Založ si blog

Matovič sa v Sabinove predviedol naživo aj s diváckym (fanatickým) komparzom

Tak som sa odhodlal ísť na stretnutie s Matelkom v Sabinove. Na začiatku nejako viazla diskusia, ale podarilo sa mi ju rozprúdiť až do tej polohy, že Matelko bol určitú dobu štatista.
Ťažko je bojovať s ľudskou nevedomosťou až hlúposťou, ale snažil som sa. V skratke opíšem dianie. Moja prvá otázočka znela, kedy sa začnú prešetrovať hlásenia o vedľajších účinkoch po očkovaní. Malo by to zaujímať aj vedcov, aj vládu, aj lekárov, aby sa v budúcnosti vystríhali chýb. Nič také sa doteraz nestalo a otázka bola legitímna. Potom to skĺzlo do Covid teroru, ktorý tu Matelkova vláda zaviedla, zákazy cestovať, špáranie, nemohli ste ísť na cintorín či kúpiť deťom na Vianoce hračky, ale iba potraviny. Čítal som si pod videom ich diskusiu, aj ako ma označili, že vraj som klamal o tom, že lekári nevydávali potvrdenia napríklad astmatikom či s inými diagnózami, aby nemuseli nosiť rúška či si nechať špárať v nose. Vraj ich deti mali výnimky a žeby išli aj na štvrtú dávku, ak by bola nutná. No ja som nevravel o deťoch, ale o dospelých. To bola iná káva. Chyba ľudí, ktorí sú na seba vzťahovační a nevidia ďalej od svojho nosa. Neustálym porovnávaním sa len vzďaľujú reálnym problémom iných ľudí. Altruizmus sa jednoducho v tejto skupine nenachádza a kritické myslenie? Zabudnite.

No ja nezabúdam.

Jeden spoluobčan mi vynadal do fašistov a jeden vraj bývalý redaktor SRo do ŠTBákov. Možno to bude musieť niekedy aj dokázať, len neviem ako. Chudák, zabudol sa v časoch diktatúry. Prišiel na pretras aj Bielik a jedna pani sa ozvala, vraj mu Matelko málo naložil a Matelko ich len hecoval. No super volička! Proste jedna katastrofa.

Pokračovalo to mojím názorom, že Matelko často používa pojem Mafia na každého, kto sním nesúhlasí a globálne aj na sympatizantov politických strán. Ja reku neviem o tom, že tu máme Mafiu, pretože tá vznikla na Sicílii a mala celkom inú náplň zločinu. Skôr by som to pomenoval ako organizovaný zločin bielych golierov.
Úplne ma zabilo Matelkovo vysvetlenie, ako vzniklo slovo Mafia! Vraj to vzniklo z talianskeho „Mia famiglia“ teda „Moja rodina“. To už som išiel do kolien – one time, next time. Ten si už prispôsobuje aj výklad asi svojím chorým bludom! No ak je to tak, možno má aj pravdu a tá mafia je on sám so svojou rodinou. Neskutočný idiotizmus a doslova vykrúcanie sa z odpovedí.

Potom prišla otázka, prečo klame voličov, že môžu dostať 500€ za voľby, pretože to nie je ani len technicky realizovateľné a je to protiústavné a diskriminačné rozhodnutie voči nevoličom. Pretože aj nevolič má právo vyjadriť svoj názor neúčasťou na voľbách! Čo ak zažalujú štát o tých 500 € aj nevoliči? Ako budú vedieť, či niekto nevhodil prázdnu obálku, alebo či niečo vôbec hodil do urny?
Jeho voliči mu však stále veria a nečudujem sa. Nepadne ďaleko zhnité jablko od napadnutého stromu.,
No a jedným z vrcholov bola moja otázka, prečo nezrušili financovanie politických strán.

Lebo Fico a Pellegrini!

To už ma dožralo a pýtal som sa, veď ste tam boli tri a pol roka a mali ste ústavnú väčšinu?

Lebo Sulík, znela Matelkova odpoveď.

Jasné, že toto Matelko nechce, veď je to miliónový biznis pre strany. Môže si kupovať Fiatky, respektíve chodiace rakvy na cestách. Môže míňať, na čo chce. Jeden kamionista bol srandista a tak trošku mimo prehľadu. Vraj to Matelko navrhoval a chcel znížiť platy poslancom! Taký tupý populizmus a jednoduchosť vnímania sa tak často nevidí. Absolútne mu ušlo, že ak by aj o časť poslaneckého platu prišli, nešlo by to z príspevkov stranám a je to len omrvinka z miliónov a o ktoré aj Matelko bojuje. Ešte horšie je, ak by jeho zákon prešiel, prakticky by sa z poslancov stali hlasovacie stroje ich predsedu. Proste totálna hlúposť s následkami.

Samozrejme, o riešeniach som nepočul absolútne nič. Len výhovorky, že to kvôli Ficovi a Pellegrinimu neschválil atď.. 3,5 roka absurdností, teroru a samoľúbosti Matoviča a jeho významu Mafie „Moja rodina“. Matovič, ak niečo používaš, nauč sa aspoň význam slova Mafia! Budeš vyzerať ako menší igiot, ako v skutočnosti si! Nuž a jeho voliči? Tlieskali si vlastnej nevzdelanosti.

Mafia

Etymologický slovník: tajná teroristická organizácia (v Taliansku, USA)“(od 19.stor.). Z tal. Mafia, pôvodne asi svojvôľa, násilie. Slovo vzniklo asi na základe tal. Mafioso „násilník“ (druhotne aj príslušník Mafie> slk. Mafiózo, od 20. stor.) prevzatého na Sicílii z arab. mahyas „chvastavý, vystatovačný“ – výraz sa rozšíril vďaka istej tal. komédii uvedenej v r. 1863

Na wiki či iných sú aj iné, ale žiadne sa nevyrovnalo Matelkovi!!! On je fakt mimo. Podobne nevedia ani jeho zástancovia rozdiel medzi fašizmom či nacizmom! Absolútne bez vzdelania a vedomostí trepú ako papagáje, čo sa prisnilo ich vodcovi Igimu I. a poslednému dezolátovi SR. Keby Matelko vedel, že v takom Taliansku aj niektorí Židia boli fašistami a že fašistické Španielsko malo teda poriadne dlhú životnosť.
Mimochodom, odkaz pre všetkých Olajnových voličov, ktorí si myslia, že im Matovič niečo dal! Nič vám Matovič nedal na to sme sa poskladali všetci občania SR a Matelko zadlžil republiku tak ako nikto!
Na stretnutie som šiel ako človek, ktorý si chce urobiť v praxi obraz o tom, kto sa uchádza o štátne financie. Olajno je fakticky nevoliteľné a po totálne sfanatizovanom komparze od Košíc až po neviem čo v pomere Sabinovčania možno 25%, ostatné som nevedel identifikovať, tvorilo možno 75%. Počet asi dvesto.
Pre mňa Matelko: One time – teror time – lost time – last time

Pellegrini zvalcoval Šimečku a Fico s Kollárom mierna nuda. Na Markíze čistá katastrofa v podobe Demokratov, Modrých, Mostu . . . . a Matelko ohlásil atomofku o 14: 00 – Šulino tras sa!

24.09.2023

Dnes Pelé, ale že úplne pôsobil skôr ako trpezlivý učiteľ žiaka Šimečku. Plynulý prejav Pellegriniho v celku distingvovaný a s náhľadom človeka, ktorý v politike pôsobil. Šimečka má určitú rečovú vadu a veľmi ťažko sa mi počúva jeho sekaný prejav, kde sa mi zdá, že nad každým slovíčkom rozmýšľa, aby sa náhodou „nezasekol“. Už to nie je ani o [...]

Osadnícke Olajno kampaňuje, Pročko dostal vajcom po hlave, raptor vrieska, kade chodí a lepšiu antikampaň si Matelko vymyslieť nemohol.

19.09.2023

Ja už fakt neviem. No byť na mieste niektorých ľudí na kandidátke Olajna, asi odídem. Takú hanbu, ako si robia títo „spasitelia“, ktorým sa rozpadla ústavná vláda, až do trpkého konca predčasných volieb. Toto sa tak často nevidí. Matelko sa už môže spoľahnúť akurát na tých, ktorým nasľuboval 500 €, ktoré nikto nikdy neuvidí. Už im jednoducho dočista preplo. [...]

Pán Ódor, ale my už sme banánová republika! No a kampaň sa nám už zvrhla a kto za to môže?

17.09.2023

Tieto voľby som znovu chcel prečítať a zhodnotiť jednotlivé programy strán, ale je to už zbytočné. Už to nie je o programoch, ale o útokoch strán na svojich súperov a ešte horšie. Strany útočia do svojich programovo spriaznených možných partnerov a to len kvôli percentám! Nerozhoduje program! Neviem nič o tom, kto a ako chce pomôcť živnostníkom, poľnohospodárom, ako [...]

draxler, pr, nepouzivat

Naozaj vám politické strany chcú dobre? Exminister v tom má jasno a voličom posiela rady

25.09.2023 00:00

O tom, ako politici lákajú voličov sme sa porozprávali s Jurajom Draxlerom, bývalým ministrom školstva a zároveň tvárou iniciatívy Voľte s rozumom.

británia polícia

Londýnski policajti sa po zabití mladíka húfne zriekajú strelných zbraní

24.09.2023 22:02

Ddôstojník, ktorý vlani smrteľne postrelil muža do hlavy, je označovaný len ako NX121.

niger

Francúzsko vyhovie pučistom a odíde z Nigeru: Po veľvyslancovi aj 1 500 vojakov

24.09.2023 21:38

V polovici septembra Macron povedal, že diplomat je v krajine držaný pučistami ako rukojemník.

ukrajina

Kremeľ do boja nasadil nové zbrane: Cenzúru internetu, zákaz vychádzania či sledovanie telefónov

24.09.2023 21:08

Cieľom je podľa výnosu zamedziť sabotážam a špionáži.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 618
Celková čítanosť: 3717866x
Priemerná čítanosť článkov: 6016x

Autor blogu

Kategórie

Archív