Založ si blog

Progresívna sloboda je viac ako národ

O čom to títo experti na slobodu točia? Konečne som pochopil, čo je sloboda podľa neoliberálov. Je to jediný názor anarchie. Nikto nevie, čo je ich ideou, vieme s čím všetkým nesúhlasia. To, že si odporujú ešte aj v základných filozofických otázkach vôbec netrápi. Základ, že vycapia nejaký totálny hoax (po našom blud) na tie svoje papieriky.
Tá agresivita na proteste proti Marii Le Pen bola jednoducho hrôza. V popredí vrieskajúci nepríčetní páni v najlepších rokoch, ešte s odznakom VPN a v pozadí usmievajúci sa Beblavý. Ak toto a takýmto spôsobom chce v budúcnosti vládnuť, tak varujem celé Slovensko pred nástupom diktatúry. Diktatúry nenávisti, agresivity, vulgárností bez hlavy a päty, kde bude diktovaný z centrály ovečkám len jeden „správny“ názor a ostatní budú ako ovce pred porážkou.
Moja definícia slobody znie takto:
Hranica slobody, práva a povinnosti substancie, jedinosti, vo všeobecnom význame (zahrňujúci živú aj neživú prírodu a prostredie) a v ľudskom ponímaní jednotlivca, skupiny končí zásahom do slobody, práva a povinnosti inej substancie, jedinosti, vo všeobecnom význame (zahrňujúcim živú aj neživú prírody a prostredie) a v ľudskom ponímaní jednotlivca, skupiny.
Ľudia, ktorí tam protestovali nemali ani len potuchy, čo tým chceli povedať. Vraj „Sloboda má prednosť pred národom“??? Tak to je iná anarchia. Teraz, koho sloboda a podľa čoho ju budeme merať? Podľa ich práv? Alebo pribudnú aj povinnosti? Ak budú presadzovať neoliberálnu bezbrehú slobodu, stane sa z nej neúnosná anarchia. Po anarchii okamžite nastúpi brutálna diktatúra až teror ako v prípade francúzskej revolúcie. Už len gilotínu obnoviť a stínať hlavy nepohodlných názorov.
Bez národných štátov nie je možná budúca existencia. Bez akceptácie národov nie je možné kultúrne obohatenie v pravom slova zmysle. Teda v Taliansku chcem jesť talianske jedlá, poznať talianske ľudové tance, históriu či architektúru. Podobne v Rusku, VB atď. To je to pravé. Mám precestovaných len niečo vyše 40 krajín. Nie je to veľa. No určite ma podstatne viac zaujíma, ako žije bežný Nór, Japonec, či Maďar. Určite ma nezaujíma mekáč, ale pravé suši, čabajka, aquavit či iné špeciality. Má ich každý región, každá dedina. Globalizácia je v tomto prípade veľmi škodlivá a odoberá ľuďom jedinečný tvorivý potenciál.
Konečne už viem, čo je neoliberalizmus v pravej jeho podobe. Je to absurdná diktatúra, ktorá nemá žiadnu ideu ani cieľ okrem bezbrehej slobody vrieskajúceho jednotlivca s obrovským egom na úkor mlčiacej väčšiny. To je neoliberalizmus bez zákonov, dodržiavania základných povinností akceptácie iných názorov.

Pellegrini zvalcoval Šimečku a Fico s Kollárom mierna nuda. Na Markíze čistá katastrofa v podobe Demokratov, Modrých, Mostu . . . . a Matelko ohlásil atomofku o 14: 00 – Šulino tras sa!

24.09.2023

Dnes Pelé, ale že úplne pôsobil skôr ako trpezlivý učiteľ žiaka Šimečku. Plynulý prejav Pellegriniho v celku distingvovaný a s náhľadom človeka, ktorý v politike pôsobil. Šimečka má určitú rečovú vadu a veľmi ťažko sa mi počúva jeho sekaný prejav, kde sa mi zdá, že nad každým slovíčkom rozmýšľa, aby sa náhodou „nezasekol“. Už to nie je ani o [...]

Osadnícke Olajno kampaňuje, Pročko dostal vajcom po hlave, raptor vrieska, kade chodí a lepšiu antikampaň si Matelko vymyslieť nemohol.

19.09.2023

Ja už fakt neviem. No byť na mieste niektorých ľudí na kandidátke Olajna, asi odídem. Takú hanbu, ako si robia títo „spasitelia“, ktorým sa rozpadla ústavná vláda, až do trpkého konca predčasných volieb. Toto sa tak často nevidí. Matelko sa už môže spoľahnúť akurát na tých, ktorým nasľuboval 500 €, ktoré nikto nikdy neuvidí. Už im jednoducho dočista preplo. [...]

Pán Ódor, ale my už sme banánová republika! No a kampaň sa nám už zvrhla a kto za to môže?

17.09.2023

Tieto voľby som znovu chcel prečítať a zhodnotiť jednotlivé programy strán, ale je to už zbytočné. Už to nie je o programoch, ale o útokoch strán na svojich súperov a ešte horšie. Strany útočia do svojich programovo spriaznených možných partnerov a to len kvôli percentám! Nerozhoduje program! Neviem nič o tom, kto a ako chce pomôcť živnostníkom, poľnohospodárom, ako [...]

británia polícia

Londýnski policajti sa po zabití mladíka húfne zriekajú strelných zbraní

24.09.2023 22:02

Ddôstojník, ktorý vlani smrteľne postrelil muža do hlavy, je označovaný len ako NX121.

niger

Francúzsko vyhovie pučistom a odíde z Nigeru: Po veľvyslancovi aj 1 500 vojakov

24.09.2023 21:38

V polovici septembra Macron povedal, že diplomat je v krajine držaný pučistami ako rukojemník.

ukrajina

Kremeľ do boja nasadil nové zbrane: Cenzúru internetu, zákaz vychádzania či sledovanie telefónov

24.09.2023 21:08

Cieľom je podľa výnosu zamedziť sabotážam a špionáži.

suja, mazurek, ďurica, urban

Folkloristi vystúpili proti politikom s fašistickým pozadím: Nie v mojom kroji

24.09.2023 20:48

Upozorňujú na snahu politikov postupnou zmenou imidžu prekryť svoju minulosť.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 618
Celková čítanosť: 3717749x
Priemerná čítanosť článkov: 6016x

Autor blogu

Kategórie

Archív