Založ si blog

Pellegrini – doteraz najlepší premiér, cirkus hercov, čo po víruse, a cestovanie

Nehodnotím Smer ako taký, ale posledné dva roky premiéra Pellegriniho. Bol doteraz jednoznačne najlepším premiérom a to vzhľadom na vystupovanie a aj to, v akom ťažkom čase nastúpil do kresla. K samotnej strane Smer už toho odznelo dosť. Majú kvalitných ľudí, tak aj kariérnych zlodejov, tak ako asi každá strana. Chybou predsedu Fica bolo až príliš veľké lietanie v oblakoch a žiadna sebareflexia. Myslím si, že teraz po „novom“ to iné nebude, len „naši“ ľudia sa vymenia za tých nových „našich“ ľudí. Uvidíme, ako sa k tomu postavia ostatné strany a či začnú s očistou a hľadaním skutočne nových ľudí do politiky, ktorí budú spĺňať aj prísne morálne a odborné hľadiská. Tie nespĺňajú ani osoby súčasnej vlády. Zoberiem takého Pročka, z ktorého doslova srší nenávisť, alebo prehlásenie Sulíka voči Blahovi. Takto sa politika jednoducho nerobí. Je to úbohé a trápne. No a to som tvrdým odporcom Smeru. Hľadám tú tretiu cestu, ale zatiaľ nenachádzam. Iste, ak by v SNS nastúpil ako predseda J. Paška či dokonca v Smere sa stal predsedom Pellegrini a dokázali by si vyčistiť strany, bola by tu istá nádej. Znovu zakladať nejaké nové strany asi nemá zmysel, jedine že by sa Pellegrini s Paškom dohodli, ak by nevideli vo svojich stranách inú možnosť na zmenu.
Teraz k trošku k tým mimovládkam. Naozaj sú ticho v súčasnej kríze, akosi sa im nechce pomáhať v dnešnej situácii. Zlyhali, viac urobili pre Slovensko naše krajčírky a žienky domáce ako celý tretí sektor!
Možno zdravotníctvo naozaj nemá na starosti EÚ, voľný obchod však áno, ako aj voľný pohyb občanov. Tu EÚ na celej čiare zlyhala a pomoc sa nedostala ani Taliansku. Tam namiesto toho prichádzajú čínske lekárske tímy. Jednoznačne sa ukázalo, že veda a výskum musia byť prioritné pre celú EÚ.
Vírus ukázal aj tienistú stránku kapitalizmu a prioritne orientácie ekonomiky, ako tá naša iba na automobilový priemysel. Píšem o tom už roky. Kedysi sme mali silá na obilie v rámci štátnych rezerv vo všetkých možných väčších mestách. Boli pripravené CO sklady od masiek cez dezinfekciu až po poľné nemocnice. Znovu nás zachraňuje šikovnosť podceňovaných krajčírok a zručnosť našich šikovných ľudí, ktorí ešte nestratili chuť a majstrovstvo.
Štát mohol vo veľmi krátkom čase požiadať o spoluprácu krajčírky, malé regionálne firmy či živnostníkov o spoluprácu a zmenu produkcie. Nemáme vlastný odevný výrobný priemysel, to znamená výrobu tkanín atď. Doslova strategický potravinársky, sklársky, odevný a textilný, chemický či priemysel zameraný na výrobu medicínskych pomôcok doslova prepadol. Namiesto toho budeme asi obdivovať motory Jaguára. Ukázala sa celá nahota nášho priemyslu, ktorá sa orientovala výsostne len na jeden druh výroby. Pritom história jednoznačne potvrdila oprávnenosť orientácie na ľahký priemysel a služby a rýchlu reakcie orientácie zmeny výrobného programu malých firiem.
To všetko nám zúfalo chýba. Svetové trhy padajú a my nemáme temer nič vlastné a stojíme pred obrovskou hospodárskou krízou.
Teraz jedna osobná skúsenosť sa našou „menšinou“, ale aj mládežou, ktorá doslova zneužíva domáce učenie na cestovanie a párty žúrky. Síce majú ísť do vlaku s rúškom, no hneď ho dajú dolu a veselo bljakajú, hulákajú a púšťajú si hudbu na plné g.le, pretože cestovné zadarmo! V prípade karantény by mali skutočne zrušiť cestovanie zadarmo študentom! Je to neopodstatnené a riskantné. Doprava by mala byť skutočne určená pracujúcim! Ostatní nech čučia doma! Tu je na mieste aj napadnúť veľmi zlé rozhodnutie železníc, ktoré znemožňujú cestovať pracujúcim a doslova hľadať alternatívy, pričom koncentrujú ľudí do tých niekoľkých spojov. Život sa nezastavil a bude potrebné žiť aj s neustálou hrozbou. Ak sa budú dodržiavať pravidlá, nie je čas na paniku. Preto je aj sobotňajší grafikon veľmi zlé riešenie!
Cestovanie zadarmo nech je na čas zrušené! Nech po vlakoch chodia hliadky a kontrolujú poriadok a dodržiavanie pravidiel! Život sa nesmie zastaviť.
Teraz k tomu vystúpeniu hercov. Niečo trápnejšie som ešte nevidel. Najlepšie na celej veci je, že do tohto cirkusu sa zapojili aj herci – dôchodcovia. Veď títo už majú vyrobené, už môžu vyžiť celkom pekne zo svojho dôchodku, tak ako väčšina dôchodcov na Slovensku. No a ostatným hercom a umelcom odkazujem. Máte aj iné možnosti zárobku – youtube, píšte knihy, pamäti, predčítajte knihy do hovoreného slova atď. respektíve môžete ísť do potravín predávať, zaškolia vás okamžite, reťazce zúfalo zháňajú predavačov a pomocný personál.

Matovič nielen plagiátor, ale aj úplatkár. Prezidentka objavila možnosť referenda a rukojemníci zlých rozhodnutí EÚ.

04.12.2022

Matelko sa znova priznal, že podplácal lekárov a má na nich ťažké srdce. Tak nielen daňoví podvodník, plagiátor, ale ešte aj korupčník. No a niektorí diskutéri mu ešte aj pritakali. Vraj kto nedal úplatok lekárom? No ja určite nie a nestretol som sa zatiaľ s lekárom, ktorý by odo mňa niečo pýtal ako všimné. Je frustrácia zo seba samého nemá hraníc a preráža čím [...]

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

Ivan Safronov

Bývalému ruskému novinárovi Safronovovi zamietli odvolanie voči vlastizrade

07.12.2022 18:42

Ivana Safronova zatkli pre vyzradenie tajných informácií v júli roku 2020, keď začal pracovať ako poradca šéfa ruskej štátnej vesmírnej agentúry.

NR SR / Parlament /

Poslanci ukončili rokovanie skôr. V pléne chýbali predkladatelia návrhov

07.12.2022 18:35

Vo štvrtok sa má konať mimoriadna schôdza o návrhu na vyslovenie nedôvery Hegerovej vláde.

Marcel Forai

NAKA obvinila exšéfa Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Mal zobrať úplatok

07.12.2022 18:08

NAKA Foraia obvinila z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku spáchaného formou spolupáchateľstva.

SR Bratislava zdravotníctvo LOZ protest BAX

Ambulancie vedeli, že LOZ za ne nebojuje. Príspevok dostane len 30 percent zdravotníkov

07.12.2022 18:00

Vlnu kritiky ani tak nespustili vyššie platy pre nemocničných lekárov a lekárky, ale schválenie stabilizačného príspevku.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 583
Celková čítanosť: 3423674x
Priemerná čítanosť článkov: 5873x

Autor blogu

Kategórie

Archív