Založ si blog

Čo Greta povedala a čo nie

Greta po svojom srdcervúcom hereckom PR výkone nepovedala nič, čo by sme nevedeli. Riešenia nedala. No a teraz k tomu podprahovému masírovaniu mozgov. Iste, na Zemi sa vytvára plastová škrupina. Jasné, že sa upozorňuje len na CO2, pritom metán či voda ako hlavní strojcovia skleníkových plynov sú v úzadí.
Stromy sa veselo rúbu ďalej a pri tejto ťažbe, nám tu neostane nič len holorub a krásne polia s totálnou eróziou. Či Smer či vláda pred nimi, všetci sú akosi ticho a pokračujú v tomto zámere vidiny euríkov vo vrecku.
A teraz na inú nôtu. Blíži sa globálna ekonomická kríza. Už ju nikto nepopiera, že je tu. Pričom poniektorí diskutujúci sa mi ešte pred nedávnom vysmievali, že čo to píšem. Teda predpoklad celého boja PR Grety za ozdravenie planéty môže vyznieť aj úplne ináč. Masívne sa začali púšťať a propagovať dokumenty o autonómnej doprave, o elektromobiloch atď..
Masívne sa začali odsúvať do úzadia klasické uhlíkové zdroje energie ako ropa či uhlie. Len je to taký Damoklov meč. Ropu v súčasnosti veľmi ťažko nahradiť niečím iným. Technológie sú, ale korporácie nepustia a tak sa pravdepodobne vytvorí tlak „zospodu“. Čo sa tým získa? Krátkodobé oživenie ekonomiky a náhrada starých áut novými elektromobilmi. Síce v pomere ceny dva až tri krát drahšími, ale čo majú robiť, ak chcú, aby ekonomika šľapala. No a tu nastáva druhý problém. O vplyve ropy v iných megaodvetviach je akosi ticho – textilný či potravinársky priemysel, farmaceutický atď… Ticho – maximálne trieďte plasty, ale nezaznieva nevyrábajte! Prečo? Pre miliardové biznisy. V súčasnosti hlavná ťarcha tvorcu CO2 dopadla na automobilový priemysel. Je v hľadáčiku, pretože ak zakážu dízel a benzín ľudia sú pohodlní a vymenia svoje auto za elektromobil. Na čas je globálna ekonomika zachránená. O tom, či aj príroda, veľmi pochybujem. Bude potrebná nová štruktúra napájacích staníc a hlavne bude potrebná elektrina.
Ďalší problém s dopytom vzrastie cena a nielen pre autá, ale aj pre obyčajného človeka a to je cieľ! Nie šetrenie či záchrana prírody, ale ovládanie spotrebiteľa! V doprave by postačovali projekty na kvalitné prepojenie sveta rýchlovlakmi aspoň suchozemských štátov namiesto letov, ktoré trvajú 45 minút, však, pán Kiska! On by vedel rozprávať o záchrane planéty celé hodiny. Dali by sa zaviesť bezobalové potraviny, ale to by zase nemali zisky hyperreťazce a hlavne Brusel by musel zmeniť legislatívu a to sa mu nechce. To je aspoň v rámci Európy. Inde asi zasiahneme dosť ťažko, teda myslím tým USA či Čínu. Už vôbec nevravím o Brazílskych pralesoch či Afrike.
Práve kvôli USA a južnej Amerike sa veľmi nevraví o metáne a čo ho spôsobuje. Ono aj HD a tráviaci systém ľudí má na tom svoj podiel.
Greta nadprodukciu nezastaví, len nahrnie ďalšie financie oligarchom do vrecka a dostane do problémov obyčajných ľudí. Spohodlneli sme a atomizovali sme sa. Áno, to je presne neoliberalizmus, kde JA je nadradené MY. To je presne to ak sa ľuďom vygumujú hlavy a stávajú sa mlčiacou väčšinou. Pohodlie a mamon peňazí nás ovláda. Pôžička – práca – pôžička – splátka – reklama – pôžička – splátka = novodobé otroctvo.
Grete možno ide o záchranu planéty, ale je mi jej ľúto a hlavne by som chcel vedieť, čo na to jej rodičia? Prečo to vôbec dovolili? Oligarchom takáto naivita krásne prišla vhod a už len obrázky, cvak fotoaparátu, úsmev, srdcervúce o ničom hovoriace prejavy a zase nejaká publicita či nejaké to srandovné ocenenie.

Matovič nielen plagiátor, ale aj úplatkár. Prezidentka objavila možnosť referenda a rukojemníci zlých rozhodnutí EÚ.

04.12.2022

Matelko sa znova priznal, že podplácal lekárov a má na nich ťažké srdce. Tak nielen daňoví podvodník, plagiátor, ale ešte aj korupčník. No a niektorí diskutéri mu ešte aj pritakali. Vraj kto nedal úplatok lekárom? No ja určite nie a nestretol som sa zatiaľ s lekárom, ktorý by odo mňa niečo pýtal ako všimné. Je frustrácia zo seba samého nemá hraníc a preráža čím [...]

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

Ivan Safronov

Bývalému ruskému novinárovi Safronovovi zamietli odvolanie voči vlastizrade

07.12.2022 18:42

Ivana Safronova zatkli pre vyzradenie tajných informácií v júli roku 2020, keď začal pracovať ako poradca šéfa ruskej štátnej vesmírnej agentúry.

NR SR / Parlament /

Poslanci ukončili rokovanie skôr. V pléne chýbali predkladatelia návrhov

07.12.2022 18:35

Vo štvrtok sa má konať mimoriadna schôdza o návrhu na vyslovenie nedôvery Hegerovej vláde.

Marcel Forai

NAKA obvinila exšéfa Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Mal zobrať úplatok

07.12.2022 18:08

NAKA Foraia obvinila z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku spáchaného formou spolupáchateľstva.

SR Bratislava zdravotníctvo LOZ protest BAX

Ambulancie vedeli, že LOZ za ne nebojuje. Príspevok dostane len 30 percent zdravotníkov

07.12.2022 18:00

Vlnu kritiky ani tak nespustili vyššie platy pre nemocničných lekárov a lekárky, ale schválenie stabilizačného príspevku.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 583
Celková čítanosť: 3423665x
Priemerná čítanosť článkov: 5872x

Autor blogu

Kategórie

Archív