Založ si blog

Progresívna sloboda je viac ako národ

O čom to títo experti na slobodu točia? Konečne som pochopil, čo je sloboda podľa neoliberálov. Je to jediný názor anarchie. Nikto nevie, čo je ich ideou, vieme s čím všetkým nesúhlasia. To, že si odporujú ešte aj v základných filozofických otázkach vôbec netrápi. Základ, že vycapia nejaký totálny hoax (po našom blud) na tie svoje papieriky.
Tá agresivita na proteste proti Marii Le Pen bola jednoducho hrôza. V popredí vrieskajúci nepríčetní páni v najlepších rokoch, ešte s odznakom VPN a v pozadí usmievajúci sa Beblavý. Ak toto a takýmto spôsobom chce v budúcnosti vládnuť, tak varujem celé Slovensko pred nástupom diktatúry. Diktatúry nenávisti, agresivity, vulgárností bez hlavy a päty, kde bude diktovaný z centrály ovečkám len jeden „správny“ názor a ostatní budú ako ovce pred porážkou.
Moja definícia slobody znie takto:
Hranica slobody, práva a povinnosti substancie, jedinosti, vo všeobecnom význame (zahrňujúci živú aj neživú prírodu a prostredie) a v ľudskom ponímaní jednotlivca, skupiny končí zásahom do slobody, práva a povinnosti inej substancie, jedinosti, vo všeobecnom význame (zahrňujúcim živú aj neživú prírody a prostredie) a v ľudskom ponímaní jednotlivca, skupiny.
Ľudia, ktorí tam protestovali nemali ani len potuchy, čo tým chceli povedať. Vraj „Sloboda má prednosť pred národom“??? Tak to je iná anarchia. Teraz, koho sloboda a podľa čoho ju budeme merať? Podľa ich práv? Alebo pribudnú aj povinnosti? Ak budú presadzovať neoliberálnu bezbrehú slobodu, stane sa z nej neúnosná anarchia. Po anarchii okamžite nastúpi brutálna diktatúra až teror ako v prípade francúzskej revolúcie. Už len gilotínu obnoviť a stínať hlavy nepohodlných názorov.
Bez národných štátov nie je možná budúca existencia. Bez akceptácie národov nie je možné kultúrne obohatenie v pravom slova zmysle. Teda v Taliansku chcem jesť talianske jedlá, poznať talianske ľudové tance, históriu či architektúru. Podobne v Rusku, VB atď. To je to pravé. Mám precestovaných len niečo vyše 40 krajín. Nie je to veľa. No určite ma podstatne viac zaujíma, ako žije bežný Nór, Japonec, či Maďar. Určite ma nezaujíma mekáč, ale pravé suši, čabajka, aquavit či iné špeciality. Má ich každý región, každá dedina. Globalizácia je v tomto prípade veľmi škodlivá a odoberá ľuďom jedinečný tvorivý potenciál.
Konečne už viem, čo je neoliberalizmus v pravej jeho podobe. Je to absurdná diktatúra, ktorá nemá žiadnu ideu ani cieľ okrem bezbrehej slobody vrieskajúceho jednotlivca s obrovským egom na úkor mlčiacej väčšiny. To je neoliberalizmus bez zákonov, dodržiavania základných povinností akceptácie iných názorov.

Peter Pellegrini si pripísal ďalšie P, Matovič ďalší prúser a Šimečka je asi podľa jemu vlastnému humoru d. .. l.

16.06.2024

Máme nového prezidenta, ktorý si pripísal ďalšie P k svojmu menu. Už bude navždy Prezident Peter Pellegrini. Prejav bol možno podľa niektorých dlhý, ale fakt bol dobrý a lepší som jednoducho nepočul. Darmo sa Shooty zhovadil so svojou karikatúrou, ide len v deb…ných intenciách Denníka N a jeho redaktorov. Začnem asi používať slovník týchto pseudonovinárov, veď to [...]

Republika možno prekvapí a obrovský omyl PS a ich „viery“ v novinársku slobodu

28.05.2024

Ďalšie voľby sú predo dvermi. Bude to tvrdý súboj PS verzus vládne strany. Ako by to mohlo dopadnúť? Zastávam názor, že čiernym koňom by mohla byť Republika. Ono SNS tak trošku nudí a hlavne predseda je skôr už zlúčený so Smerom. Preto voliči skôr budú inklinovať v eurovoľbách k Republike ako k SNS, aspoň tí z tzv. národného spektra. Uvidíme či sa podarí spojiť [...]

Zmierenie, tolerancia, alebo konečne zrušenie anonymity na fórach? Mimochodom, pamätám si veľmi dobre slová Radičovej na jednej besede.

18.05.2024

Stali sme sa opäť jedineční a na chvíľu počul o nás celý svet. Teda celý, taká Južná Amerika či Afrika, alebo Oceánia to má … Stalo sa niečo hrozné a prekročili sa akékoľvek červené čiary. A áno, podieľali sa na tom aj médiá, aj neoliberálne skupiny. Bol prípustný len jeden názor a to ten ich. Nevravím o hlúpostiach tzv. plochej Zemegule. Čo však musia [...]

Wes Moore

Guvernér Marylandu udelil hromadnú milosť 175-tisíc ľuďom. Najviac v histórii USA

17.06.2024 21:14

Podľa vlastných slov má v úmysle napraviť "desaťročia škôd".

Si Ťin-pching / Vladimir Putin /

Šéf NATO hovorí o sankciách pre Čínu, pokiaľ bude naďalej podporovať Rusko

17.06.2024 21:00

Peknig tvrdí, že ani jednej krajine v rámci konfliktu neposiela smrtiace zbrane na rozdiel od krajín Západu.

Peru, drogy, kokaín

Rekordný nemecký nález kokaínu: na trhu by mal hodnotu 2,6 miliardy eur

17.06.2024 19:38

Nemeckí vyšetrovatelia dostali tip na kontraband od kolumbijských úradov.

fregata,  Admirál Gorškov

Ruské vojnové lode opustili Havanu

17.06.2024 19:21

Žiadne z týchto plavidiel nemalo na palube jadrové zbrane, čo potvrdili aj Spojené štáty.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 646
Celková čítanosť: 3932272x
Priemerná čítanosť článkov: 6087x

Autor blogu

Archív