Založ si blog

Výsledok reformy školstva – plagiátor, dôchodcovia do hrobu a MHD v každej dedine

Tak sa nám to tu pekne rozbehlo s vyštudovanými podvodníkmi. Jeden stihol popri škole zarábať a riadiť veľkú firmu, druhý ani školu nevidel, za tretiu urobili štátnice bábky, štvrtý vzor študentov – vzor kaderníkov je ministrom hlboko padnutého školstva. To, kam dokázala upadnúť morálka a kam sa prepadlo samotné školstvo je vizitkou nielen Fica, pretože ten pri moci zase nebol tridsať rokov, ale celej spoločnosti. Ľahko získavať tituly a ísť cestou najmenšieho odporu – to nás naučil súčasný kapitalizmus. Školstvo je úpadkové a vysoké školy sú liahne nekvalifikovaných, ale titulovaných ľudí bez uplatnenia. Píšem o tom už dvanásť rokov. Nepomáha. Do pozícii vo vládnych štruktúrach sa dostávajú amatéri, ktorí absolútne nemajú žiadnu predstavu ako riadiť dané rezorty. Len skúšajú systémom pokus – omyl. Jedno nedomyslené rozhodnutie strieda druhé. Nie sú absolútne schopní si priznať chyby, radšej zotrvajú v omyle, čo spôsobujú nedozerné škody a ukazujú úbohosť politického riadenia krajiny. Tu sú doslova na odstrel aj dôchodcovia.
Dôchodcovia by si v prvom rade zvoliť nového zástupcu, ktorý sa s každým rád fotí a podpisuje zmluvy o spolupráci, ale to asi tak všetko. Nevybavil ani len Kaníkove chyby s ministrom Richterom, ktorý len niečo sľuboval, ale fakticky sa nič nestalo a starodôchodcovia pomaly zomierajú a s ich dôchodkami sa nič neudialo. O tom trinástom ani nebudem písať. Mega podvod od Fica až po Matoviča. Radšej ho dávať ani nemali. Úplne „geniálne“ riešenie pri vyplácaní ja napríklad súčet celkových dôchodkov napríklad súčet vdovského a starobného. Jednoducho sociálka vám vypočíta nie z vášho skutočného starobného dôchodku, ktorý je malý, ale zo súčtu oboch dôchodkov, čím pravdepodobne dostanete na tú vyššiu hranicu a z toho trinásteho dostanete len omrvinky. K tomu predsedovi dôchodcov sa škoda vyjadrovať. Nemá jednoducho gule na nič. Raz podpíše dohody s Dankom, potom s Kollárom, potom s….. No čo spravil pre dôchodcov? Trt a dva orechy. Absolútne neschopná figúrka na politickej scéne, ktorá slúži na usmerňovanie voličov. Chcelo by to dravú krv, ktorá by naozaj dôchodcom pomáhala, lebo tam všetci raz skončíme a možno nie (máme tu ešte cintoríny a krematóriá – jedinú istotu). Parafrázujem: „Dobrý dôchodca, mŕtvy dôchodca“, to platilo asi pre všetky vlády. Tu sa hrá o voličskú základňu vajdu Matoviča.
No a teraz k tomu úžasnému sociálnemu balíčku. Ešte len to je nezmysel – MHD zadarmo! A pracujúci sa ako dostanú do práce? Keby to bolo aspoň tak, že v čase špičiek by to neplatilo. No a čo ak sa svoju MHD rozhodne zriadiť každá obec či mestečko? Ako budú zohľadňovať nápor cestujúcich a tlačenice v autobusoch? Kde ostane kultúra cestovanie? Áno, ja viem tie tup…lká to voľajako nedomysleli. Ako stúpnu náklady mestám a odkiaľ zoberú šoférov, ak bude zvýšený nápor a o mzdách či nových autobusoch ani nevravím. Ako hovoria šoféri, vraj „substrát“ znesie všetko. Doprava by mala byť pre študentov do školy a zo školy a vo vyhradených autobusoch a časoch, podobne aj vlaková doprava. Dôchodcovia by sa mali vrátiť k osvedčenému aspoň 0,1 € za každých 20 km. Veď aj lístok čosi stojí. V MHD by mal platiť tiež nejaký časový harmonogram, kde v čase pracovnej špičky by zadarmo cestovanie neplatilo. Vraj pol miliardy. Tak do neba vyhodené financie, bez akejkoľvek komunikácie s obcami či mestami o sociálnej „pomoci“.
Celé zle. Kde sú aspoň nejakí odborníci??? Kde prebieha diskusia? Jedna mafia strieda druhú! To už naozaj za tridsať rokov takto Slovensko osprostelo? Asi áno, aj jeden známy mi tvrdil, že keby som sa dostal do politiky, tak je zo mňa taká istá sv…ňa, a on ako dlhodobý volič SaS svojim odpustí všetko. Žiaden rozdiel medzi voličmi jednej či druhej mafie – zaslepenosť, nenávisť a vyhrocovanie konfliktov sú všade.

Matovič nielen plagiátor, ale aj úplatkár. Prezidentka objavila možnosť referenda a rukojemníci zlých rozhodnutí EÚ.

04.12.2022

Matelko sa znova priznal, že podplácal lekárov a má na nich ťažké srdce. Tak nielen daňoví podvodník, plagiátor, ale ešte aj korupčník. No a niektorí diskutéri mu ešte aj pritakali. Vraj kto nedal úplatok lekárom? No ja určite nie a nestretol som sa zatiaľ s lekárom, ktorý by odo mňa niečo pýtal ako všimné. Je frustrácia zo seba samého nemá hraníc a preráža čím [...]

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

Ivan Safronov

Bývalému ruskému novinárovi Safronovovi zamietli odvolanie voči vlastizrade

07.12.2022 18:42

Ivana Safronova zatkli pre vyzradenie tajných informácií v júli roku 2020, keď začal pracovať ako poradca šéfa ruskej štátnej vesmírnej agentúry.

NR SR / Parlament /

Poslanci ukončili rokovanie skôr. V pléne chýbali predkladatelia návrhov

07.12.2022 18:35

Vo štvrtok sa má konať mimoriadna schôdza o návrhu na vyslovenie nedôvery Hegerovej vláde.

Marcel Forai

NAKA obvinila exšéfa Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Mal zobrať úplatok

07.12.2022 18:08

NAKA Foraia obvinila z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku spáchaného formou spolupáchateľstva.

SR Bratislava zdravotníctvo LOZ protest BAX

Ambulancie vedeli, že LOZ za ne nebojuje. Príspevok dostane len 30 percent zdravotníkov

07.12.2022 18:00

Vlnu kritiky ani tak nespustili vyššie platy pre nemocničných lekárov a lekárky, ale schválenie stabilizačného príspevku.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 583
Celková čítanosť: 3423678x
Priemerná čítanosť článkov: 5873x

Autor blogu

Kategórie

Archív