Založ si blog

Harabin odistil rozbušku

Aj takto by sa dali pomenovať útoky na stranu Vlasť po ohlásení vstupu Harabina do politiky. Nebol to nepredpokladaný krok. Množstvo ľudí ho k tomu vyzývalo a doslova dotlačilo. V súčasnej dobe mnohí priaznivci pronárodných strán nemali koho voliť. Respektíve, aj keď mali, politický výtlak by nedostal tieto strany ani nad 1% . Teraz ostáva veriť, že sa naštartujú rozhovory a komunikácia s menšími politickými subjektmi.
Nie je mi jedno, kam sa podejú prepadnuté hlasy a tie sa nestratia. Stratené hlasy poputujú v prospech neoliberálom a to je problém. V demokracii musia existovať protipóly, aby sa dokázali kontrolovať. Harabin pravdepodobne bude predstavovať tretiu cestu. Nie Fico, nie Kiska či Čaputová a o Trubanovi je zbytočné hovoriť.
Iste, prevzatím strany sa neodoberie percentuálny počet neoliberálom. No skôr to umožní vybrať si inú cestu ako doteraz. Teraz to bola cesta – všetci proti Mečiarovi, potom všetci proti Ficovi. No ani tradičná ľavica a ani pravica neukázali vôbec nič. Krajina sa drancovala a privatizovala jedna báseň. Iste, všetci máme chyby, len je do oči bijúce, ako obhajujú médiá Trubana a jeho drogové aféry a 5 g bieleho, vraj sa Truban poučil, ale Harabinovi okamžite vykrikujú všetko možné.
Všetci sa neustále učíme. Za podvody či trestné činy okamžite do basy a padni komu padni. Toho sa nedržala žiadna vláda a dokonca ani opozícia. Všetci to len deklarovali.
Ostáva veriť, že Harabin si zostaví dobrý protipól kandidátov proti neoliberálom. Nie, tu nejde o súboj. Tu naozaj ide v súčasnosti o určitý stupeň slobody, ktorý sa neustále redukuje. Sloboda slova sa ignoruje a existuje len jeden správny názor. Kde je dôkaz, že liberalizmus je ten najlepší systém? Kde je dôkaz, že nespútaná sloboda jedného nie je na úkor druhého? Áno, to je liberalizmus. Nie, nie sme liberálnou demokraciou, ako to prezentuje pani prezidentka a dúfam, že ostaneme demokraciou bez akýchkoľvek prívlastkov. JA nie je nadriadené MY. A nikdy nebude.
Ostáva len nádej, že egá národných strán začnú medzi sebou normálne slušné rokovania bez vzájomných útokov, ktoré presne vyhovujú práve liberálom. Ak sa urobí normálny a reálny program pre ľudí a nie za, tak je tu istá nádej, že veci sa pohnú k lepšiemu. Vznikom strany Vlasť môžu byť ohrozené ambície SNS, Sme rodina, KDH (ktorá je v desatoro rozklade), OĽaNO, Smeru z časti SaS (tam záleží na tom, ako sa postaví program pre podnikateľov), ale aj ostatné menšie národné strany by mali začať rokovať. Tento krok Harabina nebol prekvapením. Osobne si myslím, že dané výzvy neprijal práve kvôli tomu, aby mal určité tromfy na rokovania.
Sme za konci začiatku, alebo na začiatku konca? To naozaj neviem. Jedno však viem, že agresivita a útočenie médií do Harabina budú naberať na obrátkach. Smer naozaj už nebude zaujímavý a SNS aj s jesenným lietajúcim drakom zo slovenskej zástavy už tiež nie.

Politické procesy v plnom prúde: Rostas, Blaha aj samotný Fico a zákaz Biblie

14.12.2019

Začnem kritikou Fica, mierne povedané, v trubanovskom trápno-štýle. Proste katastrofa, ako obsahovo tak aj obsadením detí a ich zneužitím v politickej reklame, o fejku ani nevravím. Politici viac »

Lucia Ďuriš Nicholsonová – pretvárka „par excellence“

10.12.2019

To, čo predviedla a s čím sa chváli táto europoslankyňa, je len bohapustá propaganda. Nedá sa to ináč popísať, len takto. Vraj, jedna noc medzi bezdomovcami. Jajžebože, čo mám robiť? To viac »

Megaprúser Hlina, RTVS a koncesionárske poplatky a extrémne nevhodné reklamy

08.12.2019

Keď má byť Hlina výkladnou skriňou KDH, tak je to už veľmi zlé. To, čo dnes predvádzal katolík Hlina bez poznania desiatich božích bolo presne o tom. Arogancia, premúdrenosť a doslova mu viac »

pocasie 16.12

Vianoce nebudú ani biele, ani na ľade!

15.12.2019 18:20

Bude otepľovanie pokračovať aj v nasledujúcich dňoch? Čakajú nás zrážky, alebo sa bude oblačnosť trhať?

molekula, molekuly, atómy, chémia, väzby, mikroskop, atóm

Česi si určili superstrategické kovy. Je tam zlato, lítium či cézium

15.12.2019 17:59

Zlato, lítium, urán, rubídium a cézium sa stanú v Česku takzvanými superstrategickými surovinami, ich možnú ťažbu zváži vždy najskôr štát.

Lukovy kotol zachranka

Prvá lavínová nehoda tejto zimy sa stala v Školskom žľabe v Nízkych Tatrách

15.12.2019 16:45

Dvaja lyžiari odtrhli lavínu pod vrcholovou stanicou Chopok-sever. Jeden utrpel vážne zranenie, druhého zasypal sneh a neprežil.

práca, robota,

Aj Nemecku hrozí, že im firmy utečú. Chýbajú kvalifikovaní ľudia

15.12.2019 16:31

Nemecko čelí riziku sťahovania firiem pre nedostatok kvalifikovaných pracovníkov. Upozornila na to kancelárka Angela Merkelová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 333
Celková čítanosť: 1335771x
Priemerná čítanosť článkov: 4011x

Autor blogu

Kategórie