Založ si blog

Matovičov míľnik, Kočnerove smsky a založenie strany podľa Bukovského

Človek už začína normálne konšpirovať. Matoviča chce dať dole pravdepodobne nielen opozícia, ale aj PS, ktorej hlavná predstaviteľka prezidentka Čaputová zatiaľ prehĺta totálne pohŕdanie svojho, kedysi núteného podporovateľa. Matelko mal kedysi iného favorita, nato tiež nemôžeme zabudnúť. Aké možnosti má Matovič?
1. Ostane premiérom. Koaličné strany budú postupne odskakovať a protesty budú narastať. Prakticky pre všetky skupiny neprijateľné. Jednoducho Matelko nemá na to a nebude mať na to už nikdy. Nedokázal sa to naučiť za vyše 10 rokov v politike, tak sa to už nenaučí.
2. Odvolajú Matelka a vymenia nám premiéra! Pravdepodobne to tak skôr, či neskôr bude. Jeho zášť sa prenesie na jeho poslanecký klub, ktorý sa pravdepodobne rozpadne. Možno bude chcieť odísť z koalície a to bude koniec OĽaNO – rodinného podniku.
3. Referendum je nezmysel, aj keď legálny. Zbytočne vyhodené financie. Jedine ak by predvolebné sľuby OĽaNO dodržalo a znížilo kvórum na tých 20%! Je to také alibi pre predkladateľov, aby sa nepovedalo, že nič neurobili a mohli to ako Matelko zase hodiť na občanov. Veď oni všetko spravili, len ľudia neprišli k referendu. Možno by stál za to Harabinov návrh.
4. Strany ako Smer či SNS, alebo iné jednoducho nie sú pripravené na nové voľby a pravdepodobne by pohoreli. Jediný, komu by to vyhovovalo, je Hlas.
5. Chýba nám pronárodná, demokratická a sociálna strana bez oligarchov, ktorej by ľudia aspoň trošku dôverovali. Zatiaľ sú to všetko strany egoistov postavené na svojom vodcovi, ktorý veľmi nechce mať v strane široký okruh odborníkov. Vyparili sa, ostal iba on jediný, o ostatných stranách škoda hovoriť! Či už PS, SaS, Smer či samotné OĽaNO je postavené na oligarchoch a financuje sa podivuhodným spôsobom. Politikom akosi chýba česť a sebareflexia.
Možno založíme novú stranu na demokratických princípoch bez akýchkoľvek oligarchov s odborníkmi pre ľudí. Zatiaľ sa nenašla taká, ktorá by ma oslovila bez nejakého, ale…. Bukovský mal v tomto pravdu a stranu odborníkov a čestných ľudí budeme potrebovať. Predsa len tú stanu asi založíme a to bez srandy. Nie je o čom diskutovať. Egoizmu a egoistov s mesiášskym komplexom mám už dosť.
Bukovský, podobne ako ja vyzval na pokojný tichý protest 17.11. Prešov sa o 15:00 určite pripojí, aj keď nás bude máličko, nevadí, ale bude to slušné a pietne. Demokracia a sloboda si zaslúžia takúto pietnu spomienku, keď už nám skonali. Nebál som sa v 89. a priebeh celej nežnej revolúcie mám doteraz v živom obraze pred očami. Nevedeli sme, čo bude. To nevieme to ani teraz! No vyhrážky ústavných činiteľov, občanom je čosi také neprípustné, čo a nedá odpustiť. Doslova to úmyselne vyprovokovali!
Matelko si asi zobral príklad z Lukašenka, ktorého tak pred nedávnom odsudzoval. Nuž čo, u Matelka sme zvyknutí, že zmení názor v priebehu hodinky.
No a teraz k tomu druhému míľniku. Po včerajšku a reportáži o zneužívaní telefónnych čísel a SMS, Kočner môže byť tak odsúdený maximálne za falšovanie zmeniek a aj to nie je isté. V priamom prenose bolo dokázané, ako sa dá celá komunikácia sfalšovať. Lepšie štúdia a k tomu hlasová modulácia a je to aj s celou nahrávkou. SMSky sa už ako dôkaz brať absolútne nemôžu a vôbec by som sa nečudoval, ak by Kočner vysúdil milióny, čo pravdepodobne aj urobí. Len neviem, čo potom bude robiť nový špeciálny prokurátor Lipšic! Jáj, on ešte nebol zvolený. Najprv musí byť prokurátor a až potom to bude „špeci“ aj s vodnými delami.
Mimochodom SNS sa už naveky pochovala. Danko zabil posledný klinec do rakvy.

Daň za prevod v bankách? Hromadná doprava, kolaps slušnosti a štátni zamestnanci idú do štrajku? A čo s Ursulou?

21.07.2024

Neviem, čo sú to za šumy, rubnúť nám novú daň za prevody alebo výbery z bánk. Trošku to odporuje tej celkovej miere digitalizácie, kde by sa skôr aj samotné poplatky v bankách mali znižovať, pretože už temer všetko je on-line a prakticky banku už nenavštevujem. Maximálne, ak mi zablokujú kartu pre vraj podozrivú platbu v zahraničí. Úroky z vašich peňazí na [...]

Pohoda v nepohode, Trump práve vyhral voľby a beriem vážne slová ministra Tarabu ohľadne vody

14.07.2024

Uhorková sezóna toto leto naozaj nie je. Udalosti sa dejú v jednom kuse. Pohoda sa z chýb nepoučila a opakuje ich. Toto nech však rozhodne komisia. Mňa skôr zaujíma prečo takýto komerčne stratový podnik, aspoň podľa výkazov v hlbokej strate a podľa liberálneho trhového prístupu by fakticky už nemal existovať, pretože trh rozhoduje, ešte stále funguje. Skôr ma zaujíma, [...]

Voda zaspievala, pán Soták s klubom 500 tak isto, alebo kto to celé vymyslel? PS sa postavilo za občanov a čo vláda? Občania sa majú načo tešiť.

10.07.2024

Blog sa skladá z dvoch častí. Tú prvú venujem človeku, ktorého som si vážil, ale to už pominulo. Klub 500 na čele s pánom Sotákom sa akosi začali veľmi angažovať v prípade pitnej vody. V prvom rade by som mu odporúčal, aby sa radšej venoval diagramu železo uhlík, máme vyštudované podobné odbory a technológia ma vždy bavila. Teraz však k meritu veci. Ak chce [...]

medveď hnedý

Medveď v Šútove zaútočil na cyklistu, previezli ho do nemocnice

24.07.2024 22:15

Od začiatku roka do 1. júla eviduje Štátna ochrana prírody 793 hlásení o výskyte a strete medveďa s človekom.

Russia Ukraine Moscow Mood

Moskva láka svojich mužov na front. Za akú odmenu ich chce vidieť bojovať proti Ukrajincom?

24.07.2024 19:00

Rusko má zjavne problém s náborom mužov, ktorí sú ochotní zapojiť sa do invázie. Moskovský starosta oznámil, že mesto im ponúka vysokú prémiu.

Taraba, dúhová vlajka, lgbti

Dúhová vlajka so štátnym znakom? Taraba podal trestné oznámenie za hanobenie zástavy. Odborník: Taký trestný čin neexistuje

24.07.2024 19:00

Prípravu zákona v tejto súvislosti už avizoval aj predseda SNS Andrej Danko.

rokovanie vlády, Robert Fico,

Fico: Odporúčania EK nezohľadňujú mnohé opatrenia prijaté koalíciou. Susko: Správa je nevyvážená až zavádzajúca

24.07.2024 18:13, aktualizované: 20:51

Vo svojom stanovisku Fico zdôraznil, že príslušné rezorty budú s EK viesť ďalší dialóg.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 650
Celková čítanosť: 3960938x
Priemerná čítanosť článkov: 6094x

Autor blogu

Archív