Založ si blog

Čaputovej dúhový palác a rozklad národných strán a experti

Začnem citátom, ktorý som si vypočul (uvádzam v pôvodnom znení): „Mame taku prezidentku, jak keby mešar išol na šviňu z vidličku“. To som si vypočul v jednej diskusii. Čo na to povedať? Po vysvietení prezidentského paláca, ktoré sa vysvietilo v dúhových farbách asi ani nič iné neostávalo. Celá nekompetentnosť je zhrnutá v tej jednej vete. Po výlete v USA už asi premenujeme prezidentský úrad na „President privat company travel“. Kiska si z lietadla robil súkromný taxík a tu na jednej strane ide prezidentka krátku vzdialenosť vlakom, vraj ekologicky, keď fičala Gretka. Možno budeme mať aj prvú kozmonautku, ak sa rozhodne pani prezidentka, že si to chce vyskúšať a je to „in“. To len na margo dúhových farbičiek na prezidentskom paláci. To nestačila biela, modrá, červená, alebo klasika v žltom či bielom?
Teraz k tej druhej téme. Idú voľby a zrazu národné strany padajú a vzdávajú jedna za druhou. Začala to Slovenská liga a pokračovalo v spore NK verzus ĽSNS. Známa hláška z filmu „Už se perou“, je tu na mieste. Vlasť fakticky odmietla prijať na svoje kandidátky iných lídrov menších strán a vytvoriť jednu silnú kandidátku. Slovenská liga ako vznikla, tak zanikla, ale tesne pred odovzdaním hárkov, podobne to dopadlo medzi NK a ĽSNS. O prelietavej KDŽP škoda písať, jeden týždeň idú s Dankom a SNS a potom idú pre zmenu na kandidátku k ĽSNS. Tieto šachy sledujem a sem tam sa aj zúčastňoval rozhovorov. Jedno mi však pri nich chýbalo. Úplná otvorenosť a určitý druh normálneho sedliackeho zmýšľania. Egá nepustili. Z národných strán si najviac asi zachovalo charakter a ochotu spolupracovať SHO – Slovenské hnutie obrody. Počul som o nich, že vraj sú takí čudní v tých svojich kravatkách a oblekoch. No, čuduj sa svete, keď som s nimi rozprával a bol na jednej akcii, mali normálne rifle, šušťáky či jednoducho turistické oblečenie. No jedno, čo som si všimol, bola otvorenosť a normálna komunikácie bez povýšenia. Skutočne sú čudní, nemajú škandály, ani len Kočner im neposlal SMS a TIS odsúdilo Šveca v prezidentskej kampani, čo medzi nami konšpirátormi má fakticky značku kvality, podobne ako pre Matoviča majú hodnotu ľudia, čo ich súdi NAKA a potom NAKA veľmi rýchlo stiahne žalobu, len aby sa o nich hovorilo. Proste Matovič vie, ako sa robí PR.
Rozklad národných strán je v plnom prúde, budúcnosť ukáže, čo to všetko malo znamenať. Zhodnotím to nasledovne: Vlasť a SNS majú rovnakých voličov a po odstúpení Mečiara si to medzi sebou rozdajú v plnej sile. Neoliberálom to bude vyhovovať, pretože sa možno obe národné strany nedostanú. Počty hovoria jasnou rečou. Kotlebovci sú istí, ale asi naozaj nemajú koaličný potenciál. Harabin síce nevylúčil povolebnú spoluprácu, ale tak isto ju nevylúčil ani som Smerom či SNS. Smer pre zmenu lavíruje medzi liberalizmom, národným socializmom (neviem ako ináč to pomenovať), chcú byť aj národní, aj sociálni. Zastúpenie majú prakticky zo všetkých troch sekcií a smerov. Teda namiesto jedného Smeru to rozohrali ešte na ďalšie tri a štvrtý je ten Bruselský, kde presne kopírujú našu podradenosť a poklonkovanie Bruselu.
Slováci majú namiesto mozgu v hlave len €, žiadna česť, či etika pre našinca neplatí. Veria sľubom a planým rečiam a politici to vedia. Verejne budú sľubovať ľúbezné veci, ktoré vedia, že sa splniť nedajú, no a človiečik volič, ktorý si myslí, že aspoň raz za štyri roky bude dôležitý, tomu jednoducho uverí. Omyl, naši politici si stále myslia, že vy ste tu pre nich a nie oni pre vás. Myslia si, že vám obyčajným ľuďom budú vládnuť všemohúci experti!
Apropó, vraj experti! Keď počujem to slovo agentov s teplu vodou, je mi z toho zle! Ak máme toľko expertov, koľko ich prezentujú jednotlivé strany, asi by sme neboli v takej r..i, v akej sme! Je pravda, že expertov na odrbávanie máme na rozdávanie a sem tam poslúžia aj v iných štátoch, naposledy na Ukrajine. Popozeral som si jednotlivé kandidátky a radšej by som namiesto niektorých „expertov“ videl naozaj obyčajného baču. Tak dajte pokoj s expertami. Vyberáme poslancov, ktorí majú slúžiť ľuďom a tých pochopia len kandidáti, ktorí cestujú vlakom či autobusom a nie takí, čo majú miliónové vily. Takí vás nepochopia, ani vaše potreby! Úspech v podnikaní neznamená, že sa budú ľudsky správať a riešiť vaše problémy.

Smútok liberálnych kaviarní a ich agresivita voči oponentom

14.04.2024

Nechal som si dlhší odstup od prezidentských volieb, o ktorých som písal aj ako určitom referende voči súčasnej koalícii. Tá nesmierna potupa v podobe prehratých prezidentských volieb a agresivita sympatizantov strany, ktorá prehrala, je jednoducho hlúpa a hlavne arogantná v tom zmysle, že nie sú len ich názory tie správne. Peter Lipa to zhrnul veľmi dobre po prehratých [...]

Prezidentské voľby alebo referendum? Kandidátky do EP a začiatok ďalších volieb

29.03.2024

Blíži sa druhé kolo prezidentských volieb. Postup oboch kandidátov bol predpokladaný a to pravé orechové začne ešte len teraz. Blava zabrala v prospech Korčoka, ale z pohľadu hlasov to bolo asi maximum. Pellegrini pravdepodobne získal výhodu. Lepšie sa totiž špurtuje z druhého miesta a aj v prípade prehry to bude menej bolieť. V prípade oboch kandidátov súčasne ide aj o [...]

Zážitky z volebnej komisie, prepad Matelka a prečo volím Pelleho

24.03.2024

Prvé kole máme za sebou s predpokladom, aký som mal ešte v januári s presným odhadom na cca 1%. Nič prekvapivé, no na mieste Pellegriniho poprosím o podporu aj podporovateľov Republiky či voličov Harabina, čo sa pravdepodobne udeje. Na víťazstvo k danému počtu by potreboval ešte aspoň 280.000 hlasov. Vystupovanie slušné počas predvolebnej kampane. Jedno si však neodpustím [...]

andrej danko

SNS očakáva stanovisko od Smeru k účasti na stretnutí v Prezidentskom paláci

18.05.2024 12:13

SNS nepodporuje okrúhly stôl za účasti lídra hnutia Slovensko Igora Matoviča.

SR voľby24 prezident kandidáti debata 1. kolo BAX

Matovič v kontexte atentátu na premiéra vyzýva ministra Šutaja Eštoka na odstúpenie

18.05.2024 11:44

Šutaj Eštok by mal podľa Matoviča „vytiahnuť hlavu z piesku", prijať za to zodpovednosť a odstúpiť aj z úcty k samotnému Ficovi.

súd, fico, atentát, cintula, šts

Fica zasiahol viackrát: Atentátnik stojí pred súdom, prokurátor žiada väzbu

18.05.2024 10:00, aktualizované: 11:50

Súd sprevádzajú prísne opatrenia, zasadnutie je neverejné, novinári sa nedostanú ani do areálu. Situáciu sledujeme priamo v Pezinku.

Germany Russia Ukraine

Utečenci strácajú kontakt s Ukrajinou. Čo ukázal prieskum v Poľsku, Nemecku a Česku?

18.05.2024 10:00

Minimálne polovica Ukrajincov, ktorí sú v Poľsku, Nemecku a Česku, sa na Ukrajinu zrejme nevráti. Vyplýva to z čerstvého prieskumu.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 643
Celková čítanosť: 3909197x
Priemerná čítanosť článkov: 6080x

Autor blogu

Archív