Založ si blog

My, Matelko I. Veľký, rušíme Vianoce! Danko a Hrnko, alebo z blata do kaluže a Hegerovi odporučím, čo s eurofondami. Som za odluku cirkvi od štátu.

Matelko Pentovič sa naozaj správa ako druhoradý herec a zabávač. Lenže chybou je, že tie jeho rozhodnutia a doslovný amaterizmus musíme znášať my. Sľuby ostali tam, ďaleko za voľbami. Taký jeden zákon o hmotnej zodpovednosti štátnych a verejných funkcionárov ostal kde??? Jeden ich prioritný sľub na základe ktorého vyhrali voľby! Kde je? Asi nikde, lebo by všetci po pár mesiacoch prišli o majetok. Noc dlhých nožov pokračuje ako za Mečiara, kamaráti sa dosadzujú ako za Fica a ešte k tomu totálni amatéri! Nevedia ešte ani poriadne sofistikovane kradnúť ako Smeráci. Čo sme získali? Vládu amatérov, plagiátorov, podvodníkov, bývalých mafiánov či úchylov a dokonca náboženských fanatikov. Taký amaterizmus a vyhrážky od vládnych činiteľov a doslova sedlácky slovník sa asi tak skoro neuvidí.
Šulino sa rozhodol, že môže hocaký okres kedykoľvek zatvoriť? Matelko chce fyzicky atakovať niekoho za to, že ho označí za vraha? No to by som chcel vidieť! Sám to robil a teraz mu to nechutí? Nech si vypije vlastnú medicínu. Čo vlastne urobili doteraz proti korupcii? Len ju prehĺbili.
Heger chce investovať do IT a podobných sračiek, ktoré sú prakticky sebestačné a podporu nepotrebujú?
Ja vám napíšem, čo je potrebné podporiť:
Malé a stredné výrobné firmy strojno-technologickým parkom tak aby boli konkurencieschopné a využívali miestne zdroje. Napríklad drevospracujúci priemysel, keramika, sklárstvo, spracovanie druhotných surovín a remeslá. Napríklad dotácia 50% a vklad podporeného podobne 50%, ale len do výrobných strojov a zariadení. Je nutné diverzifikovať priemysel.
Poľnohospodárstvo a potravinárstvo:
Skladové priestory na uskladňovania zásob obilia (kedysi sme mali silá, ktoré sa krásne zlikvidovali), sklady na uskladnenie ovocia a zeleniny. Začať podporovať pestovateľov ktorí rozvíjajú permakultúru. Odporúčam pánovi ministrovi dve knihy – Revolúcia jednej slamky a Muž, ktorý sadil stromy. Je priam nevyhnutné začať dotovať zariadenia a spôsoby ochrany vody – vodozádržné opatrenia, protierózne opatrenia (výsadba stromov – vetrolamov atď).
Potravinárstvo:
Rozvoj malých rodinných firiem v regiónoch. Spracovanie ovocia a zeleniny. Zjednodušenie a pomoc pri HACCP plánu. Podpora firiem, ktoré by prešli na spracovanie nedostatkových produktov, ako napríklad droždia, lebo ho nebudeme mať ani na Vianoce pri Matelkových fántach. Vlastne Matelko Pentovič možno aj tie Vianoce zruší, už sa mu to podarilo s Veľkou nocou a my sme mu to zožrali.
Podpora výroby miestnych produktov – napríklad miestne pálenice, minerálky, pekárne, výroba marmelád, kompótov, cukroviniek atď…
To je len zopár návrhov. Slováci by to dokázali. Ďalej je priam nevyhnutné podporovať združenú vedu a výskum na vysokých školách prepojených s vedeckými ústavmi.
Žiaľ toto nedokázala ani SNS, ktorá mala šancu. V súčasnosti ju nespasí ani Hrnko ani Danko a už vôbec nie mladý Slota. Vôbec by som sa nečudoval, keby to všetko bola neskutočná kuleha. Vyhrá Hrnko a potom to odovzdá mladému Slotovi či inému decku oligarchu, nech sa zahrá na predsedu. Už im nikto neuverí a odliv členov a zánik SNS sú predo dvermi. Veď Slota má svoju stranu a vracať ho do hry, teda jeho meno je kontraproduktívne. Mali šancu v podobe Petra Šveca. Žiaľ, všetky tieto ego strany skapú, pretože členstvo je u nich len na papieri a členovia prakticky nemajú žiadne slovo. Tu sa mi páči taká menšia iniciatíva s názvom Národný front, ľudia, ktorí chcú začať odspodu a bez oligarchov. Uvidíme, kam to povedie, ale strany typu Vlasť, SNS už stratili svoju údernosť a prakticky sú postavené na chimérach vedúcich predstaviteľov, ktorí vedia „všetko“. Škoda toho.
A áno, som za odluku cirkvi od štátu a zároveň a v prvom rade za ukončenie dotovania politických strán štátom! Šulino na to akosi pozabudol. Ďalej zrušenie dotácií do súkromných škôl, súkromných poisťovní, súkromnej kultúry, zrušiť dotovanie menšín ako napríklad LGBTI z projektov a podobne. Jednoducho, všetko to zrušiť, ale hlavne tie politické strany. K tomu som sa vyjadroval už mnohokrát a je to niečo neuveriteľné – čistý biznis, za ktorý si lieta Matelko na Cyprus či do Francúzska, aby oblbol voličov a potom ticho a veľké nič.

Pellegrini zvalcoval Šimečku a Fico s Kollárom mierna nuda. Na Markíze čistá katastrofa v podobe Demokratov, Modrých, Mostu . . . . a Matelko ohlásil atomofku o 14: 00 – Šulino tras sa!

24.09.2023

Dnes Pelé, ale že úplne pôsobil skôr ako trpezlivý učiteľ žiaka Šimečku. Plynulý prejav Pellegriniho v celku distingvovaný a s náhľadom človeka, ktorý v politike pôsobil. Šimečka má určitú rečovú vadu a veľmi ťažko sa mi počúva jeho sekaný prejav, kde sa mi zdá, že nad každým slovíčkom rozmýšľa, aby sa náhodou „nezasekol“. Už to nie je ani o [...]

Osadnícke Olajno kampaňuje, Pročko dostal vajcom po hlave, raptor vrieska, kade chodí a lepšiu antikampaň si Matelko vymyslieť nemohol.

19.09.2023

Ja už fakt neviem. No byť na mieste niektorých ľudí na kandidátke Olajna, asi odídem. Takú hanbu, ako si robia títo „spasitelia“, ktorým sa rozpadla ústavná vláda, až do trpkého konca predčasných volieb. Toto sa tak často nevidí. Matelko sa už môže spoľahnúť akurát na tých, ktorým nasľuboval 500 €, ktoré nikto nikdy neuvidí. Už im jednoducho dočista preplo. [...]

Pán Ódor, ale my už sme banánová republika! No a kampaň sa nám už zvrhla a kto za to môže?

17.09.2023

Tieto voľby som znovu chcel prečítať a zhodnotiť jednotlivé programy strán, ale je to už zbytočné. Už to nie je o programoch, ale o útokoch strán na svojich súperov a ešte horšie. Strany útočia do svojich programovo spriaznených možných partnerov a to len kvôli percentám! Nerozhoduje program! Neviem nič o tom, kto a ako chce pomôcť živnostníkom, poľnohospodárom, ako [...]

draxler, pr, nepouzivat

Naozaj vám politické strany chcú dobre? Exminister v tom má jasno a voličom posiela rady

25.09.2023 00:00

O tom, ako politici lákajú voličov sme sa porozprávali s Jurajom Draxlerom, bývalým ministrom školstva a zároveň tvárou iniciatívy Voľte s rozumom.

británia polícia

Londýnski policajti sa po zabití mladíka húfne zriekajú strelných zbraní

24.09.2023 22:02

Ddôstojník, ktorý vlani smrteľne postrelil muža do hlavy, je označovaný len ako NX121.

niger

Francúzsko vyhovie pučistom a odíde z Nigeru: Po veľvyslancovi aj 1 500 vojakov

24.09.2023 21:38

V polovici septembra Macron povedal, že diplomat je v krajine držaný pučistami ako rukojemník.

ukrajina

Kremeľ do boja nasadil nové zbrane: Cenzúru internetu, zákaz vychádzania či sledovanie telefónov

24.09.2023 21:08

Cieľom je podľa výnosu zamedziť sabotážam a špionáži.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 618
Celková čítanosť: 3717823x
Priemerná čítanosť článkov: 6016x

Autor blogu

Kategórie

Archív