Založ si blog

Čaputovej dúhový palác a rozklad národných strán a experti

Začnem citátom, ktorý som si vypočul (uvádzam v pôvodnom znení): „Mame taku prezidentku, jak keby mešar išol na šviňu z vidličku“. To som si vypočul v jednej diskusii. Čo na to povedať? Po vysvietení prezidentského paláca, ktoré sa vysvietilo v dúhových farbách asi ani nič iné neostávalo. Celá nekompetentnosť je zhrnutá v tej jednej vete. Po výlete v USA už asi premenujeme prezidentský úrad na „President privat company travel“. Kiska si z lietadla robil súkromný taxík a tu na jednej strane ide prezidentka krátku vzdialenosť vlakom, vraj ekologicky, keď fičala Gretka. Možno budeme mať aj prvú kozmonautku, ak sa rozhodne pani prezidentka, že si to chce vyskúšať a je to „in“. To len na margo dúhových farbičiek na prezidentskom paláci. To nestačila biela, modrá, červená, alebo klasika v žltom či bielom?
Teraz k tej druhej téme. Idú voľby a zrazu národné strany padajú a vzdávajú jedna za druhou. Začala to Slovenská liga a pokračovalo v spore NK verzus ĽSNS. Známa hláška z filmu „Už se perou“, je tu na mieste. Vlasť fakticky odmietla prijať na svoje kandidátky iných lídrov menších strán a vytvoriť jednu silnú kandidátku. Slovenská liga ako vznikla, tak zanikla, ale tesne pred odovzdaním hárkov, podobne to dopadlo medzi NK a ĽSNS. O prelietavej KDŽP škoda písať, jeden týždeň idú s Dankom a SNS a potom idú pre zmenu na kandidátku k ĽSNS. Tieto šachy sledujem a sem tam sa aj zúčastňoval rozhovorov. Jedno mi však pri nich chýbalo. Úplná otvorenosť a určitý druh normálneho sedliackeho zmýšľania. Egá nepustili. Z národných strán si najviac asi zachovalo charakter a ochotu spolupracovať SHO – Slovenské hnutie obrody. Počul som o nich, že vraj sú takí čudní v tých svojich kravatkách a oblekoch. No, čuduj sa svete, keď som s nimi rozprával a bol na jednej akcii, mali normálne rifle, šušťáky či jednoducho turistické oblečenie. No jedno, čo som si všimol, bola otvorenosť a normálna komunikácie bez povýšenia. Skutočne sú čudní, nemajú škandály, ani len Kočner im neposlal SMS a TIS odsúdilo Šveca v prezidentskej kampani, čo medzi nami konšpirátormi má fakticky značku kvality, podobne ako pre Matoviča majú hodnotu ľudia, čo ich súdi NAKA a potom NAKA veľmi rýchlo stiahne žalobu, len aby sa o nich hovorilo. Proste Matovič vie, ako sa robí PR.
Rozklad národných strán je v plnom prúde, budúcnosť ukáže, čo to všetko malo znamenať. Zhodnotím to nasledovne: Vlasť a SNS majú rovnakých voličov a po odstúpení Mečiara si to medzi sebou rozdajú v plnej sile. Neoliberálom to bude vyhovovať, pretože sa možno obe národné strany nedostanú. Počty hovoria jasnou rečou. Kotlebovci sú istí, ale asi naozaj nemajú koaličný potenciál. Harabin síce nevylúčil povolebnú spoluprácu, ale tak isto ju nevylúčil ani som Smerom či SNS. Smer pre zmenu lavíruje medzi liberalizmom, národným socializmom (neviem ako ináč to pomenovať), chcú byť aj národní, aj sociálni. Zastúpenie majú prakticky zo všetkých troch sekcií a smerov. Teda namiesto jedného Smeru to rozohrali ešte na ďalšie tri a štvrtý je ten Bruselský, kde presne kopírujú našu podradenosť a poklonkovanie Bruselu.
Slováci majú namiesto mozgu v hlave len €, žiadna česť, či etika pre našinca neplatí. Veria sľubom a planým rečiam a politici to vedia. Verejne budú sľubovať ľúbezné veci, ktoré vedia, že sa splniť nedajú, no a človiečik volič, ktorý si myslí, že aspoň raz za štyri roky bude dôležitý, tomu jednoducho uverí. Omyl, naši politici si stále myslia, že vy ste tu pre nich a nie oni pre vás. Myslia si, že vám obyčajným ľuďom budú vládnuť všemohúci experti!
Apropó, vraj experti! Keď počujem to slovo agentov s teplu vodou, je mi z toho zle! Ak máme toľko expertov, koľko ich prezentujú jednotlivé strany, asi by sme neboli v takej r..i, v akej sme! Je pravda, že expertov na odrbávanie máme na rozdávanie a sem tam poslúžia aj v iných štátoch, naposledy na Ukrajine. Popozeral som si jednotlivé kandidátky a radšej by som namiesto niektorých „expertov“ videl naozaj obyčajného baču. Tak dajte pokoj s expertami. Vyberáme poslancov, ktorí majú slúžiť ľuďom a tých pochopia len kandidáti, ktorí cestujú vlakom či autobusom a nie takí, čo majú miliónové vily. Takí vás nepochopia, ani vaše potreby! Úspech v podnikaní neznamená, že sa budú ľudsky správať a riešiť vaše problémy.

Lipšic si už robí alibi, Bábkoherečka v totálnych koncoch, Šulino pracuje na rozvrate, Hegerov zmocňovací zákon, Matel-KO a rozohnený multiotecko

18.09.2021

Títo nám vládnu a smejú sa nám. Multiotecko až teraz zistil, že tá jeho vláda nič nerobí, len nastoľuje ďalšiu mafiánsku kompániu. Čo urobili pre ľudí? No skryli sa za ľudí Žaludi. Oni nič. Všetci sú mafia, len oni sú včely! No včela po bodnutí zomiera. Nepamätám si takýto chaos za celý svoj život a to som bol v uliciach v 89. Toto sme naozaj nechceli. No za toto [...]

Matelko to opäť dal na totálneho idio. a

12.09.2021

Vitaj, padre! Toto si dovolil Matelko na svojom FB. Ja neviem, ale to už naozaj neexistuje nik, kto mu povie, že je čistý …. To nebolo z jeho výtvorov tento týždeň ešte všetko. Ako absolútny diletant v ekonomike vyzval a podpísal nejaké vyhlásenie o brutálnom uťahovaní opaskov. To urobil po tom, čo Slovensko doviedol ku krachu a nasmeroval ho na grécku cestu. Matelko rád [...]

Sralabande sa už zakalil mozog, ostalo im „lebo Fico“, no a mňa Fico veru nezaujíma

01.09.2021

To, čo predvádza súčasná koalícia, je už totálne zúfalstvo. Neschopnosť, klamstvo v priamom prenose a doslova totálny diletantizmus nemá obdobu! To sa do parlamentu dostali už úplne zmyslov zbavení ľudia? To im fakt ku šťastiu stačí iba „lebo Fico“? Majú univerzálneho vinníka, alebo mu dláždia cestu k víťazstvu v ďalších voľbách? To im už fakt lezie na mozgy? [...]

očkovanie

Počet nakazených stúpol o 880, pribudlo ďalších sedem úmrtí

21.09.2021 10:10

Do nemocníc pribudlo 49 hospitalizovaných pacientov, momentálne ich tam leží 438.

Epos / Gilgameš /

USA vrátia Iraku 3 500-ročnú tabuľku s Eposom o Gilgamešovi

21.09.2021 09:47

Tabuľku odcudzili z múzea v Iraku po začiatku vojny v Perzskom zálive v auguste 1990. UNESCO jej vrátenie označilo za "významné víťazstvo".

Ivan Korčok

Korčok v New Yorku: Musíme predísť humanitárnej katastrofe v Afganistane

21.09.2021 09:38

Popri Valnom zhromaždení OSN v New Yorku sa konalo neformálne zasadnutie ministrov zahraničných vecí členských štátov EÚ venované situácii v Afganistane.

Vladimir Putin

Švédsky úrad nepovolil rodičom, aby svojho syna pomenovali Vladimir Putin

21.09.2021 07:00

Úrad svoje rozhodnutie zdôvodnil tým, že v súlade so švédskymi zákonmi nemôžu byť krstnými menami také mená, ktoré by mohli svojmu nositeľovi spôsobiť prípadné utrpenie či vystaviť ho urážakam.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 500
Celková čítanosť: 2850718x
Priemerná čítanosť článkov: 5701x

Autor blogu

Kategórie