Založ si blog

Fica odrovnávajú vlastné zákony, Kiska obžalovaný, Čaputová bojuje za informácie

O tomto fenoméne súčasnej orwelovskej doby už píšem dlhodobo. Samotný zákon a paragrafy zákona 257, § 423 a 424 Hanobenie národa, rasy a presvedčenia sú na uváženie a ich výklad sa môže zneužiť. Mnoho právnikov, ale aj osôb môže byť potrestaných aj za obyčajné vtipy, či len za názor. Názor naozaj nemôže byť trestne stíhateľný a je v ostrom kontraste so slobodou slova. Pozrel som si aj programy súčasných politických strán a jediný, kto sa prihlásil k tejto zmene bolo Slovenské hnutie obrody, v skratke SHO. Naozaj čítam volebné programy a pre štyrmi rokmi som prelúštil úplne všetky. Na 90% sa zhodujú v tom, že chcú potláčať korupciu. Otázne je však akým spôsobom, keď všetky súčasné parlamentné strany sú napojené na oligarchov, respektíve porušili svoje predvolebné sľuby okamžite po zasadnutí v poslaneckých laviciach. Politici majú krátku pamäť. Ich RAMka slúži do vyhlásenia výsledkov volieb.
Teraz však k Ficovi, sám si podpísal rozsudok. Iste, môže to byť aj predvolebný ťah, pretože okamžite mu stúpne o voľajaké to percento popularity a má znovu vo svojom košiari nejaké ovečky navyše.
Samotný zákon je to najhoršie, čo mohla Slovenská republika schváliť, respektíve to najlepšie, ak chce smerovať od demokracie k diktatúre. Je to tak všeobecne napísané, že sa to dá veľmi ľahko zneužiť. NAKA už naozaj asi nemá čo robiť, keď sa začína zaoberať myšlienkami a výrokmi ľudí. Škoda, že len z jednej strany spektra. Koľko že to bolo hanlivých výrokov na adresu Slovenska a Slovenského národa zo strany neoliberálov? Znevažovanie štúrovcov či mnohých iných osobností, vysmievanie sa zo Slovenska samotného. Prišli sme do stavu, keď názor a sloboda slova dostávajú formu diktatúry a presne nalinajkovanú čiaru, čo sa môže a čo sa nemôže povedať. Proste nastala diktatúra.
Fico a dokonca aj Harabin sa podpísali pravdepodobne pod tvorbu tohto zákona a musím povedať, že veľmi kontroverzného, pretože sa začína otáčať práve proti ich tvorcom. Bolo to novelizované myslím 1.9.2009, práve na Deň ústavy sme dostali darček, ktorý nám obmedzuje základné ústavné práve slobody slova a už aj názoru. Tento zákon je veľmi ľahko zneužiteľný a môže ovplyvňovať voľby.
V mene bratstva, rovnosti a slobode boli zo sveta znesení aj všetci vodcovia triumvirátu – Danton Marat, Robespierre, synovia revolúcie a synovia popravení revolúciou. O našich politikoch sa dá povedať niečo podobné, všetci vedia, čo treba robiť a ako to treba robiť, len to nikto nerobí, pretože občan – volič je len ovečka, ktorá uverí každému sľubu. Peniaze na kampane rozhodujú a nie samotné myšlienky. Ľudia už ani nie sú schopní nejakým spôsobom uvažovať, už sú len vedení na špagátiku ako také bábky. Kedy budeme mať takých služobníkov ľudu, ako boli Marcus Portius Cato Minor či Lucia Quinctia Cincinnata?
Kiska bol konečne obžalovaný a nevieme, čo na to Remišová. U všetkých stačilo len podozrenie, myslím tým súperov súčasných slušných neoliberálov. Vo vlastných radoch im špina nevadí, lebo to je len taká malá špinka oproti veľkej špine Smeru či iných, no a pre mňa je špina ako špina.
Čaputová sa rozhodla bojovať za prístup k informáciám? No nech sa nedá vysmiať. Odkedy sú prieskumy relevantnými informáciami? Prieskumy sú jednoducho ovplyvniteľné a len subjektívne. Je braná len určitá vzorka ľudí a informácie sú výsostne subjektívne. Teda o čom je ten celý cirkus, čo vyvádzajú niektoré mimovládky a prezidentka? Na čo sú vôbec prieskumy, ktoré sa dajú kúpiť a zmanipulovať otázkami? Sú len prostriedkom ovplyvňujúcim možnosť voľby občana a nástup oligarchie. Osobne by som prieskumy úplne zakázal. Zopár agentúr by prišlo o biznis a občan by možno konečne začal aj uvažovať, koho voliť.

Úbohá a až absurdná demagógia 0pičiaka Naďa a rada Pelému

20.01.2021

To, čo predviedol Naď v relácii Téma dňa s Bielikom na TA3, bolo niečo absurdné. Vraj máme 200.000 pozitívnych! Lož ako vyšitá! No pri tejto vláde sa ani nečudujem. Naď nemusí byť testovaný, lebo je po Covide? Áno? A ostatní, čo mali pred viac ako 90 dňami, s nimi čo? Ale čo s tými, ktorým čas už vypršal. Aj keď je preukázateľné majú protilátky aj pol roka po [...]

Šialené návrhy šialenej vlády

18.01.2021

Týždeň klbko prisluhovačov rokuje o niečom, čo schváli a začne platiť na druhý deň. To je taký paškvil, či mačkopes, čo teraz schválili, že to nemá obdobu. Vraj od dnes sa môžete ísť otestovať, ale modrý papierik vám bude platiť len sedem dní. Už to vysvetlili, vraj stačí jedno testovanie. To sa bude Covid veselo šíriť! No už vidím, ako ľudia dnes bežia na [...]

RTVS Pumpa – Kolíkovej žumpa a čo s ľuďmi, ktorí prekonali Covid

17.01.2021

To čo predviedla RTVS vo svojej Pumpe, je ďalší klinec do nezávislosti verejnoprávnej TV. Hanba a za toto by mal byť riaditeľ odvolaný okamžite a z fleku. Absurdné dno hereckých výkonov sa nedalo prehliadnuť a totálne zmanipulovaný scenár to dorazil. Odpad, hnus ani troška zábavy, ale len čistá Matelkova trápnošou za naše financie! Za toto platíme koncesionárske [...]

koronavírus

Z nového variantu koronavírusu majú vedci obavy

20.01.2021 21:35

Mutácia známa ako E484K je schopná "uniknúť imunite" a to zvyšuje obavy o účinnosť vakcín.

žilinka

Žilinka: Boj s extrémizmom sa neoslabí

20.01.2021 19:51

Generálny prokurátor chystá reorganizáciu svojho úradu. Týkať sa bude aj špeciálnej prokuratúry.

explózia, madrid

Explózia zdemolovala dom v Madride, nešťastie má štyri obete

20.01.2021 18:23, aktualizované: 23:15

Jednou z obetí elektrikár, otec štyroch detí.

Igor Matovič

Matovič: Nakúpili sme ďalšie štyri milióny vakcín

20.01.2021 15:45, aktualizované: 19:05

Slovensko má podľa premiéra Matoviča zakontrahovaných dostatok vakcín pre 85 percent dospelých ľudí.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 459
Celková čítanosť: 2498796x
Priemerná čítanosť článkov: 5444x

Autor blogu

Kategórie