Založ si blog

Zmierenie, tolerancia, alebo konečne zrušenie anonymity na fórach? Mimochodom, pamätám si veľmi dobre slová Radičovej na jednej besede.

Stali sme sa opäť jedineční a na chvíľu počul o nás celý svet. Teda celý, taká Južná Amerika či Afrika, alebo Oceánia to má … Stalo sa niečo hrozné a prekročili sa akékoľvek červené čiary. A áno, podieľali sa na tom aj médiá, aj neoliberálne skupiny. Bol prípustný len jeden názor a to ten ich. Nevravím o hlúpostiach tzv. plochej Zemegule. Čo však musia politici urobiť, je zrušiť anonymitu na fórach a v sociálnych skupinách a brať vážne nenávistné prejavy z akejkoľvek strany. Aj tu na Pravde je kopa takých, čo píšu dobrý Rus, mŕtvy Rus a podobne o vyhrážkach, urážkach a agresivite ukrytej za anonymitu ani nevravím. Iste, politik musí zniesť určitú mieru kritiky a aj irónie a výsmechu, ale to je asi tak všetko. Môžete robiť karikatúry, môžete prezentovať svoj názor, ale aj demokracia a názor majú svoje hranice.
Nikdy v živote som neželal nikomu smrť a ani nebudem.
Za toto môže v súčasnosti spoločnosť, jej radikalizácia na oboch stranách. Minule som sa stretol s kamarátom, ktorý ma pre názory vyškrtol z FB (žiadna škoda sa nestala), ale keď sme stretli osobne, povedal celkom rozumnú vec: „Mali by sme sa viac stretávať“. Sociálne siete zabíjajú a to skutočne! Ak by som bol na mieste vlády, zrušil by som anonymné diskusie. Ľudia musia byť zodpovední za svoje výroky. Ak poviem o niekom, že “podľa môjho názoru si idiot“, tak je to OK, ale ak konštatujem o niekom, že je idiot, bez možného názoru a len sucho konštatujem, tak by som to mal dokázať a ak nie, tak niesť za to trestnoprávnu zodpovednosť.
Funguje u nás portál slovensko.sk a máme čipové OP. Teda vôbec by nebol problém pridať napríklad časť, kde by sa človek zaregistroval a systém by mu pridelil jedinečný kód a na základe tohto by mu bola umožnená diskusia na fórach či sociálnych sieťach. Samozrejme cez overovacie systémy atď.. Anonymity už naozaj bolo dosť.
Anonym bol kedysi obyčajný odpad, teraz sa z nich stali trolovia a hrdinovia spoza klávesnice. To isté by som urobil na sociálnych sieťach a kto nemá čipový OP, požiadal by si o kartu s ID vygenerovaným kódom podobne, ako fungujú kreditné karty.
Za nadávky či priame urážky okamžitá pokuta vo výške cca 500 €. Prečo nie? O tejto téme píšem už roky a teraz sú tu následky. Upozorňoval som aj na výroky napríklad Radičovej, ktorá fyzicky chcela vyhádzať podľa Arpáda Soltésza „zhnité jabĺčka“, ale asi nato už zabudla. O niektorých novinároch či tzv. celebritách radšej pomlčím. Skvelým príkladom bola Remišová so svojim pexesom. Olajno vyzýva Šutaja Eštoka, aby odstúpil. Mám však otázku. Čo takto sa pozrieť do vlastných radov a vyzvať príčinu zavedenia politiky zla, aby odišla do zabudnutia – Matoviča??? On s tým začal!
Mimochodom, to, že premiér prežil je len zázrak, ináč sa to nedá povedať a želám mu skoré uzdravenie. A čo s kampaňou do eurovolieb? Ľudia si mohli teraz urobiť názor, kam dospela politika nenávisti a kto za tým stojí. No označovaní „dezoláti“ to určite neboli.

Peter Pellegrini si pripísal ďalšie P, Matovič ďalší prúser a Šimečka je asi podľa jemu vlastnému humoru d. .. l.

16.06.2024

Máme nového prezidenta, ktorý si pripísal ďalšie P k svojmu menu. Už bude navždy Prezident Peter Pellegrini. Prejav bol možno podľa niektorých dlhý, ale fakt bol dobrý a lepší som jednoducho nepočul. Darmo sa Shooty zhovadil so svojou karikatúrou, ide len v deb…ných intenciách Denníka N a jeho redaktorov. Začnem asi používať slovník týchto pseudonovinárov, veď to [...]

Republika možno prekvapí a obrovský omyl PS a ich „viery“ v novinársku slobodu

28.05.2024

Ďalšie voľby sú predo dvermi. Bude to tvrdý súboj PS verzus vládne strany. Ako by to mohlo dopadnúť? Zastávam názor, že čiernym koňom by mohla byť Republika. Ono SNS tak trošku nudí a hlavne predseda je skôr už zlúčený so Smerom. Preto voliči skôr budú inklinovať v eurovoľbách k Republike ako k SNS, aspoň tí z tzv. národného spektra. Uvidíme či sa podarí spojiť [...]

Smútok liberálnych kaviarní a ich agresivita voči oponentom

14.04.2024

Nechal som si dlhší odstup od prezidentských volieb, o ktorých som písal aj ako určitom referende voči súčasnej koalícii. Tá nesmierna potupa v podobe prehratých prezidentských volieb a agresivita sympatizantov strany, ktorá prehrala, je jednoducho hlúpa a hlavne arogantná v tom zmysle, že nie sú len ich názory tie správne. Peter Lipa to zhrnul veľmi dobre po prehratých [...]

Jozef Šuvada

Šuvada odporúčal, aby Slovensko nové medzinárodné zdravotné predpisy podporilo

19.06.2024 20:02

Peter Kotlár krok odôvodnil tým, že nové predpisy uprednostňujú záujmy farmaceutického priemyslu.

migranti

Lamanšský prieliv prekročilo v utorok najviac migrantov v tomto roku

19.06.2024 19:26

Celkový počet migrantov, ktorí tento rok túto cestu absolvovali, stúpol na vyše 12-tisíc.

ÚS SR: Sídlo Ústavného súdu SR v Košiciach

Poslanci nezvolili ani jedného kandidáta na sudcu ÚS, voľbu budú opakovať

19.06.2024 19:14

Z piatich uchádzačov nezískal žiaden potrebný počet hlasov.

Robert Kaliňák, Matúš Šutaj Eštok

Lex atentát prechádza expresne a bez diskusie. Odborníci zmeny kritizujú, Kolíková hovorí o hrozbe policajného štátu

19.06.2024 19:00

Výhrady má aj generálny prokurátor Maroš Žilinka, verejný ochranca práv Róbert Dobrovodský, ale aj Súdna rada SR.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 646
Celková čítanosť: 3933662x
Priemerná čítanosť článkov: 6089x

Autor blogu

Archív