Založ si blog

Slovensko už vojnu prehralo aj s EÚ, na čele s totálnymi diletantmi

„Kto chce vidieť Idiota, nech sa dostaví do riaditeľne“. Použijem parafrázu. Kto chce vidieť idi..tov, nech sa pozrie na slovenskú vládu. Žiaľ, ináč sa táto situácia, ktorá smeruje strmhlav ku krachu SR, nedá popísať. Jeden nadáva na druhého. Redaktor Bielik sfúkne Matoviča ako sopľavé decko (slovami Matelka). Heger vyzerá ako neschopný babrák, ktorý je horší ako iniciatívny blb.c. Podpísal a súhlasil, ani nevedel s čím. Neschopný Sulík, ktorý si nechá skákať po hlave ako podržbalónik. Jeden kydá na druhého. Veď to nie je vláda, ale cirkus. Veď áno, ak si zoberie bábkoherečka slovo, nas.rie aj toho posledného obyvateľa Slovenska, ktorý si myslel, že hlbšie sa už klesnúť nedá.
Táto vláda ani nepotrebuje opozíciu. Ona má takú svoju – Matelkovskú. Vláda vyhlásila vojnu dôchodcom, klubu 500, odborom, nemocniciam, učiteľom, pracujúcim … Komu vojnu nevyhlásila? Medveďom! Možno z opatrnosti si nechali aspoň takúto alegóriu, pretože zjavne im nenapadlo, že ten ruský medveď má aj dostatok energie aj stravy. Kto začína skučať je Európska únia a kto bude skučať najviac – Slovensko. Vraj sankcie! Koho najviac postihli? No nás! Keby aspoň pohli s tými mozgami a mali byť radi, že nám Rusi dodávajú ropu a plyn. Odkiaľ bude brať palivá Ukrajina, keď už ani my nebudeme mať čo tankovať? Tú ropu a plyn mali otočiť práve proti Rusku. Namiesto toho, spravili úplný opak a likvidujeme si priemysel. Musk práve vyhlásil, že prepustí cca 10.000 ľudí a upozornil, že ekonomika ide dolu. Trhy okamžite padali a ropa stojí už 120 dolárikov za barel.
Mne to tak pripadá, že to Rusko spravilo zámerne a jednoducho konflikt využilo na to, aby sa odtrhlo od EÚ. Pravdepodobne vôbec nejde ani o Ukrajinu. Vraciame sa do katastrofálnej chudoby, aká tu ešte nebola. O tom, že samotná EÚ a USA na čele s FED-om a ECB naštartovali hyperinfláciu som sa už zmieňoval dávno. Teraz už to pre niektorých diskutérov nie je taká sranda, ako bola vtedy. Covid bol len výhovorkou.
Odrazu zisťujeme, že nemôžeme prakticky nič v rámci EÚ. Až mám podozrenie, ako prezieravo odišla z EÚ Británia. Orwell toto všetko predpokladal až s mrazivou presnosťou. Teraz nemám namysli 1984 ani Zvieraciu farmu, ale jeho rozsiahlu zbierku esejí a novinových článkov, ktoré nedávno vyšli v slovenskom preklade pod názvom Tak to vidím ja. Fantastický vizionársky počin.
Nemôžeme si upravovať dane. Centralizovala sa očkovacia moc a o nejakých trápnych zelených aktivitách, kde sa perú prašule za výživu pre stromy, škoda hovoriť.
Na vojnu sú treba tri veci: Peniaze, peněži a peníze.“ Je to známy citát z Jarošovej Tisícročnej včely.
Táto vojna začala už podstatne skôr a ak si zoberiem doslova ponižovanie ruských športovcov, tak neviem, neviem. Je isté, že aktivity našej vlády môžu postupne vyvolať nevôľu našich občanov proti Ukrajincom.
Na záver nám odkázala Věra Jourová – viceprezidentka Európskej komisie, že máme byť radi, že budeme mať energie a jedlo, len nepovedala za čo.

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

Dráčik a Lego, referendum áno a pád vládnych strán

12.11.2022

Nuž čo už, Lego som mal rád a aj mám na neho pekné spomienky. Asi najradšej som mal ako decko sériu Castle. Teraz však ku problému, ktorý vyvolali naši neoliberálni propagátori nacizmu, ktorý začínal podobným spôsobom aj v Nemecku a krištáľová noc mala nedávno výročie. Udávanie za názor, podnecovanie k nekalej súťaži či ohováranie. No, nechcel by som byť v koži [...]

Ján Budaj

Envirorezort preberie od lesníkov ďalšie pozemky. Budaj ohlásil tri národné parky, ktoré prejdú zonáciou

03.12.2022 17:25

Šéf ministerstva Ján Budaj prezradil aj ďalšiu ambíciu - chce vymenovať aj úplne nový národný park.

ALDE

Európski liberáli prijali v Bratislave rezolúciu o právach pre LGBTI+ ľudí

03.12.2022 17:02

Navrhovateľom rezolúcie bolo hnutie Progresívne Slovensko. Je reakciou na nedávny teroristický útok na Zámockej.

Peter Pellegrini, Richard Sulík

Politológ: Spolupráca SaS s Hlasom je politická realita. Ďalšie dýky do chrbta koalícia prežiť nemusí

03.12.2022 17:00

Hlas je pre Sulíka to najmenšie zlo a vládu s Petrom Pellegrinim by aktuálne zrejme uprednostnil pred vládou s Igorom Matovičom.

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 582
Celková čítanosť: 3419087x
Priemerná čítanosť článkov: 5875x

Autor blogu

Kategórie