Založ si blog

Matovičov míľnik, Kočnerove smsky a založenie strany podľa Bukovského

Človek už začína normálne konšpirovať. Matoviča chce dať dole pravdepodobne nielen opozícia, ale aj PS, ktorej hlavná predstaviteľka prezidentka Čaputová zatiaľ prehĺta totálne pohŕdanie svojho, kedysi núteného podporovateľa. Matelko mal kedysi iného favorita, nato tiež nemôžeme zabudnúť. Aké možnosti má Matovič?
1. Ostane premiérom. Koaličné strany budú postupne odskakovať a protesty budú narastať. Prakticky pre všetky skupiny neprijateľné. Jednoducho Matelko nemá na to a nebude mať na to už nikdy. Nedokázal sa to naučiť za vyše 10 rokov v politike, tak sa to už nenaučí.
2. Odvolajú Matelka a vymenia nám premiéra! Pravdepodobne to tak skôr, či neskôr bude. Jeho zášť sa prenesie na jeho poslanecký klub, ktorý sa pravdepodobne rozpadne. Možno bude chcieť odísť z koalície a to bude koniec OĽaNO – rodinného podniku.
3. Referendum je nezmysel, aj keď legálny. Zbytočne vyhodené financie. Jedine ak by predvolebné sľuby OĽaNO dodržalo a znížilo kvórum na tých 20%! Je to také alibi pre predkladateľov, aby sa nepovedalo, že nič neurobili a mohli to ako Matelko zase hodiť na občanov. Veď oni všetko spravili, len ľudia neprišli k referendu. Možno by stál za to Harabinov návrh.
4. Strany ako Smer či SNS, alebo iné jednoducho nie sú pripravené na nové voľby a pravdepodobne by pohoreli. Jediný, komu by to vyhovovalo, je Hlas.
5. Chýba nám pronárodná, demokratická a sociálna strana bez oligarchov, ktorej by ľudia aspoň trošku dôverovali. Zatiaľ sú to všetko strany egoistov postavené na svojom vodcovi, ktorý veľmi nechce mať v strane široký okruh odborníkov. Vyparili sa, ostal iba on jediný, o ostatných stranách škoda hovoriť! Či už PS, SaS, Smer či samotné OĽaNO je postavené na oligarchoch a financuje sa podivuhodným spôsobom. Politikom akosi chýba česť a sebareflexia.
Možno založíme novú stranu na demokratických princípoch bez akýchkoľvek oligarchov s odborníkmi pre ľudí. Zatiaľ sa nenašla taká, ktorá by ma oslovila bez nejakého, ale…. Bukovský mal v tomto pravdu a stranu odborníkov a čestných ľudí budeme potrebovať. Predsa len tú stanu asi založíme a to bez srandy. Nie je o čom diskutovať. Egoizmu a egoistov s mesiášskym komplexom mám už dosť.
Bukovský, podobne ako ja vyzval na pokojný tichý protest 17.11. Prešov sa o 15:00 určite pripojí, aj keď nás bude máličko, nevadí, ale bude to slušné a pietne. Demokracia a sloboda si zaslúžia takúto pietnu spomienku, keď už nám skonali. Nebál som sa v 89. a priebeh celej nežnej revolúcie mám doteraz v živom obraze pred očami. Nevedeli sme, čo bude. To nevieme to ani teraz! No vyhrážky ústavných činiteľov, občanom je čosi také neprípustné, čo a nedá odpustiť. Doslova to úmyselne vyprovokovali!
Matelko si asi zobral príklad z Lukašenka, ktorého tak pred nedávnom odsudzoval. Nuž čo, u Matelka sme zvyknutí, že zmení názor v priebehu hodinky.
No a teraz k tomu druhému míľniku. Po včerajšku a reportáži o zneužívaní telefónnych čísel a SMS, Kočner môže byť tak odsúdený maximálne za falšovanie zmeniek a aj to nie je isté. V priamom prenose bolo dokázané, ako sa dá celá komunikácia sfalšovať. Lepšie štúdia a k tomu hlasová modulácia a je to aj s celou nahrávkou. SMSky sa už ako dôkaz brať absolútne nemôžu a vôbec by som sa nečudoval, ak by Kočner vysúdil milióny, čo pravdepodobne aj urobí. Len neviem, čo potom bude robiť nový špeciálny prokurátor Lipšic! Jáj, on ešte nebol zvolený. Najprv musí byť prokurátor a až potom to bude „špeci“ aj s vodnými delami.
Mimochodom SNS sa už naveky pochovala. Danko zabil posledný klinec do rakvy.

Matovičovi rakva, Ficovi či Kaliňákovi šibenica, Rostasovi prepadovka, ĽSNS sa vyhrážali osudom Tisa

30.11.2020

Tak, máme zase o čom písať. Teraz je to o rakve, ktorú priniesli pred Matovičov dom. Taký Budaj dal tak propagandistický status, že aj ÚVKSČ bledne závisťou. Nie nadarmo, dobrý žiak to bol. Vraj sa nemajú do toho zaťahovať deti. Kto vlastne zatiahol deti do politiky? ĽSNS? Fico? Nie, samotný Matovič vo svojich predvolebných spotoch zatiahol svoje dieťa do politiky. Na [...]

Pôjdu Čaputová a Matovič príkladom a dajú sa zaočkovať ako prví? Ozaj, je Kollár chorý?

29.11.2020

Jednoznačne výrok typu, ktorý vraj prezentoval sám veľký Matelko, hlava pomazaná či namazaná, o tom, že sa pôjde testovať ako posledný, je znova absolútne na odtrhnutie dekľa! Neviem, kde a kedy ho takéto duchaplné výroky napadnú, ale mal by viac hamovať. Nie je kapitánom potápajúcej sa lode, alebo nám niečo nepovedal? Žeby Slovensko išlo ku dnu ako Titanic? Nemal by sa [...]

Matovič si už generálneho prokurátora vybral a Sulík je dobrý policajt, diletant Šípoš

24.11.2020

To, čo včera predviedol Matovič, už vôbec nie je na smiech. Vraj vystúpia z koalície, ak by náhodou niektoré vládne strany hlasovali s opozičnými! No niečo neskutočné. Tak Matovič už fakticky vie, kto bude generálnym prokurátorom a celé toto výberové konanie je len čistá fraška. Matovičovi sa dostalo niečo do uší! No super, nemal by byť generálny prokurátor [...]

Robert fico, smer

Smer chce začať zber podpisov na iniciovanie referenda začiatkom roka

02.12.2020 16:06

Poslanci NR SR v stredu neschválili program mimoriadnej schôdze, ktorú inicioval Smer

Maroš Žilinka

V skúšobnej voľbe generálneho prokurátora obstál najlepšie Žilinka, koalícia stále rokuje

02.12.2020 14:54

Parlament už niekoľkokrát hlasovanie presunul, keďže koalícia nemá zhodu na jednom mene.

mičovský pôdohorspodárstvo

Vláda prijala opatrenia na riešenie krízovej situácie v lokalite Chemko Strážske

02.12.2020 14:16

Na tento zámer zároveň vládny kabinet vyčlenil sumu 500 000 eur.

Virus Outbreak Britain Vaccine

Británia ide očkovať, nebude to povinné

02.12.2020 14:06

Británia o pár dní začne s očkovaním proti ochoreniu COVID-19.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 439
Celková čítanosť: 2356822x
Priemerná čítanosť článkov: 5369x

Autor blogu

Kategórie