Založ si blog

Aké sú to tie demokratické strany? Republika, SNS, SMER či HLAS sú demokratické strany v demokratickej republike.

Pozrel som si so sebazaprením besedu Hegoviča s Matelkom a stále neviem, ktoré sú to tie nedemokratické strany v tom našom zriadení. Druhá vec je, aké že to kampane za voľby sa nám tu spustili, plné bludov. Najabsurdnejší blud bol zo strany Bezáka, vraj neúčasťou vo voľbách ublížime svojím blízkym! Takéto podprahové strašenie jednoduchších ľudí som dosť dlho nezažil. Dokonca je to podceňovanie ich úsudku a ich voľby. Podsúva sa im tá „správna“ strana. Niektorým jednoduchším stačí aj fatamorgána vo forme 500 €, ktoré nikdy neuvidia, ale je to ich rozhodnutie.
Tá kampaň tzv. demokratických strán, podľa jednej strany politického spektra, je už únavná. Ono to môže mať presne opačný efekt. Čo ak sa naštvú tradiční nevoliči a dajú protestný hlas nie Matelkovi ako v minulých voľbách, ale trebárs Hlasu, Smeru alebo nedajbože Republike. Čo ak by odrazu Republika skončila na druhom mieste? Potom by asi prezidentka nemala veľa šancí a musela by poveriť zostavením vlády práve Fica a Smer.
A čo keby sme to otočili? Nebudem pozerať na politické volebné programy, ale pozriem sa na svoje priority a kto čo pre nich ide urobiť.
Napríklad zrušiť toľko omieľanú podporu politických strán zo štátneho rozpočtu. To je prvá podmienka môjho hlasu.
Zníženie cien energií a energetická sebestačnosť bez naviazania cien na burzách, respektíve len na množstvo energie, ktoré, nie sme sami schopní dodať Slovensku.
Pridelenie na základe dlhodobého prenájmu pozemkov na výstavbu nízkoenergetických domov pre obyvateľov, ktorí ešte nevlastnia nehnuteľnosť a ktorí sú v pracovnoprávnom vzťahu a dokážu postaviť rodinný dom.
Návrh reformy EÚ a NATO. Nie vystúpenie, len zmena politiky a vrátenie sa k pôvodnému zámeru EÚ.
Takýchto pripomienok mám kopec a tak môžem selektovať nie na základe politického programu strán, ale na základe mojich požiadaviek. No a presne to by si mal urobiť každý. Ak je niekto dôchodca, tak by sa mal pozerať na to, čo o ňom hovoria politici. Pre také PS, SASKU a vyjadrenia niektorých ich jej predstaviteľov by bol „mŕtvy dôchodca, dobrý dôchodca“. Minimálne, dôchodcovia sú pre tieto strany absolútne neviditeľnou skupinou národa. Návrhy na znižovanie dôchodkov atď., proste nie sú normálne.
Keby sa radšej začali starať o školstvo a neustále znižovanie nárokov na žiakov a študentov. Zo škôl sa spravili návštevné inštitúcie bez akýchkoľvek povinností naberať vedomosti. Nevidel som reformu náročnosti štúdia v žiadnom politickom programe! Trebárs taký zákaz mobilov na školách, zrušenie 9. ročníka (viem prečo bol zavedený, ale neviem prečo nebol zrušený).
Určite budem hľadať strany či hnutia, ktoré podporujú neformálne a informálne vzdelávanie či neziskové organizácie, ktoré sa venujú kultúre či športu.
No a nezabudnem na živnostníkov. Títo sú na okraji záujmu všetkých strán. Nikto sa akosi o túto vrstvu nezaujíma. Niektorí sú remeselníci, niektorí z donútenia zaskakujú v podnikoch a sú prví pri zrušení kontraktov. Raz som mal takú debatu s jedným poslancom, ktorý oponoval, že živnostníci nie sú prínosom a že poniektorí neodvádzajú odvody. No a ja som sa ho spýtal, že kto je užitočnejší? Živnostník, ktorý aj neodvádza, respektíve odvádza minimálne odvody, ale tvorí hodnoty, alebo poslanec, ktorý je platený z týchto hodnôt a nevytvorí nič? Plat poslanca a jeho výhody sú cca 70.000 € ročne. To je mínus v štátnom rozpočte, ale remeselník, živnostník jednoducho vytvára a a aj keby zarobil len jediné euro, tak je reálne užitočnejší ako neschopný poslanec či minister.
Ešte jedna vec. Nech mi tie demokratické strany vysvetlia, ako vyberali ľudí na kandidátku? Či v nejakých primárkach, alebo sa rozhodlo len vedenie a napísalo kandidátku? Pretože, čo som ja zisťoval, rozhodovalo temer vždy iba vedenie strany a financie koľko dajú na kampaň. Rozumová zložka až tak nezohrávala úlohu a členská základňa už vôbec nie! Tak ako je to, páni „demokrati“?
Nezabudnem na Covid teror a vyjadrovanie mnohých poslancov, ale aj „osobností“ na ľudí, čo sa nechceli dať zaočkovať a čo s nimi robili, ako sa im vyhrážali a želali smrť, však Dorotka N?. Ja som očkovaný, ale fakticky z donútenia. K tomu som už napísal dosť.

Pellegrini zvalcoval Šimečku a Fico s Kollárom mierna nuda. Na Markíze čistá katastrofa v podobe Demokratov, Modrých, Mostu . . . . a Matelko ohlásil atomofku o 14: 00 – Šulino tras sa!

24.09.2023

Dnes Pelé, ale že úplne pôsobil skôr ako trpezlivý učiteľ žiaka Šimečku. Plynulý prejav Pellegriniho v celku distingvovaný a s náhľadom človeka, ktorý v politike pôsobil. Šimečka má určitú rečovú vadu a veľmi ťažko sa mi počúva jeho sekaný prejav, kde sa mi zdá, že nad každým slovíčkom rozmýšľa, aby sa náhodou „nezasekol“. Už to nie je ani o [...]

Osadnícke Olajno kampaňuje, Pročko dostal vajcom po hlave, raptor vrieska, kade chodí a lepšiu antikampaň si Matelko vymyslieť nemohol.

19.09.2023

Ja už fakt neviem. No byť na mieste niektorých ľudí na kandidátke Olajna, asi odídem. Takú hanbu, ako si robia títo „spasitelia“, ktorým sa rozpadla ústavná vláda, až do trpkého konca predčasných volieb. Toto sa tak často nevidí. Matelko sa už môže spoľahnúť akurát na tých, ktorým nasľuboval 500 €, ktoré nikto nikdy neuvidí. Už im jednoducho dočista preplo. [...]

Pán Ódor, ale my už sme banánová republika! No a kampaň sa nám už zvrhla a kto za to môže?

17.09.2023

Tieto voľby som znovu chcel prečítať a zhodnotiť jednotlivé programy strán, ale je to už zbytočné. Už to nie je o programoch, ale o útokoch strán na svojich súperov a ešte horšie. Strany útočia do svojich programovo spriaznených možných partnerov a to len kvôli percentám! Nerozhoduje program! Neviem nič o tom, kto a ako chce pomôcť živnostníkom, poľnohospodárom, ako [...]

draxler, pr, nepouzivat

Naozaj vám politické strany chcú dobre? Exminister v tom má jasno a voličom posiela rady

25.09.2023 00:00

O tom, ako politici lákajú voličov sme sa porozprávali s Jurajom Draxlerom, bývalým ministrom školstva a zároveň tvárou iniciatívy Voľte s rozumom.

británia polícia

Londýnski policajti sa po zabití mladíka húfne zriekajú strelných zbraní

24.09.2023 22:02

Ddôstojník, ktorý vlani smrteľne postrelil muža do hlavy, je označovaný len ako NX121.

niger

Francúzsko vyhovie pučistom a odíde z Nigeru: Po veľvyslancovi aj 1 500 vojakov

24.09.2023 21:38

V polovici septembra Macron povedal, že diplomat je v krajine držaný pučistami ako rukojemník.

ukrajina

Kremeľ do boja nasadil nové zbrane: Cenzúru internetu, zákaz vychádzania či sledovanie telefónov

24.09.2023 21:08

Cieľom je podľa výnosu zamedziť sabotážam a špionáži.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 618
Celková čítanosť: 3717873x
Priemerná čítanosť článkov: 6016x

Autor blogu

Kategórie

Archív