Založ si blog

Fica odrovnávajú vlastné zákony, Kiska obžalovaný, Čaputová bojuje za informácie

O tomto fenoméne súčasnej orwelovskej doby už píšem dlhodobo. Samotný zákon a paragrafy zákona 257, § 423 a 424 Hanobenie národa, rasy a presvedčenia sú na uváženie a ich výklad sa môže zneužiť. Mnoho právnikov, ale aj osôb môže byť potrestaných aj za obyčajné vtipy, či len za názor. Názor naozaj nemôže byť trestne stíhateľný a je v ostrom kontraste so slobodou slova. Pozrel som si aj programy súčasných politických strán a jediný, kto sa prihlásil k tejto zmene bolo Slovenské hnutie obrody, v skratke SHO. Naozaj čítam volebné programy a pre štyrmi rokmi som prelúštil úplne všetky. Na 90% sa zhodujú v tom, že chcú potláčať korupciu. Otázne je však akým spôsobom, keď všetky súčasné parlamentné strany sú napojené na oligarchov, respektíve porušili svoje predvolebné sľuby okamžite po zasadnutí v poslaneckých laviciach. Politici majú krátku pamäť. Ich RAMka slúži do vyhlásenia výsledkov volieb.
Teraz však k Ficovi, sám si podpísal rozsudok. Iste, môže to byť aj predvolebný ťah, pretože okamžite mu stúpne o voľajaké to percento popularity a má znovu vo svojom košiari nejaké ovečky navyše.
Samotný zákon je to najhoršie, čo mohla Slovenská republika schváliť, respektíve to najlepšie, ak chce smerovať od demokracie k diktatúre. Je to tak všeobecne napísané, že sa to dá veľmi ľahko zneužiť. NAKA už naozaj asi nemá čo robiť, keď sa začína zaoberať myšlienkami a výrokmi ľudí. Škoda, že len z jednej strany spektra. Koľko že to bolo hanlivých výrokov na adresu Slovenska a Slovenského národa zo strany neoliberálov? Znevažovanie štúrovcov či mnohých iných osobností, vysmievanie sa zo Slovenska samotného. Prišli sme do stavu, keď názor a sloboda slova dostávajú formu diktatúry a presne nalinajkovanú čiaru, čo sa môže a čo sa nemôže povedať. Proste nastala diktatúra.
Fico a dokonca aj Harabin sa podpísali pravdepodobne pod tvorbu tohto zákona a musím povedať, že veľmi kontroverzného, pretože sa začína otáčať práve proti ich tvorcom. Bolo to novelizované myslím 1.9.2009, práve na Deň ústavy sme dostali darček, ktorý nám obmedzuje základné ústavné práve slobody slova a už aj názoru. Tento zákon je veľmi ľahko zneužiteľný a môže ovplyvňovať voľby.
V mene bratstva, rovnosti a slobode boli zo sveta znesení aj všetci vodcovia triumvirátu – Danton Marat, Robespierre, synovia revolúcie a synovia popravení revolúciou. O našich politikoch sa dá povedať niečo podobné, všetci vedia, čo treba robiť a ako to treba robiť, len to nikto nerobí, pretože občan – volič je len ovečka, ktorá uverí každému sľubu. Peniaze na kampane rozhodujú a nie samotné myšlienky. Ľudia už ani nie sú schopní nejakým spôsobom uvažovať, už sú len vedení na špagátiku ako také bábky. Kedy budeme mať takých služobníkov ľudu, ako boli Marcus Portius Cato Minor či Lucia Quinctia Cincinnata?
Kiska bol konečne obžalovaný a nevieme, čo na to Remišová. U všetkých stačilo len podozrenie, myslím tým súperov súčasných slušných neoliberálov. Vo vlastných radoch im špina nevadí, lebo to je len taká malá špinka oproti veľkej špine Smeru či iných, no a pre mňa je špina ako špina.
Čaputová sa rozhodla bojovať za prístup k informáciám? No nech sa nedá vysmiať. Odkedy sú prieskumy relevantnými informáciami? Prieskumy sú jednoducho ovplyvniteľné a len subjektívne. Je braná len určitá vzorka ľudí a informácie sú výsostne subjektívne. Teda o čom je ten celý cirkus, čo vyvádzajú niektoré mimovládky a prezidentka? Na čo sú vôbec prieskumy, ktoré sa dajú kúpiť a zmanipulovať otázkami? Sú len prostriedkom ovplyvňujúcim možnosť voľby občana a nástup oligarchie. Osobne by som prieskumy úplne zakázal. Zopár agentúr by prišlo o biznis a občan by možno konečne začal aj uvažovať, koho voliť.

Peter Pellegrini si pripísal ďalšie P, Matovič ďalší prúser a Šimečka je asi podľa jemu vlastnému humoru d. .. l.

16.06.2024

Máme nového prezidenta, ktorý si pripísal ďalšie P k svojmu menu. Už bude navždy Prezident Peter Pellegrini. Prejav bol možno podľa niektorých dlhý, ale fakt bol dobrý a lepší som jednoducho nepočul. Darmo sa Shooty zhovadil so svojou karikatúrou, ide len v deb…ných intenciách Denníka N a jeho redaktorov. Začnem asi používať slovník týchto pseudonovinárov, veď to [...]

Republika možno prekvapí a obrovský omyl PS a ich „viery“ v novinársku slobodu

28.05.2024

Ďalšie voľby sú predo dvermi. Bude to tvrdý súboj PS verzus vládne strany. Ako by to mohlo dopadnúť? Zastávam názor, že čiernym koňom by mohla byť Republika. Ono SNS tak trošku nudí a hlavne predseda je skôr už zlúčený so Smerom. Preto voliči skôr budú inklinovať v eurovoľbách k Republike ako k SNS, aspoň tí z tzv. národného spektra. Uvidíme či sa podarí spojiť [...]

Zmierenie, tolerancia, alebo konečne zrušenie anonymity na fórach? Mimochodom, pamätám si veľmi dobre slová Radičovej na jednej besede.

18.05.2024

Stali sme sa opäť jedineční a na chvíľu počul o nás celý svet. Teda celý, taká Južná Amerika či Afrika, alebo Oceánia to má … Stalo sa niečo hrozné a prekročili sa akékoľvek červené čiary. A áno, podieľali sa na tom aj médiá, aj neoliberálne skupiny. Bol prípustný len jeden názor a to ten ich. Nevravím o hlúpostiach tzv. plochej Zemegule. Čo však musia [...]

migranti

Lamanšský prieliv prekročilo v utorok najviac migrantov v tomto roku

19.06.2024 19:26

Celkový počet migrantov, ktorí tento rok túto cestu absolvovali, stúpol na vyše 12-tisíc.

ÚS SR: Sídlo Ústavného súdu SR v Košiciach

Poslanci nezvolili ani jedného kandidáta na sudcu ÚS, voľbu budú opakovať

19.06.2024 19:14

Z piatich uchádzačov nezískal žiaden potrebný počet hlasov.

Robert Kaliňák, Matúš Šutaj Eštok

Lex atentát prechádza expresne a bez diskusie. Odborníci zmeny kritizujú, Kolíková hovorí o hrozbe policajného štátu

19.06.2024 19:00

Výhrady má aj generálny prokurátor Maroš Žilinka, verejný ochranca práv Róbert Dobrovodský, ale aj Súdna rada SR.

izrael, libanon

Hizballáh aj napriek hrozbám opäť útočil na Izrael

19.06.2024 18:54

Hnutie tak spravilo aj napriek utorkovým hrozbám Izraela o totálnej vojne.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 646
Celková čítanosť: 3933658x
Priemerná čítanosť článkov: 6089x

Autor blogu

Archív