Založ si blog

Beňová hrobárom Smeru v EÚ voľbách a egá sa nám ukázali

Smer so svojou dvojitou politikou doma a v Bruseli skúša trpezlivosť jeho voličov. Doma sa zo Smeru stáva temer národná strana, kde by aj Salvini mohol závidieť a do Bruselu posiela z prvého miesta Beňovú. Na dvojtvárnu politiku Smeru sme si už zvykli. No toto už nevytiahne ani Blaha. Bude to tvrdá porážka Smeru.
Proste, míňajú sa ľudia a noví sa veľmi ťažko získavajú. No a schizofrenickou politikou, inou doma a inou von sa ani nezískajú.
Ešte jeden postreh z TA3. Danko verzus Kotleba a ich veľké egá, ktoré sa ťažko prehliadli. Je veľká škoda, že národné sily sa atomizujú. Už ako dopadnú voľby, tak dopadnú, bude musieť začať príprava na voľby parlamentné.
Pozrel som si aj kandidátky 31 strán a poniektoré u mňa vzbudili úsmev na tvári. Sú tam ľudia bez akejkoľvek znalosti legislatívnych noriem či vôbec poznatkov o fungovaní EÚ. Mám tam zopár známych, ktorým by som aj veľmi rád dal hlas, ak by boli na jednej kandidátke. Nemôžem ho však rozdeliť. Tu je tá základná chyba, každý chce byť predseda, alebo má sen o teplom mieste v Bruseli. Chyba. Ani jedna z kandidátok neponúka 14 plnohodnotných kandidátov. Množstvo neznámych mien, ktoré sa len teraz vyrojili a prezentujú sa ako odborníci na všetko. Ešte horšie sú na tom staré politické vykopávky, ktoré už idú po finančnú zábezpeku len tak zo zotrvačnosti a len sem tam stlačia nejaký gombík. Top v týchto kandidátoch tvoria však aj nepohodlní členovia, ktorých je dobré upratať, aby náhodou nezavadzali pri parlamentných voľbách.

Prezidentské voľby alebo referendum? Kandidátky do EP a začiatok ďalších volieb

29.03.2024

Blíži sa druhé kolo prezidentských volieb. Postup oboch kandidátov bol predpokladaný a to pravé orechové začne ešte len teraz. Blava zabrala v prospech Korčoka, ale z pohľadu hlasov to bolo asi maximum. Pellegrini pravdepodobne získal výhodu. Lepšie sa totiž špurtuje z druhého miesta a aj v prípade prehry to bude menej bolieť. V prípade oboch kandidátov súčasne ide aj o [...]

Zážitky z volebnej komisie, prepad Matelka a prečo volím Pelleho

24.03.2024

Prvé kole máme za sebou s predpokladom, aký som mal ešte v januári s presným odhadom na cca 1%. Nič prekvapivé, no na mieste Pellegriniho poprosím o podporu aj podporovateľov Republiky či voličov Harabina, čo sa pravdepodobne udeje. Na víťazstvo k danému počtu by potreboval ešte aspoň 280.000 hlasov. Vystupovanie slušné počas predvolebnej kampane. Jedno si však neodpustím [...]

Novinári už prekročili rubikon a novinársku etiku a čo sa to deje v RTVS?

16.03.2024

Prestal som pozerať diskusie v TV. Prestali ma zaujímať. Opozícia si ide svoj piesoček a koalícia svoj. Občan ostal na lampárni. Kultúra novinárov po jednej tlačovke s predstaviteľmi SNS padla na úplné dno a prakticky sa novinári prezentovali v úlohe politikov a arbitrov. Ich profesionálny prístup skĺzol na úroveň Matelka a IV. cenovej skupiny. Stali sa tým, proti čomu [...]

Explainer Middle East Armed Groups

Železná kupola a Dávidov prak. Ako židovský štát ochránil svoje nebo pred iránskym útokom?

14.04.2024 13:00

Nebo nad Izraelom chráni viacúrovňová protivzdušná obrana. Židovský štát ju výrazne posilnil po vojne s Hizballáhom v roku 2006.

Tatranský ľadový dóm, Hrebienok, mReportér

Tatranský ľadový dóm zatvoria, roztopí sa vo voľnej prírode

14.04.2024 12:45

Atrakcia zaznamenala rekordnú návštevnosť.

rokovanie vlády, PVV, Tomáš Taraba

Taraba: Vláda sa rekonštruovať nebude. Všetko závisí od Hlasu, Danko sa o zem hádzať nebude

14.04.2024 12:02, aktualizované: 13:30

Na rošády podľa ministra nie je žiadny dôvod.

Iran, Izrael

Veľká vojna na Blízkom východe? USA možno budú musieť viac krotiť Izrael ako Irán, myslí si expert

14.04.2024 11:06

Irán zasiahol Izrael až 350 dronmi a balistickými a riadenými strelami. Čo bude nasledovať po tomto bezprecedentnom útoku?

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 642
Celková čítanosť: 3888488x
Priemerná čítanosť článkov: 6057x

Autor blogu

Archív