Založ si blog

„Kaderník“ dostal úpal, vojna už je oficiálne potvrdená aj zo strany Ukrajiny a Matelkov predvolebný úplatok verejnej správe

Ono používanie mobilov v školách je jedna z vecí, o ktorej nie je potrebné diskutovať. Tento mini-ster postupuje presne podľa neoliberálneho manuálu – čím horšie, tým lepšie. Nech mi pán minister – plagiátor vysvetlí, či niekde v práci je povolený mobil, len tak, na súkromné účely. Možno tak robil minister skúšky na tej jeho VŠ. Už vidím, ako predavačka, robotník za pásom (operátor výroby) atď. si len tak surfujú, bez následkov. Ich produktivita by prudko klesla. Áno, sú profesie, kde sa bez mobilu nezaobídete, napríklad šmejdi, ktorí vám vyvolávajú. Alebo ministri či poslanci, ktorí sa večne bavkajú na svojich PC či mobiloch. No nech. Taký stupídny nápad ako vypustenie zákazu používania mobilov v školách v čase vyučovania, ktorý sa doteraz ťažko udržiaval, môže vymyslieť fakt len chorá hlava s úpalom.
No a teraz k tej vojne na východe. Jedno je isté. Sankcie zasiahli najviac nás a chudobnejšiu časť EÚ. V súčasnosti priam dali do rúk Putinovi ďalší dôvod na pokračovanie vojny. Vraj pôsobí v Rusku špeciálna ukrajinská skupina sabotérov. Ani by som sa nečudoval, ak by to Rusi využili a označili ich za teroristov, čo aj určite urobia a odôvodnia tým útok na celú Ukrajinu po vzore USA keď zaútočili na Afganistan po dvojičkách. Už Amíci hovoria, že Ukrajina potrebuje zbrane, ktoré dosiahnu Rusko. Tak to je už priama otvorená vojna dvoch štátov. Zatiaľ mi to pripadá ako skúšanie zbraní a aké následky majú niektoré z nich, respektíve ako sa dajú likvidovať. Turci vraj darujú drony Ukrajine. No nedarovali by im ich, ak by boli ešte tamtie funkčné. Pravdepodobne to skôr bude reklamácia a možné rušenie objednávok zo strany iných odberateľov. Fakticky, drony boli účinné na začiatku konfliktu. Teraz už sú pasé.
Teraz idem konšpirovať. Pripadá mi to ako nové rozdelenie sveta. Vraj platobná neschopnosť Ruska, sa na trhoch neukázala absolútne nijako. Ceny idú prudko hore hlavne u nás. Známa Slovenka žijúca v Amerike priletela z USA po dvoch rokoch a nestíha sa čudovať, ako je u nás draho a ako z toho dokážeme vyžiť. To ešte príde Sulíkové zdraženie plynu a Matelkovej elektriny. Len jedno neviem pochopiť. Ceny idú hore podľa svetových cien a my predsa máme lacnejší plyn a vlastnú elektrinu, tak prečo sa ceny neodvíjajú od zmluvných cien, ale od cien burzových! Veď doslova nadájame monopoly. No a ešte je tu tá extra cena za rozvodové siete. Vraj na jadro a atď. Čo urobil Šulino? No nič!!! V pohode mohol znížiť ceny o 50%, aj tak h…o robia.
Plagiátori idú rozdať 500 €-ek verejnej správe pred voľbami. Nuž, naozaj „kvalitná“ predvolebná propaganda. Hlúposťou táto vláda prekvitá. Čo návrh, to perla. Len stále neviem pochopiť, ako môže byť inflácia iba nejakých 12%, keď ceny sa vyšvihli oproti minulému roku od 20 aj do 400%. Veď len taký repkový olej si to dal o cca 400% navyše. Palivá o cca 20% a energie už od minulého roku stúpli o cca 20%. Neviem o jedinej veci, ktorá by išla dole, okrem rozumu tejto diletantskej vlády.

EÚ preplatí zvýšené ceny energií a Rusko prehralo vojnu

23.07.2022

Všetky správy, ktoré počúvate o zdražovaní, sú jednoducho hoaxy. Vraj na domácnosť sa zvýši cena za energie od 120 do cca 250 € na mesiac. To kto tu šíri také bludy? Veď Šulino nám zabezpečil plynu dosť a ešte lacnejšieho, ako ten ruský. Prezidentka povedala, že nárast cien bude maximálne 50 € na hlavu a ani to by nemusel byť ak by sme trošku prestali plytvať s [...]

Učenie zábavou alebo sústruženie v Hradci Králové. Remeslá ešte chvalabohu nevymreli

16.07.2022

V rámci mobilít programu Erasmus+ som sa zúčastnil na kurze sústruženia v Hradci Králové. Kurz organizuje Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku. Pôvodne som si mal vyskúšať iný kurz v Estónsku, ale pre Covid bol zrušený. Náhrada sa našla a na moje úpenlivé prosby sa našlo aj jedno voľné miesto. Zväčša ešte len vyvesia kurzy a už sú [...]

Amatér Sulík v plnej paráde a doslova hlúpe rady EÚ v energetickej kríze, ktorú si spôsobila sama

15.07.2022

Sulík je totálny amatér a okrem svojho zabezpečenia v Austrálii a Dubaji neurobil absolútne nič pre občanov Slovenska, podobne ako celá tá jeho saralabanda, z ktorej chce vyskočiť. Ukážkovo zavádza a doslova nabaľuje SPP prašuľky. Veď potečú len od ľudí a privedú ich ešte do väčšej chudoby. Také rady ako: znížte si kúrenia na 20 °C, alebo sprchujte sa dvaja [...]

Igor Matovič

Rokovanie o platoch lekárov sa vyostrilo: Na Matovičovu ponuku reagujú 3500 výpoveďami

19.08.2022 17:10, aktualizované: 18:54

Šéf lekárskych odborárov Peter Visolajský po ukončení rokovaní na Úrade vlády vyhlásil, že iná možnosť ako hromadné výpovede lekárov neexistuje.

Vatikán / Socha /

Klimatickí aktivisti sa prilepili k soche Laokoóna vo Vatikánskych múzeách

19.08.2022 16:46

Aktivisti zo skupiny "Ultima Generazione" (Posledná generácia) takto vyjadrili nesúhlas s využívaním fosílnych palív.

Charkov

Deň, keď v Charkove zabili sedemnásť ľudí

19.08.2022 16:27

Hrozný deň, výbuchy, požiare, trosky, spod ktorých sa ľudia nevedia dostať. Pretože sú hluchonemí, nepočujú záchranárov a nereagujú.

zdravotne sestry

Ako zarába slovenský lekár, či sestra oproti kolegom EÚ?

19.08.2022 15:57, aktualizované: 18:45

Pozrite si v tabuľkách porovnanie ročných platov lekárov, sestier a záchranárov v Európe.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 569
Celková čítanosť: 3315556x
Priemerná čítanosť článkov: 5827x

Autor blogu

Kategórie