Založ si blog

Globsec u nás nebude. Koho by som volil za prezidenta, Ficova výhra a iné postrehy

Jedna z prvých vecí, ktorá je pre bežného človeka absolútne nepodstatná je Globsec, či Blok-sek? Médiá z tohto bezvýznamného bordelu, kde sa zíde smotánka, podebatuje, popije, vyprodukuje XY ton CO2, z čoho taká Gretka nemá veľkú radosť, robia udalosť.
Globsec musel byť zrušený nie pre Fica, ale pretože nemáme žiadnu protileteckú obranu (samozrejme konšpirácia) a Macko „expert“ je teda poriadne mimo. To, že budú prežierať milióny v Prahe je v poriadku, nikdy ma to nezaujímalo a doslova trepanie prázdnych slov a ukazovanie sa, akí sú len premúdrelí asi veľmi neúčinkuje.
Načo sú tie konferencie a všeobecne takéto neplodné debaty? Ak by to boli nejaké vedecké fóra, kde sa prezentujú nové druhy liečby, využitie atómovej energie či iné, pochopím. Je to niečo také, ako keď Brusel zakáže pomaly cestovať lietadlom, ale poslanci a zamestnanci sa permanentne presúvajú medzi Bruselom – Štrasburgom- Haagom atď. A to načo? Aby sa Francúzi náhodou neurazili? Nestačili by im on-line stretnutia, už keď im tak záleží na životnom prostredí?
Uvažoval som, nad tým prečo poslednú dobu schvaľuje EÚ také voloviny a ak by neschvaľovali, fakticky by sa ukázalo, že sú zbytoční. A to by sa ich účtom nepáčilo. No a čo takto, aby si Europoslancov každá krajiny platila zo svojho? Síce prispievame a platíme, ale ten byrokratický aparát mi už pripadá ako Rímska ríša pred rozpadom.
Teraz trošku k tým prezidentským voľbám. To je len môj názor nič viac, ale ak by som sa mal rozhodnúť medzi napríklad Korčokom a Pellegrinim, Pelle by u mňa vyhral na celej čiare. Na Korčokovi mi vadí jedna zásadná vec a to jeho egocentrická arogancia. Z mnohých tzv. „národných“ kandidátov, žiaľ nie je ani jeden. Schizofrenici z Olajna, ktorí si rovno navrhli dvoch kandidátov, sú skôr zrelí na vyšetrenie. Ešte šťastie, že s tým „atomofkarom“ nikto nechce chodiť do diskusií a dúfam, že ho budú odmietať všetci kandidáti. Matelko aj z tohoto vyrobil svoje egocentrické divadlo, len už nemá divákov. Dehonestoval prezidentské voľby na úroveň krčmovej debaty a po vyhlásení, že on chce len špárať do ostatných kandidátov, dehonestoval aj redaktorov, ktorých chce nahradiť. Trápne a hlúpe.
Prezident by mal zastupovať Slovensko a z týchto kandidátov, čo sa nám ponúkajú, asi to najlepšie reprezentuje práve Pellegrini, dokonca by mohol aj Fica udržať na uzde a Danko by už konečne mohol aspoň chvíľu tíško šúchať nohami.
Je zvláštne, že rozhodnutie ústavného súdu považujú obe strany za víťazstvo, avšak víťaz je tu len jeden a to premiér Fico a koalícia. Čo sa stalo? Ústavný súd a prezidentka im odobrili zrušenie Špeciálnej prokuratúry. Všetko ostatné bol balast a hodená kosť opozícia a tá na to aj s prezidentkou skočili. Jedno je však isté a bežného človeka to nemá žiaden vplyv. Osobne som zvedavý, kedy sa začnú novely v živnostenskom zákone, spotrebiteľskom, či iných, ktoré majú priamy vplyv na občanov. Je pravdou, že taký bordel ako nechal Matelko, Heger a Ódor, tu nebol dosť dlhú dobu.
Ešte k tým potopeným ruským lodiam. Jednoducho, táto vojna ukazuje, že doba lodí, tankov je už dávno za nami, o tom som písal už veľmi dávno. Len k tým lodiam: čo bráni lodiam spraviť zábrany, aby sa k nim vodný dron dostal? Veď to nie je torpédo pod hladinou ponoru. Čo takto vyrobiť funkčné vysúvacie siete z lodí, technicky sa to dá úplne v pohode urobiť a výbuch vo vzdialenosti napríklad 10 metrov od lode už nie je to isté ako priamy náraz, ak by neboli použité reaktívne strely. Je však isté, že vyzbrojená armáda prispôsobená na gerilovú vojnu je to, čo bude v budúcnosti dôležite. Vývoj zbraní by mal ísť skôr týmto smerom. Ani tanky a lode neodolajú niektorým ručným zbraniam či malým dronom, vojna ukázala, že pravdepodobne by sa mal výskum zamerať aj na staré klasické kanóny. Vystrelený náboj bez elektroniky sa už rušiť nedá a delá sú podstatne lacnejšie.
Niektoré odkazy na staré blogy

Peter Pellegrini si pripísal ďalšie P, Matovič ďalší prúser a Šimečka je asi podľa jemu vlastnému humoru d. .. l.

16.06.2024

Máme nového prezidenta, ktorý si pripísal ďalšie P k svojmu menu. Už bude navždy Prezident Peter Pellegrini. Prejav bol možno podľa niektorých dlhý, ale fakt bol dobrý a lepší som jednoducho nepočul. Darmo sa Shooty zhovadil so svojou karikatúrou, ide len v deb…ných intenciách Denníka N a jeho redaktorov. Začnem asi používať slovník týchto pseudonovinárov, veď to [...]

Republika možno prekvapí a obrovský omyl PS a ich „viery“ v novinársku slobodu

28.05.2024

Ďalšie voľby sú predo dvermi. Bude to tvrdý súboj PS verzus vládne strany. Ako by to mohlo dopadnúť? Zastávam názor, že čiernym koňom by mohla byť Republika. Ono SNS tak trošku nudí a hlavne predseda je skôr už zlúčený so Smerom. Preto voliči skôr budú inklinovať v eurovoľbách k Republike ako k SNS, aspoň tí z tzv. národného spektra. Uvidíme či sa podarí spojiť [...]

Zmierenie, tolerancia, alebo konečne zrušenie anonymity na fórach? Mimochodom, pamätám si veľmi dobre slová Radičovej na jednej besede.

18.05.2024

Stali sme sa opäť jedineční a na chvíľu počul o nás celý svet. Teda celý, taká Južná Amerika či Afrika, alebo Oceánia to má … Stalo sa niečo hrozné a prekročili sa akékoľvek červené čiary. A áno, podieľali sa na tom aj médiá, aj neoliberálne skupiny. Bol prípustný len jeden názor a to ten ich. Nevravím o hlúpostiach tzv. plochej Zemegule. Čo však musia [...]

izrael, libanon

Hizballáh aj napriek hrozbám opäť útočil na Izrael

19.06.2024 18:54

Hnutie tak spravilo aj napriek utorkovým hrozbám Izraela o totálnej vojne.

Podvod

Stavebný inžinier pracujúci v Sýrii si privyrobil. Od Slovenky vylákal podvodník takmer 60-tisíc eur

19.06.2024 18:11

Neznámy muž žiadal od poškodenej uhradenie platieb na rôzne účely.

česko, policie

Útočník v Prahe napadol šesť ľudí, zasahovali aj záchranári

19.06.2024 17:32, aktualizované: 18:09

Polícia muža na mieste zadržala. Bol pod vplyvom alkoholu.

Robert Kaliňák, Rimavská Sobota

Rokovanie vlády postavilo Rimavskú Sobotu „do pozoru“. Kaliňák napriek sprísneným opatreniam podával ľuďom ruku

19.06.2024 17:00

Vicepremiér Robert Kaliňák po zasadnutí vlády vyšiel, obklopený ochrankármi, na ulicu, kde debatoval s ľuďmi.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 646
Celková čítanosť: 3933643x
Priemerná čítanosť článkov: 6089x

Autor blogu

Archív