Založ si blog

Za imigrantov môžu kolónie, ach, tá Čaputová, Klus anektuje Žitný ostrov a FB za 5. ..

Kapitánka nemeckej lode Carola Racketeová, ktorá si z prevážania migrantov urobila fajnový biznis bez akýchkoľvek právnych následkov, pokračuje vo svojich fantazmagóriách. Vraj ich máme prijať vyše pol milióna. Nie som proti, nech si ich Nemci prijmú, koľko chcú. Nám nechceli otvoriť ani len pracovný trh a mali sme prechodné obdobie a to sme chceli u nich len pracovať. Vtedy akosi nekričala. Ani teraz nekričí, že EÚ má rozdielny meter na nové krajiny a staré krajiny. Ju zaujímajú len migranti a kam ich má vyložiť.
Jedno riešenie tu je pre slniečka a im podobné organizácie a to prebratie plnej zodpovednosti a financovania týchto migrantov. To znamená, každý kto súhlasí s príchodom nelegálnych ekonomických migrantov musí odviesť 10% dane z celkovej ceny práce a preberie plnú zodpovednosť za svojho migranta. Financie by slúžili trebárs na výstavbu odsoľovacích zariadení v krajinách pôvodu, či budovanie škôl a infraštruktúry no a samozrejme by plne financovali aj každého jedného migranta. Za pašovanie a napomáhanie by mala nastať exekúcia majetku a zhabanie všetkých hnuteľných aj nehnuteľných vecí a majetku a minimálne 5 rokov tvrdej basy. Iné nepomôže, len väzenie a strata majetku.
Dokedy sa Afrika bude vyhovárať na kolonializmus? Slováci mali vždy veľkú figu a vždy nás niekto okupoval, ale nikdy sme len tak jednoducho nevzdali a vždy sme makali nielen na seba, ale hlavne na iných. Aj my sme len obyčajnou kolóniou. Postavili sme Viedeň, Budapešť, tisícky pracovali v Južnej Amerike, v USA, v západnej Európe a dokonca aj v cárskom Rusku a vždy sme ctili zákony danej krajiny. Zarábali a posielali peniaze domov. No a niektorí ostali žiť za hranicami, ale vždy sa aklimatizovali hneď ako prišli sa snažili začleniť aj za cenu ponižovania a doslova otrockej práce.
Tak ak si chce daná Nemka niekoho prevážať na základe svojich výčitiek svedomia spred 50 až 100 rokov, nech si to robí u seba doma. Celá vina leží na dodávateľoch zbraní do Afriky a jednoducho inému životnému štýlu samotných Afričanov. Jedinou našou pomocou by malo byť stopnutie akejkoľvek pomoci. Jedinou pomocou by malo byť vyškolenie učiteľov, stavba škôl a pomoc v oblasti poľnohospodárstva a získavaní pitnej vody. Samozrejme migranti, ktorí nedokážu akceptovať demokraciu, vieru hostiteľskej krajiny a princípy práva, by mali byť okamžite vrátení. Bohaté moslimské krajiny predsa môžu prijímať milióny migrantov, ropy a petro dolárov majú dosť a vieru totožnú.
No a tu pani prezidentka Čaputová, najmúdrejšia zo všetkých, či lepšie povedané pokus o Komenského v sukni poučuje hlava nehlava o morálke, ľudských právach či ekonomike, kade koho. Stavím sa, že v Číne či Rusku asi ani nebola a ak sú jej poznatky také o daných krajinách, ako jej angličtina či nebodaj ruština, tak s pánom bohom! Poučovať Rusko a trepať dve na tri. Z kontextu jej vety by nevyšiel ani Danko. Povedala Čaputová: „Ale na také treba vzájomný rešpekt a úctu k pravidlám. Dnes ju, žiaľ, na strane Ruska nevidím.“ No, pani prezidentka ju vidí asi inde. Trebárs úctu k USA pri bombardovaní Srbska, Sýrie, Líbye, Iraku… Tu jej môže v pohode konkurovať amerikanofil Klus. Mieša hrušky s jablkami, ale na podstatnú otázku doteraz neodpovedal. Podľa jeho kritérií by mala potom patriť Zakarpatská Rus Slovensku. Síce domiešal Žitný ostrov a Krym, u neho žiaden problém, aby si vyselektoval udalosti, ktoré sa hodia len jemu a porovnával neporovnateľné. Smutné na celej záležitosti je len jedno, že ono to učí. Ak učí s takou nenávisťou a propagandou, ako to predvádza v reláciách či článkoch, tak je to veľmi smutný prípad a ukážka úpadku nášho vysokého školstva. Som za absolútnu reorganizáciu školstva a zrušenie platieb do súkromnej či cirkevnej sféry. Tomu sa ešte budem venovať.
No ešte k tomu zlému Rusku a mastnej pokute pre Facebook, ktorá v skutočnosti ani nebola až taká mastná vo výške 5 miliárd dolárov za zneužitie informácií, ktoré pred tým v pohode hádzali na Rusko. Načo by to však Rusko robilo, to naozaj neviem. Trump ako Clintonová. Pre Rusov je to vždy USA, nech je na čele ktokoľvek. Facebook krásne zneužíva postavenie a začína ovplyvňovať voľby v ktorejkoľvek krajine. Jedných blokujú, druhí sú varení pečení aj keď porušujú pravidlá, ktoré žiaľ platia len pre jednu skupinu.

Politické procesy v plnom prúde: Rostas, Blaha aj samotný Fico a zákaz Biblie

14.12.2019

Začnem kritikou Fica, mierne povedané, v trubanovskom trápno-štýle. Proste katastrofa, ako obsahovo tak aj obsadením detí a ich zneužitím v politickej reklame, o fejku ani nevravím. Politici viac »

Lucia Ďuriš Nicholsonová – pretvárka „par excellence“

10.12.2019

To, čo predviedla a s čím sa chváli táto europoslankyňa, je len bohapustá propaganda. Nedá sa to ináč popísať, len takto. Vraj, jedna noc medzi bezdomovcami. Jajžebože, čo mám robiť? To viac »

Megaprúser Hlina, RTVS a koncesionárske poplatky a extrémne nevhodné reklamy

08.12.2019

Keď má byť Hlina výkladnou skriňou KDH, tak je to už veľmi zlé. To, čo dnes predvádzal katolík Hlina bez poznania desiatich božích bolo presne o tom. Arogancia, premúdrenosť a doslova mu viac »

pocasie 16.12

Vianoce nebudú ani biele, ani na ľade!

15.12.2019 18:20

Bude otepľovanie pokračovať aj v nasledujúcich dňoch? Čakajú nás zrážky, alebo sa bude oblačnosť trhať?

molekula, molekuly, atómy, chémia, väzby, mikroskop, atóm

Česi si určili superstrategické kovy. Je tam zlato, lítium či cézium

15.12.2019 17:59

Zlato, lítium, urán, rubídium a cézium sa stanú v Česku takzvanými superstrategickými surovinami, ich možnú ťažbu zváži vždy najskôr štát.

Lukovy kotol zachranka

Prvá lavínová nehoda tejto zimy sa stala v Školskom žľabe v Nízkych Tatrách

15.12.2019 16:45

Dvaja lyžiari odtrhli lavínu pod vrcholovou stanicou Chopok-sever. Jeden utrpel vážne zranenie, druhého zasypal sneh a neprežil.

práca, robota,

Aj Nemecku hrozí, že im firmy utečú. Chýbajú kvalifikovaní ľudia

15.12.2019 16:31

Nemecko čelí riziku sťahovania firiem pre nedostatok kvalifikovaných pracovníkov. Upozornila na to kancelárka Angela Merkelová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 333
Celková čítanosť: 1335799x
Priemerná čítanosť článkov: 4011x

Autor blogu

Kategórie