Založ si blog

Corona panika! Úplatky pre novinárov? Veľmi zlé rozhodnutie. Ako ďalej, národné strany?

Toto bolo veľmi nepremyslené a doslova až trafené mimo akéhokoľvek terča. Novinári nemajú čo byť platení zo strany štátu! Preto sú novinári! Majú byť nezávislí! Kto rozhodne, komu pôjdu financie a komu nie? Až takú mamutiu pomoc urobili Matovičovi médiá, že sa im chce za to odvďačiť? Veru, zlý začiatok. Viac ma potešil fakt, že možno spravia len trojkoalíciu, bez Kisku. To by bol aký taký akceptovateľný krok.
No a teraz k tým národným stranám a tomu, čo tu píšem nonstop. Katastrofálne egá lídrov nepustili do parlamentu okrem ĽSNS nikoho. A veru ľudia im to spočítali. Hrozne vyskladané kandidátky, žiadna spolupráca a heslá ako z čias socializmu. Jednoznačne zaspali dobu. Takto sa politika nerobí. SNS aj Vlasť sa vyšachovali svojím príliš veľkým sebavedomím. Malé strany sa zase nádejali, že sa stane zázrak. Spolupracovať nechcel temer nikto. Chceli sa zlučovať, ale každý pod tou svojou značkou. Rýchlokvasené strany či premenované strany, bez jasnej štruktúry a doslova s politickými dinosaurami skončili svoju púť v poli porazených. Všetci doplatili na neochotu spolupracovať . Jedno ma však potešilo a to tie facky, čo podostávali od voličov a to všetci do jedného. Neustále otrepané frázy o národovectve, multikulti a bitie sa do pŕs, kto je väčší Slovák bez návrhov riešení a to vrátane tých ekonomických už neprinášajú hlasy. Na sociálnych sieťach sa mnohí vytešovali z toho,koľko hlasov získajú a neskôr, že voľby boli sfalšované! Nie, neboli, ľuďom došla trpezlivosť. Vyhral ten, kto najviac nasľuboval a čo chceli voliči počuť!
Bez jasnej spolupráce a deklarácie bezúhonnosti či osobnej cti to už pravdepodobne nepôjde. No zatiaľ ešte taká strana či hnutie tu nie je. Znovu sa len volilo menšie zlo a nie čestní a bezúhonní ľudia! Dokonca ani najdrahšia kampaň Trubanovi a Beblavému nepomohla a jednoducho sa neprebojovali do parlamentu. Teraz zúfalo hľadajú nejakú možnosť sa tam dostať. Ak by však vyhlásili voľby za neplatné a museli by sa opakovať, v súčasnej dobe by sa mohlo radikálne zmeniť zastúpenie parlamentu. Niektoré by odstúpili v prospech iných a začalo by sa kalkulovať.
Uvidíme, ako to dopadne. Iste, Kiska vo vláde ma veľmi nepoteší s ostatným sa dá zmieriť, aj keď som z úplne iného tábora, ale akceptujem výsledok. Matovič bude mať šancu dokázať svoju snahu pomôcť Slovensku. Národné strany budú musieť vykonať hlbokú sebareflexiu a zahodiť staré politické zmýšľanie. Je priam katastrofálne. Stále opakujúce sa tie isté chyby. Je to priam neuveriteľné. Mnohí aj z blogerov na to upozorňujeme, píšeme o tom a stále to nepochopili. Asi ich naozaj bude potrebné poslať do politického dôchodku. Sú už mimo hry a okrem financií nemajú čo ponúknuť a môžu si zobrať nádherný príklad z PS/Spolu, že ani tie financie nie sú najdôležitejšie.
Normálne sa zabávam nad SMSkami z ministerstva a totálnou panikou z corona vírusu. Na chrípku umrie približne 800 ľudí len na Slovensku, na rakovinu či cievne choroby sú to tisíce! +
Začala sa nám pod zadkom triasť stolička života? Smrť je naozaj súčasťou života a my sa jej neskutočne bojíme o to viac, o čo strácame vieru a prepadávame materializmu. Takú paniku ako spôsobil tento vírus si ešte nepamätám. Iste, nemusíme cestovať do epicentier, ale až takto bombardovať obyvateľstvo negatívnymi správami? Správy sú prešpikované panikou. Tisíce ľudí nakazených a niekoľko tisíc zomrelo a čo takto uviesť, koľko sa vyliečilo a získalo imunitu? Jasné, že negatívne správy predávajú a dokonca ovplyvňujú svetové hospodárstvo. Dajme si na dva mesiace dovolenky a bude po corone. Ľuďom už začalo neskutočne hrabať! Panika, chaos a strach, ktorý má na svedomí podstatne viac obetí, ako ktorákoľvek choroba. Bojíme sa už temer všetkého a neberieme život tak, ako plynie a že smrť je jeho prirodzenou súčasťou. Kresťania by sa mali báť o to menej, pretože veria, alebo už nie? Viera sa vytratila a nahradila ju panika? Ešte šťastie, že corona tu prišla až po voľbách. Možno by sme mali nulovú účasť.

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

Dráčik a Lego, referendum áno a pád vládnych strán

12.11.2022

Nuž čo už, Lego som mal rád a aj mám na neho pekné spomienky. Asi najradšej som mal ako decko sériu Castle. Teraz však ku problému, ktorý vyvolali naši neoliberálni propagátori nacizmu, ktorý začínal podobným spôsobom aj v Nemecku a krištáľová noc mala nedávno výročie. Udávanie za názor, podnecovanie k nekalej súťaži či ohováranie. No, nechcel by som byť v koži [...]

taška pátranie, muž

Našiel cudziu tašku, vzal si ju. Polícia hľadá muža, ktorý o tom niečo môže vedieť. Poznáte ho?

03.12.2022 20:58

Bratislavskí policajti pátrajú po mužovi, ktorý v predajni bratislavského obchodného centra našiel tašku, ktorú neodovzdal a odišiel s ňou.

ukrajina mariupoľ maxar

Rusi postavili v Mariupole novú základňu. Rozšíril sa aj cintorín, odhalili satelitné snímky

03.12.2022 20:25

Ukrajinské úrady odhadujú, že ruské bombardovanie zanechalo v troskách až 90 percent z mestskej infraštruktúry.

Ján Budaj

Envirorezort preberie od lesníkov ďalšie pozemky. Budaj ohlásil tri národné parky, ktoré prejdú zonáciou

03.12.2022 17:25

Šéf ministerstva Ján Budaj prezradil aj ďalšiu ambíciu - chce vymenovať aj úplne nový národný park.

ALDE

Európski liberáli prijali v Bratislave rezolúciu o právach pre LGBTI+ ľudí

03.12.2022 17:02

Navrhovateľom rezolúcie bolo hnutie Progresívne Slovensko. Je reakciou na nedávny teroristický útok na Zámockej.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 582
Celková čítanosť: 3419126x
Priemerná čítanosť článkov: 5875x

Autor blogu

Kategórie