Založ si blog

Mistrík strieda Trubana a Sulík prežíva stresy

Nielen Sulík má na mále a pozerá, s kým sa spojiť. Výtlak politického hrnca na Slovensku je predsa len obmedzený. Po tom, čo sa národniari sami medzi sebou požierajú a nenechajú na sebe nitku celú, kto je väčší S-Lovák, prichádzajú stále nepriaznivejšie správy aj pre liberálne spektrum. Smer sa len ticho smeje, pretože mu to najviac vyhovuje a ľudia hľadajúci „istoty“ si povedia, radšej im ako hentým, nech sú akí sú. Trio Pellegrini – Fico- Blaha je veru silná trojka a rozohráva hru na všetky strany.
Pomaly sa chystá Mistríkov návrat a vôbec by som sa nečudoval, keby vyliezol ako objaviteľ teplej vody, že on je ten pravý vodca, čo zjednotí liberálnu partaj. Budeme mať konečne liberálnych KDHákov, veď prečo by nie? O chvíľu už aj Vatikán s tým bude súhlasiť. Vlastne v podobe Františka už aj súhlasil.
Len pred nedávnom sa rozoberala téma Harabin verzus Kotleba, ešte reči neutíchli a máme tu kauzu Kuffa. Danko je smutný, pretože čo on podpísal, Kotleba zrealizoval. No a čo? Možno, že Dankovi kuffovci nie veľmi dobre rozumeli, aj mne sa to stáva. Pranieruje sa Kuffa za to, že sa vyjadruje k politike. Má to robiť, či nemá? Pravdaže to robia v pastierskych listoch.
Osobne som proti akémukoľvek zasahovaniu kléru do štátu. Nerobí to dobrotu. Filozofia náboženstva by mala ostať v človeku. Človek sa má riadiť slobodným vierovyznaním a názorom, pokiaľ nezasahuje do slobody a vierovyznania iného človeka. Definíciu slobody som vytvoril už dávnejšie.
No a teraz k Mistríkovi. Už to tak vyzerá, že 5 gramový to pomaly vzdáva. Mistríkovi je jednoznačne potrebné vrátiť požičané za prezidentské voľby. Prezidentka Čaputová a premiér Mistrík. Takéto plány sa tu kujú. Po tom, čo Sulík začína zháňať komplicov a idú budovať spoločnú kandidátku možno spolu s OĽaNO, KDH na čele s lídrom Mistríkom. Smer je spokojný. Bude mať s kým zostaviť vládu. Národné strany sa dostávajú na okraj.
Maďarské strany to ešte na poslednú chvíľu dajú a Drucker sa pokúsi nastúpiť do výťahu, je však otázne s kým. Momentálne asi vyššia berie a vytiahne nejaké tromfové eso. Liberálne KDH už veľkú šancu nemá a je prakticky na úpadku. Voliči si budú musieť vyberať. To bude sľubov o svetlejšom zajtrajšku, o zodpovednosti politikov, už sa teším na všetky tie recepty múdrych. Akosi sa vytratil sedliacky rozum, naozaj by som rád videl úplne iných politikov od tých dnešných. Opozícia či koalícia? Všetko jedno – boj oligarchov na náš úkor. Recepty sú jednoduché, len im akosi smrdia. Úplne geniálny je Kočner. Normálne sa cítim menejcenný, pretože mi neposlal ani jednu SMS, ani mi nezavolal a ani som sa s ním nikdy nestretol, na rozdiel od temer celého súdneho systému či parlamentu a oligarchov. Áno, vážení, nie je medzi nimi rozdiel a to žiaden! Politická geriatria to nevzdáva a nemyslím tým vek. Trápni herci s ešte trápnejšími výkonmi. Naozaj milujem Slovensko a východ o to viac a je mi smutno, že o nás rozhodujú iní.

Politické procesy v plnom prúde: Rostas, Blaha aj samotný Fico a zákaz Biblie

14.12.2019

Začnem kritikou Fica, mierne povedané, v trubanovskom trápno-štýle. Proste katastrofa, ako obsahovo tak aj obsadením detí a ich zneužitím v politickej reklame, o fejku ani nevravím. Politici viac »

Lucia Ďuriš Nicholsonová – pretvárka „par excellence“

10.12.2019

To, čo predviedla a s čím sa chváli táto europoslankyňa, je len bohapustá propaganda. Nedá sa to ináč popísať, len takto. Vraj, jedna noc medzi bezdomovcami. Jajžebože, čo mám robiť? To viac »

Megaprúser Hlina, RTVS a koncesionárske poplatky a extrémne nevhodné reklamy

08.12.2019

Keď má byť Hlina výkladnou skriňou KDH, tak je to už veľmi zlé. To, čo dnes predvádzal katolík Hlina bez poznania desiatich božích bolo presne o tom. Arogancia, premúdrenosť a doslova mu viac »

pocasie 16.12

Vianoce nebudú ani biele, ani na ľade!

15.12.2019 18:20

Bude otepľovanie pokračovať aj v nasledujúcich dňoch? Čakajú nás zrážky, alebo sa bude oblačnosť trhať?

molekula, molekuly, atómy, chémia, väzby, mikroskop, atóm

Česi si určili superstrategické kovy. Je tam zlato, lítium či cézium

15.12.2019 17:59

Zlato, lítium, urán, rubídium a cézium sa stanú v Česku takzvanými superstrategickými surovinami, ich možnú ťažbu zváži vždy najskôr štát.

Lukovy kotol zachranka

Prvá lavínová nehoda tejto zimy sa stala v Školskom žľabe v Nízkych Tatrách

15.12.2019 16:45

Dvaja lyžiari odtrhli lavínu pod vrcholovou stanicou Chopok-sever. Jeden utrpel vážne zranenie, druhého zasypal sneh a neprežil.

práca, robota,

Aj Nemecku hrozí, že im firmy utečú. Chýbajú kvalifikovaní ľudia

15.12.2019 16:31

Nemecko čelí riziku sťahovania firiem pre nedostatok kvalifikovaných pracovníkov. Upozornila na to kancelárka Angela Merkelová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 333
Celková čítanosť: 1335777x
Priemerná čítanosť článkov: 4011x

Autor blogu

Kategórie