Založ si blog

Čo Greta povedala a čo nie

Greta po svojom srdcervúcom hereckom PR výkone nepovedala nič, čo by sme nevedeli. Riešenia nedala. No a teraz k tomu podprahovému masírovaniu mozgov. Iste, na Zemi sa vytvára plastová škrupina. Jasné, že sa upozorňuje len na CO2, pritom metán či voda ako hlavní strojcovia skleníkových plynov sú v úzadí.
Stromy sa veselo rúbu ďalej a pri tejto ťažbe, nám tu neostane nič len holorub a krásne polia s totálnou eróziou. Či Smer či vláda pred nimi, všetci sú akosi ticho a pokračujú v tomto zámere vidiny euríkov vo vrecku.
A teraz na inú nôtu. Blíži sa globálna ekonomická kríza. Už ju nikto nepopiera, že je tu. Pričom poniektorí diskutujúci sa mi ešte pred nedávnom vysmievali, že čo to píšem. Teda predpoklad celého boja PR Grety za ozdravenie planéty môže vyznieť aj úplne ináč. Masívne sa začali púšťať a propagovať dokumenty o autonómnej doprave, o elektromobiloch atď..
Masívne sa začali odsúvať do úzadia klasické uhlíkové zdroje energie ako ropa či uhlie. Len je to taký Damoklov meč. Ropu v súčasnosti veľmi ťažko nahradiť niečím iným. Technológie sú, ale korporácie nepustia a tak sa pravdepodobne vytvorí tlak „zospodu“. Čo sa tým získa? Krátkodobé oživenie ekonomiky a náhrada starých áut novými elektromobilmi. Síce v pomere ceny dva až tri krát drahšími, ale čo majú robiť, ak chcú, aby ekonomika šľapala. No a tu nastáva druhý problém. O vplyve ropy v iných megaodvetviach je akosi ticho – textilný či potravinársky priemysel, farmaceutický atď… Ticho – maximálne trieďte plasty, ale nezaznieva nevyrábajte! Prečo? Pre miliardové biznisy. V súčasnosti hlavná ťarcha tvorcu CO2 dopadla na automobilový priemysel. Je v hľadáčiku, pretože ak zakážu dízel a benzín ľudia sú pohodlní a vymenia svoje auto za elektromobil. Na čas je globálna ekonomika zachránená. O tom, či aj príroda, veľmi pochybujem. Bude potrebná nová štruktúra napájacích staníc a hlavne bude potrebná elektrina.
Ďalší problém s dopytom vzrastie cena a nielen pre autá, ale aj pre obyčajného človeka a to je cieľ! Nie šetrenie či záchrana prírody, ale ovládanie spotrebiteľa! V doprave by postačovali projekty na kvalitné prepojenie sveta rýchlovlakmi aspoň suchozemských štátov namiesto letov, ktoré trvajú 45 minút, však, pán Kiska! On by vedel rozprávať o záchrane planéty celé hodiny. Dali by sa zaviesť bezobalové potraviny, ale to by zase nemali zisky hyperreťazce a hlavne Brusel by musel zmeniť legislatívu a to sa mu nechce. To je aspoň v rámci Európy. Inde asi zasiahneme dosť ťažko, teda myslím tým USA či Čínu. Už vôbec nevravím o Brazílskych pralesoch či Afrike.
Práve kvôli USA a južnej Amerike sa veľmi nevraví o metáne a čo ho spôsobuje. Ono aj HD a tráviaci systém ľudí má na tom svoj podiel.
Greta nadprodukciu nezastaví, len nahrnie ďalšie financie oligarchom do vrecka a dostane do problémov obyčajných ľudí. Spohodlneli sme a atomizovali sme sa. Áno, to je presne neoliberalizmus, kde JA je nadradené MY. To je presne to ak sa ľuďom vygumujú hlavy a stávajú sa mlčiacou väčšinou. Pohodlie a mamon peňazí nás ovláda. Pôžička – práca – pôžička – splátka – reklama – pôžička – splátka = novodobé otroctvo.
Grete možno ide o záchranu planéty, ale je mi jej ľúto a hlavne by som chcel vedieť, čo na to jej rodičia? Prečo to vôbec dovolili? Oligarchom takáto naivita krásne prišla vhod a už len obrázky, cvak fotoaparátu, úsmev, srdcervúce o ničom hovoriace prejavy a zase nejaká publicita či nejaké to srandovné ocenenie.

Lídri národných strán? Nedajte sa vysmiať.

03.11.2019

To, čo sa deje v súčasnosti na tzv. národnej scéne nie je nič iné ako stretnutie mega ega. Lídri rokujú bez členských základní a či hľadajú nejakých odborníkov či skutočne pronárodne viac »

N-ko vie všetko, Pellegriniho dobrá prezidentka a Elán v akcii

15.10.2019

Od nedele je už aj Smer pomaly naruby, pretože sa nevyhranil voči nikomu a šiel by do vlády aj s Kiskom. Ak by bol povedal pán premiér, že možno by spolupracovali so stranou Za ľudí, ale s Kiskom viac »

KDH je naozaj ako Notre-Dame, Truban naozaj chce spolupracovať

13.10.2019

Tak a máme po prvom oficiálnom vystúpení lídra strany Vlasť Harabina a neoliberálneho spojenca PS či Za ľudí, Hlinu - predsedu demokratického kresťanstva. Áno, Hlina mal pravdu. KDH je ako viac »

parlament,

Prieskum: Voľby by vyhral Smer, Kiskova strana na druhom mieste

14.11.2019 22:51, aktualizované: 23:04

Prieskum na vzorke 1 111 respondentov sa uskutočnil od 9. do 13. novembra.

Benátky / povodeň /

Talianska vláda vyhlásila v Benátkach stav núdze

14.11.2019 22:00

Taliansky premiér Giuseppe Conte po tom, čo v Benátkach, kde mimoriadne zaplavilo známe pamiatky, domy i obchody, strávil noc, označil rozsiahle povodne za „ranu do srdca krajiny“.

BRICS

Lídri BRICS podporili parížsku dohodu, odmietli vojenské riešenie v Sýrii

14.11.2019 21:26

Na výročnom stretnutí lídrov BRICS privítal brazílsky hostiteľ, prezident Jair Bolsonaro okrem Putina a Siho aj indického premiéra Módího a juhoafrického prezidenta Ramaphosu.

Auschwitz, Osvienčim

Pri bývalom tábori smrti v Treblinke našli neznámy masový hrob

14.11.2019 20:47

Ide o priestor s rozmermi 4,5 na 3,4 metra, v ktorom boli len desať až pätnásť centimetrov pod zemou zahrabané ľudské ostatky. Koľko obetí tam môže byť, zatiaľ nie je jasné.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 322
Celková čítanosť: 1202132x
Priemerná čítanosť článkov: 3733x

Autor blogu

Kategórie