Založ si blog

My, Matelko I. Veľký, rušíme Vianoce! Danko a Hrnko, alebo z blata do kaluže a Hegerovi odporučím, čo s eurofondami. Som za odluku cirkvi od štátu.

Matelko Pentovič sa naozaj správa ako druhoradý herec a zabávač. Lenže chybou je, že tie jeho rozhodnutia a doslovný amaterizmus musíme znášať my. Sľuby ostali tam, ďaleko za voľbami. Taký jeden zákon o hmotnej zodpovednosti štátnych a verejných funkcionárov ostal kde??? Jeden ich prioritný sľub na základe ktorého vyhrali voľby! Kde je? Asi nikde, lebo by všetci po pár mesiacoch prišli o majetok. Noc dlhých nožov pokračuje ako za Mečiara, kamaráti sa dosadzujú ako za Fica a ešte k tomu totálni amatéri! Nevedia ešte ani poriadne sofistikovane kradnúť ako Smeráci. Čo sme získali? Vládu amatérov, plagiátorov, podvodníkov, bývalých mafiánov či úchylov a dokonca náboženských fanatikov. Taký amaterizmus a vyhrážky od vládnych činiteľov a doslova sedlácky slovník sa asi tak skoro neuvidí.
Šulino sa rozhodol, že môže hocaký okres kedykoľvek zatvoriť? Matelko chce fyzicky atakovať niekoho za to, že ho označí za vraha? No to by som chcel vidieť! Sám to robil a teraz mu to nechutí? Nech si vypije vlastnú medicínu. Čo vlastne urobili doteraz proti korupcii? Len ju prehĺbili.
Heger chce investovať do IT a podobných sračiek, ktoré sú prakticky sebestačné a podporu nepotrebujú?
Ja vám napíšem, čo je potrebné podporiť:
Malé a stredné výrobné firmy strojno-technologickým parkom tak aby boli konkurencieschopné a využívali miestne zdroje. Napríklad drevospracujúci priemysel, keramika, sklárstvo, spracovanie druhotných surovín a remeslá. Napríklad dotácia 50% a vklad podporeného podobne 50%, ale len do výrobných strojov a zariadení. Je nutné diverzifikovať priemysel.
Poľnohospodárstvo a potravinárstvo:
Skladové priestory na uskladňovania zásob obilia (kedysi sme mali silá, ktoré sa krásne zlikvidovali), sklady na uskladnenie ovocia a zeleniny. Začať podporovať pestovateľov ktorí rozvíjajú permakultúru. Odporúčam pánovi ministrovi dve knihy – Revolúcia jednej slamky a Muž, ktorý sadil stromy. Je priam nevyhnutné začať dotovať zariadenia a spôsoby ochrany vody – vodozádržné opatrenia, protierózne opatrenia (výsadba stromov – vetrolamov atď).
Potravinárstvo:
Rozvoj malých rodinných firiem v regiónoch. Spracovanie ovocia a zeleniny. Zjednodušenie a pomoc pri HACCP plánu. Podpora firiem, ktoré by prešli na spracovanie nedostatkových produktov, ako napríklad droždia, lebo ho nebudeme mať ani na Vianoce pri Matelkových fántach. Vlastne Matelko Pentovič možno aj tie Vianoce zruší, už sa mu to podarilo s Veľkou nocou a my sme mu to zožrali.
Podpora výroby miestnych produktov – napríklad miestne pálenice, minerálky, pekárne, výroba marmelád, kompótov, cukroviniek atď…
To je len zopár návrhov. Slováci by to dokázali. Ďalej je priam nevyhnutné podporovať združenú vedu a výskum na vysokých školách prepojených s vedeckými ústavmi.
Žiaľ toto nedokázala ani SNS, ktorá mala šancu. V súčasnosti ju nespasí ani Hrnko ani Danko a už vôbec nie mladý Slota. Vôbec by som sa nečudoval, keby to všetko bola neskutočná kuleha. Vyhrá Hrnko a potom to odovzdá mladému Slotovi či inému decku oligarchu, nech sa zahrá na predsedu. Už im nikto neuverí a odliv členov a zánik SNS sú predo dvermi. Veď Slota má svoju stranu a vracať ho do hry, teda jeho meno je kontraproduktívne. Mali šancu v podobe Petra Šveca. Žiaľ, všetky tieto ego strany skapú, pretože členstvo je u nich len na papieri a členovia prakticky nemajú žiadne slovo. Tu sa mi páči taká menšia iniciatíva s názvom Národný front, ľudia, ktorí chcú začať odspodu a bez oligarchov. Uvidíme, kam to povedie, ale strany typu Vlasť, SNS už stratili svoju údernosť a prakticky sú postavené na chimérach vedúcich predstaviteľov, ktorí vedia „všetko“. Škoda toho.
A áno, som za odluku cirkvi od štátu a zároveň a v prvom rade za ukončenie dotovania politických strán štátom! Šulino na to akosi pozabudol. Ďalej zrušenie dotácií do súkromných škôl, súkromných poisťovní, súkromnej kultúry, zrušiť dotovanie menšín ako napríklad LGBTI z projektov a podobne. Jednoducho, všetko to zrušiť, ale hlavne tie politické strany. K tomu som sa vyjadroval už mnohokrát a je to niečo neuveriteľné – čistý biznis, za ktorý si lieta Matelko na Cyprus či do Francúzska, aby oblbol voličov a potom ticho a veľké nič.

Koncesionárske poplatky 8, 5 €, Haščák režisérom progresívcov a nové péčko predsedu parlamentu?

23.09.2020

Tak nedeľní teplorožkovci asi zabudli na svoj ústavný podnet proti koncesionárskym poplatkom za RTVS. Osobne si myslím, že celá tá partia „odborníkov“ na RTVS vrátane Smerákov, ktorí daný zákon nezmenili a je to jeden z najúbohejších výpalníckych zákonov ako je ten, ktorý by si mali menovaní čo ho spáchali, niekam strčiť! Asi preto sa volá zástrčkový. [...]

Nemám rád Bukovského, Matovič je svätec a kríza nikdy nebola a nebude

20.09.2020

Takto by to mali možno napísané svedkovia Matelkovi vo svojich článkoch či blogoch. Ku tzv. konšpirátorom sa pridávajú lekári či odborníci, ale už aj osobnosti zo sveta šoubiznisu a to nielen tie české, ale napočudovanie už aj tie slovenské. Proste, financie dochádzajú, ale keby len to. Najhoršie sa hrá pred prázdnym publikom. Matelko sa chválil, že bol na divadelnom [...]

Matelkovo ticho, alebo ako „obyčajný človek“ k 10 miliónom prišiel a iné absurdity dnešných dní

17.09.2020

Tak nám premiér odprezentoval „ticho“ o tých manželkiných obyčajných 10.000.000 €. Len uvažujem, odkiaľ môže mať niekto obyčajný v hotovosti desať meliek, len na pobavenie sa a nevedieť o tom, kde sú. Toto si vraví „obyčajný človek“. Rodinkárstvo v jeho politickej strane je známe. Počet členov asi na dve autá a možno už len na jedno. Nemá ani len vlastný [...]

čaputová

Čaputová hovorila štátnikom sveta o solidarite a zodpovednosti

23.09.2020 21:09

Na vzájomnú solidaritu pri vývoji a výrobe vakcíny na ochorenie COVID-19 vyzvala jednotlivé krajiny sveta prezidentka SR Zuzana Čaputová.

pocasie-24-9-2020

Oblaky, dážď, ale ešte teplo. Potom príde zlom

23.09.2020 20:00

Teplejší a vlhkejší vzduch dlho nevydrží. Za rohom je studený front, ktorý Slovensko poriadne ochladí.

IDEB 2018

Česko nepredpokladá, že do roku 2024 splní záväzok NATO o výdavkoch na obranu

23.09.2020 19:15

Členské krajiny NATO sa dohodli, že zvýšia náklady na obranu na dve percentá HDP.

Moskva

Moskva rozšíri zoznam predstaviteľov EÚ, ktorí budú mať zákaz vstupu do Ruska

23.09.2020 18:43

EÚ vo štvrtok o ďalšieho pol roka, do 15. marca 2021, predĺžila v súvislosti s anexiou Krymu Ruskom sankcie.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 411
Celková čítanosť: 2113652x
Priemerná čítanosť článkov: 5143x

Autor blogu

Kategórie