Založ si blog

Kto bude novým predsedom SNS? Blíži sa ekonomická kríza, môže za to Korona vírus?

Vedenie SNS odstúpilo, kto však dostane dôveru a možnosť dostať SNS znovu do parlamentu? Zatiaľ SNS nemala šťastnú voľbu na predsedov. Prístup bol viac menej diktátorský, kde panoval iba jeden hlas, „ja som predseda a kto je viac!“. Žiaľ, ľudia to SNS spočítali. Momentálne jediným kandidátom na predsedu, ktorý by mohol SNS dostať z problémov je pre mňa osobne Jaroslav Paška. Už som to tu XY krát písal. J. Paška je jediný možný kandidát.
Nechýba mu slušnosť, argumentácia a vyjadrovacie schopnosti. Skúsenosti z EP a naozaj proslovenská politika aj v EP, kde som mal možnosť zhliadnuť jeho prejavy. Výmena súčasného vedenia SNS je nutná, omladiť po politickej stránke, zmeniť útočnú rétoriku skôr na rétoriku o spolupráci a začať sa aktivizovať v regiónoch, kde štruktúry fungujú veľmi slabo, respektíve vôbec. Mať stranu postavenú len na jednom človeku je veľmi zlý spôsob komunikácie. Iste, SNS položili F-16, ale aj nemohúcnosť Danka, ktorý úprimne povedané naozaj nerozumie politike, ako sa sám k tomu priznal.
V jeho prípade mal vedieť , kedy už prekročil pomyselnú červenú čiaru. Jednoducho neodhadol svoje schopnosti a nepriznal si zlyhania. Namiesto spolupráce s členmi tu bolo len jeho veľké „JA“, podľa „jeho“ názoru, „jeho“ strana atď.. Vo voľbách by som jednoznačne dal hlas SNS a J. Paškovi ako lídrovi kandidátky, tesne im to ušlo. Áno, Jaroslav Paška má potenciál dať dokopy ako SNS, tak aj pronárodné sily. Jediné normálne riešenie pre SNS. Vyčistiť stranu, respektíve dať nové tváre dokopy so skúseným predsedom, ktorý vie, o čom rozpráva a ktorý nemá žiadne škandály.
No a teraz k tomu Korona vírusu a možnej ekonomickej kríze. Všetko to akosi do seba zapadá. V jednom danom momente sa začína šíriť istý druh vírusu. Znižuje sa produkcia a príroda jasá! Áno, má to pozitívum, hlavne čo sa prírody týka. Možno aj taký malý experiment, čo by bolo, ak by sa prerušila nadvýroba. Máme presne tie isté príznaky ekonomickej krízy ako pred pár rokmi. Nárast cien bytov do neúmernej výšky, obrovské zadlženie domácností, nenormálna nadprodukcia, pokles ceny akcií a súčasný pád cien ropy. Do toho sa zamontovala nová migračná krízová vlna a temer otvorený boj na grécko-tureckých hraniciach. Jednoznačne sú to ekonomickí migranti a nemajú jednoducho právo vstupu do EÚ. Už aj v Sýrii je pomerne kľud. Saudská Arábia či Kuvajt nezobrali jedného jediného migranta pritom majú financie aj voľný priestor. Dá sa povedať, že ide o otvorenú inváziu a Európe dochádza dych. Teda tej západnej. Británia si už robí svoju politiku a tak bremeno migrácie ostáva na Francúzsku, Nemecku a severských štátoch. Čo si navarili, to majú! Slovensko už dávno malo poslať armádu a políciu do Grécka na pomoc, ak by o to Grécko požiadalo. Naša armáda by tam urobila podstatne viac úžitku ako na estónsko-ruských hraniciach.
Možno ten Korona vírus naozaj na niečo bude a možno, že zastaví na čas migráciu. Psychologický efekt je priam neskutočný a takú paniku som ešte nezažil, ani keď Černobyľ vybuchol. Jedno je však isté, príroda si trošku vydýchne a my zistíme, že tá nadprodukcia je úplne zbytočná! Je to len taký menší varovný prst od prírody, že človek nie je pánom tvorstva a matka príroda si vždy cestu nájde, aby nás ešte zopár krát upozornila na tie naše prešľapy a egoizmus.

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

Dráčik a Lego, referendum áno a pád vládnych strán

12.11.2022

Nuž čo už, Lego som mal rád a aj mám na neho pekné spomienky. Asi najradšej som mal ako decko sériu Castle. Teraz však ku problému, ktorý vyvolali naši neoliberálni propagátori nacizmu, ktorý začínal podobným spôsobom aj v Nemecku a krištáľová noc mala nedávno výročie. Udávanie za názor, podnecovanie k nekalej súťaži či ohováranie. No, nechcel by som byť v koži [...]

Ján Budaj

Envirorezort preberie od lesníkov ďalšie pozemky. Budaj ohlásil tri národné parky, ktoré prejdú zonáciou

03.12.2022 17:25

Šéf ministerstva Ján Budaj prezradil aj ďalšiu ambíciu - chce vymenovať aj úplne nový národný park.

ALDE

Európski liberáli prijali v Bratislave rezolúciu o právach pre LGBTI+ ľudí

03.12.2022 17:02

Navrhovateľom rezolúcie bolo hnutie Progresívne Slovensko. Je reakciou na nedávny teroristický útok na Zámockej.

Peter Pellegrini, Richard Sulík

Politológ: Spolupráca SaS s Hlasom je politická realita. Ďalšie dýky do chrbta koalícia prežiť nemusí

03.12.2022 17:00

Hlas je pre Sulíka to najmenšie zlo a vládu s Petrom Pellegrinim by aktuálne zrejme uprednostnil pred vládou s Igorom Matovičom.

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 582
Celková čítanosť: 3419072x
Priemerná čítanosť článkov: 5875x

Autor blogu

Kategórie