Založ si blog

Ani Harabin nevie všetko, Truban trepe liberálne frázy a Matovič sa už vidí vo vláde

Jeden redaktor tvrdil, že Harabin nevie odpovedať na otázky z oblasti zdravotníctva, načo mu Harabin povedal, že to bude vo volebnom programe. No zároveň mu daný redaktor aj dal za pravdu, že je odborníkom v trestnom práve. No a tu vzniká jeden truhlíkovský problém súčasných neoliberálnych politikov, ale dokonca aj Smeru či SNS, respektíve predsedov politických strán. Novinári si myslia, že predseda ktorejkoľvek strany má byť expert na všetko. Kto je odborníkom na všetko? Ak bude Harabin potrebovať svojho experta na zdravotníctvo, určite si to zváži a vyberie naozaj odborníka. Médiá robia jednu zásadnú chybu a pri voľbách zvlášť, do relácií pozývajú len lídrov, či už sa vyzná v danej oblasti, alebo nie a potom nastáva neskutočná debata jalových rečí bez návrhov riešení, ak náhodou nie je líder aj v pozícií experta.
Ja osobne sa tiež málokedy vyjadrujem ku všetkému. Niekedy stačí len názor, alebo spustiť diskusiu na danú tému. Daný redaktor by so mnou veľmi ťažko mohol súperiť v znalostiach z oblasti remesiel, celoživotného vzdelávania a možno aj filozofie či histórie, alebo problematike živnostníkov. No určite by som sa veľmi nemiešal do zdravotníctva či jadrovej fyziky atď. Mám predstavy, neustále sa vzdelávam a učím, nič viac robiť nemôžem.
Pán Harabin je expert na trestné právo a je v tom doma. Nemôže vedieť všetko a nikdy ani nebude. Môže sa vyjadriť, môže sa opraviť a môže sa odvolať na svojich expertov. Všetko sa uvidí v budúcnosti podľa toho, ako vyskladá svoju kandidátku a tím ľudí okolo neho. Množstvo strán nemá absolútne žiadnych expertov a ani mať už asi nebude. Niektoré strany už vyčerpali straníckych odborníkov a fakticky padajú. Odborníci sa akosi míňajú. Možno sa stane aj menší zázrak a oslovia sa na spoluprácu aj ostatné národné strany, ktoré budú vychádzať zo spoločného programu. Iste, viem si predstaviť Slovenské hnutie obrody či komunistov, aby spolupracovali s Vlasťou a vytvorili silný protipól súčasným politickým zoskupeniam.
N-ko si ani neuvedomilo, že Harabin fakticky nie je ani členom ani predsedom strany Vlasť, stáva sa lídrom. Aj sudca môže mať politický názor. Myslenie ešte nie je zakázané. Žitňanskej vôbec nevadila funkcia v strane a politike a podobne mnohým iným sudcom a právnikom.
A teraz k Trubanovi a Matovičovi. Matovič učí Trubana ako najlepší politický politruk. Truban frázuje a fakticky pokračuje v rétorike veľa o ničom podobnej Čaputovej. Hovorí, hovorí a okrem obhajoby drog tam veľa nie je. „Socialistické poučenie“ z krízového obdobia v podaní PS je až neskutočne podobné. Truban s Matovičom sú si na 100% istí, že voľby vyhrajú a zložia vládu. No, uvidíme. Som zvedavý, ako si poradia s rodinkárstvom a korupciou vo vlastných radoch.
Matovič je najspravodlivejší k svojmu autíčku, tlačiarenskému stroju, DPH či účtovníctvu na povale a Truban má 5g bieleho, kdekoľvek si pomyslíte. To bude vláda a koalícia! Samozrejme Smer, SNS či Most majú tiež zaujímavé osoby, ktoré majú za ušami, respektíve trpia nekonečným amaterizmom a túžbou po moci. Preto bude záležať aj od jednotlivej zostavy kandidátov na poslancov.

Politické procesy v plnom prúde: Rostas, Blaha aj samotný Fico a zákaz Biblie

14.12.2019

Začnem kritikou Fica, mierne povedané, v trubanovskom trápno-štýle. Proste katastrofa, ako obsahovo tak aj obsadením detí a ich zneužitím v politickej reklame, o fejku ani nevravím. Politici viac »

Lucia Ďuriš Nicholsonová – pretvárka „par excellence“

10.12.2019

To, čo predviedla a s čím sa chváli táto europoslankyňa, je len bohapustá propaganda. Nedá sa to ináč popísať, len takto. Vraj, jedna noc medzi bezdomovcami. Jajžebože, čo mám robiť? To viac »

Megaprúser Hlina, RTVS a koncesionárske poplatky a extrémne nevhodné reklamy

08.12.2019

Keď má byť Hlina výkladnou skriňou KDH, tak je to už veľmi zlé. To, čo dnes predvádzal katolík Hlina bez poznania desiatich božích bolo presne o tom. Arogancia, premúdrenosť a doslova mu viac »

pocasie 16.12

Vianoce nebudú ani biele, ani na ľade!

15.12.2019 18:20

Bude otepľovanie pokračovať aj v nasledujúcich dňoch? Čakajú nás zrážky, alebo sa bude oblačnosť trhať?

molekula, molekuly, atómy, chémia, väzby, mikroskop, atóm

Česi si určili superstrategické kovy. Je tam zlato, lítium či cézium

15.12.2019 17:59

Zlato, lítium, urán, rubídium a cézium sa stanú v Česku takzvanými superstrategickými surovinami, ich možnú ťažbu zváži vždy najskôr štát.

Lukovy kotol zachranka

Prvá lavínová nehoda tejto zimy sa stala v Školskom žľabe v Nízkych Tatrách

15.12.2019 16:45

Dvaja lyžiari odtrhli lavínu pod vrcholovou stanicou Chopok-sever. Jeden utrpel vážne zranenie, druhého zasypal sneh a neprežil.

práca, robota,

Aj Nemecku hrozí, že im firmy utečú. Chýbajú kvalifikovaní ľudia

15.12.2019 16:31

Nemecko čelí riziku sťahovania firiem pre nedostatok kvalifikovaných pracovníkov. Upozornila na to kancelárka Angela Merkelová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 333
Celková čítanosť: 1335773x
Priemerná čítanosť článkov: 4011x

Autor blogu

Kategórie