Matovič dokázal naštvať očkovaných aj neočkovaných a večné meškanie slovenských vlakov

To čo predviedol Matelkov premiér – píšem Matelkov, pretože Heger je tiež len Matelkov ša.o…. Vraj sa nebudú môcť navštevovať cez sviatky rodiny. Po tej včerajšej búrke na sociálnych sieťach, ale aj na weboch neostal kameň na kameni a jemu sa muselo čkať nonstop. Ono takú vyloženú sprostosť málokto dokáže akceptovať. To bolo jedno, kto si zanadával, či očkovaný, či neočkovaný. Matovič jednoducho dokázal naštvať všetkých za radom, bez rozdielu.
To bolo neuveriteľné. Samozrejme, na druhý deň Sulík okamžite napadol toto rozhodnutie a Lengvarský už to ide meniť. To čo sa na nich zasypalo by stálo za to zdokumentovať. No nič, stále som si myslel, že niekde to dno bude, ale ono naozaj Matovič prerazí všetko, ak by bol teraz prieskum, tak sa nedostane ani nad 5%. Dnešný deň zaklincovali samozrejme nutnou štvrtou dávkou, už ani len tá tretia nestačí. Tak, už mám toho naozaj dosť. Akú majú vlastne účinnosť, kedy bude ručiť štát za to očkovanie a preberie zodpovednosť za následky? Osobne si myslím, že to držia pod pokrievkou, pretože asi tých nahlásených prípadov by nebolo len cca 8000, ale podstatne viac.
Teraz k tým nešťastným vlakom a meškaniam. Ono tie vlaky na čas nechodia. Nepýtam sa totiž, že či ide na čas vlak, ale koľko mešká a či počká prípoj. No zdá sa mi, že v súčasnosti sa ZSSK snaží odradiť od cestovania aj tých posledných platiacich cestujúcich. V pondelok niečo opravovali na trati. V SNV ešte zrýchlený vlak až tak nemeškal na ceste do Košíc. No a potom to začalo na cca 45 minútovej ceste nabral vlak meškanie 35 min. No radosť cestovať. Prípoj v Kysaku do Prešova a Lipian jednoducho nepočkal. Pritom mu stačilo počkať 6 minút. Nepočkal. Dispečer bez akéhokoľvek altruizmu a možno povedať mierne psychicky narušený vlak odpravil na smer Prešov. Bolo mu jedno, že najbližší prípoj šiel až o dve hodiny. Tak sa stala z dvojhodinovej cesty, štyri a pol hodinová, pretože na večne opravovanej trati medzi Kysakom a Prešovom bola výluka. No toto nevymyslíš. Podobná situácia sa opakovala aj v stredu, keď som išiel vlakom. To už som nenechal nič na náhodu a po pondelkovom telefonáte nie prvom a ani poslednom nás nakoniec vlak počkal. Čuduj sa svete, nič mimoriadne sa nestalo a cca stovka cestujúcich prišla len s cca 15 minútovým meškaním namiesto dve a polhodinového. Chcel by som sa niekedy s tým dispečerom porozprávať, pretože to nie je prvý krát! To nepozerajú na grafikony a prípoje? Infoslužba ma len odkazovala na web a že sa mám sťažovať, alebo dať pripomienky. Dúfam, že tie hovory majú zaznamenané a mohli by to svojmu riaditeľovi aj pustiť! Pretože zjavne nevie, čo sa mu robí vo vlakoch. Načo taká infoslužba, ak nemá nijaké možnosti? To radšej dajte financie sprievodcom, ktorí si vypijú všetku zlosť od cestujúcich a pritom za to nemôžu. No v stredu už telefonovala aj infoslužba a zajtra sa nechám prekvapiť.
No a potom cestuj vlakom a využívaj zelené cestovanie, ak ti trvá cesta, ktorú absolvuješ autom za 45 minút. Vlakom za dve hodinky, ak ide načas a ak mešká, 4,5 hodiny!

Ako štát pomáha živnostníkom: § 49 verzus § 54: keď projekt zhorší to, čo mal zlepšiť. Pozor na langoše a diakritiku! A čo na to Kamenický?

12.05.2026

Na Slovensku máme krásny zvyk. Keď chceme niekomu pomôcť, najprv mu vysvetlíme, prečo si tú pomoc vlastne nezaslúži. Najnovšie sa to krásne ukazuje pri podpore samostatnej zárobkovej činnosti cez úrad práce. Človek by si naivne myslel, že ak je niekto evidovaný na úrade práce, chce pracovať, má nápad, podnikateľský zámer a chuť vytvoriť si vlastné pracovné miesto, [...]

Pošta nie je ideál. Ambasáda nie je riešenie pre každého. Potrebujeme digitálny volebný token. Hlina už netrep a odchody mladých.

10.05.2026

Dnes to bude veľmi dlhé, ale už mám toho tak trošku dosť. Diskusia o voľbe zo zahraničia sa u nás často zúži na jednoduchý spor: buď poštou, alebo na ambasáde. Lenže podľa mňa je to zle položená otázka. Poštová voľba má svoje riziká. Voľba na ambasádach má zase problém dostupnosti. Ak chceme hovoriť vážne o demokracii v 21. storočí, mali by sme sa baviť o [...]

Ako to je so Šimečkovou a projektom Fórum, štvor- alebo päťročné obdobie a návrh na zrušenie časti prijímateľov energodotácií

03.05.2026

Tak sa na to pozrime. Upozorňujem, že ide len o môj osobný názor na základe skúseností. Toto dvoj- či trojnásobné preplácanie faktúr, úmyselné falšovanie účtov a vyberanie súm v hotovosti atď. – tých prúserov je tam toľko, že ľudia v treťom sektore, ktorí niekedy čerpali granty, len žasnú. Aspoň tí, ktorí sa snažia postupovať podľa pravidiel. Nepochopím, ako [...]

Prešov, výstavba, vojenská nemocnica

Zvrat pri prešovskej nemocnici za 448 miliónov: Konzorcium vyhodilo Bekor, výstavbu chce zachrániť

15.05.2026 18:20

Minister Kaliňák koncom apríla oznámil, že rezort obrany pozastavil výstavbu vojenskej nemocnice v Prešove.

tlacovy brifing zavedeniu noveho systemu parkovania 1 25

V Košiciach prepojili parkovanie s MHD. S jedným lístkom môžete cestovať po celom meste

15.05.2026 18:00

Na parkovisku pri Amfiteátri funguje od 1. mája systém P+R (Park and Ride).

robotická operácia, Rooseveltova nemocnica, Banská Bystrica

Kým sestričky rátajú na výplatu centy, jeden lekár berie takmer milión mesačne. Je to v poriadku?

15.05.2026 18:00

Štátne nemocnice majú obrovský problém s vedľajšími úväzkami lekárov. V extrémnom prípade zarába jeden z lekárov až milión eur mesačne. Najvyšší hrubý plat sestry je pritom najviac 3 100 eur.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 691
Celková čítanosť: 4386901x
Priemerná čítanosť článkov: 6349x

Autor blogu

Archív