Založ si blog

Rituálna samovražda Slovenska vďaka Ukrajine a pôjde Hlas do koalície v regionálnych voľbách s vládnymi stranami či s PS?

Ukrajina to povedala jasne. Kto bude odoberať ropu či plyn, je už na strane Moskvy. Vôbec im nevadí, že im posielame benzín či naftu práve z ruskej ropy a zadarmo. Vôbec im nevadí, že nás privedú svojimi vyhláseniami na pokraj prežitia. Ono nám to vadí, ale našej vláde a niektorým pseudodemokratom, ktorí by skočili aj do studne, ak im to prikážu, tým to nevadí. Aj pomoc má svoje hranice a tá pri vydieraní by mala skončiť. Ak nám chcú odstaviť ropu, odstavia aj seba. Financie za tranzit im skončia. Dodávky palív sa zastavia a hlavne občania okolitých krajín si nájdu vinníka za daný stav a Rusko to nebude, ale EÚ a Ukrajina. Toto fakt chce Ursula von der Leyenová a EÚ, aby ju znenávideli občania patriaci k najchudobnejším v EÚ? Aké budú náhrady za toto odpojenie? Budú nejaké? Ako to, že v energetickej oblasti a obchode vydáva príkazy EÚ? Zatiaľ sme zo strany EÚ nepočuli o žiadnych kompenzáciách za sankcie, ktoré majú podstatne väčší dopad na Slovensko ako na Rusko. Už sa hovorí o nedostatku potravín a náraste cien o vyše 20%! Lenže nie v Rusku. Ono totiž Rusi zasiali aj pestujú. Len my sme akosi zaspali dobu. Energie majú tiež oni a nie my. Vraj máme technológie, ale nemáme perpetuum mobile. Zelená diktatúra nás privedie akurát ku krachu! Že vraj povolenky na CO2. Hlúpe a naivné gesto, ktoré si myslí, že spasí celkovú klimatickú krízu. Už im v hlavách došlo, že ak na to kašle USA, Rusko, Čína, India a zvyšok sveta, tak jeden z najmenších svetadielov na svete, aj to vo forme 27 štátov EÚ to jednoducho nezachráni? Samovražda EÚ pokračuje veselo ďalej. Už nepočujeme slová o mierovej konferencii či diplomatickom riešení. Počujeme len slová o zbrojení, dlhodobom konflikte atď.. Finančná kríza je tu, či sa vám to páči alebo nie. Technológie síce máme, ale vrtule či kolektory nám jednoducho US Steel nepotiahnu. Je to otázka niekoľkých mesiacov, až mám obavy, že Rusi to robia úmyselne, ako som o tom už písal na začiatku vojny. Mier je jedinou cestou, ale to slovo zmizlo.
No a teraz k tým regionálnym voľbám. Jednoducho sa zvolebnieva. Mnohí starostovia a primátori, ktorých podporovalo súčasné vládne zoskupenie a ktorí sú aj v parlamente odrazu kričia, že na nič nemajú. No ale oni majú! Majú svojich zástupcov, za ktorých kandidovali v parlamente. Už dávno neplatí, že regionálnu politiku je možné oddeliť od tej vládnej! Nie nie je možné a to zaviedlo Olajno na čele s Matelkom! Ľudia sa už vyselektovali a tu chcem pripomenúť aj možnú spoluprácu v komunálnych voľbách v Banskej Bystrici, kde sa vraj má črtať koalícia Hlas, SaS a PS. V politickej mape mi vyšlo, že som vraj ľavicový libertarián s proštátnym cítením. Jedno je však pravda, nikdy by som nešiel do koalície s PS, bola by tu možná úvaha či so SaS. Problém je však v tom, že SaS je vládna strana a za túto deštrukciu štátu môže rovnakým dielom ako ostatné vládne strany. Preto voľba Hlasu ísť do koalície s týmito stranami je nešťastná. Ak nemajú kandidáta, tak nech to nechajú na ľudí, ale prečo podporovať súčasný rodinný podnik v BB kraji? Hlasu to môže zlomiť väzy. Ľudia veľmi citlivo vnímajú, ako sa správajú politici a nielen na regionálnej, ale aj na národnej úrovni.
Súčasní starostovia a primátori sa budú predháňať, čo všetko porobili. Skôr by sa mali ospravedlniť za to, čo neurobili. Pretože za to, čo urobili, sú platení z našich daní. Moc, ktorú im dávame by nemala byť mocou, ale službou. Žiaľ, na Slovensku to tak nie je. Štyri roky prešli a sľuby prejdú do nasledujúcej kampane. Začnú hlúpučké mítingy s kapelkami, propagandou najhrubšieho zrna, niekde dostane odznak, niekde vlajočku a niekde možno po papuli. Kortešačky môžu začať. Škoda, že voľby nie sú každý rok. Aj u vás začali opravovať cesty a začali sa dávať nové sľuby, že oprava je už v procese vybavovania a plánovania? Respektíve vám zaplátajú dieru na ceste a odfotia sa pri nej?
V súčasnosti sa stopli súdy v niektorých regiónoch, nemocnice a aj to nájomné bývanie akosi hapruje. Svietiť sa už bude len šetrne, ak vôbec. Stretnutia s občanom? No zbláznili ste sa, veď sme mali Covid! Ľudia sa uzavreli do seba a už je im to pomaly jedno, až kým neprídu faktúry a ceny nenarastú tak, že aj rožok bude luxusnou potravinou. Dôchodcov už len zakopať, pracujúcich nakopať, protestujúcich vykopať. Takto si tu veselo žijeme. No a nezabudnite ako správali kompetentní pri propagande očkovania.

Kto je väčší šašek? Matovič v spojení s Tarabom, Sulík alebo Heger?

21.05.2022

Tento týždeň priniesol množstvo prekvapení. Spojenie Matoviča s bývalými či súčasnými poslancami ĽSNS, s ktorými by vraj Matelko nikdy nespolupracoval. No ten toho už natrepal. Len sa čudujem práve tým Tarabovým odídencom. Jednoducho si Taraba pochoval stranu. Je to jeho vec. Podobne ako Danko so svojim statusom o vystúpení z EÚ. Ono EÚ nie je zlý projekt, len sa akosi [...]

Skutočný fašizmus objednávateľov akcie na Slavíne a zneužilo USA Slovensko?

09.05.2022

To, čo sa udialo na Slavíne je absolútne nezvládnutá situácia! Bránenie v kladení vencov a doslova vyvolávanie konfliktov je niečo neuveriteľné. Vraj si zopár ľudí objednalo Slavín? To čo je? Čo malo s dnešnou situáciou spoločné oslobodenie v roku 1945? To už sa organizátori úplne zbláznili? Ťahajú nás z jedného extrému do druhého? Ten pánko, čo tam podskakoval [...]

Čo majú spoločné Kočner a Geissen? Sulíka!

07.05.2022

Raňajky u Kočnera, teraz Sulino pozval vraj Geissenovcov? O chvíľu budú riadiť Slovensko celévriti z Farmy či inej trápnošou. No ako len dokážu spropagovať milionári Slovensko? Stále si myslím, že táto vláda plagiátorov, daňových podvodníkov a absolútnych amatérov nemôže hlbšie klesnúť a čuduj sa svete – Sulino tromfol bábkoherečku. To sa nadávalo na [...]

Peter Kysel

Prokurátor Kysel dostal za disciplinárne previnenie písomné pokarhanie

25.05.2022 14:07

Prokurátor je vinný zo spáchania disciplinárneho previnenia pri vybavovaní žiadosti o prepustenie exriaditeľa Úradu zvláštnych policajných činností Jozefa Reháka z väzby.

Boris Johnson

Johnson o covidových párty na Downing Street vedel a klamal o nich

25.05.2022 13:56

Zverejnené zábery ukazujú britského premiéra, ako si pripíja a baví sa so skupinou ľudí.

Richard Sulík

Sulík: Heger by si mal upratať svojho ministra financií

25.05.2022 13:46

Líder SaS takto reagoval na to, že zákon o podpore rodín z dielne Igora Matoviča bol schválený v zrýchlenom legislatívnom procese.

Leyenová

Brusel navrhuje zhabať majetok ruských oligarchov

25.05.2022 13:30

Niektoré členské krajiny navrhujú, aby bol skonfiškovaný majetok použitý na obnovu Ukrajiny.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 560
Celková čítanosť: 3224155x
Priemerná čítanosť článkov: 5757x

Autor blogu

Kategórie