Založ si blog

EÚ preplatí zvýšené ceny energií a Rusko prehralo vojnu

Všetky správy, ktoré počúvate o zdražovaní, sú jednoducho hoaxy. Vraj na domácnosť sa zvýši cena za energie od 120 do cca 250 € na mesiac. To kto tu šíri také bludy? Veď Šulino nám zabezpečil plynu dosť a ešte lacnejšieho, ako ten ruský. Prezidentka povedala, že nárast cien bude maximálne 50 € na hlavu a ani to by nemusel byť ak by sme trošku prestali plytvať s potravinami a stačila by nám studená voda na otužovanie.
U nás sa bude dobre zomierať. Priemerný vek dožitia klesol o tri roky, teda to bolo cieľom. Konečne nám znížia vek odchodu do dôchodkov. Voličom Olajna stačí úplne príspevok za opichanie a vyplatenie trinásteho dôchodku už teraz. Im viac netreba a my by sme si z nich brať všetci ostatní príklad. Jednoducho nejesť, nepiť (už aj tá voda dochádza), nekúriť, necestovať a chopiť sa práce na montážnej linke.
Rusko už tiež prehralo vojnu a Ukrajina nám začala dodávať plyn a ropu za tretinové ceny.
Tu by som asi s tou iróniou skončil. Ešte som totiž nepočul nejakú „skvelú“ radu od EÚ, čo po vojne? Budú sa dodržiavať práva národnostných menšín? Nebude sa vykonávať pomsta na proruských obyvateľoch? Čo bude nasledovať? Je nejaký plán, pretože okrem zbrojenia Ukrajiny a odzbrojovania EÚ som zatiaľ nič nepostrehol.
Teraz jedna konšpirácia. Čo ak by na Ukrajine prišlo k prevratu a dohodli sa s Ruskom na útoku na západ? Zbraní majú dosť, vyskúšané majú tiež aj tie modernejšie. Naozaj mi to pripadá, ako keby si Rusko testovalo jednotlivé typy zbraní. Vojnu zväčša vyhráva unifikácia, ľahká obsluha a množstvo. To však pri zbraniach NATO chýba. My už sme odzbrojili a neostalo nám už nič. DO zbrojenia idú miliardy, ale za sankcie, ktoré uvalili na Rusko, EÚ a naša id.otská vláda, musí platiť občan. Plyn síce vybavili, ale nikto neukázal, za akú cenu. Ropu podobne. Trhy s komoditami sú jeden obrovský podvod. Prečo by sa mali ceny odvíjať od priemernej ceny na svetových burzách a nie od ceny, ktoré uzavreli odberatelia s dodávateľom? SPP bude mať gigantické zisky a o Slovnafte škoda hovoriť. Iste, budú musieť prerábať linky a zisky pôjdu do mínusu.
Čo by sa však stalo, ak by sa ľudia dohodli a vytvorili si vlastnú spoločnosť a kúpili plyn z Ruska? Veď, kto by nechcel nech si platí hoci aj trhové ceny. Je to naozaj špekulácia, ale čo ak by vznikli takéto občianske akciové spoločnosti? EÚ si vymyslela sankcie a občan má platiť a tie naše di.iná len pritakávajú. Ľudia sú stále ticho a čakajú. No, ale na čo čakáme? Holandskí farmári dokážu štrajkovať. Z EÚ sa stáva diktátorský superštát. Prikáže, koľko môžeme spotrebovať plynu, koľko sa máme sprchovať atď.. Bioekoterorizmus nabral na obrátkach. Už sa fakt schvaľujú a navrhujú totálne nezmysly ako napríklad kynoženie dobytka.
Klincom do rakvy EÚ bude zrušenie práva veta. To, už euroskeptici vyhrajú na celej čiare. Bol som zástancom a som EÚ, ale na logickej a zmysluplnej spolupráci, nie na tomto paškvile, ktorý začína vznikať. Euroúradníci by mali prísť asi na Slovensko a viesť debaty s normálnymi obyvateľmi, ktorí pracujú a pokúšajú sa prežiť. Namiesto dobiehania západu sme zaznamenali pokles a prakticky pád o cca 50 rokov dozadu. Už tu nemôže byť výhovorka na socializmus. Socializmus sme „budovali“ 41 rokov, pri jeho páde sme si mysleli, že nám bude lepši. Kapitalizmus na Slovensku, respektíve hranie sa na kapitalizmus, má za sebou od revolúcie 33 rokov. Je nám lepšie? Nie je. Nenávisť v spoločnosti a obrovské rozdiely. Len príklad, za socializmu sme problém s energiami a potravinami nemali. To sú základné podmienky na prežitie. Kam sa dostaneme, ak budeme robiť len na energie? To sa EÚ a Slovenská vláda dočista zbláznila? Chcú, aby začali občianske vojny? Scenár zo Srí Lanky sa môže opakovať. Politika rozumu, odbornosti a prezieravosti sa musí vrátiť do občianskej spoločnosti. Z minoritných skupín sa stávajú diktátorské a mnohokrát sa vyhovárajú na ich „diskrimináciu“. Opak je však pravdou. Ústup morálky a etiky do úzadia vytvoril nenávisť v spoločnosti. Neurčili sa hranice slobody a demokracie. Súčasné vedenie EÚ nás dostáva do riadenej anarchie a prechodu k diktatúre. Ak si zoberieme doslova bláznivú agendu, kedy nič z toho, čo navrhuje EÚ prakticky nefunguje a jednoduché riešenia sú ignorované, čo si má o tom myslieť občan? Zakážu technické konope, mak, alebo najbližšie autá na naftu či benzín. Pričom len také konope má neskutočné využitie a naviazanie toho ich strašiaka vo forme oxidu uhličitého. Namiesto zjednodušovania cestovania napríklad vo forme rýchlovlakov po Európe, lietajú aj prázdne lietadlá. Namiesto odsoľovacích zariadení a doplnení vody v krajine vodozádržnými opatreniami sa vymýšľajú úchylné riešenia, ako napríklad zníženie počtu dobytka. Veď tu máme kopu jednoduchých riešení od agrokruhov cez permakultúru atď..
Z dobrého úmyslu sa stala zlá vec. Ono v tej EÚ ak by úradníci nevymýšľali tie bludy, zistili by, že sú úplne zbytoční a to by bol pre nich problém.

Mníchovská zrada v tridsiatom ôsmom, Bruselská zrada v 22 (bez-zradný Heger), kartel, ktorý riadi Európu a Rusov tu nechceme!

30.09.2022

Hegnutý prišiel s nápadmi, ktoré už aj ja som tu spomínal veľmi dávno. No teda to sú hospodári a ekonómovia. Čistá katastrofa. Len pripomeniem, že v týchto dňoch prebehla aj Mníchovská zrada v minulosti. Pripomeniem aj Čaputovej, aby sa stihla vyjadriť, pretože nás prirovnávala k Ukrajine. Tak ja jej pripomeniem tieto udalosti. V roku 1938 nás zradil celý svet na čele S [...]

Tarabovci klamú ako z veľkej knihy – Život skončil a demagóg Matovič

29.09.2022

Prvá vec. Ak by ste Matoviča odvolali, odvolali by ste jedno veľké zlo. Jednoducho, osobný názor – tarabovci boli kúpení. Predčasné voľby môže zabezpečiť samotné OĽaNO, ktoré po odvolaní by hlasovalo za predčasné voľby. Zjavne Matovič kúpil ďalšiu ministranu. Iste, temer nikto zo súčasných politikov mi nevyhovuje a vlastne nikto. V parlamente čistý bordel. [...]

Matovič – totálny diletant, bitka poslankýň a čo ďalej na Slovensku, kde žijú aj „dezoláti“

25.09.2022

Vraj Slovensko má 5,5 milióna akcionárov. No ten ekonomický analfabet by mal vedieť ako minister financií, na akom princípe funguje akciovka a na akom funguje štát. Ono akciovku tvoria dobrovoľní akcionári, ktorí môžu kedykoľvek rozhodnúť o odvolaní rady, môžu nakupovať či predávať akcie. Nuž, nič z toho neplatí pre obyčajného občana, ale to tento plagiátor asi [...]

Trump

Trump zažaloval spravodajskú sieť CNN za ohováranie

04.10.2022 08:09

Trump obvinil CNN, že proti nemu vedie kampaň "urážania na cti a ohovárania", pretože sa "obáva", že bude v roku 2024 opäť kandidovať na post prezidenta.

Igor Matovič

Matovič má v hnutí deväť rebelov. Nepodporia ho, ale ani nepoložia

04.10.2022 08:00

Deväť poslancov OĽaNO sa nemieni zúčastniť hlasovania o návrhu strany SaS na odvolanie Igora Matoviča z funkcie.

Putin

Dokážete nájsť Putinovho dvojníka? Pozrite si fotky

04.10.2022 08:00

Má šéf Kremľa Vladimir Putin dvojníkov? Ukrajinská tajná služba tvrdí, že využíva minimálne troch.

zber oleja Košice

V Košiciach rozširujú separovaný zber, pribudli oranžové nádoby

04.10.2022 08:00

Čo do nich patrí a kde ich nájdete? Prečo separovať tuky a oleje? Pilotný projekt začal aj v Košiciach.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 576
Celková čítanosť: 3369064x
Priemerná čítanosť článkov: 5849x

Autor blogu

Kategórie