Založ si blog

Harabin odistil rozbušku

Aj takto by sa dali pomenovať útoky na stranu Vlasť po ohlásení vstupu Harabina do politiky. Nebol to nepredpokladaný krok. Množstvo ľudí ho k tomu vyzývalo a doslova dotlačilo. V súčasnej dobe mnohí priaznivci pronárodných strán nemali koho voliť. Respektíve, aj keď mali, politický výtlak by nedostal tieto strany ani nad 1% . Teraz ostáva veriť, že sa naštartujú rozhovory a komunikácia s menšími politickými subjektmi.
Nie je mi jedno, kam sa podejú prepadnuté hlasy a tie sa nestratia. Stratené hlasy poputujú v prospech neoliberálom a to je problém. V demokracii musia existovať protipóly, aby sa dokázali kontrolovať. Harabin pravdepodobne bude predstavovať tretiu cestu. Nie Fico, nie Kiska či Čaputová a o Trubanovi je zbytočné hovoriť.
Iste, prevzatím strany sa neodoberie percentuálny počet neoliberálom. No skôr to umožní vybrať si inú cestu ako doteraz. Teraz to bola cesta – všetci proti Mečiarovi, potom všetci proti Ficovi. No ani tradičná ľavica a ani pravica neukázali vôbec nič. Krajina sa drancovala a privatizovala jedna báseň. Iste, všetci máme chyby, len je do oči bijúce, ako obhajujú médiá Trubana a jeho drogové aféry a 5 g bieleho, vraj sa Truban poučil, ale Harabinovi okamžite vykrikujú všetko možné.
Všetci sa neustále učíme. Za podvody či trestné činy okamžite do basy a padni komu padni. Toho sa nedržala žiadna vláda a dokonca ani opozícia. Všetci to len deklarovali.
Ostáva veriť, že Harabin si zostaví dobrý protipól kandidátov proti neoliberálom. Nie, tu nejde o súboj. Tu naozaj ide v súčasnosti o určitý stupeň slobody, ktorý sa neustále redukuje. Sloboda slova sa ignoruje a existuje len jeden správny názor. Kde je dôkaz, že liberalizmus je ten najlepší systém? Kde je dôkaz, že nespútaná sloboda jedného nie je na úkor druhého? Áno, to je liberalizmus. Nie, nie sme liberálnou demokraciou, ako to prezentuje pani prezidentka a dúfam, že ostaneme demokraciou bez akýchkoľvek prívlastkov. JA nie je nadriadené MY. A nikdy nebude.
Ostáva len nádej, že egá národných strán začnú medzi sebou normálne slušné rokovania bez vzájomných útokov, ktoré presne vyhovujú práve liberálom. Ak sa urobí normálny a reálny program pre ľudí a nie za, tak je tu istá nádej, že veci sa pohnú k lepšiemu. Vznikom strany Vlasť môžu byť ohrozené ambície SNS, Sme rodina, KDH (ktorá je v desatoro rozklade), OĽaNO, Smeru z časti SaS (tam záleží na tom, ako sa postaví program pre podnikateľov), ale aj ostatné menšie národné strany by mali začať rokovať. Tento krok Harabina nebol prekvapením. Osobne si myslím, že dané výzvy neprijal práve kvôli tomu, aby mal určité tromfy na rokovania.
Sme za konci začiatku, alebo na začiatku konca? To naozaj neviem. Jedno však viem, že agresivita a útočenie médií do Harabina budú naberať na obrátkach. Smer naozaj už nebude zaujímavý a SNS aj s jesenným lietajúcim drakom zo slovenskej zástavy už tiež nie.

Prezidentka hrá vabank, Demoláti si zbožne želajú nezlučiteľné zlúčiť a nová strana NASOSKA

16.05.2023

Tak sa nám tá kampaň krásne rozbehla a to je len začiatok, nová vláda je taká predpríprava na možno novú prezidentskú kampaň, pretože to je skutočne vabank pre prezidentku. Síce veľa toho neschvália, ale vydláždiť cestu PS môžu veľmi dobre. Iste, nepôjdu kandidovať, ale môže to byť taká budúca tieňová vláda, veď nepovedali, že už nebudú ani ministrami či [...]

Sme rodina so Smerom nepôjde, relácie bez ĽSNS či Republiky, Matelko splnil jeden sľub, Sulík je neoliberál a vypočítavá prezidentka?

14.05.2023

Nie je koho. Skutočne v súčasnosti nie je koho voliť. Témy otrepané, riešenia žiadne, každý má nejaké to maslo na hlave. Heger si poplačkal, že vraj mu bolo cťou slúžiť Slovensku. Vtipálek, kde nechal tú česť? Jeden sľub však spolu s Matelkom dodržali. Svojou neschopnosťou sa zapísali do učebníc dejepisu. Ešte ani len ten pád z ústavnej väčšiny do stoky nebol so [...]

Tragédia Hegera a jeho Demolátov v priamom prenose a prezidentkin podiel

07.05.2023

Je to tragický koniec už terajšej politickej mŕtvoly Hegera, ktorý ešte dúfa, že ho pod svoje krídla zoberie KDH, ktoré by asi takýmto činom urobila charizmatickú samovraždu. Ukázal skutočne aj študentom Prešovskej univerzity, ako si predstavuje Slovensko v budúcnosti a to jednoznačne bez neho. Hegerov tábor sa nám rozpadol. Najlepšie asi dopadol Vlčan aj so svojim 1,4 [...]

Ukrajina Rusko vojna Charkov útok uarus

Moskva spätne vykupuje z Mjanmarska a Indie diely pre tanky a rakety

05.06.2023 22:26

V colných dokladoch sa uvádza, že položky boli „vrátené“ do Ruska, pretože boli chybné.

Robert Fico, Brusel, summit EÚ-Turecko

Hrozí Smeru vylúčenie z frakcie európskych socialistov? Podľa europoslanca Bilčíka príde k ráznej reakcii Bruselu

05.06.2023 20:00

Na Roberta Fica nemusí nikto žalovať. V Bruseli dobre vedia, kto je zač, hovorí europoslanec Vladimír Bilčík.

Lucia Ďuriš Nicholsonová, Eduard Heger

Politológ Štefančík: Nicholsonová môže byť klesajúcej strane Demokrati na príťaž

05.06.2023 20:00

Predvolebné spájanie sa môže podľa politológa Hegerovým Demokratom vypomstiť.

búrka, lejak, dážď

Na utorok vydali výstrahy pred búrkami, platia pre celé Slovensko

05.06.2023 19:14

Na západe krajiny platí výstraha SHMÚ už od polnoci.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 598
Celková čítanosť: 3533741x
Priemerná čítanosť článkov: 5909x

Autor blogu

Kategórie

Archív