Založ si blog

Vivat, prezidentka!

Aká krása, aká že to Zuzana, Zuzana, Zuzana!!! Pápež František poslal Kiskovi blahoprajný telegram a zagratuloval jeho pokračovateľke. Zároveň dal aj Emilkovi rozhrešenie a osobne sa mu poďakoval za jeho mierumilovnosť. Veď prečo by aj nie? Na škole, kde sa učí náboženstvo a etika a ešte k tomu jeho učiteľ Bezák – pravdepodobný budúci nástupca pápeža a prvý oficiálny neoliberálny slovenský pápež.
Určite to bude niečo také ako guľatá kocka od Picassa. Ináč, veľmi odporúčam album Balls to Piccaso pánovi Bezákovi, len neviem, či znesie hudbu Brucea Dickinsona. Ale veď na tom gympli sú asi tvrdí chlapi.
Musím pogratulovať aj Šimečkovi ako budúcemu poradcovi pre zahraničnú politiku. To sa bude radiť a písať. Zároveň gratulujem aj cca 58% nevoličom. Načo by chodili voliť, veď aj tak nič nezmenia. Zároveň musím zagratulovať aj pádu preferencií Smeru. Cesta HZDS je predurčená a pravdepodobne nezvratná. No na druhej strane mnohí upozorňujú na to, že vyberať z pomedzi dvoch a myslieť si, že títo dvaja majú takúto skutočnú podporu, je naozaj nezmysel.
Ďakujem Smeru, že umožnil neoliberálom dostať sa do paláca. Už len pre tú kozu, čo tam mal Kiska je potrebné dobudovať aj stajňu a vlastne, kam sa podela? Už viac nebude poradcom?
Očakávam od novej nástupníčky, že pôjde v Kiskových šľapajách tak, ako sama vravela. Len neviem, za akého z Mimoňov sa odfotí a či v rámci rovností šancí, ak Kiska uvítal kozu, či ona uvíta capa!
Uvidíme dokedy ešte budeme mať slobodu slova a názorov. Pravdepodobne asi navždy, ak máme takú progresívnu prezidentku, ktorá chce zmier medzi polarizovanou spoločnosťou. Nič to za to, že bolo voliť len cca 42% občanov a teda najmenej z doterajších volieb. Iste, neoliberalizmus ukázal pravdepodobne svoje maximum a ostatné hnutia či strany by sa mali z tohto poučiť. Je jedno, odkiaľ zoberiete na voľby financie, ale potrebujete cca melko. Či to bude od z USA, Číny, Hornej-Dolnej utvorila sa finančná hranica úspešnosti vo voľbách na základe financií a nie odbornosti. Odbornosť a skúsenosť nie je potrebná. Stačí marketing postavený na vražde a neustálom omieľaní ako bojuje so zlom a akí sú všetci zlí, ktorí s ich názorom nesúhlasia. Teda nevadí, naučí sa byť pani prezidentkou. Ešte šťastie, že nie lekár a nejde operovať hneď po trojmesačnej príprave s poradcami, ktorí jej napíšu návod, ako má postupovať. Prinajhoršom skonštatuje, že operácia sa podarila, Slovensko Zomrelo. Všetko však môže byť úplne ináč. Uvidíme. Päť rokov Kisku ma nepresvedčilo o správnosti nevoliť osoby megalomanských marketingových kampaní. Satan tiež plní sny, ale je mu potrebné upísať dušu. Všetko sa musí raz splatiť a je jedno, akou formou.
Jasné, že tu ide o jemnú iróniu, či Emilkovu satiru? Teraz neviem, ale prvý apríl sa blíži a my sme ho dostali o deň skôr. Tak pekný deň vtákov, posledný deň daňových priznaní a verte, toto nie je prvý apríl.

Lídri národných strán? Nedajte sa vysmiať.

03.11.2019

To, čo sa deje v súčasnosti na tzv. národnej scéne nie je nič iné ako stretnutie mega ega. Lídri rokujú bez členských základní a či hľadajú nejakých odborníkov či skutočne pronárodne viac »

N-ko vie všetko, Pellegriniho dobrá prezidentka a Elán v akcii

15.10.2019

Od nedele je už aj Smer pomaly naruby, pretože sa nevyhranil voči nikomu a šiel by do vlády aj s Kiskom. Ak by bol povedal pán premiér, že možno by spolupracovali so stranou Za ľudí, ale s Kiskom viac »

KDH je naozaj ako Notre-Dame, Truban naozaj chce spolupracovať

13.10.2019

Tak a máme po prvom oficiálnom vystúpení lídra strany Vlasť Harabina a neoliberálneho spojenca PS či Za ľudí, Hlinu - predsedu demokratického kresťanstva. Áno, Hlina mal pravdu. KDH je ako viac »

parlament,

Prieskum: Voľby by vyhral Smer, Kiskova strana na druhom mieste

14.11.2019 22:51, aktualizované: 23:04

Prieskum na vzorke 1 111 respondentov sa uskutočnil od 9. do 13. novembra.

Benátky / povodeň /

Talianska vláda vyhlásila v Benátkach stav núdze

14.11.2019 22:00

Taliansky premiér Giuseppe Conte po tom, čo v Benátkach, kde mimoriadne zaplavilo známe pamiatky, domy i obchody, strávil noc, označil rozsiahle povodne za „ranu do srdca krajiny“.

BRICS

Lídri BRICS podporili parížsku dohodu, odmietli vojenské riešenie v Sýrii

14.11.2019 21:26

Na výročnom stretnutí lídrov BRICS privítal brazílsky hostiteľ, prezident Jair Bolsonaro okrem Putina a Siho aj indického premiéra Módího a juhoafrického prezidenta Ramaphosu.

Auschwitz, Osvienčim

Pri bývalom tábore smrti v Treblinke našli neznámy masový hrob

14.11.2019 20:47

Ide o priestor s rozmermi 4,5 na 3,4 metra, v ktorom boli len desať až pätnásť centimetrov pod zemou zahrabané ľudské ostatky. Koľko obetí tam môže byť, zatiaľ nie je jasné.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 322
Celková čítanosť: 1202146x
Priemerná čítanosť článkov: 3733x

Autor blogu

Kategórie