Založ si blog

Za imigrantov môžu kolónie, ach, tá Čaputová, Klus anektuje Žitný ostrov a FB za 5. ..

Kapitánka nemeckej lode Carola Racketeová, ktorá si z prevážania migrantov urobila fajnový biznis bez akýchkoľvek právnych následkov, pokračuje vo svojich fantazmagóriách. Vraj ich máme prijať vyše pol milióna. Nie som proti, nech si ich Nemci prijmú, koľko chcú. Nám nechceli otvoriť ani len pracovný trh a mali sme prechodné obdobie a to sme chceli u nich len pracovať. Vtedy akosi nekričala. Ani teraz nekričí, že EÚ má rozdielny meter na nové krajiny a staré krajiny. Ju zaujímajú len migranti a kam ich má vyložiť.
Jedno riešenie tu je pre slniečka a im podobné organizácie a to prebratie plnej zodpovednosti a financovania týchto migrantov. To znamená, každý kto súhlasí s príchodom nelegálnych ekonomických migrantov musí odviesť 10% dane z celkovej ceny práce a preberie plnú zodpovednosť za svojho migranta. Financie by slúžili trebárs na výstavbu odsoľovacích zariadení v krajinách pôvodu, či budovanie škôl a infraštruktúry no a samozrejme by plne financovali aj každého jedného migranta. Za pašovanie a napomáhanie by mala nastať exekúcia majetku a zhabanie všetkých hnuteľných aj nehnuteľných vecí a majetku a minimálne 5 rokov tvrdej basy. Iné nepomôže, len väzenie a strata majetku.
Dokedy sa Afrika bude vyhovárať na kolonializmus? Slováci mali vždy veľkú figu a vždy nás niekto okupoval, ale nikdy sme len tak jednoducho nevzdali a vždy sme makali nielen na seba, ale hlavne na iných. Aj my sme len obyčajnou kolóniou. Postavili sme Viedeň, Budapešť, tisícky pracovali v Južnej Amerike, v USA, v západnej Európe a dokonca aj v cárskom Rusku a vždy sme ctili zákony danej krajiny. Zarábali a posielali peniaze domov. No a niektorí ostali žiť za hranicami, ale vždy sa aklimatizovali hneď ako prišli sa snažili začleniť aj za cenu ponižovania a doslova otrockej práce.
Tak ak si chce daná Nemka niekoho prevážať na základe svojich výčitiek svedomia spred 50 až 100 rokov, nech si to robí u seba doma. Celá vina leží na dodávateľoch zbraní do Afriky a jednoducho inému životnému štýlu samotných Afričanov. Jedinou našou pomocou by malo byť stopnutie akejkoľvek pomoci. Jedinou pomocou by malo byť vyškolenie učiteľov, stavba škôl a pomoc v oblasti poľnohospodárstva a získavaní pitnej vody. Samozrejme migranti, ktorí nedokážu akceptovať demokraciu, vieru hostiteľskej krajiny a princípy práva, by mali byť okamžite vrátení. Bohaté moslimské krajiny predsa môžu prijímať milióny migrantov, ropy a petro dolárov majú dosť a vieru totožnú.
No a tu pani prezidentka Čaputová, najmúdrejšia zo všetkých, či lepšie povedané pokus o Komenského v sukni poučuje hlava nehlava o morálke, ľudských právach či ekonomike, kade koho. Stavím sa, že v Číne či Rusku asi ani nebola a ak sú jej poznatky také o daných krajinách, ako jej angličtina či nebodaj ruština, tak s pánom bohom! Poučovať Rusko a trepať dve na tri. Z kontextu jej vety by nevyšiel ani Danko. Povedala Čaputová: „Ale na také treba vzájomný rešpekt a úctu k pravidlám. Dnes ju, žiaľ, na strane Ruska nevidím.“ No, pani prezidentka ju vidí asi inde. Trebárs úctu k USA pri bombardovaní Srbska, Sýrie, Líbye, Iraku… Tu jej môže v pohode konkurovať amerikanofil Klus. Mieša hrušky s jablkami, ale na podstatnú otázku doteraz neodpovedal. Podľa jeho kritérií by mala potom patriť Zakarpatská Rus Slovensku. Síce domiešal Žitný ostrov a Krym, u neho žiaden problém, aby si vyselektoval udalosti, ktoré sa hodia len jemu a porovnával neporovnateľné. Smutné na celej záležitosti je len jedno, že ono to učí. Ak učí s takou nenávisťou a propagandou, ako to predvádza v reláciách či článkoch, tak je to veľmi smutný prípad a ukážka úpadku nášho vysokého školstva. Som za absolútnu reorganizáciu školstva a zrušenie platieb do súkromnej či cirkevnej sféry. Tomu sa ešte budem venovať.
No ešte k tomu zlému Rusku a mastnej pokute pre Facebook, ktorá v skutočnosti ani nebola až taká mastná vo výške 5 miliárd dolárov za zneužitie informácií, ktoré pred tým v pohode hádzali na Rusko. Načo by to však Rusko robilo, to naozaj neviem. Trump ako Clintonová. Pre Rusov je to vždy USA, nech je na čele ktokoľvek. Facebook krásne zneužíva postavenie a začína ovplyvňovať voľby v ktorejkoľvek krajine. Jedných blokujú, druhí sú varení pečení aj keď porušujú pravidlá, ktoré žiaľ platia len pre jednu skupinu.

Hanba ako Klus, problémy bánk a už aj nemeckých a výročie bombardovania Srbska

25.03.2023

Pozrel som si prejav Klusa. Vôbec som sa nečudoval, že nedostal ani jeden hlas. Podľa toho, na čo sa odvolával, aké mám skúsenosti, tak som ja podstatne lepšie pripravený na audítora ako Klus. Len jednoducho si myslím, že ani moja prax a vedomosti z tejto oblasti na to nestačia. Klus vystupoval ako malé decko, ktoré trepalo všetku možnú omáčku dookola, len nie to, čo bolo [...]

Jablko čaká na červíka a Hegerovi Demokrati ako z Jesenského. Zápis do knihy rekordov?

08.03.2023

Nuž, Nicholsonová uviedla pilotnú časť sitcomu Jablko hľadá červíka alebo Čo všetko dokáže nasľubovať politik ľuďom. Dokonca aj veci, ktoré už dávno sú. Ale nevadí. Tak ako národné strany aj tieto, ani neviem aké smerovanie majú (to je mi záhadou u každej strany) trpia egom svojich lídrov! Ešte viac, ešte viac strán! Málo ich máme! O chvíľu budú rozdávať nie [...]

Šípoš sekunduje Matelkovi, Dzurinda politický zombie a Udaj

05.02.2023

To, čo predvádza Matovičov obdivovateľ Šípoš, je priam niečo neskutočné. Klamstvá a demagógia v priamom prenose. Vraj Republika, Hlas či Smer neurobili nič pre ľudí v pandémii! Vraj oni majú poctivé peniaze z volieb a iné haluze. To je niečo neskutočné. Tak tento demagogicky asi bývalý učitelík si dovolí v priamom prenose obviniť opozíciu, že nič nerobila v čase [...]

Benjamin Netanjahu

Netanjahu odvolal ministra, ktorý žiadal pozastavenie justičnej reformy

26.03.2023 21:33

Galant v sobotu vyzval na okamžité pozastavenie kontroverznej vládnej reformy súdnictva v Izraeli.

protest prezidentský palác peace no war

Všetci chceme mier, ale vieme, aký?

26.03.2023 19:00

Mierom sa dnes oháňa kadekto, a neraz s nekalými motívmi. Predstavte si teda, že máte moc rozhodnúť o tom, ako by mal vyzerať spravodlivý mier medzi Ukrajinou a Ruskom. Ako by vyzeral?

tula

Rusko tvrdí, že v Kirejevsku explodoval ukrajinský dron naložený trhavinou

26.03.2023 17:22, aktualizované: 22:30

V centre mesta v Tulskej oblasti mohutný výbuch vyhĺbil veľký kráter, zranili sa najmenej traja ľudia.

bielorusko

Budú Putinove taktické jadrové zbrane v bezpečí pred bieloruskými partizánmi?

26.03.2023 16:05

Po ruskej invázii na Ukrajinu začali bieloruskí partizáni vo svojej krajine vykonávať sabotáže.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 590
Celková čítanosť: 3483384x
Priemerná čítanosť článkov: 5904x

Autor blogu

Kategórie

Archív