Založ si blog

Chválite sa remeselníkmi? A čo ste pre nich urobili? Šulinov a Matelkov nekonečný kolotoč. Rusko prežilo sankcie. Ktorú z národných strán (ne)voliť?

Na úvod len toľko k našim politikom. Mali sme EĽRO v Kežmarku a o život sa nám tu prezentovali politici a tvrdili, akých že to máme šikovných remeselníkov. Ešte pred nedávnom som počúval reči, že remeselníci a malí živnostníci sú len príťažou systému, že si neplatia odvody a potom nariekajú kvôli výške dôchodkov. Oponoval som. Kto je pre krajinu viac užitočnejší? Remeselník, ktorý od štátu nepožaduje vôbec nič, tvorí pridanú hodnotu, vyrába, nechodí na dovolenky, proste, nechce nič, len platí. Aj keď neplatí za seba odvody, vždy je viac prospešný pre spoločnosť ako nejaký poslanec, či štátny alebo verejný zamestnanec, ktorému sa vymyslí funkcia. No a kto že ich to platí? No výroba súkromného sektora. Čo by bol štát bez výroby? Nič. Aj ten posledný remeselník je viac ako poslanec. No a tá pomoc? Žiadna. Len polená pod nohy, keď musí ručiť celým svojím majetkom. Iste, dalo by sa veľa pre malých živnostníkov urobiť, ale kto to kedy spravil? Ani súčasná ani minulá vlády neurobila absolútne nič. No a pritom by im postačovalo napríklad zjednodušené daňové priznanie či množstvo iných drobností, ktoré by im uľahčili život. Od koho sa to dočkáme?
Šulino s Matelkom a ich saralabandou nám pripravili dvojmesačnú prestávku v ich spore. Pizza piecka v Šulinovej záhrade asi nebude. Amatéri si dali pauzu, kto koho povydiera a aký vplyv to bude mať na ich preferencie. Multiotecko sa krúti ako hlísta, ten priskočí tam, kde získa aké také body či nové poslankyne do svojej stajne. No a bábkoherečka s kurzom zo Sorbony je pozývaná do relácií preto, aby sa zvýšila sledovanosť. Len škoda, že ju ľudia sledujú kvôli tomu, akú volovinu trepne a nie preto, čo má v hlave, pretože čo slovo – to perla. Ak je toto to najmúdrejšie zo žaluďov, tak s pánom Bohom. Podobne však dopadli aj ostatné vládne strany. Na ich čele stoja vraj najlepší z ich strany, až teraz to začalo niektorým dochádzať, čo za katastrofu to spôsobilo Slovensku. Cirkus na pokračovanie, ktorý skončí pravdepodobne až riadnymi voľbami, pretože mnohí súčasní vládni poslanci sú si vedomí jednej veci. Viac sa do parlamentu nedostanú.
Vojna na Ukrajine sa už začína prejavovať. Sankcie vraj mali postihnúť Rusko a ono čuduj sa svete si z toho nič nerobí. Už ktorý že to balík sankcií zavádzajú? Asi tak ako Matelko svoju „atomofku“ proti Covidu. Bez rozmyslu, bez uvažovania. Médiá nás neustále klamú a prispôsobujú novým newspeakom. Ústup je evakuácia, pasca či iný nezmyselný výtvor chorej mysle. USA už vojna stojí viac ako Afganistan, tak to je už čo povedať. No a nedaj bože poraziť Rusov s tou ich zastaranou technikou a možno cca 200.000 živou silou. Je zaujímavé, že stále dodávame zbrane a stále sa približuje vojna smerom na západ. Niečo asi nefunguje v tej propagande. Čo takto napísať skutočný stav, ako to je. Slovensko je už temer celé odzbrojené. Nemecko už ani nemôže dodávať zbrane, pretože o chvíľu ich nebude mať z čoho vyrábať. Ostatní sa stali štatistami, ktorí sa modlia, aby to neprerástlo do otvorenej vojny Ruska a NATO. Aj tu poniektorí trolkovia majú možnosť odísť na Ukrajinu a ukázať svoju zručnosť vo vedení vojny.
Len si znovu spomeniem na atomizáciu tzv. národných strán. Už mi to ide riadne na nervy. Absolútna neschopnosť sa dohodnúť na jednej kandidátke mi pripadá ako úmyselná a zvrátená egoistická činnosť daných osôb. Danko, Taraba, Harabin, Belousovová atď. Myslím, že je ich nejakých 10 či aj viac a načo? Nech idú predsedovia či lídri na jednej kandidátke, nech si dajú svoje mená na jej koniec (to je jediná vec, v ktorej mal Matelko pravdu). Poradie nech si hoci aj vyžrebujú a potom sa uvidí, či vôbec majú nejaký politický výtlak možno aj na kandidátke Rebupliky, alebo na SNS či NK, je úplne jedno na ktorej. Ľavičiari nech sa pridajú k Smeru a umiernení demokrati k Hlasu. Jedno je isté, svoj hlas už viac nedám strane či hnutiu, ktoré nepreukáže logické riešenia pre ľudí a už vôbec nebudem dávať svoj hlas strane, ktorá nemá šancu.
Ozaj, a nejaké správičky o štrajkoch v Holandsku nebudú? O Pohode propaganda, ako keby to bol festival socialistickej mládeže za štátne peniaze a o štrajkoch poľnohospodárov nič. Tá propagácia Pohody na RTVS bola priam neskutočná, len by som zvedavý, či aj za to niečo zaplatili, pretože je to súkromná akcia.

Mníchovská zrada v tridsiatom ôsmom, Bruselská zrada v 22 (bez-zradný Heger), kartel, ktorý riadi Európu a Rusov tu nechceme!

30.09.2022

Hegnutý prišiel s nápadmi, ktoré už aj ja som tu spomínal veľmi dávno. No teda to sú hospodári a ekonómovia. Čistá katastrofa. Len pripomeniem, že v týchto dňoch prebehla aj Mníchovská zrada v minulosti. Pripomeniem aj Čaputovej, aby sa stihla vyjadriť, pretože nás prirovnávala k Ukrajine. Tak ja jej pripomeniem tieto udalosti. V roku 1938 nás zradil celý svet na čele S [...]

Tarabovci klamú ako z veľkej knihy – Život skončil a demagóg Matovič

29.09.2022

Prvá vec. Ak by ste Matoviča odvolali, odvolali by ste jedno veľké zlo. Jednoducho, osobný názor – tarabovci boli kúpení. Predčasné voľby môže zabezpečiť samotné OĽaNO, ktoré po odvolaní by hlasovalo za predčasné voľby. Zjavne Matovič kúpil ďalšiu ministranu. Iste, temer nikto zo súčasných politikov mi nevyhovuje a vlastne nikto. V parlamente čistý bordel. [...]

Matovič – totálny diletant, bitka poslankýň a čo ďalej na Slovensku, kde žijú aj „dezoláti“

25.09.2022

Vraj Slovensko má 5,5 milióna akcionárov. No ten ekonomický analfabet by mal vedieť ako minister financií, na akom princípe funguje akciovka a na akom funguje štát. Ono akciovku tvoria dobrovoľní akcionári, ktorí môžu kedykoľvek rozhodnúť o odvolaní rady, môžu nakupovať či predávať akcie. Nuž, nič z toho neplatí pre obyčajného občana, ale to tento plagiátor asi [...]

matovič NRSR

Matovič odlieta na raňajky. Jeho odvolávanie začne o 11. hodine

04.10.2022 08:32

Matovič tvrdí, že ak "mafoši dnes vyhrajú", tak prezidentka Čaputová čoskoro vymenuje aj "super minister financií".

Trump

Trump zažaloval spravodajskú sieť CNN za ohováranie

04.10.2022 08:09

Trump obvinil CNN, že proti nemu vedie kampaň "urážania na cti a ohovárania", pretože sa "obáva", že bude v roku 2024 opäť kandidovať na post prezidenta.

Igor Matovič

Matovič má v hnutí deväť rebelov. Nepodporia ho, ale ani nepoložia

04.10.2022 08:00

Deväť poslancov OĽaNO sa nemieni zúčastniť hlasovania o návrhu strany SaS na odvolanie Igora Matoviča z funkcie.

Putin

Dokážete nájsť Putinovho dvojníka? Pozrite si fotky

04.10.2022 08:00

Má šéf Kremľa Vladimir Putin dvojníkov? Ukrajinská tajná služba tvrdí, že využíva minimálne troch.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 576
Celková čítanosť: 3369081x
Priemerná čítanosť článkov: 5849x

Autor blogu

Kategórie