Založ si blog

Výzva premiérovi – čo by som odporúčal ešte proti corone

Skutočne to odporúčam, aby sa železnice zamysleli nad rušením vlakov. Prečo? Pretože koncentrujú cestujúcich. Radšej by som zrušil po dobu karantény cestovné zadarmo a to ako pre študentov, tak aj pre dôchodcov. Študenti a žiaci to zneužívajú a možno aj riziková skupina dôchodcov.
Ďalej by som rozdelil poobedňajšie prestávky v podnikoch a na úradoch tak, aby sa zamestnanci nekoncentrovali na jeden čas, napríklad počas obedňajšej prestávky v obchodoch, ale aby časy postupne v rámci miest a regiónov v spolupráci s podnikmi rozplánovali aspoň na intervaly od nejakej 10:00 do 15:00. Čiže mali by to rozdeliť na napríklad 6 rozličných časových prestávok.
Podobne obchody s potravinami by mali byť otvorené čo najdlhšie, respektíve by mali regulovať počet kupujúcich ešte pred vstupom do uzavretého obchodu, ak sa to dá, aby nevznikali príliš dlhé rady a nával pri regáloch. Čiže regulovať ešte pred vstupom počet nakupujúcich. Jeden von a jeden dnu. Podobne aj lekárne či drogérie, kde by som na dvere dal, aby vstupovali po jednom ak je to možné.
Ešte jedno odporúčanie pre Bratislavu, asi by som nariadil zákaz cestovania a uvalil karanténu. Takúto nezodpovednosť ako predvádza tento kúsok Slovenska sa tak často nevidí.
No a posledná vec je pokutovanie našej minority pri zneužívaní rýchlej pomoci a sanitiek pre ich pobavenie.
No a teraz k tým zlým komunistom, ktorí mali sklady CO a pripravené balíčky či možnosti využívania verejných priestorov v prípade katastrof. Asi sa budeme musieť vrátiť k takýmto plánom. Slovensko bude musieť určite pripraviť plány v prípade takýchto pohrôm. Voľajako sme si zvykli, že nám nejako nič nehrozí. Matka príroda nám to zrátava, ale zatiaľ len s výkričníkom. Školy by na takéto ľahšie prípady, ale aj ťažšie boli priam ideálne. Stačilo by pripraviť lôžka atď.. Áno, musíme mať plány a dostupné plány. Naša závislosť na dovoze a nesebestačnosť je priam do očí bijúca!!!
EÚ skolabovala a je absolútne neschopná inštitúcia, je v totálnej kríze, ktorá absolútne nevie zvládať krízové situácie.

Matovič nielen plagiátor, ale aj úplatkár. Prezidentka objavila možnosť referenda a rukojemníci zlých rozhodnutí EÚ.

04.12.2022

Matelko sa znova priznal, že podplácal lekárov a má na nich ťažké srdce. Tak nielen daňoví podvodník, plagiátor, ale ešte aj korupčník. No a niektorí diskutéri mu ešte aj pritakali. Vraj kto nedal úplatok lekárom? No ja určite nie a nestretol som sa zatiaľ s lekárom, ktorý by odo mňa niečo pýtal ako všimné. Je frustrácia zo seba samého nemá hraníc a preráža čím [...]

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

NR SR / Parlament /

Poslanci ukončili rokovanie skôr. V pléne chýbali predkladatelia návrhov

07.12.2022 18:35

Vo štvrtok sa má konať mimoriadna schôdza o návrhu na vyslovenie nedôvery Hegerovej vláde.

Marcel Forai

NAKA obvinila exšéfa Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Mal zobrať úplatok

07.12.2022 18:08

NAKA Foraia obvinila z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku spáchaného formou spolupáchateľstva.

SR Bratislava zdravotníctvo LOZ protest BAX

Ambulancie vedeli, že LOZ za ne nebojuje. Príspevok dostane len 30 percent zdravotníkov

07.12.2022 18:00

Vlnu kritiky ani tak nespustili vyššie platy pre nemocničných lekárov a lekárky, ale schválenie stabilizačného príspevku.

Polícia / Policajná páska /

V galantskom byte našli mŕtvu ženu, podozrivú osobu polícia zadržala

07.12.2022 17:33

63-ročnú ženu bez známok života našli v kúpeľni s viacerými zraneniami na tele.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 583
Celková čítanosť: 3423650x
Priemerná čítanosť článkov: 5872x

Autor blogu

Kategórie

Archív