Založ si blog

Krajina, kde sa dobre zomiera

Naozaj som nechcel, ale toto ma naozaj pobavilo. Na FB sa to doslova stalo hitom. Kandidátka na prezidentku nejako zabudla žiť a už chce zomierať. Myslím, že aj Braňovi Závodskému vykúzlila úsmev. Hneď sa ju aj pokúsil opraviť s riadnym sarkazmom.
To čo to spustilo na webe a akú ľudovú tvorivosť to vyvolalo, ma naozaj bavilo. Citát Zuzany Čaputovej: „Chcem, aby sme boli krajina, kde sa ľudia nebudú báť zomierať.“ Čo dodať? Len to, aby ste si jej vyjadrenia veľmi pozorne vypočuli. Hlavne čo sa týka vzťahom k Rusku, ale podstatnejšie bolo vyhlásenie, že pôjdem jedným šíkom s EÚ. Žiadne názory, len počúvať. To je ten podstatný rozdiel v zahraničnej politike. Šefčovič je fakticky čitateľný. Nie som jeho zástanca, ale úloha prezidenta je aj reprezentatívna funkcia. Vrchol porovnávania Čaputovej so Šefčovičom boli ich zahraničné skúsenosti a argumentácia Čaputovej, že aj ona bola prijatá v Bielom dome. No, vážená kandidátka, prijatí boli aj hokejisti, herci, rôzne osobnosti – podali im ruky a šli domov. To je všetko.
Toto nie sú diplomatické skúsenosti. Zas jedna polopravda. Podobne ako s jazykmi, Čaputová síce v životopise vie hovoriť po rusky, no naživo voľajako nie. Mimochodom, Šefčovičova ruština na to, že tam študoval, tiež nebola bohviečo a to som pomerne slabý ruštinár, teda aspoň som si to myslel.
Polopravda či pololož je jedno a to isté. Dokonca aj Bezák, ktorý sa nejako preorientoval a ktorému som neskutočne fandil (kedysi) splieta hrušky s jablkami. Odkedy nemôže komunista veriť a veriaci byť komunista? Kde sa to takto striktne zakazuje? Veď z pohľadu komunistov a filozofie bol asi prvým komunistom Ježiš Kristus. Neberiem do úvahy teraz cirkevný či komunistický teror, ale len filozofický pohľad.
Jedno však neoliberáli akosi nezvládli. Praskli im nervy. Už by vraždili, zatvárali, strieľali, kontrolovali… Nie je to diktatúra? Možno aj z toho Zuzanka vychádzala a písala o skvelom zomieraní, na ktoré sa všetci tešíme! Na to sa netešia ani len Budhisti. Neviem, či nemala na mysli nejaký typ eugeniky či super eutanázie, ale to je jej názor.
No a veľký pozor voliči! Poradca pre zahraničnú politiku Čaputovej má byť Šimečka!

Matovičovi rakva, Ficovi či Kaliňákovi šibenica, Rostasovi prepadovka, ĽSNS sa vyhrážali osudom Tisa

30.11.2020

Tak, máme zase o čom písať. Teraz je to o rakve, ktorú priniesli pred Matovičov dom. Taký Budaj dal tak propagandistický status, že aj ÚVKSČ bledne závisťou. Nie nadarmo, dobrý žiak to bol. Vraj sa nemajú do toho zaťahovať deti. Kto vlastne zatiahol deti do politiky? ĽSNS? Fico? Nie, samotný Matovič vo svojich predvolebných spotoch zatiahol svoje dieťa do politiky. Na [...]

Pôjdu Čaputová a Matovič príkladom a dajú sa zaočkovať ako prví? Ozaj, je Kollár chorý?

29.11.2020

Jednoznačne výrok typu, ktorý vraj prezentoval sám veľký Matelko, hlava pomazaná či namazaná, o tom, že sa pôjde testovať ako posledný, je znova absolútne na odtrhnutie dekľa! Neviem, kde a kedy ho takéto duchaplné výroky napadnú, ale mal by viac hamovať. Nie je kapitánom potápajúcej sa lode, alebo nám niečo nepovedal? Žeby Slovensko išlo ku dnu ako Titanic? Nemal by sa [...]

Matovič si už generálneho prokurátora vybral a Sulík je dobrý policajt, diletant Šípoš

24.11.2020

To, čo včera predviedol Matovič, už vôbec nie je na smiech. Vraj vystúpia z koalície, ak by náhodou niektoré vládne strany hlasovali s opozičnými! No niečo neskutočné. Tak Matovič už fakticky vie, kto bude generálnym prokurátorom a celé toto výberové konanie je len čistá fraška. Matovičovi sa dostalo niečo do uší! No super, nemal by byť generálny prokurátor [...]

Venezuela / Nicolás Maduro /

"Kto nevolí, neje". Za neúčasť vo voľbách hrozí Madurov režim i obmedzením potravinových balíčkov

02.12.2020 16:45

Parlamentné voľby ako neslobodné bojkotuje veľká časť opozície, ktorá namiesto nich zorganizuje on-line referendum o zotrvaní prezidenta Madura pri moci.

Igor Matovič

Matovič chce otvoriť niektoré školy, testovanie preberá do vlastných rúk

02.12.2020 16:26, aktualizované: 16:53

Premiér tvrdí, že vidí ochotu niektorých riaditeľov škôl, starostov i primátorov zapojiť sa do testovania. Rezort školstva podľa neho hľadá výhovorky.

Robert fico, smer

Smer chce začať zber podpisov na iniciovanie referenda začiatkom roka

02.12.2020 16:06

Poslanci NR SR v stredu neschválili program mimoriadnej schôdze, ktorú inicioval Smer

Maroš Žilinka

V skúšobnej voľbe generálneho prokurátora obstál najlepšie Žilinka, koalícia stále rokuje

02.12.2020 14:54, aktualizované: 16:45

Premiér Igor Matovič uviedol, že sa koalícia priblížila k dohode na mene kandidáta.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 439
Celková čítanosť: 2357027x
Priemerná čítanosť článkov: 5369x

Autor blogu

Kategórie