Založ si blog

Matovičov cirkus na Titanicu pokračuje a bezmocná hlúposť pohlavárov EÚ nemá hraníc

Aká je to tá trhová ekonomika, ak máme doplácať na 1% drahej výroby energie? Náhodou, ten vysnívaný kapitalizmus nemal byť o tom, že vyhráva najnižšia ponuka a nie korporátna (spotová) cena na burze? Prečo si ja nemôžem kúpiť energiu od našej jadrovej elektrárne, ktorá ju vyrobí aj so ziskom za tých cca 50 €?
Šulino fakticky zdrhol a cenovú politiku v oblasti energetiky skutočne nezvládol. Veď čo chceme od jeho „priorít“ ako dovolenka v Dubaji alebo Geissenovci? Matelko je už čistý schizofrenik, vláda sa mu rozpadá a on dovolenkuje. Až včera zistil, že čo to ten Šulino vlastne spískal za memorandum. Aj tu poniektorí „optimisti“ píšu, že vraj to zvládneme. Tak navrhujem, nech si o tom ľudia rozhodnú sami, od koho budú brať energie a za koľko. A ak sa majú títo ekonomickí diletanti tak dobre, že to zvládnu, tak nech mi pošlú svoju adresu a ja im pošlem svoju faktúru za energie, nech mi ju zaplatia, ak to zvládnu. Či od Ruska, alebo priamo z tej ich burzy. Budovali sme socializmus 40 rokov a vraj nevybudovali. Budovali sme kapitalizmus, ktorý nás mal priviesť podobne ako socializmus k svetlým zajtrajškom a akosi padol už za 30 rokov. EÚ vymýšľa čím ďalej tým horšie riešenia, akoby chcela dosiahnuť rozpad a protesty, ktoré môžu prerásť do ozbrojených stretov a občianskych vojen.
Odhad vývoja som už trafil na začiatku konfliktu a podstatne skôr, ešte pred konfliktom a to lepšie ako táto saralabanda. Slovensko zatiaľ čaká, čo sa stane, akoby v niečo dúfalo. No nebude mať v čo dúfať, ak si ľudia nezoberú naspäť svoje rozhodovacie právo. Idio..v vo vláde máme viac ako dosť. Jeden nevie, čo robí druhý a už unavujú svojou neodbornosťou a hádkami občanov. Diletanti pri moci je to, čo si zvolilo Slovensko. Len aby sranda bola. Odrazu zisťujeme, že Únia nie je to, čo bývala a rozhoduje už temer o všetkom. Kompetencie štátu sa odovzdali do Bruselu. Takýto prístup môže prispieť k jej rozpadu a to by bola škoda. Myšlienka bola na začiatku dobrá, ale stalo sa z nej to, čo z ríše Rímskej. Administratívny moloch, ktorý na všetko vymýšľa pečiatku a formulár, až kým nezanikne.

Presne ako Werichov citát: “Dej blbci funkci a vymyslí lejstro“.

Revolúcie pravdepodobne začnú práve vo vyspelejších krajinách. Tipujem to na Nemecko. Česi už čosi začali, ale vraj to bolo podľa Fialu organizované Putinom. No možno tam bol na „tajňáša“ a možno mal aj príhovor. Znovu sa blížia revolúcie, ale nie o zmene systému, ale bude to o prežití. Všimol som si aj na diskusiách, že nám tu vyrastá nová generácia sebcov, bez rozdielu veku, ktorí myslia len na seba a na zvyšok kašlú zvysoka. Dokonca píšu za nás, vraj my to zvládneme. Tak nech píšu za seba.
Ľudia sú zúfalí a nevedia, čo čakať na druhý deň, nieto o pol roka. Ekonomika potrebuje stabilné cenové vstupy a výstupy a nie chaos na burzách, ktorých som odporcom pre ich špekulatívny charakter. Za svetové ekonomické krízy môžu prioritne burzy a neskutočný život v dlhu, ktoré poväčšine vyústia do vojen. Tlačenie peňazí spustilo infláciu a postupný pád ekonomík.
Ako prvé skončia divadlá, športoviská, kultúrne domy, cestovky, múzeá, reštaurácie atď. Podniky už padajú a padnú, terajšiu cenu energií nevydržia. Ktorý idiot navrhol konštrukt, že cena sa musí odvodzovať od najdrahšej výroby energie, keď tá tvorí podľa článku z Pravdy iba 1%? My máme doplácať na nemeckú agendu zelených?? Vypli si atómovky, tak nech kúria vetrom! Nám zbytočne vypli jeden blok, ktorý mohol ešte fungovať. Doslova chorá zelená agenda a tupé rozhodnutia privedú dobrú myšlienku do totálneho krachu, alebo sa pretaví na diktatúru. Nicholsonka to nemá v hlave v poriadku a porovnávať svoje navýšenie energií pri svojom plate s cca 80 % občanov Slovenska je tak primitívne a hlúpe, že sa to miernejšie ani povedať nedá.
Byť solidárny s niekým, kto je hlupák, je niečo neskutočné. Ekonomická „inklúzia“ v priamom prenose.

Mníchovská zrada v tridsiatom ôsmom, Bruselská zrada v 22 (bez-zradný Heger), kartel, ktorý riadi Európu a Rusov tu nechceme!

30.09.2022

Hegnutý prišiel s nápadmi, ktoré už aj ja som tu spomínal veľmi dávno. No teda to sú hospodári a ekonómovia. Čistá katastrofa. Len pripomeniem, že v týchto dňoch prebehla aj Mníchovská zrada v minulosti. Pripomeniem aj Čaputovej, aby sa stihla vyjadriť, pretože nás prirovnávala k Ukrajine. Tak ja jej pripomeniem tieto udalosti. V roku 1938 nás zradil celý svet na čele S [...]

Tarabovci klamú ako z veľkej knihy – Život skončil a demagóg Matovič

29.09.2022

Prvá vec. Ak by ste Matoviča odvolali, odvolali by ste jedno veľké zlo. Jednoducho, osobný názor – tarabovci boli kúpení. Predčasné voľby môže zabezpečiť samotné OĽaNO, ktoré po odvolaní by hlasovalo za predčasné voľby. Zjavne Matovič kúpil ďalšiu ministranu. Iste, temer nikto zo súčasných politikov mi nevyhovuje a vlastne nikto. V parlamente čistý bordel. [...]

Matovič – totálny diletant, bitka poslankýň a čo ďalej na Slovensku, kde žijú aj „dezoláti“

25.09.2022

Vraj Slovensko má 5,5 milióna akcionárov. No ten ekonomický analfabet by mal vedieť ako minister financií, na akom princípe funguje akciovka a na akom funguje štát. Ono akciovku tvoria dobrovoľní akcionári, ktorí môžu kedykoľvek rozhodnúť o odvolaní rady, môžu nakupovať či predávať akcie. Nuž, nič z toho neplatí pre obyčajného občana, ale to tento plagiátor asi [...]

Trump

Trump zažaloval spravodajskú sieť CNN za ohováranie

04.10.2022 08:09

Trump obvinil CNN, že proti nemu vedie kampaň "urážania na cti a ohovárania", pretože sa "obáva", že bude v roku 2024 opäť kandidovať na post prezidenta.

Igor Matovič

Matovič má v hnutí deväť rebelov. Nepodporia ho, ale ani nepoložia

04.10.2022 08:00

Deväť poslancov OĽaNO sa nemieni zúčastniť hlasovania o návrhu strany SaS na odvolanie Igora Matoviča z funkcie.

Putin

Dokážete nájsť Putinovho dvojníka? Pozrite si fotky

04.10.2022 08:00

Má šéf Kremľa Vladimir Putin dvojníkov? Ukrajinská tajná služba tvrdí, že využíva minimálne troch.

zber oleja Košice

V Košiciach rozširujú separovaný zber, pribudli oranžové nádoby

04.10.2022 08:00

Čo do nich patrí a kde ich nájdete? Prečo separovať tuky a oleje? Pilotný projekt začal aj v Košiciach.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 576
Celková čítanosť: 3369058x
Priemerná čítanosť článkov: 5849x

Autor blogu

Kategórie