Fico a Smer práve vyhrali ďalšie voľby, Kurdi sú mimo záujmu

A máme to tu. Fica chcú zatvoriť, Kaliňák už tam je. Zaujímavé je, že sa začalo konať až po tom, čo sa vraj našla nejaká nahrávka Lučanského. No nič. Smer už nemusí robiť žiadnu kampaň, práve vyhral voľby a nemusel ani s prstom pohnúť. Kampaň už nepotrebuje, zadarmo mu ju urobila súčasná vláda. Jedno varovanie, ktoré sa týka regionálnych volieb: v súčasnosti sa už aj na regionálnej úrovni nemala spájať podpora opozičných strán s koaličnými. Malo by sa dať jasne najavo, že tadiaľto cesta nevedie. Vláda chaosu s nastoľujúcou diktatúrou, ktorá nemá jediného odborníka, si jednoducho nezaslúži podporu kandidátov ani na regionálnej úrovni. Samotné OL-aj-NO vyvolalo tento stav v spoločnosti a partneri, ktorí sú spolu s ním vo vláde sú na tej istej lodi s menom Titanic. Nie sú financie už ani na základné zdravotné úkony. Všetci sa zadlžujú, riešenia pre ľudí neexistujú, len základ, že na úplne zbytočné testovanie sa vyhodila miliarda.
Fica dobehla minulosť a laxný prístup k podrazom aj vo vlastných radoch. Veľmi dobre si pamätám schválenie „úžasného“ zákona Hanobenie národa, rasy a presvedčenia, kde si podávali ruky spolu s Harabinom. Tento zákon sa zneužíva na politický boj a je úplne mimo reality. V súčasnosti sa nezačali zbierať podpisy na referendum o predčasných voľbách? Čakal na toto, kým DenníkN-á-dor oznámi jeho zatknutie? Stalo sa. Očakávajú sa prvé protesty a konečne sa začalo hovoriť aj o generálnom štrajku. Tento scenár sa predpokladal, ale môže dospieť pri súčasnej nespokojnosti k otvorenej občianskej vojne či brutálnym protestom.
Ak je skutočne pravdivé to, za čo majú byť Fico s Kaliňákom stíhaní, tak to sú otvorené politické procesy. Pri takýchto obvineniach by potom sedela už celá táto vláda.
Vláda zakrýva svoju neschopnosť a hľadá, čo môže ešte pokaziť. Pokazili už všetko a denno-denne nás presviedčajú, že sa vždy ešte niečo nájde, čo sa pokaziť ešte dá. Sľuby ostali v predvolebnej kampani.
Teraz k tým nešťastným Kurdom. Národ, ktorý ostal bez krajiny a ich vraždenie či potláčanie práv sú len okrajovou záležitosťou. Turecko napadlo Irak a kurdskú menšinu. Svet je ticho, žiadne sankcie, žiadne vlajočky – proste nič, len jedna strohá správa. Oni nie sú zaujímaví, keď pápež dával požehnanie a menoval svetové problémy a vojny, tak Ukrajina nie je jediná. Je však jediná, ktorá je v popredí, pretože tam je nepriateľ Rusko. Ostaté vojny sú už mimo nášho zorného poľa, pretože už by sme nemohli dovážať ropu či zemný plyn odnikiaľ. Temer všetky krajiny, ktoré majú ropu či zemný plyn sú buď diktatúry, vedú vojny, alebo nedodržujú ľudské práva. Len by som bol zvedavý, či sa aj Ukrajina odpojila od ruskej ropy a zemného plynu.

Ako štát pomáha živnostníkom: § 49 verzus § 54: keď projekt zhorší to, čo mal zlepšiť. Pozor na langoše a diakritiku! A čo na to Kamenický?

12.05.2026

Na Slovensku máme krásny zvyk. Keď chceme niekomu pomôcť, najprv mu vysvetlíme, prečo si tú pomoc vlastne nezaslúži. Najnovšie sa to krásne ukazuje pri podpore samostatnej zárobkovej činnosti cez úrad práce. Človek by si naivne myslel, že ak je niekto evidovaný na úrade práce, chce pracovať, má nápad, podnikateľský zámer a chuť vytvoriť si vlastné pracovné miesto, [...]

Pošta nie je ideál. Ambasáda nie je riešenie pre každého. Potrebujeme digitálny volebný token. Hlina už netrep a odchody mladých.

10.05.2026

Dnes to bude veľmi dlhé, ale už mám toho tak trošku dosť. Diskusia o voľbe zo zahraničia sa u nás často zúži na jednoduchý spor: buď poštou, alebo na ambasáde. Lenže podľa mňa je to zle položená otázka. Poštová voľba má svoje riziká. Voľba na ambasádach má zase problém dostupnosti. Ak chceme hovoriť vážne o demokracii v 21. storočí, mali by sme sa baviť o [...]

Ako to je so Šimečkovou a projektom Fórum, štvor- alebo päťročné obdobie a návrh na zrušenie časti prijímateľov energodotácií

03.05.2026

Tak sa na to pozrime. Upozorňujem, že ide len o môj osobný názor na základe skúseností. Toto dvoj- či trojnásobné preplácanie faktúr, úmyselné falšovanie účtov a vyberanie súm v hotovosti atď. – tých prúserov je tam toľko, že ľudia v treťom sektore, ktorí niekedy čerpali granty, len žasnú. Aspoň tí, ktorí sa snažia postupovať podľa pravidiel. Nepochopím, ako [...]

Matúš Šutaj Eštok

Šutaj Eštok opäť narazil pri čurillovcoch. Policajta Svítoka odstavil nezákonne, rozhodol súd

14.05.2026 13:33, aktualizované: 13:43

Policajt Juraj Svítok vyhral kľúčový súdny spor s Ministerstvom vnútra SR.

Britain / Police /

Polícia vytiahla z mora v Brightone telá troch žien

14.05.2026 13:07

Britská polícia vyšetruje okolnosti tejto „tragickej udalosti“.

Sergej Šojgu

Šojgu potvrdil kurz Moskvy: Rusko vsádza na partnerstvo s afganským Talibanom

14.05.2026 12:42

Šojgu poukázal na to, že spolupráca s Kábulom je dôležitá pre bezpečnosť a rozvoj regiónu.

kuba

Kuba nemá žiadne palivo a hovorí o „genocídnej blokáde“. Trump opäť núka Havane 100 miliónov dolárov

14.05.2026 12:41

Bude to dar, podvod alebo špinavá dohoda, ktorá obmedzí našu nezávislosť?, napísal kubánsky minister o ponuke z USA.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 691
Celková čítanosť: 4385953x
Priemerná čítanosť článkov: 6347x

Autor blogu

Archív