Založ si blog

Matovičov míľnik, Kočnerove smsky a založenie strany podľa Bukovského

Človek už začína normálne konšpirovať. Matoviča chce dať dole pravdepodobne nielen opozícia, ale aj PS, ktorej hlavná predstaviteľka prezidentka Čaputová zatiaľ prehĺta totálne pohŕdanie svojho, kedysi núteného podporovateľa. Matelko mal kedysi iného favorita, nato tiež nemôžeme zabudnúť. Aké možnosti má Matovič?
1. Ostane premiérom. Koaličné strany budú postupne odskakovať a protesty budú narastať. Prakticky pre všetky skupiny neprijateľné. Jednoducho Matelko nemá na to a nebude mať na to už nikdy. Nedokázal sa to naučiť za vyše 10 rokov v politike, tak sa to už nenaučí.
2. Odvolajú Matelka a vymenia nám premiéra! Pravdepodobne to tak skôr, či neskôr bude. Jeho zášť sa prenesie na jeho poslanecký klub, ktorý sa pravdepodobne rozpadne. Možno bude chcieť odísť z koalície a to bude koniec OĽaNO – rodinného podniku.
3. Referendum je nezmysel, aj keď legálny. Zbytočne vyhodené financie. Jedine ak by predvolebné sľuby OĽaNO dodržalo a znížilo kvórum na tých 20%! Je to také alibi pre predkladateľov, aby sa nepovedalo, že nič neurobili a mohli to ako Matelko zase hodiť na občanov. Veď oni všetko spravili, len ľudia neprišli k referendu. Možno by stál za to Harabinov návrh.
4. Strany ako Smer či SNS, alebo iné jednoducho nie sú pripravené na nové voľby a pravdepodobne by pohoreli. Jediný, komu by to vyhovovalo, je Hlas.
5. Chýba nám pronárodná, demokratická a sociálna strana bez oligarchov, ktorej by ľudia aspoň trošku dôverovali. Zatiaľ sú to všetko strany egoistov postavené na svojom vodcovi, ktorý veľmi nechce mať v strane široký okruh odborníkov. Vyparili sa, ostal iba on jediný, o ostatných stranách škoda hovoriť! Či už PS, SaS, Smer či samotné OĽaNO je postavené na oligarchoch a financuje sa podivuhodným spôsobom. Politikom akosi chýba česť a sebareflexia.
Možno založíme novú stranu na demokratických princípoch bez akýchkoľvek oligarchov s odborníkmi pre ľudí. Zatiaľ sa nenašla taká, ktorá by ma oslovila bez nejakého, ale…. Bukovský mal v tomto pravdu a stranu odborníkov a čestných ľudí budeme potrebovať. Predsa len tú stanu asi založíme a to bez srandy. Nie je o čom diskutovať. Egoizmu a egoistov s mesiášskym komplexom mám už dosť.
Bukovský, podobne ako ja vyzval na pokojný tichý protest 17.11. Prešov sa o 15:00 určite pripojí, aj keď nás bude máličko, nevadí, ale bude to slušné a pietne. Demokracia a sloboda si zaslúžia takúto pietnu spomienku, keď už nám skonali. Nebál som sa v 89. a priebeh celej nežnej revolúcie mám doteraz v živom obraze pred očami. Nevedeli sme, čo bude. To nevieme to ani teraz! No vyhrážky ústavných činiteľov, občanom je čosi také neprípustné, čo a nedá odpustiť. Doslova to úmyselne vyprovokovali!
Matelko si asi zobral príklad z Lukašenka, ktorého tak pred nedávnom odsudzoval. Nuž čo, u Matelka sme zvyknutí, že zmení názor v priebehu hodinky.
No a teraz k tomu druhému míľniku. Po včerajšku a reportáži o zneužívaní telefónnych čísel a SMS, Kočner môže byť tak odsúdený maximálne za falšovanie zmeniek a aj to nie je isté. V priamom prenose bolo dokázané, ako sa dá celá komunikácia sfalšovať. Lepšie štúdia a k tomu hlasová modulácia a je to aj s celou nahrávkou. SMSky sa už ako dôkaz brať absolútne nemôžu a vôbec by som sa nečudoval, ak by Kočner vysúdil milióny, čo pravdepodobne aj urobí. Len neviem, čo potom bude robiť nový špeciálny prokurátor Lipšic! Jáj, on ešte nebol zvolený. Najprv musí byť prokurátor a až potom to bude „špeci“ aj s vodnými delami.
Mimochodom SNS sa už naveky pochovala. Danko zabil posledný klinec do rakvy.

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

Dráčik a Lego, referendum áno a pád vládnych strán

12.11.2022

Nuž čo už, Lego som mal rád a aj mám na neho pekné spomienky. Asi najradšej som mal ako decko sériu Castle. Teraz však ku problému, ktorý vyvolali naši neoliberálni propagátori nacizmu, ktorý začínal podobným spôsobom aj v Nemecku a krištáľová noc mala nedávno výročie. Udávanie za názor, podnecovanie k nekalej súťaži či ohováranie. No, nechcel by som byť v koži [...]

Ján Budaj

Envirorezort preberie od lesníkov ďalšie pozemky. Budaj ohlásil tri národné parky, ktoré prejdú zonáciou

03.12.2022 17:25

Šéf ministerstva Ján Budaj prezradil aj ďalšiu ambíciu - chce vymenovať aj úplne nový národný park.

ALDE

Európski liberáli prijali v Bratislave rezolúciu o právach pre LGBTI+ ľudí

03.12.2022 17:02

Navrhovateľom rezolúcie bolo hnutie Progresívne Slovensko. Je reakciou na nedávny teroristický útok na Zámockej.

Peter Pellegrini, Richard Sulík

Politológ: Spolupráca SaS s Hlasom je politická realita. Ďalšie dýky do chrbta koalícia prežiť nemusí

03.12.2022 17:00

Hlas je pre Sulíka to najmenšie zlo a vládu s Petrom Pellegrinim by aktuálne zrejme uprednostnil pred vládou s Igorom Matovičom.

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 582
Celková čítanosť: 3419056x
Priemerná čítanosť článkov: 5875x

Autor blogu

Kategórie