Založ si blog

Vivat, prezidentka!

Aká krása, aká že to Zuzana, Zuzana, Zuzana!!! Pápež František poslal Kiskovi blahoprajný telegram a zagratuloval jeho pokračovateľke. Zároveň dal aj Emilkovi rozhrešenie a osobne sa mu poďakoval za jeho mierumilovnosť. Veď prečo by aj nie? Na škole, kde sa učí náboženstvo a etika a ešte k tomu jeho učiteľ Bezák – pravdepodobný budúci nástupca pápeža a prvý oficiálny neoliberálny slovenský pápež.
Určite to bude niečo také ako guľatá kocka od Picassa. Ináč, veľmi odporúčam album Balls to Piccaso pánovi Bezákovi, len neviem, či znesie hudbu Brucea Dickinsona. Ale veď na tom gympli sú asi tvrdí chlapi.
Musím pogratulovať aj Šimečkovi ako budúcemu poradcovi pre zahraničnú politiku. To sa bude radiť a písať. Zároveň gratulujem aj cca 58% nevoličom. Načo by chodili voliť, veď aj tak nič nezmenia. Zároveň musím zagratulovať aj pádu preferencií Smeru. Cesta HZDS je predurčená a pravdepodobne nezvratná. No na druhej strane mnohí upozorňujú na to, že vyberať z pomedzi dvoch a myslieť si, že títo dvaja majú takúto skutočnú podporu, je naozaj nezmysel.
Ďakujem Smeru, že umožnil neoliberálom dostať sa do paláca. Už len pre tú kozu, čo tam mal Kiska je potrebné dobudovať aj stajňu a vlastne, kam sa podela? Už viac nebude poradcom?
Očakávam od novej nástupníčky, že pôjde v Kiskových šľapajách tak, ako sama vravela. Len neviem, za akého z Mimoňov sa odfotí a či v rámci rovností šancí, ak Kiska uvítal kozu, či ona uvíta capa!
Uvidíme dokedy ešte budeme mať slobodu slova a názorov. Pravdepodobne asi navždy, ak máme takú progresívnu prezidentku, ktorá chce zmier medzi polarizovanou spoločnosťou. Nič to za to, že bolo voliť len cca 42% občanov a teda najmenej z doterajších volieb. Iste, neoliberalizmus ukázal pravdepodobne svoje maximum a ostatné hnutia či strany by sa mali z tohto poučiť. Je jedno, odkiaľ zoberiete na voľby financie, ale potrebujete cca melko. Či to bude od z USA, Číny, Hornej-Dolnej utvorila sa finančná hranica úspešnosti vo voľbách na základe financií a nie odbornosti. Odbornosť a skúsenosť nie je potrebná. Stačí marketing postavený na vražde a neustálom omieľaní ako bojuje so zlom a akí sú všetci zlí, ktorí s ich názorom nesúhlasia. Teda nevadí, naučí sa byť pani prezidentkou. Ešte šťastie, že nie lekár a nejde operovať hneď po trojmesačnej príprave s poradcami, ktorí jej napíšu návod, ako má postupovať. Prinajhoršom skonštatuje, že operácia sa podarila, Slovensko Zomrelo. Všetko však môže byť úplne ináč. Uvidíme. Päť rokov Kisku ma nepresvedčilo o správnosti nevoliť osoby megalomanských marketingových kampaní. Satan tiež plní sny, ale je mu potrebné upísať dušu. Všetko sa musí raz splatiť a je jedno, akou formou.
Jasné, že tu ide o jemnú iróniu, či Emilkovu satiru? Teraz neviem, ale prvý apríl sa blíži a my sme ho dostali o deň skôr. Tak pekný deň vtákov, posledný deň daňových priznaní a verte, toto nie je prvý apríl.

Matovič nielen plagiátor, ale aj úplatkár. Prezidentka objavila možnosť referenda a rukojemníci zlých rozhodnutí EÚ.

04.12.2022

Matelko sa znova priznal, že podplácal lekárov a má na nich ťažké srdce. Tak nielen daňoví podvodník, plagiátor, ale ešte aj korupčník. No a niektorí diskutéri mu ešte aj pritakali. Vraj kto nedal úplatok lekárom? No ja určite nie a nestretol som sa zatiaľ s lekárom, ktorý by odo mňa niečo pýtal ako všimné. Je frustrácia zo seba samého nemá hraníc a preráža čím [...]

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

Ivan Safronov

Bývalému ruskému novinárovi Safronovovi zamietli odvolanie voči vlastizrade

07.12.2022 18:42

Ivana Safronova zatkli pre vyzradenie tajných informácií v júli roku 2020, keď začal pracovať ako poradca šéfa ruskej štátnej vesmírnej agentúry.

NR SR / Parlament /

Poslanci ukončili rokovanie skôr. V pléne chýbali predkladatelia návrhov

07.12.2022 18:35

Vo štvrtok sa má konať mimoriadna schôdza o návrhu na vyslovenie nedôvery Hegerovej vláde.

Marcel Forai

NAKA obvinila exšéfa Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Mal zobrať úplatok

07.12.2022 18:08

NAKA Foraia obvinila z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku spáchaného formou spolupáchateľstva.

SR Bratislava zdravotníctvo LOZ protest BAX

Ambulancie vedeli, že LOZ za ne nebojuje. Príspevok dostane len 30 percent zdravotníkov

07.12.2022 18:00

Vlnu kritiky ani tak nespustili vyššie platy pre nemocničných lekárov a lekárky, ale schválenie stabilizačného príspevku.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 583
Celková čítanosť: 3423682x
Priemerná čítanosť článkov: 5873x

Autor blogu

Kategórie

Archív