Založ si blog

Výzva premiérovi – čo by som odporúčal ešte proti corone

Skutočne to odporúčam, aby sa železnice zamysleli nad rušením vlakov. Prečo? Pretože koncentrujú cestujúcich. Radšej by som zrušil po dobu karantény cestovné zadarmo a to ako pre študentov, tak aj pre dôchodcov. Študenti a žiaci to zneužívajú a možno aj riziková skupina dôchodcov.
Ďalej by som rozdelil poobedňajšie prestávky v podnikoch a na úradoch tak, aby sa zamestnanci nekoncentrovali na jeden čas, napríklad počas obedňajšej prestávky v obchodoch, ale aby časy postupne v rámci miest a regiónov v spolupráci s podnikmi rozplánovali aspoň na intervaly od nejakej 10:00 do 15:00. Čiže mali by to rozdeliť na napríklad 6 rozličných časových prestávok.
Podobne obchody s potravinami by mali byť otvorené čo najdlhšie, respektíve by mali regulovať počet kupujúcich ešte pred vstupom do uzavretého obchodu, ak sa to dá, aby nevznikali príliš dlhé rady a nával pri regáloch. Čiže regulovať ešte pred vstupom počet nakupujúcich. Jeden von a jeden dnu. Podobne aj lekárne či drogérie, kde by som na dvere dal, aby vstupovali po jednom ak je to možné.
Ešte jedno odporúčanie pre Bratislavu, asi by som nariadil zákaz cestovania a uvalil karanténu. Takúto nezodpovednosť ako predvádza tento kúsok Slovenska sa tak často nevidí.
No a posledná vec je pokutovanie našej minority pri zneužívaní rýchlej pomoci a sanitiek pre ich pobavenie.
No a teraz k tým zlým komunistom, ktorí mali sklady CO a pripravené balíčky či možnosti využívania verejných priestorov v prípade katastrof. Asi sa budeme musieť vrátiť k takýmto plánom. Slovensko bude musieť určite pripraviť plány v prípade takýchto pohrôm. Voľajako sme si zvykli, že nám nejako nič nehrozí. Matka príroda nám to zrátava, ale zatiaľ len s výkričníkom. Školy by na takéto ľahšie prípady, ale aj ťažšie boli priam ideálne. Stačilo by pripraviť lôžka atď.. Áno, musíme mať plány a dostupné plány. Naša závislosť na dovoze a nesebestačnosť je priam do očí bijúca!!!
EÚ skolabovala a je absolútne neschopná inštitúcia, je v totálnej kríze, ktorá absolútne nevie zvládať krízové situácie.

Pár rád Matelkovi, čo s pandémiou

23.02.2021

1. začni liečiť – po prvé seba na psychiatrii a po druhé nech lekári začnú konečne liečiť ľudí nielen po telefóne! Ten počet mŕtvych je zo zanedbania starostlivosti! Seba Matelko liečiť vie Isoprinosinom, ale nás špajchľuje! V živote som nevidel, aby test niekoho vyliečil! 2. otvor obchody a vracaj ľudí do normálneho života. Nech dodržujú prísne hygienické a [...]

Keď Matelkova atómovka zabíja ľudí namiesto vírusu, Remišovej sa včera muselo čkať a budú dva milióny Sputnikov?

19.02.2021

Celé riadenie štátu a krízy je jedna obrovská katastrofa približujúca sa k Hirošime. Na Slovensku naozaj vybuchla atómovka vládnej blbosti. Matelko po prepade preferencií si zahral divadielko aj s bábkoherečkou. Ľudia môžu pre ich blbosť kapať ako muchy. Štatistiky už nezverejňujú počet uzdravených. Už to je zakázané. O chvíľu už nebudú potrebné ani vakcíny, veď [...]

Matelkovo brutálne ohýbanie štatistík a neschopnosť

16.02.2021

Koľko že to máme tých expertov v tých komisiách? Úroveň vzdelania asi klesla hlboko a štatistika sa už hádže len tak hore dolu! „Tote počitače“ sú tiež už na nič. Uzdravených už do štatistík radšej nedávame, aby sme neutrpeli ešte väčšiu hanbu, ako je Matelkova vláda. Ono potom tieto čísla chorých a uzdravených vyzerajú trošku ináč. Dokonca pokles [...]

Enrique Peňa Nieto

Mexiko sa márne tretím rokom snaží predať luxusný prezidentský špeciál

25.02.2021 08:44

Lietadlo obstarali za 220 miliónov dolárov pre bývalého prezidenta Nieta.

facebook

Online giganti idú v Austrálii platiť za spravodajstvo

25.02.2021 08:19

Podľa vlády tento krok „prispeje k podpore žurnalistiky, ktorá je vo verejnom záujme".

Nemecko, ČR, Bavorsko

ONLINE: Lídri EÚ sa poradia, čo s nedostatkom vakcín

25.02.2021 06:00, aktualizované: 07:13

Dvojdňová videokonferencia lídrov EÚ sa bude týkať najmä problémov s očkovaním a situáciou na hraniciach.

Koronavírus / Celoplošné testovanie /

Potvrdí parlament núdzový stav? V poslednej chvíli

25.02.2021 06:00

Ak by vo štvrtok Národná rada SR nepotvrdila vyhlásenie núdzového stavu, tak by sa skončil.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 471
Celková čítanosť: 2561019x
Priemerná čítanosť článkov: 5437x

Autor blogu

Kategórie