Založ si blog

Výsledok reformy školstva – plagiátor, dôchodcovia do hrobu a MHD v každej dedine

Tak sa nám to tu pekne rozbehlo s vyštudovanými podvodníkmi. Jeden stihol popri škole zarábať a riadiť veľkú firmu, druhý ani školu nevidel, za tretiu urobili štátnice bábky, štvrtý vzor študentov – vzor kaderníkov je ministrom hlboko padnutého školstva. To, kam dokázala upadnúť morálka a kam sa prepadlo samotné školstvo je vizitkou nielen Fica, pretože ten pri moci zase nebol tridsať rokov, ale celej spoločnosti. Ľahko získavať tituly a ísť cestou najmenšieho odporu – to nás naučil súčasný kapitalizmus. Školstvo je úpadkové a vysoké školy sú liahne nekvalifikovaných, ale titulovaných ľudí bez uplatnenia. Píšem o tom už dvanásť rokov. Nepomáha. Do pozícii vo vládnych štruktúrach sa dostávajú amatéri, ktorí absolútne nemajú žiadnu predstavu ako riadiť dané rezorty. Len skúšajú systémom pokus – omyl. Jedno nedomyslené rozhodnutie strieda druhé. Nie sú absolútne schopní si priznať chyby, radšej zotrvajú v omyle, čo spôsobujú nedozerné škody a ukazujú úbohosť politického riadenia krajiny. Tu sú doslova na odstrel aj dôchodcovia.
Dôchodcovia by si v prvom rade zvoliť nového zástupcu, ktorý sa s každým rád fotí a podpisuje zmluvy o spolupráci, ale to asi tak všetko. Nevybavil ani len Kaníkove chyby s ministrom Richterom, ktorý len niečo sľuboval, ale fakticky sa nič nestalo a starodôchodcovia pomaly zomierajú a s ich dôchodkami sa nič neudialo. O tom trinástom ani nebudem písať. Mega podvod od Fica až po Matoviča. Radšej ho dávať ani nemali. Úplne „geniálne“ riešenie pri vyplácaní ja napríklad súčet celkových dôchodkov napríklad súčet vdovského a starobného. Jednoducho sociálka vám vypočíta nie z vášho skutočného starobného dôchodku, ktorý je malý, ale zo súčtu oboch dôchodkov, čím pravdepodobne dostanete na tú vyššiu hranicu a z toho trinásteho dostanete len omrvinky. K tomu predsedovi dôchodcov sa škoda vyjadrovať. Nemá jednoducho gule na nič. Raz podpíše dohody s Dankom, potom s Kollárom, potom s….. No čo spravil pre dôchodcov? Trt a dva orechy. Absolútne neschopná figúrka na politickej scéne, ktorá slúži na usmerňovanie voličov. Chcelo by to dravú krv, ktorá by naozaj dôchodcom pomáhala, lebo tam všetci raz skončíme a možno nie (máme tu ešte cintoríny a krematóriá – jedinú istotu). Parafrázujem: „Dobrý dôchodca, mŕtvy dôchodca“, to platilo asi pre všetky vlády. Tu sa hrá o voličskú základňu vajdu Matoviča.
No a teraz k tomu úžasnému sociálnemu balíčku. Ešte len to je nezmysel – MHD zadarmo! A pracujúci sa ako dostanú do práce? Keby to bolo aspoň tak, že v čase špičiek by to neplatilo. No a čo ak sa svoju MHD rozhodne zriadiť každá obec či mestečko? Ako budú zohľadňovať nápor cestujúcich a tlačenice v autobusoch? Kde ostane kultúra cestovanie? Áno, ja viem tie tup…lká to voľajako nedomysleli. Ako stúpnu náklady mestám a odkiaľ zoberú šoférov, ak bude zvýšený nápor a o mzdách či nových autobusoch ani nevravím. Ako hovoria šoféri, vraj „substrát“ znesie všetko. Doprava by mala byť pre študentov do školy a zo školy a vo vyhradených autobusoch a časoch, podobne aj vlaková doprava. Dôchodcovia by sa mali vrátiť k osvedčenému aspoň 0,1 € za každých 20 km. Veď aj lístok čosi stojí. V MHD by mal platiť tiež nejaký časový harmonogram, kde v čase pracovnej špičky by zadarmo cestovanie neplatilo. Vraj pol miliardy. Tak do neba vyhodené financie, bez akejkoľvek komunikácie s obcami či mestami o sociálnej „pomoci“.
Celé zle. Kde sú aspoň nejakí odborníci??? Kde prebieha diskusia? Jedna mafia strieda druhú! To už naozaj za tridsať rokov takto Slovensko osprostelo? Asi áno, aj jeden známy mi tvrdil, že keby som sa dostal do politiky, tak je zo mňa taká istá sv…ňa, a on ako dlhodobý volič SaS svojim odpustí všetko. Žiaden rozdiel medzi voličmi jednej či druhej mafie – zaslepenosť, nenávisť a vyhrocovanie konfliktov sú všade.

Prezidentka hrá vabank, Demoláti si zbožne želajú nezlučiteľné zlúčiť a nová strana NASOSKA

16.05.2023

Tak sa nám tá kampaň krásne rozbehla a to je len začiatok, nová vláda je taká predpríprava na možno novú prezidentskú kampaň, pretože to je skutočne vabank pre prezidentku. Síce veľa toho neschvália, ale vydláždiť cestu PS môžu veľmi dobre. Iste, nepôjdu kandidovať, ale môže to byť taká budúca tieňová vláda, veď nepovedali, že už nebudú ani ministrami či [...]

Sme rodina so Smerom nepôjde, relácie bez ĽSNS či Republiky, Matelko splnil jeden sľub, Sulík je neoliberál a vypočítavá prezidentka?

14.05.2023

Nie je koho. Skutočne v súčasnosti nie je koho voliť. Témy otrepané, riešenia žiadne, každý má nejaké to maslo na hlave. Heger si poplačkal, že vraj mu bolo cťou slúžiť Slovensku. Vtipálek, kde nechal tú česť? Jeden sľub však spolu s Matelkom dodržali. Svojou neschopnosťou sa zapísali do učebníc dejepisu. Ešte ani len ten pád z ústavnej väčšiny do stoky nebol so [...]

Tragédia Hegera a jeho Demolátov v priamom prenose a prezidentkin podiel

07.05.2023

Je to tragický koniec už terajšej politickej mŕtvoly Hegera, ktorý ešte dúfa, že ho pod svoje krídla zoberie KDH, ktoré by asi takýmto činom urobila charizmatickú samovraždu. Ukázal skutočne aj študentom Prešovskej univerzity, ako si predstavuje Slovensko v budúcnosti a to jednoznačne bez neho. Hegerov tábor sa nám rozpadol. Najlepšie asi dopadol Vlčan aj so svojim 1,4 [...]

Bešeňová, obec, Liptov

Rarita na Liptove: V Bešeňovej prudko rastie počet obyvateľov. Čo je za tým?

06.06.2023 05:00

Kým inde bojujú s poklesom obyvateľstva, obec Bešeňová zaznamenala za ostatné roky jeho prudký nárast – počet sa takmer zdvojnásobil.

Ukrajina Rusko vojna Charkov útok uarus

Moskva spätne vykupuje z Mjanmarska a Indie diely pre tanky a rakety

05.06.2023 22:26

V colných dokladoch sa uvádza, že položky boli „vrátené“ do Ruska, pretože boli chybné.

Robert Fico, Brusel, summit EÚ-Turecko

Hrozí Smeru vylúčenie z frakcie európskych socialistov? Podľa europoslanca Bilčíka príde k ráznej reakcii Bruselu

05.06.2023 20:00

Na Roberta Fica nemusí nikto žalovať. V Bruseli dobre vedia, kto je zač, hovorí europoslanec Vladimír Bilčík.

Lucia Ďuriš Nicholsonová, Eduard Heger

Politológ Štefančík: Nicholsonová môže byť klesajúcej strane Demokrati na príťaž

05.06.2023 20:00

Predvolebné spájanie sa môže podľa politológa Hegerovým Demokratom vypomstiť.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 598
Celková čítanosť: 3533766x
Priemerná čítanosť článkov: 5909x

Autor blogu

Kategórie

Archív