Založ si blog

Harabin odistil rozbušku

Aj takto by sa dali pomenovať útoky na stranu Vlasť po ohlásení vstupu Harabina do politiky. Nebol to nepredpokladaný krok. Množstvo ľudí ho k tomu vyzývalo a doslova dotlačilo. V súčasnej dobe mnohí priaznivci pronárodných strán nemali koho voliť. Respektíve, aj keď mali, politický výtlak by nedostal tieto strany ani nad 1% . Teraz ostáva veriť, že sa naštartujú rozhovory a komunikácia s menšími politickými subjektmi.
Nie je mi jedno, kam sa podejú prepadnuté hlasy a tie sa nestratia. Stratené hlasy poputujú v prospech neoliberálom a to je problém. V demokracii musia existovať protipóly, aby sa dokázali kontrolovať. Harabin pravdepodobne bude predstavovať tretiu cestu. Nie Fico, nie Kiska či Čaputová a o Trubanovi je zbytočné hovoriť.
Iste, prevzatím strany sa neodoberie percentuálny počet neoliberálom. No skôr to umožní vybrať si inú cestu ako doteraz. Teraz to bola cesta – všetci proti Mečiarovi, potom všetci proti Ficovi. No ani tradičná ľavica a ani pravica neukázali vôbec nič. Krajina sa drancovala a privatizovala jedna báseň. Iste, všetci máme chyby, len je do oči bijúce, ako obhajujú médiá Trubana a jeho drogové aféry a 5 g bieleho, vraj sa Truban poučil, ale Harabinovi okamžite vykrikujú všetko možné.
Všetci sa neustále učíme. Za podvody či trestné činy okamžite do basy a padni komu padni. Toho sa nedržala žiadna vláda a dokonca ani opozícia. Všetci to len deklarovali.
Ostáva veriť, že Harabin si zostaví dobrý protipól kandidátov proti neoliberálom. Nie, tu nejde o súboj. Tu naozaj ide v súčasnosti o určitý stupeň slobody, ktorý sa neustále redukuje. Sloboda slova sa ignoruje a existuje len jeden správny názor. Kde je dôkaz, že liberalizmus je ten najlepší systém? Kde je dôkaz, že nespútaná sloboda jedného nie je na úkor druhého? Áno, to je liberalizmus. Nie, nie sme liberálnou demokraciou, ako to prezentuje pani prezidentka a dúfam, že ostaneme demokraciou bez akýchkoľvek prívlastkov. JA nie je nadriadené MY. A nikdy nebude.
Ostáva len nádej, že egá národných strán začnú medzi sebou normálne slušné rokovania bez vzájomných útokov, ktoré presne vyhovujú práve liberálom. Ak sa urobí normálny a reálny program pre ľudí a nie za, tak je tu istá nádej, že veci sa pohnú k lepšiemu. Vznikom strany Vlasť môžu byť ohrozené ambície SNS, Sme rodina, KDH (ktorá je v desatoro rozklade), OĽaNO, Smeru z časti SaS (tam záleží na tom, ako sa postaví program pre podnikateľov), ale aj ostatné menšie národné strany by mali začať rokovať. Tento krok Harabina nebol prekvapením. Osobne si myslím, že dané výzvy neprijal práve kvôli tomu, aby mal určité tromfy na rokovania.
Sme za konci začiatku, alebo na začiatku konca? To naozaj neviem. Jedno však viem, že agresivita a útočenie médií do Harabina budú naberať na obrátkach. Smer naozaj už nebude zaujímavý a SNS aj s jesenným lietajúcim drakom zo slovenskej zástavy už tiež nie.

KDH je naozaj ako Notre-Dame, Truban naozaj chce spolupracovať

13.10.2019

Tak a máme po prvom oficiálnom vystúpení lídra strany Vlasť Harabina a neoliberálneho spojenca PS či Za ľudí, Hlinu - predsedu demokratického kresťanstva. Áno, Hlina mal pravdu. KDH je ako viac »

Ani Harabin nevie všetko, Truban trepe liberálne frázy a Matovič sa už vidí vo vláde

06.10.2019

Jeden redaktor tvrdil, že Harabin nevie odpovedať na otázky z oblasti zdravotníctva, načo mu Harabin povedal, že to bude vo volebnom programe. No zároveň mu daný redaktor aj dal za pravdu, že viac »

Truban a Čaputová doslova excelujú

26.09.2019

To, čo predvádza Truban na videu nie je hodné ani dílera drog, ten to aspoň nahlas nepropaguje. Ak má byť toto politik, tak zbohom Slovensko a je to liaheň PS, z ktorej pochádza aj Čaputová viac »

turecko, sýria, útok, kurdi

Kurdi sa dohodli s Damaskom na rozmiestnení armády na hranici s Tureckom

13.10.2019 21:49, aktualizované: 22:05

Dohodu podľa nemenovaného zdroja Kurdi uzavreli s vládou v Damasku prostredníctvom Ruska.

SR NRSR výbor zdravotníctvo zasadnutie BAX

Pacient môže zmeniť lekára, ak stratil dôveru

13.10.2019 20:00

Prípad 15-ročného Lukáša, ktorý musel na operáciu mozgu čakať dva mesiace, otvoril mnoho otázok.

New York, One World Observatory, One World Trade Centre, WTC, vyhliadková plošina, Manhattan, Ground Zero

Najbohatším mestom sveta je New York, má veľa ľudí s plnými peňaženkami

13.10.2019 18:57

New York, v ktorom žije 65 miliardárov a vyše 380 tisíc milionárov, je najbohatším mestom sveta.

DANKO: Vyjadrenie po Koaliènej rade

Danko: Gott pre mňa zostane navždy najväčším československým spevákom

13.10.2019 18:32

V hradnej kaplnke Bratislavského hradu sa konala svätá omša za zosnulého speváka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 320
Celková čítanosť: 1175877x
Priemerná čítanosť článkov: 3675x

Autor blogu

Kategórie