Založ si blog

My, Matelko I. Veľký, rušíme Vianoce! Danko a Hrnko, alebo z blata do kaluže a Hegerovi odporučím, čo s eurofondami. Som za odluku cirkvi od štátu.

Matelko Pentovič sa naozaj správa ako druhoradý herec a zabávač. Lenže chybou je, že tie jeho rozhodnutia a doslovný amaterizmus musíme znášať my. Sľuby ostali tam, ďaleko za voľbami. Taký jeden zákon o hmotnej zodpovednosti štátnych a verejných funkcionárov ostal kde??? Jeden ich prioritný sľub na základe ktorého vyhrali voľby! Kde je? Asi nikde, lebo by všetci po pár mesiacoch prišli o majetok. Noc dlhých nožov pokračuje ako za Mečiara, kamaráti sa dosadzujú ako za Fica a ešte k tomu totálni amatéri! Nevedia ešte ani poriadne sofistikovane kradnúť ako Smeráci. Čo sme získali? Vládu amatérov, plagiátorov, podvodníkov, bývalých mafiánov či úchylov a dokonca náboženských fanatikov. Taký amaterizmus a vyhrážky od vládnych činiteľov a doslova sedlácky slovník sa asi tak skoro neuvidí.
Šulino sa rozhodol, že môže hocaký okres kedykoľvek zatvoriť? Matelko chce fyzicky atakovať niekoho za to, že ho označí za vraha? No to by som chcel vidieť! Sám to robil a teraz mu to nechutí? Nech si vypije vlastnú medicínu. Čo vlastne urobili doteraz proti korupcii? Len ju prehĺbili.
Heger chce investovať do IT a podobných sračiek, ktoré sú prakticky sebestačné a podporu nepotrebujú?
Ja vám napíšem, čo je potrebné podporiť:
Malé a stredné výrobné firmy strojno-technologickým parkom tak aby boli konkurencieschopné a využívali miestne zdroje. Napríklad drevospracujúci priemysel, keramika, sklárstvo, spracovanie druhotných surovín a remeslá. Napríklad dotácia 50% a vklad podporeného podobne 50%, ale len do výrobných strojov a zariadení. Je nutné diverzifikovať priemysel.
Poľnohospodárstvo a potravinárstvo:
Skladové priestory na uskladňovania zásob obilia (kedysi sme mali silá, ktoré sa krásne zlikvidovali), sklady na uskladnenie ovocia a zeleniny. Začať podporovať pestovateľov ktorí rozvíjajú permakultúru. Odporúčam pánovi ministrovi dve knihy – Revolúcia jednej slamky a Muž, ktorý sadil stromy. Je priam nevyhnutné začať dotovať zariadenia a spôsoby ochrany vody – vodozádržné opatrenia, protierózne opatrenia (výsadba stromov – vetrolamov atď).
Potravinárstvo:
Rozvoj malých rodinných firiem v regiónoch. Spracovanie ovocia a zeleniny. Zjednodušenie a pomoc pri HACCP plánu. Podpora firiem, ktoré by prešli na spracovanie nedostatkových produktov, ako napríklad droždia, lebo ho nebudeme mať ani na Vianoce pri Matelkových fántach. Vlastne Matelko Pentovič možno aj tie Vianoce zruší, už sa mu to podarilo s Veľkou nocou a my sme mu to zožrali.
Podpora výroby miestnych produktov – napríklad miestne pálenice, minerálky, pekárne, výroba marmelád, kompótov, cukroviniek atď…
To je len zopár návrhov. Slováci by to dokázali. Ďalej je priam nevyhnutné podporovať združenú vedu a výskum na vysokých školách prepojených s vedeckými ústavmi.
Žiaľ toto nedokázala ani SNS, ktorá mala šancu. V súčasnosti ju nespasí ani Hrnko ani Danko a už vôbec nie mladý Slota. Vôbec by som sa nečudoval, keby to všetko bola neskutočná kuleha. Vyhrá Hrnko a potom to odovzdá mladému Slotovi či inému decku oligarchu, nech sa zahrá na predsedu. Už im nikto neuverí a odliv členov a zánik SNS sú predo dvermi. Veď Slota má svoju stranu a vracať ho do hry, teda jeho meno je kontraproduktívne. Mali šancu v podobe Petra Šveca. Žiaľ, všetky tieto ego strany skapú, pretože členstvo je u nich len na papieri a členovia prakticky nemajú žiadne slovo. Tu sa mi páči taká menšia iniciatíva s názvom Národný front, ľudia, ktorí chcú začať odspodu a bez oligarchov. Uvidíme, kam to povedie, ale strany typu Vlasť, SNS už stratili svoju údernosť a prakticky sú postavené na chimérach vedúcich predstaviteľov, ktorí vedia „všetko“. Škoda toho.
A áno, som za odluku cirkvi od štátu a zároveň a v prvom rade za ukončenie dotovania politických strán štátom! Šulino na to akosi pozabudol. Ďalej zrušenie dotácií do súkromných škôl, súkromných poisťovní, súkromnej kultúry, zrušiť dotovanie menšín ako napríklad LGBTI z projektov a podobne. Jednoducho, všetko to zrušiť, ale hlavne tie politické strany. K tomu som sa vyjadroval už mnohokrát a je to niečo neuveriteľné – čistý biznis, za ktorý si lieta Matelko na Cyprus či do Francúzska, aby oblbol voličov a potom ticho a veľké nič.

Matovič nielen plagiátor, ale aj úplatkár. Prezidentka objavila možnosť referenda a rukojemníci zlých rozhodnutí EÚ.

04.12.2022

Matelko sa znova priznal, že podplácal lekárov a má na nich ťažké srdce. Tak nielen daňoví podvodník, plagiátor, ale ešte aj korupčník. No a niektorí diskutéri mu ešte aj pritakali. Vraj kto nedal úplatok lekárom? No ja určite nie a nestretol som sa zatiaľ s lekárom, ktorý by odo mňa niečo pýtal ako všimné. Je frustrácia zo seba samého nemá hraníc a preráža čím [...]

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

Virus Outbreak Germany

Merkelová priznala zlyhania vo svojej politike voči Rusku

07.12.2022 16:58

Komentár bývalej nemeckej kancelárky sa týkal ruskej okupácie ukrajinského polostrova Krym v roku 2014.

bonul, security, budova

Bödörov Bonul opäť získal lukratívne zákazky od štátu

07.12.2022 16:46

Bonul má v priebehu ďalších štyroch rokov strážiť prepravu hotovosti medzi pobočkami pošty a oddeleniami bánk.

stoltenberg

Stoltenberg: Rusko sa snaží zmraziť vojnu, aby opäť zaútočilo na jar

07.12.2022 16:12

Podmienky na mierové riešenie konfliktu na Ukrajine podľa generálneho tajomníka NATO nateraz neexistujú.

primoco uav dron bezpilotné lietadlo

Pohraničiari dostanú dva české drony. Bude to stáť 2 milióny

07.12.2022 16:00

Projekt bude spolufinancovaný z eurofondov.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 583
Celková čítanosť: 3423578x
Priemerná čítanosť článkov: 5872x

Autor blogu

Kategórie

Archív