Založ si blog

Matovičov míľnik, Kočnerove smsky a založenie strany podľa Bukovského

Človek už začína normálne konšpirovať. Matoviča chce dať dole pravdepodobne nielen opozícia, ale aj PS, ktorej hlavná predstaviteľka prezidentka Čaputová zatiaľ prehĺta totálne pohŕdanie svojho, kedysi núteného podporovateľa. Matelko mal kedysi iného favorita, nato tiež nemôžeme zabudnúť. Aké možnosti má Matovič?
1. Ostane premiérom. Koaličné strany budú postupne odskakovať a protesty budú narastať. Prakticky pre všetky skupiny neprijateľné. Jednoducho Matelko nemá na to a nebude mať na to už nikdy. Nedokázal sa to naučiť za vyše 10 rokov v politike, tak sa to už nenaučí.
2. Odvolajú Matelka a vymenia nám premiéra! Pravdepodobne to tak skôr, či neskôr bude. Jeho zášť sa prenesie na jeho poslanecký klub, ktorý sa pravdepodobne rozpadne. Možno bude chcieť odísť z koalície a to bude koniec OĽaNO – rodinného podniku.
3. Referendum je nezmysel, aj keď legálny. Zbytočne vyhodené financie. Jedine ak by predvolebné sľuby OĽaNO dodržalo a znížilo kvórum na tých 20%! Je to také alibi pre predkladateľov, aby sa nepovedalo, že nič neurobili a mohli to ako Matelko zase hodiť na občanov. Veď oni všetko spravili, len ľudia neprišli k referendu. Možno by stál za to Harabinov návrh.
4. Strany ako Smer či SNS, alebo iné jednoducho nie sú pripravené na nové voľby a pravdepodobne by pohoreli. Jediný, komu by to vyhovovalo, je Hlas.
5. Chýba nám pronárodná, demokratická a sociálna strana bez oligarchov, ktorej by ľudia aspoň trošku dôverovali. Zatiaľ sú to všetko strany egoistov postavené na svojom vodcovi, ktorý veľmi nechce mať v strane široký okruh odborníkov. Vyparili sa, ostal iba on jediný, o ostatných stranách škoda hovoriť! Či už PS, SaS, Smer či samotné OĽaNO je postavené na oligarchoch a financuje sa podivuhodným spôsobom. Politikom akosi chýba česť a sebareflexia.
Možno založíme novú stranu na demokratických princípoch bez akýchkoľvek oligarchov s odborníkmi pre ľudí. Zatiaľ sa nenašla taká, ktorá by ma oslovila bez nejakého, ale…. Bukovský mal v tomto pravdu a stranu odborníkov a čestných ľudí budeme potrebovať. Predsa len tú stanu asi založíme a to bez srandy. Nie je o čom diskutovať. Egoizmu a egoistov s mesiášskym komplexom mám už dosť.
Bukovský, podobne ako ja vyzval na pokojný tichý protest 17.11. Prešov sa o 15:00 určite pripojí, aj keď nás bude máličko, nevadí, ale bude to slušné a pietne. Demokracia a sloboda si zaslúžia takúto pietnu spomienku, keď už nám skonali. Nebál som sa v 89. a priebeh celej nežnej revolúcie mám doteraz v živom obraze pred očami. Nevedeli sme, čo bude. To nevieme to ani teraz! No vyhrážky ústavných činiteľov, občanom je čosi také neprípustné, čo a nedá odpustiť. Doslova to úmyselne vyprovokovali!
Matelko si asi zobral príklad z Lukašenka, ktorého tak pred nedávnom odsudzoval. Nuž čo, u Matelka sme zvyknutí, že zmení názor v priebehu hodinky.
No a teraz k tomu druhému míľniku. Po včerajšku a reportáži o zneužívaní telefónnych čísel a SMS, Kočner môže byť tak odsúdený maximálne za falšovanie zmeniek a aj to nie je isté. V priamom prenose bolo dokázané, ako sa dá celá komunikácia sfalšovať. Lepšie štúdia a k tomu hlasová modulácia a je to aj s celou nahrávkou. SMSky sa už ako dôkaz brať absolútne nemôžu a vôbec by som sa nečudoval, ak by Kočner vysúdil milióny, čo pravdepodobne aj urobí. Len neviem, čo potom bude robiť nový špeciálny prokurátor Lipšic! Jáj, on ešte nebol zvolený. Najprv musí byť prokurátor a až potom to bude „špeci“ aj s vodnými delami.
Mimochodom SNS sa už naveky pochovala. Danko zabil posledný klinec do rakvy.

EÚ preplatí zvýšené ceny energií a Rusko prehralo vojnu

23.07.2022

Všetky správy, ktoré počúvate o zdražovaní, sú jednoducho hoaxy. Vraj na domácnosť sa zvýši cena za energie od 120 do cca 250 € na mesiac. To kto tu šíri také bludy? Veď Šulino nám zabezpečil plynu dosť a ešte lacnejšieho, ako ten ruský. Prezidentka povedala, že nárast cien bude maximálne 50 € na hlavu a ani to by nemusel byť ak by sme trošku prestali plytvať s [...]

Učenie zábavou alebo sústruženie v Hradci Králové. Remeslá ešte chvalabohu nevymreli

16.07.2022

V rámci mobilít programu Erasmus+ som sa zúčastnil na kurze sústruženia v Hradci Králové. Kurz organizuje Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku. Pôvodne som si mal vyskúšať iný kurz v Estónsku, ale pre Covid bol zrušený. Náhrada sa našla a na moje úpenlivé prosby sa našlo aj jedno voľné miesto. Zväčša ešte len vyvesia kurzy a už sú [...]

Amatér Sulík v plnej paráde a doslova hlúpe rady EÚ v energetickej kríze, ktorú si spôsobila sama

15.07.2022

Sulík je totálny amatér a okrem svojho zabezpečenia v Austrálii a Dubaji neurobil absolútne nič pre občanov Slovenska, podobne ako celá tá jeho saralabanda, z ktorej chce vyskočiť. Ukážkovo zavádza a doslova nabaľuje SPP prašuľky. Veď potečú len od ľudí a privedú ich ešte do väčšej chudoby. Také rady ako: znížte si kúrenia na 20 °C, alebo sprchujte sa dvaja [...]

matovič

Rokovanie o platoch lekárov sa vyostrilo: Na Matovičovu ponuku reagujú hrozbou hromadnej výpovede

19.08.2022 17:10, aktualizované: 18:09

Šéf lekárskych odborárov Peter Visolajský však po ukončení rokovaní na Úrade vlády vyhlásil, že iná možnosť ako hromadné výpovede lekárov neexistuje.

Vatikán / Socha /

Klimatickí aktivisti sa prilepili k soche Laokoóna vo Vatikánskych múzeách

19.08.2022 16:46

Aktivisti zo skupiny "Ultima Generazione" (Posledná generácia) takto vyjadrili nesúhlas s využívaním fosílnych palív.

Charkov

Deň, keď v Charkove zabili sedemnásť ľudí

19.08.2022 16:27

Hrozný deň, výbuchy, požiare, trosky, spod ktorých sa ľudia nevedia dostať. Pretože sú hluchonemí, nepočujú záchranárov a nereagujú.

zdravotne sestry

Vyjednávanie o platoch je vo finále. Ako zarába slovenský lekár, či sestra oproti kolegom EÚ?

19.08.2022 15:57

Pozrite si v tabuľkách porovnanie ročných platov lekárov, sestier a záchranárov v Európe.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 569
Celková čítanosť: 3315506x
Priemerná čítanosť článkov: 5827x

Autor blogu

Kategórie