Založ si blog

Čaputovej dúhový palác a rozklad národných strán a experti

Začnem citátom, ktorý som si vypočul (uvádzam v pôvodnom znení): „Mame taku prezidentku, jak keby mešar išol na šviňu z vidličku“. To som si vypočul v jednej diskusii. Čo na to povedať? Po vysvietení prezidentského paláca, ktoré sa vysvietilo v dúhových farbách asi ani nič iné neostávalo. Celá nekompetentnosť je zhrnutá v tej jednej vete. Po výlete v USA už asi premenujeme prezidentský úrad na „President privat company travel“. Kiska si z lietadla robil súkromný taxík a tu na jednej strane ide prezidentka krátku vzdialenosť vlakom, vraj ekologicky, keď fičala Gretka. Možno budeme mať aj prvú kozmonautku, ak sa rozhodne pani prezidentka, že si to chce vyskúšať a je to „in“. To len na margo dúhových farbičiek na prezidentskom paláci. To nestačila biela, modrá, červená, alebo klasika v žltom či bielom?
Teraz k tej druhej téme. Idú voľby a zrazu národné strany padajú a vzdávajú jedna za druhou. Začala to Slovenská liga a pokračovalo v spore NK verzus ĽSNS. Známa hláška z filmu „Už se perou“, je tu na mieste. Vlasť fakticky odmietla prijať na svoje kandidátky iných lídrov menších strán a vytvoriť jednu silnú kandidátku. Slovenská liga ako vznikla, tak zanikla, ale tesne pred odovzdaním hárkov, podobne to dopadlo medzi NK a ĽSNS. O prelietavej KDŽP škoda písať, jeden týždeň idú s Dankom a SNS a potom idú pre zmenu na kandidátku k ĽSNS. Tieto šachy sledujem a sem tam sa aj zúčastňoval rozhovorov. Jedno mi však pri nich chýbalo. Úplná otvorenosť a určitý druh normálneho sedliackeho zmýšľania. Egá nepustili. Z národných strán si najviac asi zachovalo charakter a ochotu spolupracovať SHO – Slovenské hnutie obrody. Počul som o nich, že vraj sú takí čudní v tých svojich kravatkách a oblekoch. No, čuduj sa svete, keď som s nimi rozprával a bol na jednej akcii, mali normálne rifle, šušťáky či jednoducho turistické oblečenie. No jedno, čo som si všimol, bola otvorenosť a normálna komunikácie bez povýšenia. Skutočne sú čudní, nemajú škandály, ani len Kočner im neposlal SMS a TIS odsúdilo Šveca v prezidentskej kampani, čo medzi nami konšpirátormi má fakticky značku kvality, podobne ako pre Matoviča majú hodnotu ľudia, čo ich súdi NAKA a potom NAKA veľmi rýchlo stiahne žalobu, len aby sa o nich hovorilo. Proste Matovič vie, ako sa robí PR.
Rozklad národných strán je v plnom prúde, budúcnosť ukáže, čo to všetko malo znamenať. Zhodnotím to nasledovne: Vlasť a SNS majú rovnakých voličov a po odstúpení Mečiara si to medzi sebou rozdajú v plnej sile. Neoliberálom to bude vyhovovať, pretože sa možno obe národné strany nedostanú. Počty hovoria jasnou rečou. Kotlebovci sú istí, ale asi naozaj nemajú koaličný potenciál. Harabin síce nevylúčil povolebnú spoluprácu, ale tak isto ju nevylúčil ani som Smerom či SNS. Smer pre zmenu lavíruje medzi liberalizmom, národným socializmom (neviem ako ináč to pomenovať), chcú byť aj národní, aj sociálni. Zastúpenie majú prakticky zo všetkých troch sekcií a smerov. Teda namiesto jedného Smeru to rozohrali ešte na ďalšie tri a štvrtý je ten Bruselský, kde presne kopírujú našu podradenosť a poklonkovanie Bruselu.
Slováci majú namiesto mozgu v hlave len €, žiadna česť, či etika pre našinca neplatí. Veria sľubom a planým rečiam a politici to vedia. Verejne budú sľubovať ľúbezné veci, ktoré vedia, že sa splniť nedajú, no a človiečik volič, ktorý si myslí, že aspoň raz za štyri roky bude dôležitý, tomu jednoducho uverí. Omyl, naši politici si stále myslia, že vy ste tu pre nich a nie oni pre vás. Myslia si, že vám obyčajným ľuďom budú vládnuť všemohúci experti!
Apropó, vraj experti! Keď počujem to slovo agentov s teplu vodou, je mi z toho zle! Ak máme toľko expertov, koľko ich prezentujú jednotlivé strany, asi by sme neboli v takej r..i, v akej sme! Je pravda, že expertov na odrbávanie máme na rozdávanie a sem tam poslúžia aj v iných štátoch, naposledy na Ukrajine. Popozeral som si jednotlivé kandidátky a radšej by som namiesto niektorých „expertov“ videl naozaj obyčajného baču. Tak dajte pokoj s expertami. Vyberáme poslancov, ktorí majú slúžiť ľuďom a tých pochopia len kandidáti, ktorí cestujú vlakom či autobusom a nie takí, čo majú miliónové vily. Takí vás nepochopia, ani vaše potreby! Úspech v podnikaní neznamená, že sa budú ľudsky správať a riešiť vaše problémy.

Politické procesy v plnom prúde: Rostas, Blaha aj samotný Fico a zákaz Biblie

14.12.2019

Začnem kritikou Fica, mierne povedané, v trubanovskom trápno-štýle. Proste katastrofa, ako obsahovo tak aj obsadením detí a ich zneužitím v politickej reklame, o fejku ani nevravím. Politici viac »

Lucia Ďuriš Nicholsonová – pretvárka „par excellence“

10.12.2019

To, čo predviedla a s čím sa chváli táto europoslankyňa, je len bohapustá propaganda. Nedá sa to ináč popísať, len takto. Vraj, jedna noc medzi bezdomovcami. Jajžebože, čo mám robiť? To viac »

Megaprúser Hlina, RTVS a koncesionárske poplatky a extrémne nevhodné reklamy

08.12.2019

Keď má byť Hlina výkladnou skriňou KDH, tak je to už veľmi zlé. To, čo dnes predvádzal katolík Hlina bez poznania desiatich božích bolo presne o tom. Arogancia, premúdrenosť a doslova mu viac »

pocasie 16.12

Vianoce nebudú ani biele, ani na ľade!

15.12.2019 18:20

Bude otepľovanie pokračovať aj v nasledujúcich dňoch? Čakajú nás zrážky, alebo sa bude oblačnosť trhať?

molekula, molekuly, atómy, chémia, väzby, mikroskop, atóm

Česi si určili superstrategické kovy. Je tam zlato, lítium či cézium

15.12.2019 17:59

Zlato, lítium, urán, rubídium a cézium sa stanú v Česku takzvanými superstrategickými surovinami, ich možnú ťažbu zváži vždy najskôr štát.

Lukovy kotol zachranka

Prvá lavínová nehoda tejto zimy sa stala v Školskom žľabe v Nízkych Tatrách

15.12.2019 16:45

Dvaja lyžiari odtrhli lavínu pod vrcholovou stanicou Chopok-sever. Jeden utrpel vážne zranenie, druhého zasypal sneh a neprežil.

práca, robota,

Aj Nemecku hrozí, že im firmy utečú. Chýbajú kvalifikovaní ľudia

15.12.2019 16:31

Nemecko čelí riziku sťahovania firiem pre nedostatok kvalifikovaných pracovníkov. Upozornila na to kancelárka Angela Merkelová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 333
Celková čítanosť: 1335802x
Priemerná čítanosť článkov: 4011x

Autor blogu

Kategórie