Založ si blog

Amatér Sulík v plnej paráde a doslova hlúpe rady EÚ v energetickej kríze, ktorú si spôsobila sama

Sulík je totálny amatér a okrem svojho zabezpečenia v Austrálii a Dubaji neurobil absolútne nič pre občanov Slovenska, podobne ako celá tá jeho saralabanda, z ktorej chce vyskočiť. Ukážkovo zavádza a doslova nabaľuje SPP prašuľky. Veď potečú len od ľudí a privedú ich ešte do väčšej chudoby. Také rady ako: znížte si kúrenia na 20 °C, alebo sprchujte sa dvaja maximálne 5 minút. Už len chýba: kúpte sa v jednej vani celá rodina. Prečo je to totálne hlúpa rada ľudí úplne odstrihnutých od reality? No pretože ľudia už dávno majú kúrenie nastavené na cca 19 až 21 °C. Čo majú potom ešte znižovať?
Sulík a SPP uzavreli dohodu o super zisku pre SPP. Ináč si neviem vysvetliť štvorročné kontrakty so spotrebiteľom a navyšovanie cien. Ceny sa vraj odvodzujú od priemerných burzových cien. Nemali by sa náhodou odvodzovať od dlhodobých kontraktov? Akosi je ticho Sulík o cenách plynu. Nevieme, za koľko nakúpili ten plyn a aké kontrakty podpísali do budúcna. Jedna zo zložiek ceny je aj doslova správa za rozvody a iné podvody. Ak si pozriete vyúčtovanie, tak taká elektrina má tam toľko nezmyslov, ktoré by sa mali zoškrtať, že až. No a Sulík je samozrejme ticho. Nie je to len jeho chyba, je to chyba aj predchádzajúcich vlád. Toto čo sa deje, je totálne nezvládnutý manažment sankcií voči Rusku, na čo najviac doplatil na hlúposť Bruselu obyčajný občan. Ak Brusel niečo nariadil, nech si to aj platí, ak sa vláda pridala, nech si to zaplatia jej podporovatelia, ak s týmto rozhodnutím súhlasia.
Optimálne by boli energetické vratky za energie. Cena by mala byť priemer domácnosti za posledné dva roky a ostatok by doplatil štát. Druhá vec, že už sme v recesii a pravdepodobne podniky budú padať a prepúšťať jeden za druhým. Je to v celku jasné. Ak sa zvyšujú ceny, menej sa kupujú luxusné výrobky či všeobecne sa obmedzí spotreba, alebo napríklad autá. Teda prvé, čo bude padať, budú okrem iného aj reštaurácie, pretože ľudia si radšej navaria doma. Padnú dovolenky, elektronika, textil, predaj automobilov. No jasné, veď ostane len na energie a kúsok potravín.
Túto situáciu nespôsobil Putin, ale naša vláda a EÚ. Dolár už je drahší ako euro, respektíve je jedna k jednej. Euro neustále padá. Po vývoji na burze za posledné dni padajú temer všetky komodity vrátane ropy. Nejde pritom o jej nedostatok, ale o začiatok recesie a novej hospodárskej krízy. Jednoducho sa nedá vyrábať do nekonečna. Nezachráni to ani nezmyselná zelená politika bez logiky. To, že sa prechádza na elektromobily je len výmysel Bruselu, pretože autá stratili odbyt.
Ešte k tým účtom. Vôbec som nepočul od Šulina či Matelka, aby znížili napríklad ceny za distribúciu energií, aby zoškrtali napríklad dotácie na jadro, či zelené energie atď. Sú tam také položky, že sa z toho hlava motá, za čo všetko si účtujú poplatky. Tie by sa dali v pohode okresať aj o 50%. Aj tak h… robia a žijú ešte zo starých socialistických rozvodov a keby len z tých. Celé toto je Sulíkov a vládny cirkus, ako sa o nás „postarali“. No nepostarali sa o nič, maximálne tak o zárobky SPP či energo firiem. Nech platia za nás z nevyužitých financií z Bruselu. Veď je tam 7 miliárd, ktoré majú prepadnúť. V pohode budú stačiť na vykrytie navýšenia cien energií a bábkoherečka nebude musieť kupovať nepoužiteľné tablety dôchodcom. Dôchodca potrebuje prežiť a nie surfovať po nete. On si ten tablet ani nezapne do zástrčky, pretože bude šetriť podľa rady Sulíka a Remišovej.
Na štyri roky sa máme upísať SPP bez toho, aby SPP znížila ceny, ak sa zníži cena na svetových trhoch. SPP vláda garantuje zvyšovanie ceny podľa inflácie plus navýšenia počas prvého roka, ale na nás sa vykašľali. Celý tento cirkus s burzami je obyčajný podvod na občanoch. Asi by ich mali zrušiť. Z EÚ a Bruselu sa stala nekontrolovateľná neomarxisticko-liberálna diktatúra pod vedením totálnych amatérov. Radšej budú rátať sliepky a predávať povolenky, akoby zachránili ľudí.
Nie Putin vydiera energiami, ale Brusel a vláda SR. A čo horšie, EÚ a vláda aj koná a vydieranie dotiahla do úspešného konca a ty občan plať za hlúposť vedenia štátu.

Mníchovská zrada v tridsiatom ôsmom, Bruselská zrada v 22 (bez-zradný Heger), kartel, ktorý riadi Európu a Rusov tu nechceme!

30.09.2022

Hegnutý prišiel s nápadmi, ktoré už aj ja som tu spomínal veľmi dávno. No teda to sú hospodári a ekonómovia. Čistá katastrofa. Len pripomeniem, že v týchto dňoch prebehla aj Mníchovská zrada v minulosti. Pripomeniem aj Čaputovej, aby sa stihla vyjadriť, pretože nás prirovnávala k Ukrajine. Tak ja jej pripomeniem tieto udalosti. V roku 1938 nás zradil celý svet na čele S [...]

Tarabovci klamú ako z veľkej knihy – Život skončil a demagóg Matovič

29.09.2022

Prvá vec. Ak by ste Matoviča odvolali, odvolali by ste jedno veľké zlo. Jednoducho, osobný názor – tarabovci boli kúpení. Predčasné voľby môže zabezpečiť samotné OĽaNO, ktoré po odvolaní by hlasovalo za predčasné voľby. Zjavne Matovič kúpil ďalšiu ministranu. Iste, temer nikto zo súčasných politikov mi nevyhovuje a vlastne nikto. V parlamente čistý bordel. [...]

Matovič – totálny diletant, bitka poslankýň a čo ďalej na Slovensku, kde žijú aj „dezoláti“

25.09.2022

Vraj Slovensko má 5,5 milióna akcionárov. No ten ekonomický analfabet by mal vedieť ako minister financií, na akom princípe funguje akciovka a na akom funguje štát. Ono akciovku tvoria dobrovoľní akcionári, ktorí môžu kedykoľvek rozhodnúť o odvolaní rady, môžu nakupovať či predávať akcie. Nuž, nič z toho neplatí pre obyčajného občana, ale to tento plagiátor asi [...]

matovič NRSR

Matovič odlieta na raňajky. Jeho odvolávanie začne o 11. hodine

04.10.2022 08:32

Matovič tvrdí, že ak "mafoši dnes vyhrajú", tak prezidentka Čaputová čoskoro vymenuje aj "super minister financií".

Trump

Trump zažaloval spravodajskú sieť CNN za ohováranie

04.10.2022 08:09

Trump obvinil CNN, že proti nemu vedie kampaň "urážania na cti a ohovárania", pretože sa "obáva", že bude v roku 2024 opäť kandidovať na post prezidenta.

Igor Matovič

Matovič má v hnutí deväť rebelov. Nepodporia ho, ale ani nepoložia

04.10.2022 08:00

Deväť poslancov OĽaNO sa nemieni zúčastniť hlasovania o návrhu strany SaS na odvolanie Igora Matoviča z funkcie.

Putin

Dokážete nájsť Putinovho dvojníka? Pozrite si fotky

04.10.2022 08:00

Má šéf Kremľa Vladimir Putin dvojníkov? Ukrajinská tajná služba tvrdí, že využíva minimálne troch.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 576
Celková čítanosť: 3369078x
Priemerná čítanosť článkov: 5849x

Autor blogu

Kategórie