Založ si blog

Kolíková chce vyvolať protesty proti vláde

Fakticky má pravdu. Občianske nepokoje by mohli skrátiť volebné obdobie tejto katastrofálnej telenovely, ktorá sa práve vysiela na Slovensku. Pani Kolíková, ľudia majú právo meniť vládu nie vtedy, ak sa im niečo páči, ale hlavne, ak sa im nepáči! Pani Kolíková, ste úplne mimo reality! Myslel som si, že hlbšie sa padnúť nedá, ako v prípade našich posledných vlád, ale táto, podľa môjho názoru absolútne amatérska, chaotická, doslova divadelná zostava vrcholného papalášizmu prechádzajúca do teroru neoliberálneho fašizmu.

Amaterizmus a denno denne klamstvo je pre túto vládnu juntu pracovným nástrojom. Niežeby tamtí pred tým boli anjelmi, ale toto, čo tu máme teraz, je niečo tragikomické. Bez odbornosti, bez morálky, bez vzdelanie, s klamstvom a urážkami. Nezaslúžia si štipku úcty. Doteraz za rok nič nespravili. Matelko ako minister financií a predtým ako premiér je totálnym nešťastím tejto republiky. „Lebo Fico“ už nepomáha. Dokonca pomáha Ficovi sa dostať späť zo zabudnutia. Majú uzavretú nejakú dohodu? Veď Matelko podpisuje zmluvy či dohody a ani ich nečíta. Stále hovorí o nejakej prázdnej špajze a ako súčasný minister financií robí zo seba totálneho i.iota. Platí staré známe.

Parafrázujem filmovú hlášku: Kto chce vidieť „Idiota“, nech sa dostaví na ministerstvo financií. Dostojevskij by mal o čom písať aj v súčasnosti. Prezradím ministrovi financií veľké tajomstvo. Slovensko už dlhodobo hospodári s deficitom, teda jednoducho povedané, v mínuse a preto špajza nemohla byť akosi naplnená. Len sa čudujem, že mu v tom sekunduje Remišová a ešte sa sťažuje, že jej minulá vláda nechala obrovské miliardy z EÚ fondov, ktoré akosi nedokáže vyčerpať, aj keď pred voľbami rozprávali niečo iné. No a pani Kolíková, tak to je iná kategória demagógie. Odkaz pre ňu: ako im ľudia dali možnosť získať moc pred voľbami, tak im ju majú nárok aj zobrať. Ak nie sú schopní, dolu s nimi. Ak Kolíková chcela vyvolať občianske nepokoje a protesty vedome, pravdepodobne sa jej to aj podarilo.

Pretože ak nemá prejsť ani referendum, tak ju beriem za slovo.

EÚ preplatí zvýšené ceny energií a Rusko prehralo vojnu

23.07.2022

Všetky správy, ktoré počúvate o zdražovaní, sú jednoducho hoaxy. Vraj na domácnosť sa zvýši cena za energie od 120 do cca 250 € na mesiac. To kto tu šíri také bludy? Veď Šulino nám zabezpečil plynu dosť a ešte lacnejšieho, ako ten ruský. Prezidentka povedala, že nárast cien bude maximálne 50 € na hlavu a ani to by nemusel byť ak by sme trošku prestali plytvať s [...]

Učenie zábavou alebo sústruženie v Hradci Králové. Remeslá ešte chvalabohu nevymreli

16.07.2022

V rámci mobilít programu Erasmus+ som sa zúčastnil na kurze sústruženia v Hradci Králové. Kurz organizuje Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku. Pôvodne som si mal vyskúšať iný kurz v Estónsku, ale pre Covid bol zrušený. Náhrada sa našla a na moje úpenlivé prosby sa našlo aj jedno voľné miesto. Zväčša ešte len vyvesia kurzy a už sú [...]

Amatér Sulík v plnej paráde a doslova hlúpe rady EÚ v energetickej kríze, ktorú si spôsobila sama

15.07.2022

Sulík je totálny amatér a okrem svojho zabezpečenia v Austrálii a Dubaji neurobil absolútne nič pre občanov Slovenska, podobne ako celá tá jeho saralabanda, z ktorej chce vyskočiť. Ukážkovo zavádza a doslova nabaľuje SPP prašuľky. Veď potečú len od ľudí a privedú ich ešte do väčšej chudoby. Také rady ako: znížte si kúrenia na 20 °C, alebo sprchujte sa dvaja [...]

Igor Matovič

Rokovanie o platoch lekárov sa vyostrilo: Na Matovičovu ponuku reagujú 3500 výpoveďami

19.08.2022 17:10, aktualizované: 18:54

Šéf lekárskych odborárov Peter Visolajský po ukončení rokovaní na Úrade vlády vyhlásil, že iná možnosť ako hromadné výpovede lekárov neexistuje.

Vatikán / Socha /

Klimatickí aktivisti sa prilepili k soche Laokoóna vo Vatikánskych múzeách

19.08.2022 16:46

Aktivisti zo skupiny "Ultima Generazione" (Posledná generácia) takto vyjadrili nesúhlas s využívaním fosílnych palív.

Charkov

Deň, keď v Charkove zabili sedemnásť ľudí

19.08.2022 16:27

Hrozný deň, výbuchy, požiare, trosky, spod ktorých sa ľudia nevedia dostať. Pretože sú hluchonemí, nepočujú záchranárov a nereagujú.

zdravotne sestry

Ako zarába slovenský lekár, či sestra oproti kolegom EÚ?

19.08.2022 15:57, aktualizované: 18:45

Pozrite si v tabuľkách porovnanie ročných platov lekárov, sestier a záchranárov v Európe.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 569
Celková čítanosť: 3315548x
Priemerná čítanosť článkov: 5827x

Autor blogu

Kategórie