Založ si blog

Fico a začiatok konca saralabandy podobne ako koniec voľného obchodu vo svete

Neveril som, že sa toto môže udiať a udialo sa. Fico ostáva v parlamente a koalícia na čele zo SaS už pení, že to ani pravda nie je. Už našli vinníkov. Nie však v radoch opozície, ale vo svojich. Toto je už na uterák. Možno referendum o konci tejto vlády ani nebude nutné.
Horšie na celej veci je, že fakticky EÚ si prebrala ekonomiku únie do svojich rúk a skončil sa prakticky voľný obchod a trhová súťaž. Z jednej závislosti sa dostaneme skokom do druhého. Chcú úplne zakázať dovoz ropy a bude nasledovať urán či plyn. Slovensko fakticky skončilo a už nebude vhodné ako montážna linka. Nebude totiž kam vyvážať produkty a ešte pri takých cenách výrobných nákladov, ktoré nebudú v svete konkurencieschopné. Jednoducho USA a ani OPEC nám nepredá ropu a plyn za tie ceny ako Rusko. Vrátime sa vraj o 50 rokov naspäť. Načo potom bola revolúcia, ak nepriniesla absolútne nič? Budeme hladovať a pracovať len na energie, ktoré sprivatizovalo duo MIRINDA? Teda Mikloš a Dzurinda? Skončíme horšie, ako sme si mysleli. Vraj EÚ má znižovať regionálne rozdiely. No zdá sa mi, že už sme len taký odpad bez významu. Zákaz dovozu ropy, plynu či uránu nás úplne zruinuje. No a čo po skončení vojny? Prakticky to, čo momentálne predvádza EÚ a USA na poli obchodnej vojny, je koniec akéhokoľvek voľného obchodu. Čo to znamená? Pre Rusko už nič. Odpojí sa a suroviny má kde dodávať. Európa bude pre zmenu závislá ešte viac na USA a super „demokraciách“ z arabského sveta, ktoré ak si zmyslia, tak zastavia zdroje ešte skôr ako ich dodajú. Veľké prognózy tzv. “ ekonomických expertov“ o páde rubľa sú totálne rozmetané. Dvojaký prístup k podobných konfliktom zlomilo EÚ väzy.
Len by som bol zvedavý, ako bude reagovať EÚ ak sa ešte od dolárikov a ečiek bude chcieť odstrihnúť aj Čína. Následne to môže spustiť domino efekt a krajiny zrazu zistia, že môžu obchodovať so svojou menou a zaobídu sa bez dolárov. Hyperinflácia sa naštartovala a tlačenie peňazí tomu veľmi neprispieva. Kríza ešte len začína. Ešte na jednu vec by som bol zvedavý. Kto preberie zodpovednosť za brutálny nákup nepotrebných vakcín. Tie nákupy boli doslova šialené a teraz sa milióny vakcín likvidujú. Nákup bol totálne nehospodárny a Európania by sa museli dať aj desať krát opichať, aby ich minuli.
Mimochodom, Kuleba povedal, že krajiny ktoré budú blokovať zákaz predaja ruskej ropy, budú vraj komplicmi Moskvy. No super. Naša vláda vojny im darovala celú našu protivzdušnú obranu a budú pindať, plus ďalšia pomoc či ich ľuďom, alebo infraštruktúre vrátane vojenskej a oni nás chcú zruinovať? Len tak mimochodom – už sa Ukrajina odpojila od ruskej ropy a plynu?

Kto je väčší šašek? Matovič v spojení s Tarabom, Sulík alebo Heger?

21.05.2022

Tento týždeň priniesol množstvo prekvapení. Spojenie Matoviča s bývalými či súčasnými poslancami ĽSNS, s ktorými by vraj Matelko nikdy nespolupracoval. No ten toho už natrepal. Len sa čudujem práve tým Tarabovým odídencom. Jednoducho si Taraba pochoval stranu. Je to jeho vec. Podobne ako Danko so svojim statusom o vystúpení z EÚ. Ono EÚ nie je zlý projekt, len sa akosi [...]

Skutočný fašizmus objednávateľov akcie na Slavíne a zneužilo USA Slovensko?

09.05.2022

To, čo sa udialo na Slavíne je absolútne nezvládnutá situácia! Bránenie v kladení vencov a doslova vyvolávanie konfliktov je niečo neuveriteľné. Vraj si zopár ľudí objednalo Slavín? To čo je? Čo malo s dnešnou situáciou spoločné oslobodenie v roku 1945? To už sa organizátori úplne zbláznili? Ťahajú nás z jedného extrému do druhého? Ten pánko, čo tam podskakoval [...]

Čo majú spoločné Kočner a Geissen? Sulíka!

07.05.2022

Raňajky u Kočnera, teraz Sulino pozval vraj Geissenovcov? O chvíľu budú riadiť Slovensko celévriti z Farmy či inej trápnošou. No ako len dokážu spropagovať milionári Slovensko? Stále si myslím, že táto vláda plagiátorov, daňových podvodníkov a absolútnych amatérov nemôže hlbšie klesnúť a čuduj sa svete – Sulino tromfol bábkoherečku. To sa nadávalo na [...]

Petržalka / Električka / Trať /

Výstavbu električkovej trate v Petržalke komplikujú nezhody

25.05.2022 14:27

Mesto si už uplatňuje zmluvnú pokutu za nedosiahnutie prvého míľnika výstavby.

ukrajina

Tečie Rusom do topánok? Poslanci zrušili vekové obmedzenie pre službu v armáde

25.05.2022 14:19

Doteraz bola horná hranica 40 rokov pre ruských občanov a 30 pre cudzincov.

Peter Kysel

Prokurátor Kysel dostal za disciplinárne previnenie písomné pokarhanie

25.05.2022 14:07

Prokurátor je vinný zo spáchania disciplinárneho previnenia pri vybavovaní žiadosti o prepustenie exriaditeľa Úradu zvláštnych policajných činností Jozefa Reháka z väzby.

Boris Johnson

Johnson o covidových párty na Downing Street vedel a klamal o nich

25.05.2022 13:56, aktualizované: 14:55

Zverejnené zábery ukazujú britského premiéra, ako si pripíja a baví sa so skupinou ľudí.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 560
Celková čítanosť: 3224195x
Priemerná čítanosť článkov: 5757x

Autor blogu

Kategórie