Založ si blog

Truban vytrúbil, Mečiar nastúpil, Hlina prehodnocuje

Udalostí ako maku. Voľby sú prakticky predo dvermi. Truban to dal na „robotníka“ piatej cenovej skupiny. Pozrel som si ukážku prednášky Trubana vystupujúceho pred študentmi. Toľko vulgarizmov a nadávok som teda na akademickej pôde dosť dlho nepočul. Chodím tiež sem tam prednášať, ale toto, čo si dovolil Truban – náš nový samozvaný premiér som ešte nezažil. Daná vysoká škola by mala prehodnotiť koho, že to pozýva. Po nenávistnej reči na všetkých robotníkov a prioritne kachličkárov, si Truban vzal na pomoc drogy. Jeho príklady sú totálne od veci. Dúfam, že to nechcel uvádzať ako podobenstvo, pretože mu to nevyšlo.
Ohlasy boli veľmi rýchle. Zareagoval Sulík aj Hlina. V súčasnej situácii by sa mal Truban vzdať aj predsedníctva PS. Samozrejme, pridal sa aj Samo Marec a čírou náhodou svoju pravdu odprezentoval na SMEtisku. Ľupták bol vraj jednoduchší, no pripomeniem mu prípad Sabiny Sabinov, nech si pohľadá trošku na nete, o čo v ňom šlo. Jednoducho z toho vyplýva, že Truban závidí robotníkom manuálne zručnosti, ku ktorým on v živote asi ani nepričuchol, podobne ako Marec. Vy o robotníkoch môžete tak akurát rozprávať, aj to s úctou. Robia na vaše zadky a na vás. Ak pán Truban čaká na kachličkára veľmi dlho – aj pol roka, mohol sa to medzi tým naučiť. Ja to robím tak. Na jednom vystúpení na SPU bola výborná scénka s nezabudnuteľným výrokom: „ Po skončení školy budete mať diplom, ale ak prídete na družstvo budete robotníkovi závidieť jeho skúsenosti a zručnosti“. V živote by som nepodceňoval ani toho posledného robotníka pri lopate, aj to musí niekto robiť. Nie každý sa môže a chce zhuliť ako Truban a fičať počas školy na drogách.
No a teraz k tomu Marcovmu návratu pravdy o Mečiarovi. Narodil sa v roku 82, teda do revolúcie asi veľmi nezasiahol a podobne asi dosť ťažko sa mu vnímalo obdobie aj tzv. mečiarizmu, či rozdelenia republiky. Jeho pravda je niekde v detskej hlave a môže byť veľmi skreslená. Nevadí. Hlina určite bude zvažovať ďalšiu spoluprácu s týmto antirobotníckym hulvátom. Ono stále najviac voličov je práve v radoch robotníkov. Tam asi PS nezaboduje a pravdepodobne ani ZĽ či SaS. Tak ostáva KDH. No kresťanskí demokrati majú už značný počet strán a v súčasnej dobe sa už veľmi nedá predpokladať, že spojenie KDH a PS je práve to najvhodnejšie. Mimochodom, kresťania veľmi ťažko môžu byť zároveň aj demokrati. Vylučujú to samotné kresťanské dogmy, ktoré cirkev – inštitúcia pekne drží za opraty.
Mečiar ohlásil návrat. Po Jankovom Vŕšku sa dal návrat očakávať. Kto nevie, čo a kedy sa tam dialo, nech si to zistí. Logickým výstupom je aj spolupráca Mečiara s Harabinom, kto ich už skôr sledoval a počúval to, si jednoducho vedel dať dokopy a žiadne veľké prekvapenie sa nekonalo. Žiadna senzácia sa nekoná, ako tu mnohí opisujú, išlo len o logický výstup. Malé národné strany sa nedokážu zjednotiť a vytvoriť protipól neoliberalizmu. U Mečiara záleží v súčasnom stave na výbere ľudí, ktorí dokážu priamo diskutovať s neoliberálmi a to vecne a odborne. Záleží aj na tvrdohlavosti ostatných menších strán, či dokážu prekonať egá svojich lídrov. Tu už nie je boj medzi pravicou a ľavicou, ale medzi neoliberalizmom v tej najhoršej forme diktatúry a ostatnými.

Lídri národných strán? Nedajte sa vysmiať.

03.11.2019

To, čo sa deje v súčasnosti na tzv. národnej scéne nie je nič iné ako stretnutie mega ega. Lídri rokujú bez členských základní a či hľadajú nejakých odborníkov či skutočne pronárodne viac »

N-ko vie všetko, Pellegriniho dobrá prezidentka a Elán v akcii

15.10.2019

Od nedele je už aj Smer pomaly naruby, pretože sa nevyhranil voči nikomu a šiel by do vlády aj s Kiskom. Ak by bol povedal pán premiér, že možno by spolupracovali so stranou Za ľudí, ale s Kiskom viac »

KDH je naozaj ako Notre-Dame, Truban naozaj chce spolupracovať

13.10.2019

Tak a máme po prvom oficiálnom vystúpení lídra strany Vlasť Harabina a neoliberálneho spojenca PS či Za ľudí, Hlinu - predsedu demokratického kresťanstva. Áno, Hlina mal pravdu. KDH je ako viac »

BRICS

Lídri BRICS podporili parížsku dohodu, odmietli vojenské riešenie v Sýrii

14.11.2019 21:26

Na výročnom stretnutí lídrov BRICS privítal brazílsky hostiteľ, prezident Jair Bolsonaro okrem Putina a Siho aj indického premiéra Módího a juhoafrického prezidenta Ramaphosu.

Auschwitz, Osvienčim

Pri bývalom tábori smrti v Treblinke našli neznámy masový hrob

14.11.2019 20:47

Ide o priestor s rozmermi 4,5 na 3,4 metra, v ktorom boli len desať až pätnásť centimetrov pod zemou zahrabané ľudské ostatky. Koľko obetí tam môže byť, zatiaľ nie je jasné.

USA Kalifornia škola streľba zranení

Po streľbe na škole v Kalifornii zadržali podozrivého študenta

14.11.2019 20:01

Šerif Alex Villanueva pre rozhlasovú stanicu KNX povedal, že predpokladaným strelcom je študent a nachádza sa medzi zranenými, ktorých previezli do nemocnice.

Jemen /

Pri dopravnej nehode na juhovýchode Iránu zahynulo 28 Afgancov

14.11.2019 19:25

Irán má celosvetovo jednu z najhorších bilancií bezpečnosti na cestách.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 322
Celková čítanosť: 1201962x
Priemerná čítanosť článkov: 3733x

Autor blogu

Kategórie