Založ si blog

Fica odrovnávajú vlastné zákony, Kiska obžalovaný, Čaputová bojuje za informácie

O tomto fenoméne súčasnej orwelovskej doby už píšem dlhodobo. Samotný zákon a paragrafy zákona 257, § 423 a 424 Hanobenie národa, rasy a presvedčenia sú na uváženie a ich výklad sa môže zneužiť. Mnoho právnikov, ale aj osôb môže byť potrestaných aj za obyčajné vtipy, či len za názor. Názor naozaj nemôže byť trestne stíhateľný a je v ostrom kontraste so slobodou slova. Pozrel som si aj programy súčasných politických strán a jediný, kto sa prihlásil k tejto zmene bolo Slovenské hnutie obrody, v skratke SHO. Naozaj čítam volebné programy a pre štyrmi rokmi som prelúštil úplne všetky. Na 90% sa zhodujú v tom, že chcú potláčať korupciu. Otázne je však akým spôsobom, keď všetky súčasné parlamentné strany sú napojené na oligarchov, respektíve porušili svoje predvolebné sľuby okamžite po zasadnutí v poslaneckých laviciach. Politici majú krátku pamäť. Ich RAMka slúži do vyhlásenia výsledkov volieb.
Teraz však k Ficovi, sám si podpísal rozsudok. Iste, môže to byť aj predvolebný ťah, pretože okamžite mu stúpne o voľajaké to percento popularity a má znovu vo svojom košiari nejaké ovečky navyše.
Samotný zákon je to najhoršie, čo mohla Slovenská republika schváliť, respektíve to najlepšie, ak chce smerovať od demokracie k diktatúre. Je to tak všeobecne napísané, že sa to dá veľmi ľahko zneužiť. NAKA už naozaj asi nemá čo robiť, keď sa začína zaoberať myšlienkami a výrokmi ľudí. Škoda, že len z jednej strany spektra. Koľko že to bolo hanlivých výrokov na adresu Slovenska a Slovenského národa zo strany neoliberálov? Znevažovanie štúrovcov či mnohých iných osobností, vysmievanie sa zo Slovenska samotného. Prišli sme do stavu, keď názor a sloboda slova dostávajú formu diktatúry a presne nalinajkovanú čiaru, čo sa môže a čo sa nemôže povedať. Proste nastala diktatúra.
Fico a dokonca aj Harabin sa podpísali pravdepodobne pod tvorbu tohto zákona a musím povedať, že veľmi kontroverzného, pretože sa začína otáčať práve proti ich tvorcom. Bolo to novelizované myslím 1.9.2009, práve na Deň ústavy sme dostali darček, ktorý nám obmedzuje základné ústavné práve slobody slova a už aj názoru. Tento zákon je veľmi ľahko zneužiteľný a môže ovplyvňovať voľby.
V mene bratstva, rovnosti a slobode boli zo sveta znesení aj všetci vodcovia triumvirátu – Danton Marat, Robespierre, synovia revolúcie a synovia popravení revolúciou. O našich politikoch sa dá povedať niečo podobné, všetci vedia, čo treba robiť a ako to treba robiť, len to nikto nerobí, pretože občan – volič je len ovečka, ktorá uverí každému sľubu. Peniaze na kampane rozhodujú a nie samotné myšlienky. Ľudia už ani nie sú schopní nejakým spôsobom uvažovať, už sú len vedení na špagátiku ako také bábky. Kedy budeme mať takých služobníkov ľudu, ako boli Marcus Portius Cato Minor či Lucia Quinctia Cincinnata?
Kiska bol konečne obžalovaný a nevieme, čo na to Remišová. U všetkých stačilo len podozrenie, myslím tým súperov súčasných slušných neoliberálov. Vo vlastných radoch im špina nevadí, lebo to je len taká malá špinka oproti veľkej špine Smeru či iných, no a pre mňa je špina ako špina.
Čaputová sa rozhodla bojovať za prístup k informáciám? No nech sa nedá vysmiať. Odkedy sú prieskumy relevantnými informáciami? Prieskumy sú jednoducho ovplyvniteľné a len subjektívne. Je braná len určitá vzorka ľudí a informácie sú výsostne subjektívne. Teda o čom je ten celý cirkus, čo vyvádzajú niektoré mimovládky a prezidentka? Na čo sú vôbec prieskumy, ktoré sa dajú kúpiť a zmanipulovať otázkami? Sú len prostriedkom ovplyvňujúcim možnosť voľby občana a nástup oligarchie. Osobne by som prieskumy úplne zakázal. Zopár agentúr by prišlo o biznis a občan by možno konečne začal aj uvažovať, koho voliť.

Matovičov cirkus pokračuje a principál Naď sa riadne činil

12.01.2020

Dnes to bol v politických diskusiách ťažký náklad. Thrash metal je len slabý odvar a Cirque du Soleil sú obyčajní amatéri a náš politický cirkus nám môžu závidieť. To, čo predviedol viac »

Čo si Kiska ešte požičia?

12.01.2020

Nebudem písať, že ukradol, každý si urobí svoj názor. Poďme na to, prečo sa vlastne Kiska postavil za ľudí a nie pred ľudí či pre ľudí. Ono sa lepšie vystupuje spoza davu, to je pravda. viac »

Hlina zabudol na to, že je predseda KDH a nie občiansky aktivista

10.01.2020

Hlina si asi myslí, že je anjel pána. To, čo predvádza, nie je nič iné ako čistý populizmus a ukazovanie sa tam, kde ho ani vlastní voliči nechcú. Voliči KDH by mali veľmi zvážiť svoje viac »

čína vírus rúško japonsko

Čína hlási ďalšie prípady nakazenia novým vírusom

18.01.2020 09:26

Novému vírusu podľahli zatiaľ dve osoby, ďalších päť je vo vážnom stave. USA zavedú letiskové kontroly.

Košice Počasie Stromy Námraza

Cez víkend trocha snehu, inak opäť hmla

18.01.2020 09:00

Počas víkendu príde studený front, na chvíľku sa vyčasí, potom však krajinu opäť zovrie inverzia.

srbsko smog protest znečistenie ovzdušia belehrad maska

Proti smogu v Belehrade protestovali stovky ľudí

18.01.2020 08:21

Vysoké koncentrácie látok znečisťujúcich ovzdušie zaznamenali aj v ďalších veľkých mestách na Balkáne.

Vladimir Putin

Západ sa do zmien v Rusku nebude miešať

18.01.2020 07:00

Rusko ovládol. Vladimir Putin je lídrom krajiny od konca roku 1999. A chce, aby sa na túto éru spomínalo ako na Putinovo Rusko.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 339
Celková čítanosť: 1410752x
Priemerná čítanosť článkov: 4162x

Autor blogu

Kategórie