Založ si blog

Bude županom VUC Prešov Michal Kaliňák? Možné podvody pri voľbách. Koniec Hegerovej saralabandy a i. . . tov vo vláde neobchádza ani SaS, kaderník chce reformu školstva, ale akú? ? ?

Pravidelne chodím voliť. Je jedno, o aký typ volieb ide, ale poslednú dobu dostávam riadnu nechuť zúčastňovať sa volieb na Slovensku. Čím horšie, tým lepšie, alebo len tak pre srandu, ako hovorili niektorí voliči súčasnej koalície pri voľbe Matelkovej saralabandy.
Preto ma prekvapilo ohlásenie kandidatúry Michala Kaliňáka na post predsedu VÚC Prešov. Čo ten človek tam ide robiť? To bola prvá otázka, ktorú som si pomyslel. Má vzdelanie, žiadne prúsery, odbornosť na mieste, slušné vystupovanie, dokonca sme sem tam komunikovali aj tu na Pravde. Ide medzi vlkov, alebo ho už prestala baviť tá hlúposť súčasných politikov, na ktorú doplácame všetci? Ak je to druhé motiváciou, tak mu držím palce, pretože patrí k tej menšine, ktorá sa odhodlala strčiť hlavu do tlamy levovej. Možno dostanú konečne vzdelaní ľudia a odborníci kus rozumu a budú kandidovať. To je však len jedna vec. Druhá je voľby vyhrať. Čo zmôže taký človek ako Michal Kaliňák, ktorý má všetky predpoklady k serióznemu vedeniu VÚC proti svojim súperom, ktorí ani nevedia vysvetliť dostatočne pôvod svojho majetku, ak ho nepodporia občania? Uvidíme, čo z toho nakoniec bude, či ľudia už konečne prestanú voliť pre „srandu“. Pretože tá „sranda“ nás stála už temer všetko. Určite si zoberiem po oznámení ostatných kandidátov na mušku. Pre mňa je tu jasná voľba, slušnosť a hlavne odbornosť a to v prípade Michala Kaliňáka je splnené. V prípade Michala Kaliňáka nie je potrebných žiadnych 100 dní, nastúpil by hotový človek s jasnou predstavou. Inú voľbu nevidím.
Po včerajšku a vystúpení súčasno-minulého ministra školstva sa obávam, že školstvo siaha ešte na hlbšie dno, ako som si myslel. Osobne by som chcel poznať tých odborníkov, ktorí takýto paškvil navrhli. Vraj žiak môže prepadnúť maximálne dva krát. Raz na základnej a raz na strednej škole! Ešte šťastie, že ho to nenapadlo aj v prípade vysokých škôl, pretože ich plagiátorské tituly by tomu nasvedčovali. Akú motiváciu bude mať žiak, aby sa vôbec niečo učil? Takéto rozhodnutie nieže nezlepší vedomosti žiakov, ale ich priam zdevastuje. Žiaci vždy idú cestou najmenšieho odporu a takáto vyslovene hlúpa „inklúzia“ nemá obdobu. Dokonca aj to prepadnutie sa nemá započítať do povinnej školskej dochádzky. Namiesto toho, aby sa žiaci učili, budú školu už len navštevovať s ročnými prázdninami na základnej a s ročnými na strednej škole. Jedna veľká katastrofa.
Prečo sa nevenoval minister radšej zaradeniu neformálneho a informálneho vzdelávania a nezrovnoprávnil tento druh vzdelávania s riadnym? Takáto „reforma“ je jedna katastrofa ako celé SaS, ktoré vypočítavo uteká z koalície, pretože si nevedia s ničím rady. Šulino nepripravil nič, čo sa týka energií a budúci rok môže skončiť aj krvavou revolúciou. Načo nám je v únii Smerák Šefčovič, ktorý má na starosti energetiku? Načo nám je tá spoločná energetická politika, keď ceny určuje tzv. trh a burzové ceny, čo ja osobne pokladám za jeden obrovský megapodvod!? Čo tá Únia robí? Mikloš s Dzurindom – duo Mirinda predali energetické podniky. Budeme ich zoštátňovať? Možno áno, ľudia musia dostať prednosť pred burzou. Vláda, ktorá stratila základnú funkciu – pomáhať ľuďom, nemá nárok na svoju existenciu. Pretože tá naša vláda nerobí absolútne nič okrem darovania zbraní a nášho odzbrojovania. Vcelku s odzbrojením súhlasím, už len vystúpiť z NATO a vyhlásiť neutralitu. Saralabanda v dnešnej podobe končí. To, že nič nevie a ich cieľovou témou bol iba Smer a Fico jednoducho na riadenie štátu nepostačuje. Chýba, logika, nápady a hlavne nestrkať hlavu do každej r….
Voľby do VÚC a miestnych zastupiteľstiev sa môžu stať miestom podvodu. Na toto som už upozorňoval dávno. Ak ste si všimli, hlasovacie lístky dostávate bez akéhokoľvek ochranného znaku. Sú len skopírované aj s pečiatkou. Teda ak máte známych ľudí v komisii, tak vám stačí jeden volebný lístok nakopírovať trebárs sto krát a behom pár sekúnd vymeniť pri sčítavaní napríklad sto lístkov za tých vašich sto lístkov. Niečo neskutočné. Nezávislí kandidáti prakticky nemajú šancu, alebo nie sú až tak nezávislí a použijú svojich známych k takýmto operáciám a politické strany môžu svojich nominantov „inštruovať“. Stačí, ak sa „tichučko“ medzi sebou dohodnú. Sem tam niekto môže znehodnotiť hlasovací lístok krúžkom navyše, alebo ak ste dali napríklad z piatich možných mien len dve, mená tak si dokrúžkuje toho svojho. Tu by postačovalo dať volebným komisiám iba napríklad zelené či červené perá. Podvody pri voľbách môžu pri takomto obyčajnom hlasovaní, bez žiadnej ochrany nadobudnúť obludné rozdiely. Riešení by bolo vcelku viacero. Pečiatkovať volebné lístky priamo pri preberaní vo volebnej miestnosti. Ešte lepšie by bolo mať vytlačené volebné lístky s náhodne generovaným kódom, ktorý si následne môže volič aj odfotiť po zakrúžkovaní. Riešení je viacero, ale toto, čo sa deje v súčasnosti, je niečo neskutočné. Manipulácia sa podvody pri voľbách sa priam ponúkajú. Žiaden vodoznak či ochrana hlasovacieho lístka tu nie je. Jednoducho okrskové komisie si fakticky môžu zvoliť kohokoľvek, ak by sa medzi sebou dohodli. Už sa nečudujem, že niekto nechce hlasovanie prostredníctvom internetu.

Pellegrini zvalcoval Šimečku a Fico s Kollárom mierna nuda. Na Markíze čistá katastrofa v podobe Demokratov, Modrých, Mostu . . . . a Matelko ohlásil atomofku o 14: 00 – Šulino tras sa!

24.09.2023

Dnes Pelé, ale že úplne pôsobil skôr ako trpezlivý učiteľ žiaka Šimečku. Plynulý prejav Pellegriniho v celku distingvovaný a s náhľadom človeka, ktorý v politike pôsobil. Šimečka má určitú rečovú vadu a veľmi ťažko sa mi počúva jeho sekaný prejav, kde sa mi zdá, že nad každým slovíčkom rozmýšľa, aby sa náhodou „nezasekol“. Už to nie je ani o [...]

Osadnícke Olajno kampaňuje, Pročko dostal vajcom po hlave, raptor vrieska, kade chodí a lepšiu antikampaň si Matelko vymyslieť nemohol.

19.09.2023

Ja už fakt neviem. No byť na mieste niektorých ľudí na kandidátke Olajna, asi odídem. Takú hanbu, ako si robia títo „spasitelia“, ktorým sa rozpadla ústavná vláda, až do trpkého konca predčasných volieb. Toto sa tak často nevidí. Matelko sa už môže spoľahnúť akurát na tých, ktorým nasľuboval 500 €, ktoré nikto nikdy neuvidí. Už im jednoducho dočista preplo. [...]

Pán Ódor, ale my už sme banánová republika! No a kampaň sa nám už zvrhla a kto za to môže?

17.09.2023

Tieto voľby som znovu chcel prečítať a zhodnotiť jednotlivé programy strán, ale je to už zbytočné. Už to nie je o programoch, ale o útokoch strán na svojich súperov a ešte horšie. Strany útočia do svojich programovo spriaznených možných partnerov a to len kvôli percentám! Nerozhoduje program! Neviem nič o tom, kto a ako chce pomôcť živnostníkom, poľnohospodárom, ako [...]

ponorka, Gotland

Británia vloží štyri miliardy libier do vývoja novej útočnej ponorky

01.10.2023 22:01

Postaviť ju plánuje spoločne s Austráliou.

hasiči Trenčín auto požiar

Hasiči v Trenčíne likvidujú požiar výrobnej haly

01.10.2023 21:35, aktualizované: 21:56

Na likvidáciu požiaru vyslali 12 kusov techniky a 22 hasičov.

Volodymyr Zelenskyj

Víťazstvo Ukrajiny vo vojne príde, povedal Zelenskyj

01.10.2023 21:21

Prezident zároveň zdôraznil, že „odvaha, húževnatosť, jednota sú veci, ktoré nesmieme stratiť, aby sme nestratili Ukrajinu“.

lietadlo

Pád malého lietadla v Senici si vyžiadal dve obete

01.10.2023 19:58

V senickej mestskej časti Čáčov spadlo v nedeľu podvečer malé lietadlo.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 618
Celková čítanosť: 3722223x
Priemerná čítanosť článkov: 6023x

Autor blogu

Kategórie

Archív