Založ si blog

„Kaderník“ dostal úpal, vojna už je oficiálne potvrdená aj zo strany Ukrajiny a Matelkov predvolebný úplatok verejnej správe

Ono používanie mobilov v školách je jedna z vecí, o ktorej nie je potrebné diskutovať. Tento mini-ster postupuje presne podľa neoliberálneho manuálu – čím horšie, tým lepšie. Nech mi pán minister – plagiátor vysvetlí, či niekde v práci je povolený mobil, len tak, na súkromné účely. Možno tak robil minister skúšky na tej jeho VŠ. Už vidím, ako predavačka, robotník za pásom (operátor výroby) atď. si len tak surfujú, bez následkov. Ich produktivita by prudko klesla. Áno, sú profesie, kde sa bez mobilu nezaobídete, napríklad šmejdi, ktorí vám vyvolávajú. Alebo ministri či poslanci, ktorí sa večne bavkajú na svojich PC či mobiloch. No nech. Taký stupídny nápad ako vypustenie zákazu používania mobilov v školách v čase vyučovania, ktorý sa doteraz ťažko udržiaval, môže vymyslieť fakt len chorá hlava s úpalom.
No a teraz k tej vojne na východe. Jedno je isté. Sankcie zasiahli najviac nás a chudobnejšiu časť EÚ. V súčasnosti priam dali do rúk Putinovi ďalší dôvod na pokračovanie vojny. Vraj pôsobí v Rusku špeciálna ukrajinská skupina sabotérov. Ani by som sa nečudoval, ak by to Rusi využili a označili ich za teroristov, čo aj určite urobia a odôvodnia tým útok na celú Ukrajinu po vzore USA keď zaútočili na Afganistan po dvojičkách. Už Amíci hovoria, že Ukrajina potrebuje zbrane, ktoré dosiahnu Rusko. Tak to je už priama otvorená vojna dvoch štátov. Zatiaľ mi to pripadá ako skúšanie zbraní a aké následky majú niektoré z nich, respektíve ako sa dajú likvidovať. Turci vraj darujú drony Ukrajine. No nedarovali by im ich, ak by boli ešte tamtie funkčné. Pravdepodobne to skôr bude reklamácia a možné rušenie objednávok zo strany iných odberateľov. Fakticky, drony boli účinné na začiatku konfliktu. Teraz už sú pasé.
Teraz idem konšpirovať. Pripadá mi to ako nové rozdelenie sveta. Vraj platobná neschopnosť Ruska, sa na trhoch neukázala absolútne nijako. Ceny idú prudko hore hlavne u nás. Známa Slovenka žijúca v Amerike priletela z USA po dvoch rokoch a nestíha sa čudovať, ako je u nás draho a ako z toho dokážeme vyžiť. To ešte príde Sulíkové zdraženie plynu a Matelkovej elektriny. Len jedno neviem pochopiť. Ceny idú hore podľa svetových cien a my predsa máme lacnejší plyn a vlastnú elektrinu, tak prečo sa ceny neodvíjajú od zmluvných cien, ale od cien burzových! Veď doslova nadájame monopoly. No a ešte je tu tá extra cena za rozvodové siete. Vraj na jadro a atď. Čo urobil Šulino? No nič!!! V pohode mohol znížiť ceny o 50%, aj tak h…o robia.
Plagiátori idú rozdať 500 €-ek verejnej správe pred voľbami. Nuž, naozaj „kvalitná“ predvolebná propaganda. Hlúposťou táto vláda prekvitá. Čo návrh, to perla. Len stále neviem pochopiť, ako môže byť inflácia iba nejakých 12%, keď ceny sa vyšvihli oproti minulému roku od 20 aj do 400%. Veď len taký repkový olej si to dal o cca 400% navyše. Palivá o cca 20% a energie už od minulého roku stúpli o cca 20%. Neviem o jedinej veci, ktorá by išla dole, okrem rozumu tejto diletantskej vlády.

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

Dráčik a Lego, referendum áno a pád vládnych strán

12.11.2022

Nuž čo už, Lego som mal rád a aj mám na neho pekné spomienky. Asi najradšej som mal ako decko sériu Castle. Teraz však ku problému, ktorý vyvolali naši neoliberálni propagátori nacizmu, ktorý začínal podobným spôsobom aj v Nemecku a krištáľová noc mala nedávno výročie. Udávanie za názor, podnecovanie k nekalej súťaži či ohováranie. No, nechcel by som byť v koži [...]

Jaroslaw Kaczynski

Kaczyński obvinil Nemcov, že chcú opäť vládnuť Európe

03.12.2022 21:15

Keď Nemcom nevyšlo ovládnutie Európy vojensky, chcú to teraz urobiť mierovou cestou, tvrdí poľský politik Jaroslaw Kaczyński.

taška pátranie, muž

Našiel cudziu tašku, vzal si ju. Polícia hľadá muža, ktorý o tom niečo môže vedieť. Poznáte ho?

03.12.2022 20:58

Bratislavskí policajti pátrajú po mužovi, ktorý v predajni bratislavského obchodného centra našiel tašku, ktorú neodovzdal a odišiel s ňou.

ukrajina mariupoľ maxar

Rusi postavili v Mariupole novú základňu. Rozšíril sa aj cintorín, odhalili satelitné snímky

03.12.2022 20:25

Ukrajinské úrady odhadujú, že ruské bombardovanie zanechalo v troskách až 90 percent z mestskej infraštruktúry.

Ján Budaj

Envirorezort preberie od lesníkov ďalšie pozemky. Budaj ohlásil tri národné parky, ktoré prejdú zonáciou

03.12.2022 17:25

Šéf ministerstva Ján Budaj prezradil aj ďalšiu ambíciu - chce vymenovať aj úplne nový národný park.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 582
Celková čítanosť: 3419129x
Priemerná čítanosť článkov: 5875x

Autor blogu

Kategórie