Založ si blog

N-ko vie všetko, Pellegriniho dobrá prezidentka a Elán v akcii

Od nedele je už aj Smer pomaly naruby, pretože sa nevyhranil voči nikomu a šiel by do vlády aj s Kiskom. Ak by bol povedal pán premiér, že možno by spolupracovali so stranou Za ľudí, ale s Kiskom nie, aj by sa to dalo pochopiť. Smer je však podľa svojho tváriaceho sa programu ľavicová strana a tak principiálne by vôbec nemala uvažovať o spolupráci s neoliberálmi. Vraj Smer nevylučuje nikoho zo spolupráce, ale áno, a to určite Kotlebu a ĽSNS, aspoň to vždy tvrdili. Teda kto teraz klame?
Na druhej strane tu máme neoliberálne krídlo, ktoré včera zažilo poriadny šok v podobe skladby skupiny Elán. Trafená hus riadne zagágala. Sme naozaj už naspäť v časoch normalizácie. Toto, čo sa deje a tie „mierumilovné a láskyplné“ komentáre niektorých „slušných“ teda stoja za to, ale hlavne stoja za psychiatrickú hospitalizáciu. Web naozaj znesie všetko a mnohí by im to do očí nepovedali. Trubanove samopaly a maskovaný prepad banky nikomu z liberálov nevadí . To je OK ? Tak teda s Elánom do toho!
Dokonca aj tu na debatách si niektorí anonymní diskutujúci pri výzve na osobné stretnutie skôr pustia do gatí. A presne je to tak. Frajeri sú len za klávesnicou a ešte poznám jedných, čo majú poslaneckú imunitu a mnoho krát sa ňou vyhrážajú a pritom sú platení z našich daní. Vraj verejní činitelia, ktorí si na všetko zarobili poctivou prácou. No veď čože, kradne sa najlepšie zo spoločného.
Teraz však k N-ku a jej informátorom. Už je to až trápno-smiešne, že práve N-ko či SME-čko prichádza s takýmito informáciami tesne pred voľbami. No kto si všimol, že preferencie PS padajú a je potrebné odpútať pozornosť od 5 gramového Trubana v bielom, príde iná bomba. Rozhovor Kočnera s Trnkom. To ani ŠTB nemalo takých informátorov ako dané denníky. Čím to asi bude, že majú lepšie vybavenie a donášačov ako samotný štát. Akými finančnými prostriedkami asi disponujú ak pracujú s informáciami, ktoré stoja 5 miliónov eur? Čírou náhodou, je to ešte aj potom, čo Sulíka opustí „demokratické jadro“. No a prakticky je Sulík spolu so SaS odrovnaný a bude mať riadny problém s pretlačením sa do parlamentu. Neoliberálny výtlak je percentuálne presne kopírovateľný s prezidentskými voľbami. Väčšie ako 25% tam už nebude a rozhodnú nevoliči. Preto potrebujú aj pornočerva a jeho kresťanskú hlinu.
Deň pred zverejnením nahrávky premiér vyhlási, že máme dobrú prezidentku a vie si predstaviť vládnuť s Kiskom. Toto nedeľné vyhlásenie by si mal Smer zapamätať. Strata základne bude na hranici 5 – 8% a aj to je len slabý odhad. Možno skončí Smer ako HZDS, ak bude donekonečna lavírovať medzi pravicou, ľavicou, Bruselom a Slovenskom atď.. proste Smer má doma inú rétoriku ako vonku. Šefčovič je toho skvelým príkladom.
Národné strany sú rozdrobené a SNS už dávno národnou stranou nie je. F-16 či iné prešľapy sa asi ťažko dajú zabudnúť. Tu je jedna možnosť, že Vlasť príde s ponukou pre tieto strany. Prečo možno teraz a nie skôr. Ono vyprofilovalo sa už množstvo ľudí či už v negatívnom svetle alebo v tom pozitívnom. Pravdepodobne pod svojimi značkami by už viac percent nezískali, no pod novou značkou, kde by ukázali schopnosť spolupráce by to už bolo o niečom inom.

Politické procesy v plnom prúde: Rostas, Blaha aj samotný Fico a zákaz Biblie

14.12.2019

Začnem kritikou Fica, mierne povedané, v trubanovskom trápno-štýle. Proste katastrofa, ako obsahovo tak aj obsadením detí a ich zneužitím v politickej reklame, o fejku ani nevravím. Politici viac »

Lucia Ďuriš Nicholsonová – pretvárka „par excellence“

10.12.2019

To, čo predviedla a s čím sa chváli táto europoslankyňa, je len bohapustá propaganda. Nedá sa to ináč popísať, len takto. Vraj, jedna noc medzi bezdomovcami. Jajžebože, čo mám robiť? To viac »

Megaprúser Hlina, RTVS a koncesionárske poplatky a extrémne nevhodné reklamy

08.12.2019

Keď má byť Hlina výkladnou skriňou KDH, tak je to už veľmi zlé. To, čo dnes predvádzal katolík Hlina bez poznania desiatich božích bolo presne o tom. Arogancia, premúdrenosť a doslova mu viac »

pocasie 16.12

Vianoce nebudú ani biele, ani na ľade!

15.12.2019 18:20

Bude otepľovanie pokračovať aj v nasledujúcich dňoch? Čakajú nás zrážky, alebo sa bude oblačnosť trhať?

molekula, molekuly, atómy, chémia, väzby, mikroskop, atóm

Česi si určili superstrategické kovy. Je tam zlato, lítium či cézium

15.12.2019 17:59

Zlato, lítium, urán, rubídium a cézium sa stanú v Česku takzvanými superstrategickými surovinami, ich možnú ťažbu zváži vždy najskôr štát.

Lukovy kotol zachranka

Prvá lavínová nehoda tejto zimy sa stala v Školskom žľabe v Nízkych Tatrách

15.12.2019 16:45

Dvaja lyžiari odtrhli lavínu pod vrcholovou stanicou Chopok-sever. Jeden utrpel vážne zranenie, druhého zasypal sneh a neprežil.

práca, robota,

Aj Nemecku hrozí, že im firmy utečú. Chýbajú kvalifikovaní ľudia

15.12.2019 16:31

Nemecko čelí riziku sťahovania firiem pre nedostatok kvalifikovaných pracovníkov. Upozornila na to kancelárka Angela Merkelová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 333
Celková čítanosť: 1335766x
Priemerná čítanosť článkov: 4011x

Autor blogu

Kategórie