Založ si blog

Slabý Šimečka, Pellegrini sa zobudil a na 500 € zabudnite! Pôžičky politických strán a 15. 000 od Republiky pre Sabaku.

Včera to bolo zo strany Šimečku veľmi slabé. V jednom mal však pravdu, keď oponoval Pellegrinimu, že presadzuje Pellegrini skúsených politikov a prečo by nemohli riadiť takí ako on. Teda neskúsení? Presne preto, čo sa tu dialo tri a pol roka. Vôbec tu nejde o skúsených politikov, ktorí pôsobili v parlamente, skôr tu ide o politikov a odborníkov, ktorí sa neboja a dokážu postaviť sa za svoj názor v prospech Slovenska a obyvateľov. Šimečka pôsobí nudne bez riešení a drží sa takej nemastnej neslanej línie, ktorá je o ničom. Ak je Šimečka vrcholný predstaviteľ PS a to najlepšie, čo majú, tak ďakujem, neprosím. Včera s Pelligrinim vyzeral ako malý chlapec. Slovensko už naozaj nepotrebuje ďalší experiment. Nevidel som programy a tie, ktoré som videl, sú totálnym odpadom a ako by povedala „skúsená odborníčka a politička“, Tabak – bla, bla, bla. Pellegrini vystupoval v debate sebaisto a konečne sa dostal do švungu. Len by som asi pridal k silnému štátu aj spravodlivý. Ono, silný štát totiž mali aj diktátori.

Slovensko je pomaly, ale isto pred bankrotom a len naivní voliči Olajna môžu predpokladať, že dostanú sľúbených 500 €. Trt a dva orechy a ani to nie.
No uvediem jeden príklad mentálnej spôsobilosti a odbornosti voliča Olajna:

„Len tak zbežne som si prečítal Váš blog o stretnutí v Sabinove s “ Matelkom.“ Logika Vás asi minula, lebo poplatok za účasť vo voľbách nie je o míňaní štátnych peňazí, ale o “ účasti všetkých voličov na voľbách.“ Čím viacej voličov, tým je to hodnovernejší signál o zahraničnom – politickom smerovaní Slovenska.“

„Tiež som ho čítal..ten blog, toho nervného krikľúna. 🙂 Robiť hurhaj, to dokáže, ale revom ešte nikto nič nevyriešil. Závidí úspech pánovi Matovičovi.. keďže on sám vo voľbách neuspel. Blog som dočítal až do konca. S radosťou a potešením konštatujem, že mi to o pisateľovi povedalo veľa. 🙂 Igino je veľký človek, teda je pochopiteľné, ak nejaký krpec.. ho vidiac, vyskakuje v snahe, sa mu rovnať. :-)“

To sú skutočne ukážky Matelkových voličov a to ešte čo sa nachádza v ich debatách na jeho stránkach. Dokonca nemali ani tú slušnosť, aby napísali pod článok koment, ale hejtovali cez iné aplikácie. Igino veru nie je veľký človek, ten človek nepozná ani len význam slova Mafia a trepe nezmyslené poučky, že vraj to vzniklo zo spojenia „moja rodina“ v taliančine. Nevedel si ani len diplomovku napísať. Ekonomickú odbornosť preukázal ako minister s jeho „atomofkami“, nemá účet, je bez príjmu, manželka mu vydeľuje financie, matka ho vozí aj 600 km denne atď. Odborník na pohľadanie a skutočne „veľký muž“. Zadlžil republiku a priviedol ju ku krachu. To sa fakt nikomu nepodarilo a ešte ju chce zadĺžiť nezmyselnou PR propagandou vo forme 500 € či Fiata. Ak to myslel ako FIAT peniaze, tak sa mu ani nečudujem, pre jeho voličov. Jedna katastrofa. On, podvodník, chce naháňať organizovaný zločin!

Takýto volič s fotkou svojho diktátora je niečo desivé. Ak niekto si povie, že 1,5 miliardy je nič a 2,5 miliardy v prípade vysokej účasti by nás priviedlo rovno ku krachu, ale to sú jeho voliči a ešte aj Matovič sám to šíri ako hotovú vec. Nech sa prizná, že ani on, aj keby voľby vyhral by to nikdy neschválil. Nedá sa to. Voľby sú aktom práva a nie povinnosti. Neexistuje a nemôže existovať žiadna pozitívna retroaktivita. V tomto prípade to jednoducho nie je možné!

No a teraz znova to financovanie politických strán. Tu je aj výzva pre Hlas, ak počúva ľudí, ktorí majú už tejto partokracie platenej z daní dosť. Navrhovaná úprava volebného zákona:
1. Zrušenie financovania politických strán
2. Zákaz pôžičiek (len dary a členské)
3. Dary nad 1000 € ročne zdaniť 40 %
4. Rovnaká príležitosť v TV pre všetky strany okrem verejnoprávnej aj v súkromných
5. Zákaz veľkoplošných reklám
6. Zrušenie 3% kvóra na prekrúžkovanie (aspoň trochu priamej demokracie)
Budem to verklíkovať do nekonečna. Strany nemajú čo dostávať štátne príspevky a práve tieto môžu slúžiť na korupciu.

Ešte k Republike a tej správe, že majú zaplatiť Sabakovi 15.000 €. Konečne sa súdy zobudili a súdia ľudí za vraj klamstvá. No, ale kto odsúdi samotného Sabaku, keď tvrdil v TV, že očkovaní nešíria Covid a iné nezmysly? Je horšie, ak sa niekto ironicky vysmieva, alebo ak niekto ohrozí zdravie obyvateľov? Žaloby už spustili ľudia, ktorí sa dali zaočkovať a dostali Covid?

Pellegrini zvalcoval Šimečku a Fico s Kollárom mierna nuda. Na Markíze čistá katastrofa v podobe Demokratov, Modrých, Mostu . . . . a Matelko ohlásil atomofku o 14: 00 – Šulino tras sa!

24.09.2023

Dnes Pelé, ale že úplne pôsobil skôr ako trpezlivý učiteľ žiaka Šimečku. Plynulý prejav Pellegriniho v celku distingvovaný a s náhľadom človeka, ktorý v politike pôsobil. Šimečka má určitú rečovú vadu a veľmi ťažko sa mi počúva jeho sekaný prejav, kde sa mi zdá, že nad každým slovíčkom rozmýšľa, aby sa náhodou „nezasekol“. Už to nie je ani o [...]

Osadnícke Olajno kampaňuje, Pročko dostal vajcom po hlave, raptor vrieska, kade chodí a lepšiu antikampaň si Matelko vymyslieť nemohol.

19.09.2023

Ja už fakt neviem. No byť na mieste niektorých ľudí na kandidátke Olajna, asi odídem. Takú hanbu, ako si robia títo „spasitelia“, ktorým sa rozpadla ústavná vláda, až do trpkého konca predčasných volieb. Toto sa tak často nevidí. Matelko sa už môže spoľahnúť akurát na tých, ktorým nasľuboval 500 €, ktoré nikto nikdy neuvidí. Už im jednoducho dočista preplo. [...]

Pán Ódor, ale my už sme banánová republika! No a kampaň sa nám už zvrhla a kto za to môže?

17.09.2023

Tieto voľby som znovu chcel prečítať a zhodnotiť jednotlivé programy strán, ale je to už zbytočné. Už to nie je o programoch, ale o útokoch strán na svojich súperov a ešte horšie. Strany útočia do svojich programovo spriaznených možných partnerov a to len kvôli percentám! Nerozhoduje program! Neviem nič o tom, kto a ako chce pomôcť živnostníkom, poľnohospodárom, ako [...]

draxler, pr, nepouzivat

Naozaj vám politické strany chcú dobre? Exminister v tom má jasno a voličom posiela rady

25.09.2023 00:00

O tom, ako politici lákajú voličov sme sa porozprávali s Jurajom Draxlerom, bývalým ministrom školstva a zároveň tvárou iniciatívy Voľte s rozumom.

británia polícia

Londýnski policajti sa po zabití mladíka húfne zriekajú strelných zbraní

24.09.2023 22:02

Ddôstojník, ktorý vlani smrteľne postrelil muža do hlavy, je označovaný len ako NX121.

niger

Francúzsko vyhovie pučistom a odíde z Nigeru: Po veľvyslancovi aj 1 500 vojakov

24.09.2023 21:38

V polovici septembra Macron povedal, že diplomat je v krajine držaný pučistami ako rukojemník.

ukrajina

Kremeľ do boja nasadil nové zbrane: Cenzúru internetu, zákaz vychádzania či sledovanie telefónov

24.09.2023 21:08

Cieľom je podľa výnosu zamedziť sabotážam a špionáži.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 618
Celková čítanosť: 3717798x
Priemerná čítanosť článkov: 6016x

Autor blogu

Kategórie

Archív