Založ si blog

Za imigrantov môžu kolónie, ach, tá Čaputová, Klus anektuje Žitný ostrov a FB za 5. ..

Kapitánka nemeckej lode Carola Racketeová, ktorá si z prevážania migrantov urobila fajnový biznis bez akýchkoľvek právnych následkov, pokračuje vo svojich fantazmagóriách. Vraj ich máme prijať vyše pol milióna. Nie som proti, nech si ich Nemci prijmú, koľko chcú. Nám nechceli otvoriť ani len pracovný trh a mali sme prechodné obdobie a to sme chceli u nich len pracovať. Vtedy akosi nekričala. Ani teraz nekričí, že EÚ má rozdielny meter na nové krajiny a staré krajiny. Ju zaujímajú len migranti a kam ich má vyložiť.
Jedno riešenie tu je pre slniečka a im podobné organizácie a to prebratie plnej zodpovednosti a financovania týchto migrantov. To znamená, každý kto súhlasí s príchodom nelegálnych ekonomických migrantov musí odviesť 10% dane z celkovej ceny práce a preberie plnú zodpovednosť za svojho migranta. Financie by slúžili trebárs na výstavbu odsoľovacích zariadení v krajinách pôvodu, či budovanie škôl a infraštruktúry no a samozrejme by plne financovali aj každého jedného migranta. Za pašovanie a napomáhanie by mala nastať exekúcia majetku a zhabanie všetkých hnuteľných aj nehnuteľných vecí a majetku a minimálne 5 rokov tvrdej basy. Iné nepomôže, len väzenie a strata majetku.
Dokedy sa Afrika bude vyhovárať na kolonializmus? Slováci mali vždy veľkú figu a vždy nás niekto okupoval, ale nikdy sme len tak jednoducho nevzdali a vždy sme makali nielen na seba, ale hlavne na iných. Aj my sme len obyčajnou kolóniou. Postavili sme Viedeň, Budapešť, tisícky pracovali v Južnej Amerike, v USA, v západnej Európe a dokonca aj v cárskom Rusku a vždy sme ctili zákony danej krajiny. Zarábali a posielali peniaze domov. No a niektorí ostali žiť za hranicami, ale vždy sa aklimatizovali hneď ako prišli sa snažili začleniť aj za cenu ponižovania a doslova otrockej práce.
Tak ak si chce daná Nemka niekoho prevážať na základe svojich výčitiek svedomia spred 50 až 100 rokov, nech si to robí u seba doma. Celá vina leží na dodávateľoch zbraní do Afriky a jednoducho inému životnému štýlu samotných Afričanov. Jedinou našou pomocou by malo byť stopnutie akejkoľvek pomoci. Jedinou pomocou by malo byť vyškolenie učiteľov, stavba škôl a pomoc v oblasti poľnohospodárstva a získavaní pitnej vody. Samozrejme migranti, ktorí nedokážu akceptovať demokraciu, vieru hostiteľskej krajiny a princípy práva, by mali byť okamžite vrátení. Bohaté moslimské krajiny predsa môžu prijímať milióny migrantov, ropy a petro dolárov majú dosť a vieru totožnú.
No a tu pani prezidentka Čaputová, najmúdrejšia zo všetkých, či lepšie povedané pokus o Komenského v sukni poučuje hlava nehlava o morálke, ľudských právach či ekonomike, kade koho. Stavím sa, že v Číne či Rusku asi ani nebola a ak sú jej poznatky také o daných krajinách, ako jej angličtina či nebodaj ruština, tak s pánom bohom! Poučovať Rusko a trepať dve na tri. Z kontextu jej vety by nevyšiel ani Danko. Povedala Čaputová: „Ale na také treba vzájomný rešpekt a úctu k pravidlám. Dnes ju, žiaľ, na strane Ruska nevidím.“ No, pani prezidentka ju vidí asi inde. Trebárs úctu k USA pri bombardovaní Srbska, Sýrie, Líbye, Iraku… Tu jej môže v pohode konkurovať amerikanofil Klus. Mieša hrušky s jablkami, ale na podstatnú otázku doteraz neodpovedal. Podľa jeho kritérií by mala potom patriť Zakarpatská Rus Slovensku. Síce domiešal Žitný ostrov a Krym, u neho žiaden problém, aby si vyselektoval udalosti, ktoré sa hodia len jemu a porovnával neporovnateľné. Smutné na celej záležitosti je len jedno, že ono to učí. Ak učí s takou nenávisťou a propagandou, ako to predvádza v reláciách či článkoch, tak je to veľmi smutný prípad a ukážka úpadku nášho vysokého školstva. Som za absolútnu reorganizáciu školstva a zrušenie platieb do súkromnej či cirkevnej sféry. Tomu sa ešte budem venovať.
No ešte k tomu zlému Rusku a mastnej pokute pre Facebook, ktorá v skutočnosti ani nebola až taká mastná vo výške 5 miliárd dolárov za zneužitie informácií, ktoré pred tým v pohode hádzali na Rusko. Načo by to však Rusko robilo, to naozaj neviem. Trump ako Clintonová. Pre Rusov je to vždy USA, nech je na čele ktokoľvek. Facebook krásne zneužíva postavenie a začína ovplyvňovať voľby v ktorejkoľvek krajine. Jedných blokujú, druhí sú varení pečení aj keď porušujú pravidlá, ktoré žiaľ platia len pre jednu skupinu.

Tru Tru – nebezpečná predpona pravdivých lží

23.08.2019

Znovu ten Truban. Nič sa nedá robiť, ale dobrodruh do politiky nepatrí. Iste, Truban si to dával v bielej lajne s LSD či mariškou. Ono nešlo ani tak o to, že drogoval, ale skôr, aký má prístup viac »

Trubanov Oscar, Šeliga verzus Harabin, únik informácií a ESET

17.08.2019

Truban je jasný adept na získanie Oscara. Za Slovensko bude určite nominovaný Truban! Najlepšia réžia, strih a jednoznačne herecký výkon! Hoci, možno to bude skôr Zlatá malina. No neviem, viac »

Národné strany a ich možné fiasko, Trubanove lajny

11.08.2019

Po Devíne svitla menšia nádej, že sa strany a straničky s národným zameraním spoja a dajú aspoň nejakých lídrov dokopy. Temer každý už začal s kampaňou. Žaludi dokonca ešte ani stranu viac »

muž, brúska, rezbár, práca, drevo

Česi potrebujú ľudí, lákajú aj Filipíncov, Indov či Kazachov

24.08.2019 21:28

České firmy už dlhší čas zápasia s nedostatkom pracovných síl. Zamestnávateľom v Česku chýba až pol milióna pracovníkov.

franúzsko, summit G7

Vo francúzskom Biarritzi sa začal summit vyspelých ekonomík G7

24.08.2019 21:08, aktualizované: 21:25

Otázka, či je G7 stále relevantným a efektívnym fórom pre riešenie globálnych problémov, nadobúda na naliehavosti.

osobny bankrot

Osobný bankrot využili desaťtisíce ľudí, vrátane špekulantov

24.08.2019 17:50

Inštitút osobného bankrotu doteraz využili na Slovensku desaťtisíce ľudí. Vyplýva to zo štatistík ministerstva spravodlivosti.

duhový pride 2019, pochod, bratislava, dúha, vlajka

Centrom Košíc prešli stovky účastníkov dúhového pochodu

24.08.2019 17:47

Cieľom je podľa organizátorov vytvorenie priestoru, v ktorom títo ľudia môžu verejne prežiť svoju identitu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 310
Celková čítanosť: 1097412x
Priemerná čítanosť článkov: 3540x

Autor blogu

Kategórie