Založ si blog

Čaputovej dúhový palác a rozklad národných strán a experti

Začnem citátom, ktorý som si vypočul (uvádzam v pôvodnom znení): „Mame taku prezidentku, jak keby mešar išol na šviňu z vidličku“. To som si vypočul v jednej diskusii. Čo na to povedať? Po vysvietení prezidentského paláca, ktoré sa vysvietilo v dúhových farbách asi ani nič iné neostávalo. Celá nekompetentnosť je zhrnutá v tej jednej vete. Po výlete v USA už asi premenujeme prezidentský úrad na „President privat company travel“. Kiska si z lietadla robil súkromný taxík a tu na jednej strane ide prezidentka krátku vzdialenosť vlakom, vraj ekologicky, keď fičala Gretka. Možno budeme mať aj prvú kozmonautku, ak sa rozhodne pani prezidentka, že si to chce vyskúšať a je to „in“. To len na margo dúhových farbičiek na prezidentskom paláci. To nestačila biela, modrá, červená, alebo klasika v žltom či bielom?
Teraz k tej druhej téme. Idú voľby a zrazu národné strany padajú a vzdávajú jedna za druhou. Začala to Slovenská liga a pokračovalo v spore NK verzus ĽSNS. Známa hláška z filmu „Už se perou“, je tu na mieste. Vlasť fakticky odmietla prijať na svoje kandidátky iných lídrov menších strán a vytvoriť jednu silnú kandidátku. Slovenská liga ako vznikla, tak zanikla, ale tesne pred odovzdaním hárkov, podobne to dopadlo medzi NK a ĽSNS. O prelietavej KDŽP škoda písať, jeden týždeň idú s Dankom a SNS a potom idú pre zmenu na kandidátku k ĽSNS. Tieto šachy sledujem a sem tam sa aj zúčastňoval rozhovorov. Jedno mi však pri nich chýbalo. Úplná otvorenosť a určitý druh normálneho sedliackeho zmýšľania. Egá nepustili. Z národných strán si najviac asi zachovalo charakter a ochotu spolupracovať SHO – Slovenské hnutie obrody. Počul som o nich, že vraj sú takí čudní v tých svojich kravatkách a oblekoch. No, čuduj sa svete, keď som s nimi rozprával a bol na jednej akcii, mali normálne rifle, šušťáky či jednoducho turistické oblečenie. No jedno, čo som si všimol, bola otvorenosť a normálna komunikácie bez povýšenia. Skutočne sú čudní, nemajú škandály, ani len Kočner im neposlal SMS a TIS odsúdilo Šveca v prezidentskej kampani, čo medzi nami konšpirátormi má fakticky značku kvality, podobne ako pre Matoviča majú hodnotu ľudia, čo ich súdi NAKA a potom NAKA veľmi rýchlo stiahne žalobu, len aby sa o nich hovorilo. Proste Matovič vie, ako sa robí PR.
Rozklad národných strán je v plnom prúde, budúcnosť ukáže, čo to všetko malo znamenať. Zhodnotím to nasledovne: Vlasť a SNS majú rovnakých voličov a po odstúpení Mečiara si to medzi sebou rozdajú v plnej sile. Neoliberálom to bude vyhovovať, pretože sa možno obe národné strany nedostanú. Počty hovoria jasnou rečou. Kotlebovci sú istí, ale asi naozaj nemajú koaličný potenciál. Harabin síce nevylúčil povolebnú spoluprácu, ale tak isto ju nevylúčil ani som Smerom či SNS. Smer pre zmenu lavíruje medzi liberalizmom, národným socializmom (neviem ako ináč to pomenovať), chcú byť aj národní, aj sociálni. Zastúpenie majú prakticky zo všetkých troch sekcií a smerov. Teda namiesto jedného Smeru to rozohrali ešte na ďalšie tri a štvrtý je ten Bruselský, kde presne kopírujú našu podradenosť a poklonkovanie Bruselu.
Slováci majú namiesto mozgu v hlave len €, žiadna česť, či etika pre našinca neplatí. Veria sľubom a planým rečiam a politici to vedia. Verejne budú sľubovať ľúbezné veci, ktoré vedia, že sa splniť nedajú, no a človiečik volič, ktorý si myslí, že aspoň raz za štyri roky bude dôležitý, tomu jednoducho uverí. Omyl, naši politici si stále myslia, že vy ste tu pre nich a nie oni pre vás. Myslia si, že vám obyčajným ľuďom budú vládnuť všemohúci experti!
Apropó, vraj experti! Keď počujem to slovo agentov s teplu vodou, je mi z toho zle! Ak máme toľko expertov, koľko ich prezentujú jednotlivé strany, asi by sme neboli v takej r..i, v akej sme! Je pravda, že expertov na odrbávanie máme na rozdávanie a sem tam poslúžia aj v iných štátoch, naposledy na Ukrajine. Popozeral som si jednotlivé kandidátky a radšej by som namiesto niektorých „expertov“ videl naozaj obyčajného baču. Tak dajte pokoj s expertami. Vyberáme poslancov, ktorí majú slúžiť ľuďom a tých pochopia len kandidáti, ktorí cestujú vlakom či autobusom a nie takí, čo majú miliónové vily. Takí vás nepochopia, ani vaše potreby! Úspech v podnikaní neznamená, že sa budú ľudsky správať a riešiť vaše problémy.

Matovičov cirkus pokračuje a principál Naď sa riadne činil

12.01.2020

Dnes to bol v politických diskusiách ťažký náklad. Thrash metal je len slabý odvar a Cirque du Soleil sú obyčajní amatéri a náš politický cirkus nám môžu závidieť. To, čo predviedol viac »

Čo si Kiska ešte požičia?

12.01.2020

Nebudem písať, že ukradol, každý si urobí svoj názor. Poďme na to, prečo sa vlastne Kiska postavil za ľudí a nie pred ľudí či pre ľudí. Ono sa lepšie vystupuje spoza davu, to je pravda. viac »

Hlina zabudol na to, že je predseda KDH a nie občiansky aktivista

10.01.2020

Hlina si asi myslí, že je anjel pána. To, čo predvádza, nie je nič iné ako čistý populizmus a ukazovanie sa tam, kde ho ani vlastní voliči nechcú. Voliči KDH by mali veľmi zvážiť svoje viac »

Graf, ekonomika

Slováci pomáhajú Macedónčanom s reformou verejných financií

18.01.2020 10:06

Slovensko je prvou a doteraz jedinou krajinou, ktorá poskytuje Severnému Macedónsku pomoc pri reforme verejných financií.

čína vírus rúško japonsko

Čína hlási ďalšie prípady nakazenia novým vírusom

18.01.2020 09:26

Novému vírusu podľahli zatiaľ dve osoby, ďalších päť je vo vážnom stave. USA zavedú letiskové kontroly.

Košice Počasie Stromy Námraza

Cez víkend trocha snehu, inak opäť hmla

18.01.2020 09:00

Počas víkendu príde studený front, na chvíľku sa vyčasí, potom však krajinu opäť zovrie inverzia.

srbsko smog protest znečistenie ovzdušia belehrad maska

Proti smogu v Belehrade protestovali stovky ľudí

18.01.2020 08:21

Vysoké koncentrácie látok znečisťujúcich ovzdušie zaznamenali aj v ďalších veľkých mestách na Balkáne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 339
Celková čítanosť: 1410786x
Priemerná čítanosť článkov: 4162x

Autor blogu

Kategórie