Založ si blog

Výzva premiérovi – čo by som odporúčal ešte proti corone

Skutočne to odporúčam, aby sa železnice zamysleli nad rušením vlakov. Prečo? Pretože koncentrujú cestujúcich. Radšej by som zrušil po dobu karantény cestovné zadarmo a to ako pre študentov, tak aj pre dôchodcov. Študenti a žiaci to zneužívajú a možno aj riziková skupina dôchodcov.
Ďalej by som rozdelil poobedňajšie prestávky v podnikoch a na úradoch tak, aby sa zamestnanci nekoncentrovali na jeden čas, napríklad počas obedňajšej prestávky v obchodoch, ale aby časy postupne v rámci miest a regiónov v spolupráci s podnikmi rozplánovali aspoň na intervaly od nejakej 10:00 do 15:00. Čiže mali by to rozdeliť na napríklad 6 rozličných časových prestávok.
Podobne obchody s potravinami by mali byť otvorené čo najdlhšie, respektíve by mali regulovať počet kupujúcich ešte pred vstupom do uzavretého obchodu, ak sa to dá, aby nevznikali príliš dlhé rady a nával pri regáloch. Čiže regulovať ešte pred vstupom počet nakupujúcich. Jeden von a jeden dnu. Podobne aj lekárne či drogérie, kde by som na dvere dal, aby vstupovali po jednom ak je to možné.
Ešte jedno odporúčanie pre Bratislavu, asi by som nariadil zákaz cestovania a uvalil karanténu. Takúto nezodpovednosť ako predvádza tento kúsok Slovenska sa tak často nevidí.
No a posledná vec je pokutovanie našej minority pri zneužívaní rýchlej pomoci a sanitiek pre ich pobavenie.
No a teraz k tým zlým komunistom, ktorí mali sklady CO a pripravené balíčky či možnosti využívania verejných priestorov v prípade katastrof. Asi sa budeme musieť vrátiť k takýmto plánom. Slovensko bude musieť určite pripraviť plány v prípade takýchto pohrôm. Voľajako sme si zvykli, že nám nejako nič nehrozí. Matka príroda nám to zrátava, ale zatiaľ len s výkričníkom. Školy by na takéto ľahšie prípady, ale aj ťažšie boli priam ideálne. Stačilo by pripraviť lôžka atď.. Áno, musíme mať plány a dostupné plány. Naša závislosť na dovoze a nesebestačnosť je priam do očí bijúca!!!
EÚ skolabovala a je absolútne neschopná inštitúcia, je v totálnej kríze, ktorá absolútne nevie zvládať krízové situácie.

Slovenské železnice a ich prístup k platiacim zákazníkom

30.05.2020

Témou sú naše železnice. Spoločnosť ZSSK, ktorej pracujúci prispievajú kupovaním lístkov na ich výplaty a štátny rozpočet dotuje toto verejno-prospešné úložisko financií z našich daní. Máme tu neslávny chaos okolo corony a obmedzenie prevádzky, ktoré vôbec nemuselo byť. Ako predplatiteľ nie akurát najlacnejšej celosieťovej karty Maxi klasik som sa rozhodol [...]

13. dôchodok sa utopil, cestovky držia rukojemníkov a akú pomoc podnikateľom?

24.05.2020

Vážení dôchodcovia, memorandum o spolupráci, či akú to hlúposť ste podpisovali s vládou, vám 13. dôchodok už asi neprinesú. Z debát o prázdnej špajze je mi tak trošku zle. Ak štát hospodári so schodkom, alebo má vyrovnaný rozpočet, je nad slnko jasné, že nemôže mať prebytok peňazí!!! To len k tej prázdnej špajze, s ktorou Matelko neustále operuje. Mali sme [...]

Stravné lístky, voľné nedele nielen pre predavačov a appka, ktorú musí schváliť Google a Apple?

23.05.2020

Máme tu znovu kopu „geniálnych“ nápadov a sľubov, ktoré sa sľúbili, ale znovu nedodržali, respektíve ich absurdita nemá hraníc a je tu dokonca aj jeden dobrý nápad. Poďme k stravným lístkom. V tomto prípade existujú len dve riešenia a všetko ostatné je odpad a absurdita. Absurdný bol totálne mimo návrh Matoviča – vraj, že za lístky sa budeme môcť stravovať [...]

Joie Biden

Biden sa postaví Trumpovi. Získal dostatok hlasov demokratov

06.06.2020 06:19

Bývalý viceprezident USA Joe Biden si zabezpečil nomináciu Demokratickej strany pre novembrové prezidentské voľby.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Kamarátstvo s SMK stroskotalo. Matovičov kalkul alebo naivita?

06.06.2020 06:00

Prezidentka Zuzana Čaputová zdvihla varovný prst. Ak koalícia pri novom prokurátorovi necúvne, vráti zákon do parlamentu?

pocasie-6-6-2020

Kam zmizli letné dni? A kedy sa vrátia?

06.06.2020 00:00

Teplý vzduch, frontálne systémy - čo môže vyjsť z takéhoto mixu v počasí? Kto dostane riadnu porciu slnečných lúčov a kto búrku?

USA / armáda / vojak /

Trump nariadil zníženie počtu amerických vojakov v Nemecku

05.06.2020 23:22

Americký prezident Donald Trump mal nariadiť Pentagónu, aby do septembra 2020 stiahol z Nemecka takmer 10-tisíc amerických vojakov.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 387
Celková čítanosť: 1953178x
Priemerná čítanosť článkov: 5047x

Autor blogu

Kategórie