Založ si blog

Začiatok divadelnej sezóny DPOH, prieskumy, „ekonóm“ Sulík ľudí už nebaví, kto za čo mohol, to už vieme.

Nový pútač DPOH vyvolal diskusie na sieťach. Len neviem, či to bol zámer, alebo totálna hlúposť dávať tam hlavu Hviezdoslava, alebo je potrebné sťať všetkých národných buditeľov? Odkazy na dúhovú či ukrajinskú vlajku, akoby toto boli najväčšie problémy Slovenska. Úplne od veci, pravdepodobne aj divadlo zmení názov, nápadov na sieťach bolo viac ako dosť a mnohé z nich sú nepublikovateľné. Možno by som aj tie vlajky bral, ak by tam boli vlajky Jemenu, Iraku, Afganistanu, Srbska, Líbye, Sýrie atď.. Možno by som to bral, ak by bojovali za práva žien či detí. Čo takto boj proti obchodovaniu s bielym mäsom a pedofílii?

Jaj, zabudol som, v prípade pedofílie je tu pohon na cirkev, ale smečkári a slniečkári ju dokonca obhajovali. Podobne asi nezáleží divadlu a tejto propagande na životoch vo vojnových zónach, kde teror rozpútal západ. Tu vidno veľmi dobre to pokrytectvo. Proti drogám nebudú protestovať, tie skôr chcú legalizovať, aj keď je to meganešťastím pre užívateľov aj pre ich rodiny. Nevidel som, aby protestovali proti alkoholu či cigaretám! Namiesto toho Šulino ide vypiť bar, Šeliga podopiera steny atď.. Morálka? Klamár Matelko, multiotecko Kollár, lebo on je taký! Takých príkladov máme kopu. Pod vplyvom alkoholu tu už bolo toľko politikov, že by to stačilo na niekoľko rokov stačilo zásobovať Prednú Horu. Nie je to najlepší príklad. Klamstvá a podvody.

To, čo predviedlo toto divadlo, je cirkus na kolieskach. Úplné zbytočná, tupá propaganda, ktorá v skutočnosti propaguje jednu skupinu a na iných kašle zvysoka. Absolútne povrchné, skreslené a s pokriveným charakterom tvorcov zohrané divadlo. Záleží im len na ukrajinských životoch, lebo im to vyhovuje. Záleží im napríklad na právach žien, ktoré sú čím ďalej viac diskriminované myslením tzv. „žien“ v mužských telách napríklad v športe, či trebárs aj v saune či inde. Nemám nič proti nim, ale jednoducho genetika nepustí a majú obrovskú výhodu. Zatiaľ to u nás ešte neprešlo v športe a dúfam, že ani neprejde. Nevidel som toto divadlo bojovať za práva žien v Afganistane, kde sa situácia sústavne zhoršuje. Takto by sa dalo pokračovať. Dokonca som nevidel ani bojovať proti chudobe či úpadku detí napríklad v našich osadách, alebo som nevidel, aby bojovali proti domácemu násiliu, ale obraz pripomínajúci „Sloboda, vedie ľud na barikády“ je ponímaný absolútne scestne. Pani riaditeľka tvrdí, že vraj to mala byť paródia na komunistov, lenže oni to tiež prevzali len z daného obrazu. Mala by si trošku prehĺbiť poznatky z umenia. Z tohto obrazu prebrali motív aj komunisti, nebol to ich nápad podobne ako portrét Che, je svetoznámy a mnohokrát upravený slúžil ako určitý symbol vzbury a odporu aj v západnej Európe. To bola taká „jednoduchšia výhovorka“ pani riaditeľky. Vpredu kolobežka atď.. No už len s kolobežkou a v kaviarni toho vybojujú a čo to vlastne chcú? Pomáhať iba jedným na úkor iných? Aké altruistické, či vlastne opak – sebecké. Havel by mohol znovu vydať Moc bezmocných. Úplne sa hodí Havlova charakteristika socializmu na neoliberalizmus a diktatúru dnešnej doby.

Pozrel som si aj debatu Sulíka s Ficom. Sulík je čistá ekonomická katastrofa, ak tvrdí, že rozhoduje o výške platu pracovná ponuka a počet pracovných miest. Je to totálna hlúposť. Neviem, čo Šulino študoval, ale ekonomika to asi nebola. V montážnej krajine, akou je Slovensko, nezáleží na počte pracovných pozícií, ale práve na mzdách, či tu firmy ostanú, alebo odídu. Dokonca, ak nemajú ľudí, tak dovezú a mzdy idú dolu. Celé toto, čo tento pseudoekonóm produkuje, sú dokonalé bludy bez poznatkov ekonomiky. Mzdy zvyšujú hlavne pozície s pridanou hodnotou a tých máme málo. Argumentovať napríklad tým, že pôžičky môžu splácať, pretože sa im zvýšili o toľko isto mzdy je čo za primitivizmus??? Teda Šulino povedal asi to, že síce vy nezarobíte nič navyše, pretože všetko vám zoberú banky pri navýšení úrokovej sadzby. Neskutočné. Prakticky reálna mzda prudko padá, ak sa zaráta inflácia, tak už sme tam, kde sme nechceli byť. Fakticky Sulíkovi chýba prehľad a základy ekonomiky a rozvoja, kde prioritou rozvoja spoločnosti je stabilný trh s cenami energií a stabilné podnikateľské prostredie. Sulíkové „slobodné podnikanie, o ktorom rozhoduje iba trh“ je cestou do pekla. Energetika musí znovu prejsť pod ruky štátu a na burzách by sa malo obchodovať len v prípade prebytku.

Jeden postreh z prieskumov a otrepanými frázami politických strán. Prečo PS rastie a Smer či Hlas klesajú preferencie? Jednoduché vysvetlenie. PS veľmi málo vystupuje, čo je v súčasnosti asi skôr ich výhodou. Málo známi ľudia fakticky neznámi, kde tvorí kandidátka cca 33 % z Bratislavy a okolia. Matelkovi zabrala propaganda v podobe vidiny 500 € v našich osadách a nielen tam.

Prvý krát neviem, koho voliť. Strany sa predbiehajú v populizme a nereálnych sľuboch. Ľudia už potrebujú konkrétne riešenia a nie drísty. Naposledy napríklad PS s celoslovenským lístkom na kombinovanú dopravu. Vidno, že to robili ľudia, ktorí sa hromadnou dopravou nevozia, ale k tomu bude a hlavne k vlakom blog zajtra. Vraj celoročný lístok, ale za akú cenu? Na železnice stojí 850€ a tu je problém. Nie každý môže vysoliť 850 € z ruky na meškajúce železnice s katastrofálnymi službami a s neprispôsobivými cestujúcimi. Tu je základný problém aj v návrhu PS. Jednoducho tu to musí ísť na mesačnej báze a prioritne pre pracujúcich. Nech stojí celosieťový lístok 49 €, ako v lete na vlaky a v prípade vlakov aj autobusov tak nech stojí 69 €. To by bolo prijateľné, ale podotýkam pre pracujúcich. Študentom obmedziť dopravu len na trasu do školy a zo školy a dôchodcovia by si mohli zaplatiť za vydanie lístka aspoň 0,1 € ako ekologický poplatok za vytlačenie lístka. Nič nie je zadarmo!
Zaujímajú ma reálne riešenia. S nimi akosi politici neprichádzajú.

Kedy a kto konečne zruší dotáciu politických strán zo štátneho rozpočtu a zmení volebný zákon??? Tých budem voliť.

Pellegrini zvalcoval Šimečku a Fico s Kollárom mierna nuda. Na Markíze čistá katastrofa v podobe Demokratov, Modrých, Mostu . . . . a Matelko ohlásil atomofku o 14: 00 – Šulino tras sa!

24.09.2023

Dnes Pelé, ale že úplne pôsobil skôr ako trpezlivý učiteľ žiaka Šimečku. Plynulý prejav Pellegriniho v celku distingvovaný a s náhľadom človeka, ktorý v politike pôsobil. Šimečka má určitú rečovú vadu a veľmi ťažko sa mi počúva jeho sekaný prejav, kde sa mi zdá, že nad každým slovíčkom rozmýšľa, aby sa náhodou „nezasekol“. Už to nie je ani o [...]

Osadnícke Olajno kampaňuje, Pročko dostal vajcom po hlave, raptor vrieska, kade chodí a lepšiu antikampaň si Matelko vymyslieť nemohol.

19.09.2023

Ja už fakt neviem. No byť na mieste niektorých ľudí na kandidátke Olajna, asi odídem. Takú hanbu, ako si robia títo „spasitelia“, ktorým sa rozpadla ústavná vláda, až do trpkého konca predčasných volieb. Toto sa tak často nevidí. Matelko sa už môže spoľahnúť akurát na tých, ktorým nasľuboval 500 €, ktoré nikto nikdy neuvidí. Už im jednoducho dočista preplo. [...]

Pán Ódor, ale my už sme banánová republika! No a kampaň sa nám už zvrhla a kto za to môže?

17.09.2023

Tieto voľby som znovu chcel prečítať a zhodnotiť jednotlivé programy strán, ale je to už zbytočné. Už to nie je o programoch, ale o útokoch strán na svojich súperov a ešte horšie. Strany útočia do svojich programovo spriaznených možných partnerov a to len kvôli percentám! Nerozhoduje program! Neviem nič o tom, kto a ako chce pomôcť živnostníkom, poľnohospodárom, ako [...]

draxler, pr, nepouzivat

Naozaj vám politické strany chcú dobre? Exminister v tom má jasno a voličom posiela rady

25.09.2023 00:00

O tom, ako politici lákajú voličov sme sa porozprávali s Jurajom Draxlerom, bývalým ministrom školstva a zároveň tvárou iniciatívy Voľte s rozumom.

británia polícia

Londýnski policajti sa po zabití mladíka húfne zriekajú strelných zbraní

24.09.2023 22:02

Ddôstojník, ktorý vlani smrteľne postrelil muža do hlavy, je označovaný len ako NX121.

niger

Francúzsko vyhovie pučistom a odíde z Nigeru: Po veľvyslancovi aj 1 500 vojakov

24.09.2023 21:38

V polovici septembra Macron povedal, že diplomat je v krajine držaný pučistami ako rukojemník.

ukrajina

Kremeľ do boja nasadil nové zbrane: Cenzúru internetu, zákaz vychádzania či sledovanie telefónov

24.09.2023 21:08

Cieľom je podľa výnosu zamedziť sabotážam a špionáži.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 618
Celková čítanosť: 3717802x
Priemerná čítanosť článkov: 6016x

Autor blogu

Kategórie

Archív