Založ si blog

Slovensko už vojnu prehralo aj s EÚ, na čele s totálnymi diletantmi

„Kto chce vidieť Idiota, nech sa dostaví do riaditeľne“. Použijem parafrázu. Kto chce vidieť idi..tov, nech sa pozrie na slovenskú vládu. Žiaľ, ináč sa táto situácia, ktorá smeruje strmhlav ku krachu SR, nedá popísať. Jeden nadáva na druhého. Redaktor Bielik sfúkne Matoviča ako sopľavé decko (slovami Matelka). Heger vyzerá ako neschopný babrák, ktorý je horší ako iniciatívny blb.c. Podpísal a súhlasil, ani nevedel s čím. Neschopný Sulík, ktorý si nechá skákať po hlave ako podržbalónik. Jeden kydá na druhého. Veď to nie je vláda, ale cirkus. Veď áno, ak si zoberie bábkoherečka slovo, nas.rie aj toho posledného obyvateľa Slovenska, ktorý si myslel, že hlbšie sa už klesnúť nedá.
Táto vláda ani nepotrebuje opozíciu. Ona má takú svoju – Matelkovskú. Vláda vyhlásila vojnu dôchodcom, klubu 500, odborom, nemocniciam, učiteľom, pracujúcim … Komu vojnu nevyhlásila? Medveďom! Možno z opatrnosti si nechali aspoň takúto alegóriu, pretože zjavne im nenapadlo, že ten ruský medveď má aj dostatok energie aj stravy. Kto začína skučať je Európska únia a kto bude skučať najviac – Slovensko. Vraj sankcie! Koho najviac postihli? No nás! Keby aspoň pohli s tými mozgami a mali byť radi, že nám Rusi dodávajú ropu a plyn. Odkiaľ bude brať palivá Ukrajina, keď už ani my nebudeme mať čo tankovať? Tú ropu a plyn mali otočiť práve proti Rusku. Namiesto toho, spravili úplný opak a likvidujeme si priemysel. Musk práve vyhlásil, že prepustí cca 10.000 ľudí a upozornil, že ekonomika ide dolu. Trhy okamžite padali a ropa stojí už 120 dolárikov za barel.
Mne to tak pripadá, že to Rusko spravilo zámerne a jednoducho konflikt využilo na to, aby sa odtrhlo od EÚ. Pravdepodobne vôbec nejde ani o Ukrajinu. Vraciame sa do katastrofálnej chudoby, aká tu ešte nebola. O tom, že samotná EÚ a USA na čele s FED-om a ECB naštartovali hyperinfláciu som sa už zmieňoval dávno. Teraz už to pre niektorých diskutérov nie je taká sranda, ako bola vtedy. Covid bol len výhovorkou.
Odrazu zisťujeme, že nemôžeme prakticky nič v rámci EÚ. Až mám podozrenie, ako prezieravo odišla z EÚ Británia. Orwell toto všetko predpokladal až s mrazivou presnosťou. Teraz nemám namysli 1984 ani Zvieraciu farmu, ale jeho rozsiahlu zbierku esejí a novinových článkov, ktoré nedávno vyšli v slovenskom preklade pod názvom Tak to vidím ja. Fantastický vizionársky počin.
Nemôžeme si upravovať dane. Centralizovala sa očkovacia moc a o nejakých trápnych zelených aktivitách, kde sa perú prašule za výživu pre stromy, škoda hovoriť.
Na vojnu sú treba tri veci: Peniaze, peněži a peníze.“ Je to známy citát z Jarošovej Tisícročnej včely.
Táto vojna začala už podstatne skôr a ak si zoberiem doslova ponižovanie ruských športovcov, tak neviem, neviem. Je isté, že aktivity našej vlády môžu postupne vyvolať nevôľu našich občanov proti Ukrajincom.
Na záver nám odkázala Věra Jourová – viceprezidentka Európskej komisie, že máme byť radi, že budeme mať energie a jedlo, len nepovedala za čo.

„Kaderník“ dostal úpal, vojna už je oficiálne potvrdená aj zo strany Ukrajiny a Matelkov predvolebný úplatok verejnej správe

28.06.2022

Ono používanie mobilov v školách je jedna z vecí, o ktorej nie je potrebné diskutovať. Tento mini-ster postupuje presne podľa neoliberálneho manuálu – čím horšie, tým lepšie. Nech mi pán minister – plagiátor vysvetlí, či niekde v práci je povolený mobil, len tak, na súkromné účely. Možno tak robil minister skúšky na tej jeho VŠ. Už vidím, ako predavačka, [...]

Pellegrini a Fico si z nás asi robia srandu. Orbán bojoval namiesto Hegera za Slovensko a Greenpeace predal mier za zbrane.

31.05.2022

Inak sa nedá nazvať znovuzrodená aktivita strán Smeru a Hlasu a pravdepodobne aj množstva ostatných menších či väčších strán, ktoré sa zapoja do zberania podpisov za predčasné voľby. Dokonca aj samotní progresívci asi majú Matoviča dosť, ktorý koniec koalície oznámil na jeseň. Orbán horko nad Slovenskom zaplakal a radšej zaloboval aj za nás, keď videl pred sebou [...]

Mladí aktivisti žiadajú embargo na fosílne palivá a Putin je vraj mŕtvy, kam že to mám poslať faktúru tomu študentskému hnutiu? Nová epidémia a potom ďalšia. ..

29.05.2022

Máme tu znovu nejakých zmyslu zbavených aktivistov Z lavíc do ulíc! No hlúpučká požiadavka to teda je, bol by som zvedavý, čo na to ich rodičia? To hnutie by sa malo premenovať a malo by sa volať Z ulíc späť do lavíc! Zrejme im chýba základná logika a použitie základných informácií o finančnej gramotnosti. Na tých uliciach asi strávili veľa času a minimum v tej [...]

NATO

Rokovania o námietkach Turecka proti rozšíreniu NATO sa po dvoch hodinách skončili

28.06.2022 19:52

Turecko nesúhlasí s rozšírením vojenskej aliancie, pretože tvrdí, že obe škandinávske krajiny podporujú terorizmus.

Robert Fico, Ide o pravdu

Fico: Koalícia je pod ochranou abatiše, a Heger je zbabelec

28.06.2022 19:22

Kríza v koalícií sa prehlbuje. „Ak by Heger odvolal Matoviča, padla by vláda,“ povedal pre TV Pravda predseda Smeru Robert Fico.

hasič, požiar, hasiči, požiarnik, záchranár, sanitka

Polícia a hasiči prehľadávajú nádrž Ružiná, utopiť sa v nej malo 11-ročné dievča

28.06.2022 19:15

Polícia a hasiči prehľadávajú vodnú nádrž Ružiná v okrese Lučenec. Utopiť sa v nej malo len 11-ročné dievča.

Samuel Vlčan

Poslanci budú odvolávať Vlčana, Kollár narýchlo zvolal schôdzu

28.06.2022 18:44

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) expresne zvolal mimoriadnu schôdzu na odvolávanie ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana (OĽaNO).

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 565
Celková čítanosť: 3268623x
Priemerná čítanosť článkov: 5785x

Autor blogu

Kategórie