Založ si blog

Matovič, spamätaj sa a komunikuj s ľuďmi ako napr. biológ Pokorádi, F-16tky koronu nezostrelia.

Nič sa nedá robiť. Ospravedlňujem sa aj za to tykanie, ale nedalo sa ináč. Tá bezmocnosť, ktorá začína už aj v Taliansku, sa začína prejavovať aj u nás. Nervozita, prázdne regály v obchodoch, kde chýbajú základné suroviny ako múka, droždie, či potraviny s dlhou trvanlivosťou. Nemci už panikária a skupujú cestoviny po vagónoch v Taliansku. Celá EÚ je na figu aj s obmedzeniami v pestovaní surovín a my sme na túto stupídnu hru nabehli v plnej paráde. Za socializmu sme síce nemali množstvo luxusných potravín, ale zato nebol problém s múkou, zemiakmi ani mäsom. Áno, gazdiné viac varili a piekli a viac experimentovali a doslova čarovali. Teraz je to naopak.
Slovensko aj v prípade nedostatkových rúšok ukázalo určitú zručnosť, vynachádzavosť a silu spolupatričnosti a už ich môžeme pomaly začať aj vyvážať.
K tým potravinám a napríklad aj k drobným producentom ovčích produktov, ktorí boli odkázaní na turistov. Nech naozaj začnú skupovať potraviny od nich štátne hmotné rezervy a distribuovať do regiónov medzi obyvateľov. Nech pre týchto výrobcov utvoria portál, kde budú môcť okamžite predávať svoje potraviny a iný tovar a nech ekonomika funguje ďalej. Doslova za drahé prachy sa spustil totálne tupý systém verejného obstarávania, ktorý keby fungoval na princípe ebay či iných obchodov by bol určite prínosnejší. Jasné, že za to môžu Smeráci o tom potom, aj teraz. Smer som nielen zato statočne kritizoval a budem. No tento predseda vlády sľúbil, že pôjdu v iných šľapajach, no mám pocit, že vlády sa vymenili no spôsoby ostali a nič sa nezmenilo. Tento doslova ideový balast nám ukazujú denno-denne na svojich trápnych tlačovkách typu, lebo Fico!
Ľudia začínajú mať toho dosť. Budem nosiť rúško, budem dodržiavať hygienu a strpím aj otváracie doby v obchodoch. No to je asi všetko. Žiaden black out a šírenie poplašných správ, aj keď len o tom Matovič uvažoval. Také správy mal zanechať príchodom na premiérske kreslo. Prebral zodpovednosť, no rozum nedostal. Zatlieskam mu aj pochválim ho, ak bude konať normálne, ak v tlačovkách povie niečo konkrétne a ak nebudú dávať trápne podpisovanie nejakej koaličnej zmluvy v priamom prenose.
Matovič by si mal uvedomiť, že žiaden black out ani urobiť nemôže, nemá dostatok vojakov, ani policajtov. Začali by rabovačky a vzbury. Už teraz je napätie na vlásku. Na začiatku bol strach, potom trpezlivosť, teraz nespokojnosť a o chvíľu otvorený protest. Matovičovi partneri by ho mali začať brzdiť a to hlavne Kollár a Sulík, ktorí niečo sľubovali ľuďom. Zatiaľ sa prezentujú len ako partia amatérov a neustálych plačkov, čo im to tu ten zlý Fico nechal.
Matovič aj s celým štábom by sa mal chytať každej pomoci od Antabusu až po testovanie, čo spomínal Pokorádi a najlepšie by bolo, ak by bol spravený aj krízový štáb krajín V4 a začala medzi nimi vedecká, medicínska a potravinová pomoc. Na EÚ žiaden spoľah už nie je. Jednoducho je potrebné sa chytať akýchkoľvek podnetov. Neostáva nám nič iné, ak dokáže partia okolo Pokorádiho a Soni Pekovej testovať za lacnejšie nie je o čom. Musíme to vyskúšať. Nie je čas na nejaké vyjadrovania WHO či schvaľovacie procesy.
No a v jednom majú vedci pravdu, za plechové vysávače typu F-16 sme mohli mať špičkové labáky a zariadenie pre výskum a vývoj, pretože F-16 nie sú určené na likvidáciu chorôb a korony či iných vírusov, nie sú určené ani len k orbe či siatiu a nie sú určené ani k zlepšeniu životného prostredia. Sú určené na zabíjanie. To je ich primárny cieľ. V prípade obrany by nám postačovali aj v takom počte, ako máme teraz MIGY. Vedcov máme nedocenených, ale aj odborníkov z iných oblastí a úplne sme zlyhali v poľnohospodárstve. Dzurindu a Mikloša by mali zatvoriť za predaj strategických podnikov, kedy už konečne bude schválený zákon o hmotnej zodpovednosti politikov a štátnych a verejných zamestnancov? Akosi sú ticho!

Matovič nielen plagiátor, ale aj úplatkár. Prezidentka objavila možnosť referenda a rukojemníci zlých rozhodnutí EÚ.

04.12.2022

Matelko sa znova priznal, že podplácal lekárov a má na nich ťažké srdce. Tak nielen daňoví podvodník, plagiátor, ale ešte aj korupčník. No a niektorí diskutéri mu ešte aj pritakali. Vraj kto nedal úplatok lekárom? No ja určite nie a nestretol som sa zatiaľ s lekárom, ktorý by odo mňa niečo pýtal ako všimné. Je frustrácia zo seba samého nemá hraníc a preráža čím [...]

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

Polícia / Policajná páska /

V galantskom byte našli mŕtvu ženu, podozrivú osobu polícia zadržala

07.12.2022 17:33

63-ročnú ženu bez známok života našli v kúpeľni s viacerými zraneniami na tele.

Virus Outbreak Germany

Merkelová priznala zlyhania vo svojej politike voči Rusku

07.12.2022 16:58

Komentár bývalej nemeckej kancelárky sa týkal ruskej okupácie ukrajinského polostrova Krym v roku 2014.

bonul, security, budova

Bödörov Bonul opäť získal lukratívne zákazky od štátu

07.12.2022 16:46

Bonul má v priebehu ďalších štyroch rokov strážiť prepravu hotovosti medzi pobočkami pošty a oddeleniami bánk.

stoltenberg

Stoltenberg: Rusko sa snaží zmraziť vojnu, aby opäť zaútočilo na jar

07.12.2022 16:12

Podmienky na mierové riešenie konfliktu na Ukrajine podľa generálneho tajomníka NATO nateraz neexistujú.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 583
Celková čítanosť: 3423592x
Priemerná čítanosť článkov: 5872x

Autor blogu

Kategórie

Archív