Založ si blog

Šefčovič trepe dve na tri

Pán eurokomisár Šefčovič sa rozhodol kandidovať na predsedu EP. V relácii TA3 sme si mohli vypočuť záznamo tom, čo tento človek vlastne plánuje a spomenul aj program Erasmus x. Óoooo, aká to pocta pre obyčajného Slováka. Je mi jedno, že pán Šefčovič chce ísť na stoličku ischiatického notorika. No nech pán Šefčovič radšej odpovie na môj list, ktorý som mu posielal do Bruselu, ako nás v danom program Erasmus+ ohodnotila EÚ. Ten istý program, ten istý projekt, ale Nemec má trojnásobok ako Slovák!
Vraj vyrovnávanie rozdielov! Nič takéto neexistuje, stále sme pre západnú Európu len odpad a prívesok, o vyrovnávaní rozdielov nemôže byť ani reči. Je to priama diskriminácia priamo v Európskej únii. Neurobili pre vyrovnávanie rozdielov absolútne nič. K danej problematike som sa už viac krát vyjadroval, písal ministerke školstva, Sulíkovi, Šefčovičovi, poslancom a nič. Nebudú sa predsa zaoberať s listom od nejakého Huraja zo Sabinova.
Nech je tak. Nech rozhodujú radšej o zrušení letného či zimného času. Nech si berú denné diéty vo výške mesačného dôchodku na Slovensku. Slovák vydrží naozaj asi všetko. Stále sme ticho.
Na zastávke robia naši spoluobčania bordel. Ticho. Kradne sa z verejného a je ticho. Ticho nie je len vtedy, keď koalícia ukradne viac ako opozícia, alebo naopak. Vtedy prídu kauzy jedna za druhou a nestačíme sa čudovať, koľko že to na Slovensku vlastne je peňazí. Stále sme však ticho. Ba dokonca aj súdy sú radšej ticho a ako sa kauza objaví, tak aj zmizne. Ruka ruku myje a je jedno, či opozičná a či koaličná, alebo navzájom.
Je tu šanca zmeniť niečo po voľbách, ale ľudia radšej budú voliť tých, ktorí im nasľubujú hory doly a chcú mať aspoň nejakú nádej. Budú však stále ticho, aj keď nič nedostanú.
Usmiaty Šefčovič nám sľubuje svetlé zajtrajšky. Mám sa z toho…? Brusel je ďaleko a či vyhrá nejaká sociálna frakcia v Bruseli a ide si zvoliť svojho ischiatika, ktorý nás ma zastupovať, je obyčajnému občanovi úplne jedno. Jedno mu však nie je, ak vidí, aké sú za tú istú prácu viditeľné rozdiely v platoch napríklad medzi Nemeckom a Slovenskom. Je jasné, že sme iba montážnou halou. Na viac sa totiž pod takým zastupovaním a vedením v EP a EK ani nezmôžeme.
Prečo europoslanci a eurokomisári tiež nemajú platy podľa toho, odkiaľ pochádzajú? Nech má Šefčovič trojnásobne menší príjem ako jeho kolega z Nemecka či Rakúska. Možno vtedy by sa zobudil. Len dúfam, že táto frakcia v EP si nebude voliť svojho šéfa, ale že vyhrá pronárodne orientovaná pravica zastúpená Salvinim, Okamurom, Le Penovou či Orbánom. Škoda len, že na Slovensku mi nejako nenapadá žiaden takýto politik aj s podobným politickým subjektom.

Koza v prezidentskom paláci, žlté vesty dostávajú rozum a SMERujúci prezident

02.12.2018

Tak teraz neviem. Bude nás zastupovať v Marakéši koza, alebo pán prezident? Danko povedal, že tam nepôjde ani len upratovačka. No o koze nebolo ani reči a tak by ostal aj Lajčák sýty, aj Danko viac »

Už sú peňeži, peníze, peniaze na vojnu a do Marakéša sa asi nepôjde

28.11.2018

Sme pravdepodobne na prahu tretej svetovej, aspoň niektorí klusáci, ktorí poklusom klus utekajú do prvej línie, by ju chceli tú vojnu už čím skôr. Tanky a technika sa už na východ presunuli. viac »

Prečo neoliberalizmus vyhráva a tretí názorový smer prehráva?

18.11.2018

Je to len istá úvaha o nás, obyvateľoch Slovenska. Neoliberáli jednoducho vyhrávajú, aj keď ich všeobecná podpora je v rámci podpory obyvateľstva možno na úrovni 20%. Obrovské kampane a viac »

Charles Michel

Belgický premiér Michel pre Marrakéš rezignoval

18.12.2018 20:46

Ešte večer ju odovzdá do rúk kráľa Filipa.

Jozef Bíreš

Bíreš: Rakúšania sa mýlia, že jedia to, čo Slováci

18.12.2018 20:00

Rumunsko, ktoré bude od januára predsedať Rade Európy, by mohlo anulovať rakúsky postoj, nepovažovať dvojakú kvalitu potravín za nekalú praktiku.

obálka, dopis, kuriér, pošta, správa, e-mail

Slovenské poštové známky získali v roku 2018 rekordný počet ocenení

18.12.2018 19:24

V súťaži o najkrajšiu známku sveta sa poštová známka Umenie: Oltár sv. Jakuba v Levoči umiestnila na 2. mieste.

mayová

Britská vláda aktivovala plány pre prípad neriadeného brexitu

18.12.2018 19:22

Prioritou Mayovej vlády zostáva riadený brexit.