Založ si blog

My, Matelko I. Veľký, rušíme Vianoce! Danko a Hrnko, alebo z blata do kaluže a Hegerovi odporučím, čo s eurofondami. Som za odluku cirkvi od štátu.

Matelko Pentovič sa naozaj správa ako druhoradý herec a zabávač. Lenže chybou je, že tie jeho rozhodnutia a doslovný amaterizmus musíme znášať my. Sľuby ostali tam, ďaleko za voľbami. Taký jeden zákon o hmotnej zodpovednosti štátnych a verejných funkcionárov ostal kde??? Jeden ich prioritný sľub na základe ktorého vyhrali voľby! Kde je? Asi nikde, lebo by všetci po pár mesiacoch prišli o majetok. Noc dlhých nožov pokračuje ako za Mečiara, kamaráti sa dosadzujú ako za Fica a ešte k tomu totálni amatéri! Nevedia ešte ani poriadne sofistikovane kradnúť ako Smeráci. Čo sme získali? Vládu amatérov, plagiátorov, podvodníkov, bývalých mafiánov či úchylov a dokonca náboženských fanatikov. Taký amaterizmus a vyhrážky od vládnych činiteľov a doslova sedlácky slovník sa asi tak skoro neuvidí.
Šulino sa rozhodol, že môže hocaký okres kedykoľvek zatvoriť? Matelko chce fyzicky atakovať niekoho za to, že ho označí za vraha? No to by som chcel vidieť! Sám to robil a teraz mu to nechutí? Nech si vypije vlastnú medicínu. Čo vlastne urobili doteraz proti korupcii? Len ju prehĺbili.
Heger chce investovať do IT a podobných sračiek, ktoré sú prakticky sebestačné a podporu nepotrebujú?
Ja vám napíšem, čo je potrebné podporiť:
Malé a stredné výrobné firmy strojno-technologickým parkom tak aby boli konkurencieschopné a využívali miestne zdroje. Napríklad drevospracujúci priemysel, keramika, sklárstvo, spracovanie druhotných surovín a remeslá. Napríklad dotácia 50% a vklad podporeného podobne 50%, ale len do výrobných strojov a zariadení. Je nutné diverzifikovať priemysel.
Poľnohospodárstvo a potravinárstvo:
Skladové priestory na uskladňovania zásob obilia (kedysi sme mali silá, ktoré sa krásne zlikvidovali), sklady na uskladnenie ovocia a zeleniny. Začať podporovať pestovateľov ktorí rozvíjajú permakultúru. Odporúčam pánovi ministrovi dve knihy – Revolúcia jednej slamky a Muž, ktorý sadil stromy. Je priam nevyhnutné začať dotovať zariadenia a spôsoby ochrany vody – vodozádržné opatrenia, protierózne opatrenia (výsadba stromov – vetrolamov atď).
Potravinárstvo:
Rozvoj malých rodinných firiem v regiónoch. Spracovanie ovocia a zeleniny. Zjednodušenie a pomoc pri HACCP plánu. Podpora firiem, ktoré by prešli na spracovanie nedostatkových produktov, ako napríklad droždia, lebo ho nebudeme mať ani na Vianoce pri Matelkových fántach. Vlastne Matelko Pentovič možno aj tie Vianoce zruší, už sa mu to podarilo s Veľkou nocou a my sme mu to zožrali.
Podpora výroby miestnych produktov – napríklad miestne pálenice, minerálky, pekárne, výroba marmelád, kompótov, cukroviniek atď…
To je len zopár návrhov. Slováci by to dokázali. Ďalej je priam nevyhnutné podporovať združenú vedu a výskum na vysokých školách prepojených s vedeckými ústavmi.
Žiaľ toto nedokázala ani SNS, ktorá mala šancu. V súčasnosti ju nespasí ani Hrnko ani Danko a už vôbec nie mladý Slota. Vôbec by som sa nečudoval, keby to všetko bola neskutočná kuleha. Vyhrá Hrnko a potom to odovzdá mladému Slotovi či inému decku oligarchu, nech sa zahrá na predsedu. Už im nikto neuverí a odliv členov a zánik SNS sú predo dvermi. Veď Slota má svoju stranu a vracať ho do hry, teda jeho meno je kontraproduktívne. Mali šancu v podobe Petra Šveca. Žiaľ, všetky tieto ego strany skapú, pretože členstvo je u nich len na papieri a členovia prakticky nemajú žiadne slovo. Tu sa mi páči taká menšia iniciatíva s názvom Národný front, ľudia, ktorí chcú začať odspodu a bez oligarchov. Uvidíme, kam to povedie, ale strany typu Vlasť, SNS už stratili svoju údernosť a prakticky sú postavené na chimérach vedúcich predstaviteľov, ktorí vedia „všetko“. Škoda toho.
A áno, som za odluku cirkvi od štátu a zároveň a v prvom rade za ukončenie dotovania politických strán štátom! Šulino na to akosi pozabudol. Ďalej zrušenie dotácií do súkromných škôl, súkromných poisťovní, súkromnej kultúry, zrušiť dotovanie menšín ako napríklad LGBTI z projektov a podobne. Jednoducho, všetko to zrušiť, ale hlavne tie politické strany. K tomu som sa vyjadroval už mnohokrát a je to niečo neuveriteľné – čistý biznis, za ktorý si lieta Matelko na Cyprus či do Francúzska, aby oblbol voličov a potom ticho a veľké nič.

Daň za prevod v bankách? Hromadná doprava, kolaps slušnosti a štátni zamestnanci idú do štrajku? A čo s Ursulou?

21.07.2024

Neviem, čo sú to za šumy, rubnúť nám novú daň za prevody alebo výbery z bánk. Trošku to odporuje tej celkovej miere digitalizácie, kde by sa skôr aj samotné poplatky v bankách mali znižovať, pretože už temer všetko je on-line a prakticky banku už nenavštevujem. Maximálne, ak mi zablokujú kartu pre vraj podozrivú platbu v zahraničí. Úroky z vašich peňazí na [...]

Pohoda v nepohode, Trump práve vyhral voľby a beriem vážne slová ministra Tarabu ohľadne vody

14.07.2024

Uhorková sezóna toto leto naozaj nie je. Udalosti sa dejú v jednom kuse. Pohoda sa z chýb nepoučila a opakuje ich. Toto nech však rozhodne komisia. Mňa skôr zaujíma prečo takýto komerčne stratový podnik, aspoň podľa výkazov v hlbokej strate a podľa liberálneho trhového prístupu by fakticky už nemal existovať, pretože trh rozhoduje, ešte stále funguje. Skôr ma zaujíma, [...]

Voda zaspievala, pán Soták s klubom 500 tak isto, alebo kto to celé vymyslel? PS sa postavilo za občanov a čo vláda? Občania sa majú načo tešiť.

10.07.2024

Blog sa skladá z dvoch častí. Tú prvú venujem človeku, ktorého som si vážil, ale to už pominulo. Klub 500 na čele s pánom Sotákom sa akosi začali veľmi angažovať v prípade pitnej vody. V prvom rade by som mu odporúčal, aby sa radšej venoval diagramu železo uhlík, máme vyštudované podobné odbory a technológia ma vždy bavila. Teraz však k meritu veci. Ak chce [...]

medveď hnedý

Medveď v Šútove zaútočil na cyklistu, previezli ho do nemocnice

24.07.2024 22:15

Od začiatku roka do 1. júla eviduje Štátna ochrana prírody 793 hlásení o výskyte a strete medveďa s človekom.

Russia Ukraine Moscow Mood

Moskva láka svojich mužov na front. Za akú odmenu ich chce vidieť bojovať proti Ukrajincom?

24.07.2024 19:00

Rusko má zjavne problém s náborom mužov, ktorí sú ochotní zapojiť sa do invázie. Moskovský starosta oznámil, že mesto im ponúka vysokú prémiu.

Taraba, dúhová vlajka, lgbti

Dúhová vlajka so štátnym znakom? Taraba podal trestné oznámenie za hanobenie zástavy. Odborník: Taký trestný čin neexistuje

24.07.2024 19:00

Prípravu zákona v tejto súvislosti už avizoval aj predseda SNS Andrej Danko.

rokovanie vlády, Robert Fico,

Fico: Odporúčania EK nezohľadňujú mnohé opatrenia prijaté koalíciou. Susko: Správa je nevyvážená až zavádzajúca

24.07.2024 18:13, aktualizované: 20:51

Vo svojom stanovisku Fico zdôraznil, že príslušné rezorty budú s EK viesť ďalší dialóg.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 650
Celková čítanosť: 3960976x
Priemerná čítanosť článkov: 6094x

Autor blogu

Archív