Založ si blog

Progresívna sloboda je viac ako národ

O čom to títo experti na slobodu točia? Konečne som pochopil, čo je sloboda podľa neoliberálov. Je to jediný názor anarchie. Nikto nevie, čo je ich ideou, vieme s čím všetkým nesúhlasia. To, že si odporujú ešte aj v základných filozofických otázkach vôbec netrápi. Základ, že vycapia nejaký totálny hoax (po našom blud) na tie svoje papieriky.
Tá agresivita na proteste proti Marii Le Pen bola jednoducho hrôza. V popredí vrieskajúci nepríčetní páni v najlepších rokoch, ešte s odznakom VPN a v pozadí usmievajúci sa Beblavý. Ak toto a takýmto spôsobom chce v budúcnosti vládnuť, tak varujem celé Slovensko pred nástupom diktatúry. Diktatúry nenávisti, agresivity, vulgárností bez hlavy a päty, kde bude diktovaný z centrály ovečkám len jeden „správny“ názor a ostatní budú ako ovce pred porážkou.
Moja definícia slobody znie takto:
Hranica slobody, práva a povinnosti substancie, jedinosti, vo všeobecnom význame (zahrňujúci živú aj neživú prírodu a prostredie) a v ľudskom ponímaní jednotlivca, skupiny končí zásahom do slobody, práva a povinnosti inej substancie, jedinosti, vo všeobecnom význame (zahrňujúcim živú aj neživú prírody a prostredie) a v ľudskom ponímaní jednotlivca, skupiny.
Ľudia, ktorí tam protestovali nemali ani len potuchy, čo tým chceli povedať. Vraj „Sloboda má prednosť pred národom“??? Tak to je iná anarchia. Teraz, koho sloboda a podľa čoho ju budeme merať? Podľa ich práv? Alebo pribudnú aj povinnosti? Ak budú presadzovať neoliberálnu bezbrehú slobodu, stane sa z nej neúnosná anarchia. Po anarchii okamžite nastúpi brutálna diktatúra až teror ako v prípade francúzskej revolúcie. Už len gilotínu obnoviť a stínať hlavy nepohodlných názorov.
Bez národných štátov nie je možná budúca existencia. Bez akceptácie národov nie je možné kultúrne obohatenie v pravom slova zmysle. Teda v Taliansku chcem jesť talianske jedlá, poznať talianske ľudové tance, históriu či architektúru. Podobne v Rusku, VB atď. To je to pravé. Mám precestovaných len niečo vyše 40 krajín. Nie je to veľa. No určite ma podstatne viac zaujíma, ako žije bežný Nór, Japonec, či Maďar. Určite ma nezaujíma mekáč, ale pravé suši, čabajka, aquavit či iné špeciality. Má ich každý región, každá dedina. Globalizácia je v tomto prípade veľmi škodlivá a odoberá ľuďom jedinečný tvorivý potenciál.
Konečne už viem, čo je neoliberalizmus v pravej jeho podobe. Je to absurdná diktatúra, ktorá nemá žiadnu ideu ani cieľ okrem bezbrehej slobody vrieskajúceho jednotlivca s obrovským egom na úkor mlčiacej väčšiny. To je neoliberalizmus bez zákonov, dodržiavania základných povinností akceptácie iných názorov.

Matovič nielen plagiátor, ale aj úplatkár. Prezidentka objavila možnosť referenda a rukojemníci zlých rozhodnutí EÚ.

04.12.2022

Matelko sa znova priznal, že podplácal lekárov a má na nich ťažké srdce. Tak nielen daňoví podvodník, plagiátor, ale ešte aj korupčník. No a niektorí diskutéri mu ešte aj pritakali. Vraj kto nedal úplatok lekárom? No ja určite nie a nestretol som sa zatiaľ s lekárom, ktorý by odo mňa niečo pýtal ako všimné. Je frustrácia zo seba samého nemá hraníc a preráža čím [...]

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

Ivan Safronov

Bývalému ruskému novinárovi Safronovovi zamietli odvolanie voči vlastizrade

07.12.2022 18:42

Ivana Safronova zatkli pre vyzradenie tajných informácií v júli roku 2020, keď začal pracovať ako poradca šéfa ruskej štátnej vesmírnej agentúry.

NR SR / Parlament /

Poslanci ukončili rokovanie skôr. V pléne chýbali predkladatelia návrhov

07.12.2022 18:35

Vo štvrtok sa má konať mimoriadna schôdza o návrhu na vyslovenie nedôvery Hegerovej vláde.

Marcel Forai

NAKA obvinila exšéfa Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Mal zobrať úplatok

07.12.2022 18:08

NAKA Foraia obvinila z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku spáchaného formou spolupáchateľstva.

SR Bratislava zdravotníctvo LOZ protest BAX

Ambulancie vedeli, že LOZ za ne nebojuje. Príspevok dostane len 30 percent zdravotníkov

07.12.2022 18:00

Vlnu kritiky ani tak nespustili vyššie platy pre nemocničných lekárov a lekárky, ale schválenie stabilizačného príspevku.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 583
Celková čítanosť: 3423675x
Priemerná čítanosť článkov: 5873x

Autor blogu

Kategórie

Archív