Založ si blog

Lídri národných strán? Nedajte sa vysmiať.

To, čo sa deje v súčasnosti na tzv. národnej scéne nie je nič iné ako stretnutie mega ega. Lídri rokujú bez členských základní a či hľadajú nejakých odborníkov či skutočne pronárodne orientovaných ľudí? Nie, nehľadajú. Hľadajú ako sa dostať k moci a financiám, ktoré dáva štát. Je to iba o financiách a nie o myšlienkach. Ideológia a úprimná pomoc obyvateľstvu je len okrajová vec.
S niektorými členmi strán či ich predstaviteľmi som komunikoval a vyjadrili ochotu k spájaniu, či už to bola SHO – Slovenské Hnutie Obrody, alebo KSS, kde som komunikoval s Jalalom Suleimanom. No a teraz k príčinám, prečo sa spájať! Áno, aj Kotleba má pravdu a ak sťahuje iné strany, ktoré sa následne rozpadnú, to je prípad Národnej Koalície, ktorá síce v prezidentských voľbách podporovala Harabina a teraz prebehla k ĽSNS. V tomto prípade nie je čo vyčítať. Vlasť prakticky urobila chybu, že doteraz nebola predstavená kandidátka či ľudia, ktorí stoja v pozadí a podobne to je aj v prípade Mečiarovej Ligy Slovenska v čom som zase rád, že sa inšpirovali mojim podnetom, respektíve Salviniho Ligou.
Teraz k tým počtom pre voľby do parlamentu. Áno, aj menšie strany ako SHO či KSS by dokázali zamiešať poradím a veľmi dobre sa na to pamätám, ako to bolo v prípade, keď sa rozdelila SNS a vznikla NaS. Vtedy sa nedostala do parlamentu ani jedna. Dokonca som v jednom blogu navrhoval spojenie ĽSNS, SNS a NaS, podobne ako vtedy, aj teraz rozhodujú asi egá predsedov a vedenia jednotlivých strán.
Upozorňujem na to, že žiadna zo strán nenaplní kandidátku strán 150 odborníkmi, ktorí sú známi, publikujú a vedia sa ozvať. Dokonca ani SNS pri svojej 5.000 členskej základni nedokázala nominovať zo svojich radov ani jedného ministra a na Plavčana si asi každý pamätá ako na najhoršieho a najkratšie pôsobiaceho ministra školstva.
Jednoducho z toho vyplýva, že predsedovia strán sú neomylní a nepotrebujú počúvať plebs ulice. Ľudia sú dobrí len na vhadzovanie volebných lístkov a zvyšovanie preferencií. Ideológia a počúvanie svojich voličov asi nie je v móde a to platí o všetkých politických stranách. Začína mi byť jedno, ako dopadnú voľby a najradšej by som asi bol, aby sa nikto z tzv. pronárodných strán nedostal do parlamentu. Tú facku si jednoducho zaslúžia a aj to takto skončí. Členovia mnohých hnutí sú len ovce a názorové odlišnosti od predsedov sa rovnajú odchodu, alebo vyhodeniu. To znovu platí pre všetky politické strany.
Hranicu zvoliteľnosti atakujú prakticky okrem ĽSNS všetky strany a aj jeden volič môže rozhodnúť voľby, kto sa do parlamentu dostane a kto nie. Nominácie na kandidátky majú v rukách iba predsedovia a to má ďaleko do demokracie. Členské základne sú tu len pro-forma na odsúhlasenie. Toto znovu platí pre všetky strany bez výnimky. V súčasnosti dokonca platí kult predsedu a hlavne financií. O čom to potom celé je?
Teraz k tým počtom. Nepozerám sa na súčasný stav prizmou neskutočného optimizmu a neobjektívneho nadšenia. Harabin dostal vo voľbách cez 300.000 hlasov. No s týmto počtom sa nedá počítať, pretože parlamentné voľby sú o niečom inom. V tomto dokonca Danko nepriamo podporil Harabina a podobne časť KDH či iných strán ho podporila, dokonca aj niektorí podporovatelia ĽSNS. Ako rátam, tak rátam, ale vytvorenie Ligy Slovenska ako partnerskej strany Vlasti je prinajmenšom diskutabilné. Je pravdou, že Harabin vyhlásil, že niekto, kto pôsobil v bývalých vládach či parlamente u neho nemá miesto a tak vznikla možno práve kvôli tomu táto platforma, aby vznikla možnosť stiahnuť či už poslancov, alebo iných bývalých politikov do svojich radov. S novými tvárami sa akosi neráta. Možno sa mýlim. V súčasnosti majú národné subjekty maximálnu voličskú základňu cca 25%. No pri týchto zvadách a doslova žabomyších vojnách to bude len ĽSNS čo sa dostane do parlamentu. Všetky ostatné strany sa budú modliť za jedno to percento či pol, aby sa dostali do parlamentu a prilepšili si zo štátneho rozpočtu. Vôbec nevnímajú nebezpečenstvo neoliberalizmu ako nástup novej diktatúry. Starí politici už veľkú dieru do Slovenska neurobia. Už mali túto možnosť a zopár tunelov tu bolo. Nových si nevypestovali a to dopadne veľmi zle. Nepočúvajú ani svojich členov ani obyčajných normálnych ľudí zo strednej vrstvy, ktorí nenosia hodinky za 40 litrov a nevyvážajú sa na limuzínach, ale chodia vlakom a zarábajú 500 € v čistom. Tak sa potom nečudujete vážení národní buditelia, že to Slovensko naše dosiaľ tvrdo spalo a ešte sa neprebralo.
Vážení politickí lídri tzv. národných strán, buď sa postavíte pred ľudí, alebo sa skryjete sa za ľudí.

Matovič nielen plagiátor, ale aj úplatkár. Prezidentka objavila možnosť referenda a rukojemníci zlých rozhodnutí EÚ.

04.12.2022

Matelko sa znova priznal, že podplácal lekárov a má na nich ťažké srdce. Tak nielen daňoví podvodník, plagiátor, ale ešte aj korupčník. No a niektorí diskutéri mu ešte aj pritakali. Vraj kto nedal úplatok lekárom? No ja určite nie a nestretol som sa zatiaľ s lekárom, ktorý by odo mňa niečo pýtal ako všimné. Je frustrácia zo seba samého nemá hraníc a preráža čím [...]

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

Virus Outbreak Germany

Merkelová priznala zlyhania vo svojej politike voči Rusku

07.12.2022 16:58

Komentár bývalej nemeckej kancelárky sa týkal ruskej okupácie ukrajinského polostrova Krym v roku 2014.

bonul, security, budova

Bödörov Bonul opäť získal lukratívne zákazky od štátu

07.12.2022 16:46

Bonul má v priebehu ďalších štyroch rokov strážiť prepravu hotovosti medzi pobočkami pošty a oddeleniami bánk.

stoltenberg

Stoltenberg: Rusko sa snaží zmraziť vojnu, aby opäť zaútočilo na jar

07.12.2022 16:12

Podmienky na mierové riešenie konfliktu na Ukrajine podľa generálneho tajomníka NATO nateraz neexistujú.

primoco uav dron bezpilotné lietadlo

Pohraničiari dostanú dva české drony. Bude to stáť 2 milióny

07.12.2022 16:00

Projekt bude spolufinancovaný z eurofondov.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 583
Celková čítanosť: 3423581x
Priemerná čítanosť článkov: 5872x

Autor blogu

Kategórie

Archív