Založ si blog

Čo Greta povedala a čo nie

Greta po svojom srdcervúcom hereckom PR výkone nepovedala nič, čo by sme nevedeli. Riešenia nedala. No a teraz k tomu podprahovému masírovaniu mozgov. Iste, na Zemi sa vytvára plastová škrupina. Jasné, že sa upozorňuje len na CO2, pritom metán či voda ako hlavní strojcovia skleníkových plynov sú v úzadí.
Stromy sa veselo rúbu ďalej a pri tejto ťažbe, nám tu neostane nič len holorub a krásne polia s totálnou eróziou. Či Smer či vláda pred nimi, všetci sú akosi ticho a pokračujú v tomto zámere vidiny euríkov vo vrecku.
A teraz na inú nôtu. Blíži sa globálna ekonomická kríza. Už ju nikto nepopiera, že je tu. Pričom poniektorí diskutujúci sa mi ešte pred nedávnom vysmievali, že čo to píšem. Teda predpoklad celého boja PR Grety za ozdravenie planéty môže vyznieť aj úplne ináč. Masívne sa začali púšťať a propagovať dokumenty o autonómnej doprave, o elektromobiloch atď..
Masívne sa začali odsúvať do úzadia klasické uhlíkové zdroje energie ako ropa či uhlie. Len je to taký Damoklov meč. Ropu v súčasnosti veľmi ťažko nahradiť niečím iným. Technológie sú, ale korporácie nepustia a tak sa pravdepodobne vytvorí tlak „zospodu“. Čo sa tým získa? Krátkodobé oživenie ekonomiky a náhrada starých áut novými elektromobilmi. Síce v pomere ceny dva až tri krát drahšími, ale čo majú robiť, ak chcú, aby ekonomika šľapala. No a tu nastáva druhý problém. O vplyve ropy v iných megaodvetviach je akosi ticho – textilný či potravinársky priemysel, farmaceutický atď… Ticho – maximálne trieďte plasty, ale nezaznieva nevyrábajte! Prečo? Pre miliardové biznisy. V súčasnosti hlavná ťarcha tvorcu CO2 dopadla na automobilový priemysel. Je v hľadáčiku, pretože ak zakážu dízel a benzín ľudia sú pohodlní a vymenia svoje auto za elektromobil. Na čas je globálna ekonomika zachránená. O tom, či aj príroda, veľmi pochybujem. Bude potrebná nová štruktúra napájacích staníc a hlavne bude potrebná elektrina.
Ďalší problém s dopytom vzrastie cena a nielen pre autá, ale aj pre obyčajného človeka a to je cieľ! Nie šetrenie či záchrana prírody, ale ovládanie spotrebiteľa! V doprave by postačovali projekty na kvalitné prepojenie sveta rýchlovlakmi aspoň suchozemských štátov namiesto letov, ktoré trvajú 45 minút, však, pán Kiska! On by vedel rozprávať o záchrane planéty celé hodiny. Dali by sa zaviesť bezobalové potraviny, ale to by zase nemali zisky hyperreťazce a hlavne Brusel by musel zmeniť legislatívu a to sa mu nechce. To je aspoň v rámci Európy. Inde asi zasiahneme dosť ťažko, teda myslím tým USA či Čínu. Už vôbec nevravím o Brazílskych pralesoch či Afrike.
Práve kvôli USA a južnej Amerike sa veľmi nevraví o metáne a čo ho spôsobuje. Ono aj HD a tráviaci systém ľudí má na tom svoj podiel.
Greta nadprodukciu nezastaví, len nahrnie ďalšie financie oligarchom do vrecka a dostane do problémov obyčajných ľudí. Spohodlneli sme a atomizovali sme sa. Áno, to je presne neoliberalizmus, kde JA je nadradené MY. To je presne to ak sa ľuďom vygumujú hlavy a stávajú sa mlčiacou väčšinou. Pohodlie a mamon peňazí nás ovláda. Pôžička – práca – pôžička – splátka – reklama – pôžička – splátka = novodobé otroctvo.
Grete možno ide o záchranu planéty, ale je mi jej ľúto a hlavne by som chcel vedieť, čo na to jej rodičia? Prečo to vôbec dovolili? Oligarchom takáto naivita krásne prišla vhod a už len obrázky, cvak fotoaparátu, úsmev, srdcervúce o ničom hovoriace prejavy a zase nejaká publicita či nejaké to srandovné ocenenie.

Matovičovi rakva, Ficovi či Kaliňákovi šibenica, Rostasovi prepadovka, ĽSNS sa vyhrážali osudom Tisa

30.11.2020

Tak, máme zase o čom písať. Teraz je to o rakve, ktorú priniesli pred Matovičov dom. Taký Budaj dal tak propagandistický status, že aj ÚVKSČ bledne závisťou. Nie nadarmo, dobrý žiak to bol. Vraj sa nemajú do toho zaťahovať deti. Kto vlastne zatiahol deti do politiky? ĽSNS? Fico? Nie, samotný Matovič vo svojich predvolebných spotoch zatiahol svoje dieťa do politiky. Na [...]

Pôjdu Čaputová a Matovič príkladom a dajú sa zaočkovať ako prví? Ozaj, je Kollár chorý?

29.11.2020

Jednoznačne výrok typu, ktorý vraj prezentoval sám veľký Matelko, hlava pomazaná či namazaná, o tom, že sa pôjde testovať ako posledný, je znova absolútne na odtrhnutie dekľa! Neviem, kde a kedy ho takéto duchaplné výroky napadnú, ale mal by viac hamovať. Nie je kapitánom potápajúcej sa lode, alebo nám niečo nepovedal? Žeby Slovensko išlo ku dnu ako Titanic? Nemal by sa [...]

Matovič si už generálneho prokurátora vybral a Sulík je dobrý policajt, diletant Šípoš

24.11.2020

To, čo včera predviedol Matovič, už vôbec nie je na smiech. Vraj vystúpia z koalície, ak by náhodou niektoré vládne strany hlasovali s opozičnými! No niečo neskutočné. Tak Matovič už fakticky vie, kto bude generálnym prokurátorom a celé toto výberové konanie je len čistá fraška. Matovičovi sa dostalo niečo do uší! No super, nemal by byť generálny prokurátor [...]

Venezuela / Nicolás Maduro /

"Kto nevolí, neje". Za neúčasť vo voľbách hrozí Madurov režim i obmedzením potravinových balíčkov

02.12.2020 16:45

Parlamentné voľby ako neslobodné bojkotuje veľká časť opozície, ktorá namiesto nich zorganizuje on-line referendum o zotrvaní prezidenta Madura pri moci.

Igor Matovič

Matovič chce otvoriť niektoré školy, testovanie preberá do vlastných rúk

02.12.2020 16:26, aktualizované: 16:53

Premiér tvrdí, že vidí ochotu niektorých riaditeľov škôl, starostov i primátorov zapojiť sa do testovania. Rezort školstva podľa neho hľadá výhovorky.

Robert fico, smer

Smer chce začať zber podpisov na iniciovanie referenda začiatkom roka

02.12.2020 16:06

Poslanci NR SR v stredu neschválili program mimoriadnej schôdze, ktorú inicioval Smer

Maroš Žilinka

V skúšobnej voľbe generálneho prokurátora obstál najlepšie Žilinka, koalícia stále rokuje

02.12.2020 14:54, aktualizované: 16:45

Premiér Igor Matovič uviedol, že sa koalícia priblížila k dohode na mene kandidáta.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 439
Celková čítanosť: 2357014x
Priemerná čítanosť článkov: 5369x

Autor blogu

Kategórie