Založ si blog

Už sa obchoduje s krúžkovným a Sulík má vraj plyn za tú istú cenu čo od Rusov. Prečo potom má zdražieť plyn o 80 – 100%?

Dnes som si vypočul v autobuse od našich „spoluobčanov“ nekonečnú radosť nad tým, že dostanú nejaké „krúžkovné“. Tvorba novotvarov je zjavne koníčkom trnavského plagiátora, ale čo už. Podstata bola v tom, že oni si myslia, že tie peniaze dostanú na ruku. Trošku som ich vyviedol z omylu a povedal som im, že to dostanú len formou poukazu a peniaze pôjdu školiteľovi, trénerovi či inému vedúcemu krúžku, ktorý to vyučuje. Sú vynachádzaví. Vraj aj oni budú trénovať svoje deti, napríklad v hraní na hudobný nástroj, budú ich učiť ako pracovať s PC, športovať atď. No nech sa im opováži nejaká škola nedať potvrdenie na to, že sú vhodní ako vedúci krúžkov, hneď ich obvinia z rasizmu. Spoluobčania majú v skutočnosti pravdu. Veď takto sa môže dohodnúť skupina mamičiek alebo rodičov a priateľov škôl, respektíve voľnočasových aktivít, že si privyrobia. Turistický krúžok, divadelný, hudobný …. keramikársky či remeselné. No ktorá škola má tu schopnosť mať na toto všetko expertov, aby posúdili ich spôsobilosť? Na niektoré typy nie sú ani žiadne školy, ktoré by mohli mať absolvované. O kurikulárnych dokumentoch nehovoriac. Toto bude taký mega trapas ako nikdy. Cestičky sa nájdu a ak nebude človek mať na stravu, tak sa začne obchodovať a v takých osadách to pôjde veľmi jednoducho, ale nielen v nich. Nie je problém predsa zriadiť XY krúžkov a spraviť jednu dve akcie a o ostatné sa podeliť. Špekulovať sa bude tak, ako by to sám Matelko vymyslel, ale nedomyslel. Druhá vec je niečo, načo vláda aj poslanci akosi pozabudli, že krúžky a školský rok sa nezačínajú novým kalendárnym rokom, ale v septembri a kým sa to nejako usporiada, tak tu bude ďalší školský rok. Pretože v nasledujúcom asi „krúžkovné“ budú môcť využiť až od januára. No aj o tom veľmi pochybujem. Nie je ešte jasný ani systém, proste nič. Hŕŕŕ do toho a klasický príklad na hurá systém.

Teraz trošku k tej Sulíkovej propagande, kde si doslova nasr… do úst. Na jednej strane vraví, že bude zvyšovanie cien plynu pre domácnosti na budúci rok o 80 až 100%, ide zrušiť DPH a na druhej strane vraví, že plyn, ktorý objednal a podpísal zmluvy je lacnejší ako ten ruský. Tak ktorá polovica jeho mozgu potom klame? Veď nie je potrebné zdvíhať ceny pre spotrebiteľov, ak dohodli nižšie, ako boli tie z Ruska za zemný plyn. No nech toto niekomu teraz vysvetlí, ako to bude. No a už keď to takto dodrbala EÚ a Slovensko s plynom a ropou, tak nech to neprehadzujú na plecia občanov! Ak chceli sankcie, tak nech si ich platia tie subjekty a osoby, ktoré s nimi súhlasia. Pekne krásne ako pri predraženej zelenej energii, kde vás oslovoval dodávateľ či náhodou nechcete zelenú a tým pádom drahšiu energiu. Nuž tak nech to teraz urobia aj v prípade Ruska, kto z obyvateľov chce ruský plyn a nesúhlasí so sankciami, tak nech odoberá za pôvodné ceny a kto súhlasí so sankciami a drahými palivami, tak nech si tiež platí tú svoju cenu. Jednoduché a praktické riešenie. Ak však niečo EÚ a Slovenská vláda nariadi, mala by prebrať za to aj zodpovednosť a zvýšené ceny dotovať. Sankcie sú výmyslom Bruselu a vlád. Pýtali sa občanov, kto súhlasí a kto nie, ak takéto rozhodnutie má priviesť ľudí k chudobe a vrátiť nás o 40 rokov naspäť? Iste, inflácia začala dávno predtým a toto všetko je len dôsledok zrútenia globálneho trhu a ukážka jeho krehkosti.

„Kaderník“ dostal úpal, vojna už je oficiálne potvrdená aj zo strany Ukrajiny a Matelkov predvolebný úplatok verejnej správe

28.06.2022

Ono používanie mobilov v školách je jedna z vecí, o ktorej nie je potrebné diskutovať. Tento mini-ster postupuje presne podľa neoliberálneho manuálu – čím horšie, tým lepšie. Nech mi pán minister – plagiátor vysvetlí, či niekde v práci je povolený mobil, len tak, na súkromné účely. Možno tak robil minister skúšky na tej jeho VŠ. Už vidím, ako predavačka, [...]

Slovensko už vojnu prehralo aj s EÚ, na čele s totálnymi diletantmi

04.06.2022

„Kto chce vidieť Idiota, nech sa dostaví do riaditeľne“. Použijem parafrázu. Kto chce vidieť idi..tov, nech sa pozrie na slovenskú vládu. Žiaľ, ináč sa táto situácia, ktorá smeruje strmhlav ku krachu SR, nedá popísať. Jeden nadáva na druhého. Redaktor Bielik sfúkne Matoviča ako sopľavé decko (slovami Matelka). Heger vyzerá ako neschopný babrák, ktorý je horší ako [...]

Pellegrini a Fico si z nás asi robia srandu. Orbán bojoval namiesto Hegera za Slovensko a Greenpeace predal mier za zbrane.

31.05.2022

Inak sa nedá nazvať znovuzrodená aktivita strán Smeru a Hlasu a pravdepodobne aj množstva ostatných menších či väčších strán, ktoré sa zapoja do zberania podpisov za predčasné voľby. Dokonca aj samotní progresívci asi majú Matoviča dosť, ktorý koniec koalície oznámil na jeseň. Orbán horko nad Slovenskom zaplakal a radšej zaloboval aj za nás, keď videl pred sebou [...]

NATO

Turecko podľa fínskeho prezidenta súhlasí s členstvom Fínska a Švédska v NATO

28.06.2022 19:52, aktualizované: 20:40

Fínsky prezident Sauli Niinistö podľa agentúry Reuters povedal, že Turecko súhlasilo so vstupom Fínska a Švédska do NATO.

Robert Fico, Ide o pravdu

Fico: Koalícia je pod ochranou abatiše, a Heger je zbabelec

28.06.2022 19:22

Kríza v koalícií sa prehlbuje. „Ak by Heger odvolal Matoviča, padla by vláda,“ povedal pre TV Pravda predseda Smeru Robert Fico.

hasič, požiar, hasiči, požiarnik, záchranár, sanitka

Polícia a hasiči prehľadávajú nádrž Ružiná, utopiť sa v nej malo 11-ročné dievča

28.06.2022 19:15

Polícia a hasiči prehľadávajú vodnú nádrž Ružiná v okrese Lučenec. Utopiť sa v nej malo len 11-ročné dievča.

Samuel Vlčan

Poslanci budú odvolávať Vlčana, Kollár narýchlo zvolal schôdzu

28.06.2022 18:44

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) expresne zvolal mimoriadnu schôdzu na odvolávanie ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana (OĽaNO).

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 565
Celková čítanosť: 3268826x
Priemerná čítanosť článkov: 5786x

Autor blogu

Kategórie