pozor voliči! Poradca pre zahraničnú politiku Čaputovej má byť Šimečka!

Matovič nielen plagiátor, ale aj úplatkár. Prezidentka objavila možnosť referenda a rukojemníci zlých rozhodnutí EÚ.

04.12.2022

Matelko sa znova priznal, že podplácal lekárov a má na nich ťažké srdce. Tak nielen daňoví podvodník, plagiátor, ale ešte aj korupčník. No a niektorí diskutéri mu ešte aj pritakali. Vraj kto nedal úplatok lekárom? No ja určite nie a nestretol som sa zatiaľ s lekárom, ktorý by odo mňa niečo pýtal ako všimné. Je frustrácia zo seba samého nemá hraníc a preráža čím [...]

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

Ivan Safronov

Bývalému ruskému novinárovi Safronovovi zamietli odvolanie voči vlastizrade

07.12.2022 18:42

Ivana Safronova zatkli pre vyzradenie tajných informácií v júli roku 2020, keď začal pracovať ako poradca šéfa ruskej štátnej vesmírnej agentúry.

NR SR / Parlament /

Poslanci ukončili rokovanie skôr. V pléne chýbali predkladatelia návrhov

07.12.2022 18:35

Vo štvrtok sa má konať mimoriadna schôdza o návrhu na vyslovenie nedôvery Hegerovej vláde.

Marcel Forai

NAKA obvinila exšéfa Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Mal zobrať úplatok

07.12.2022 18:08

NAKA Foraia obvinila z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku spáchaného formou spolupáchateľstva.

SR Bratislava zdravotníctvo LOZ protest BAX

Ambulancie vedeli, že LOZ za ne nebojuje. Príspevok dostane len 30 percent zdravotníkov

07.12.2022 18:00

Vlnu kritiky ani tak nespustili vyššie platy pre nemocničných lekárov a lekárky, ale schválenie stabilizačného príspevku.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 583
Celková čítanosť: 3423685x
Priemerná čítanosť článkov: 5873x

Autor blogu

Kategórie

Archív