Založ si blog

Šefčovič trepe dve na tri

Pán eurokomisár Šefčovič sa rozhodol kandidovať na predsedu EP. V relácii TA3 sme si mohli vypočuť záznamo tom, čo tento človek vlastne plánuje a spomenul aj program Erasmus x. Óoooo, aká to pocta pre obyčajného Slováka. Je mi jedno, že pán Šefčovič chce ísť na stoličku ischiatického notorika. No nech pán Šefčovič radšej odpovie na môj list, ktorý som mu posielal do Bruselu, ako nás v danom program Erasmus+ ohodnotila EÚ. Ten istý program, ten istý projekt, ale Nemec má trojnásobok ako Slovák!
Vraj vyrovnávanie rozdielov! Nič takéto neexistuje, stále sme pre západnú Európu len odpad a prívesok, o vyrovnávaní rozdielov nemôže byť ani reči. Je to priama diskriminácia priamo v Európskej únii. Neurobili pre vyrovnávanie rozdielov absolútne nič. K danej problematike som sa už viac krát vyjadroval, písal ministerke školstva, Sulíkovi, Šefčovičovi, poslancom a nič. Nebudú sa predsa zaoberať s listom od nejakého Huraja zo Sabinova.
Nech je tak. Nech rozhodujú radšej o zrušení letného či zimného času. Nech si berú denné diéty vo výške mesačného dôchodku na Slovensku. Slovák vydrží naozaj asi všetko. Stále sme ticho.
Na zastávke robia naši spoluobčania bordel. Ticho. Kradne sa z verejného a je ticho. Ticho nie je len vtedy, keď koalícia ukradne viac ako opozícia, alebo naopak. Vtedy prídu kauzy jedna za druhou a nestačíme sa čudovať, koľko že to na Slovensku vlastne je peňazí. Stále sme však ticho. Ba dokonca aj súdy sú radšej ticho a ako sa kauza objaví, tak aj zmizne. Ruka ruku myje a je jedno, či opozičná a či koaličná, alebo navzájom.
Je tu šanca zmeniť niečo po voľbách, ale ľudia radšej budú voliť tých, ktorí im nasľubujú hory doly a chcú mať aspoň nejakú nádej. Budú však stále ticho, aj keď nič nedostanú.
Usmiaty Šefčovič nám sľubuje svetlé zajtrajšky. Mám sa z toho…? Brusel je ďaleko a či vyhrá nejaká sociálna frakcia v Bruseli a ide si zvoliť svojho ischiatika, ktorý nás ma zastupovať, je obyčajnému občanovi úplne jedno. Jedno mu však nie je, ak vidí, aké sú za tú istú prácu viditeľné rozdiely v platoch napríklad medzi Nemeckom a Slovenskom. Je jasné, že sme iba montážnou halou. Na viac sa totiž pod takým zastupovaním a vedením v EP a EK ani nezmôžeme.
Prečo europoslanci a eurokomisári tiež nemajú platy podľa toho, odkiaľ pochádzajú? Nech má Šefčovič trojnásobne menší príjem ako jeho kolega z Nemecka či Rakúska. Možno vtedy by sa zobudil. Len dúfam, že táto frakcia v EP si nebude voliť svojho šéfa, ale že vyhrá pronárodne orientovaná pravica zastúpená Salvinim, Okamurom, Le Penovou či Orbánom. Škoda len, že na Slovensku mi nejako nenapadá žiaden takýto politik aj s podobným politickým subjektom.

Tru Tru – nebezpečná predpona pravdivých lží

23.08.2019

Znovu ten Truban. Nič sa nedá robiť, ale dobrodruh do politiky nepatrí. Iste, Truban si to dával v bielej lajne s LSD či mariškou. Ono nešlo ani tak o to, že drogoval, ale skôr, aký má prístup viac »

Trubanov Oscar, Šeliga verzus Harabin, únik informácií a ESET

17.08.2019

Truban je jasný adept na získanie Oscara. Za Slovensko bude určite nominovaný Truban! Najlepšia réžia, strih a jednoznačne herecký výkon! Hoci, možno to bude skôr Zlatá malina. No neviem, viac »

Národné strany a ich možné fiasko, Trubanove lajny

11.08.2019

Po Devíne svitla menšia nádej, že sa strany a straničky s národným zameraním spoja a dajú aspoň nejakých lídrov dokopy. Temer každý už začal s kampaňou. Žaludi dokonca ešte ani stranu viac »

muž, brúska, rezbár, práca, drevo

Česi potrebujú ľudí, lákajú aj Filipíncov, Indov či Kazachov

24.08.2019 21:28

České firmy už dlhší čas zápasia s nedostatkom pracovných síl. Zamestnávateľom v Česku chýba až pol milióna pracovníkov.

franúzsko, summit G7

Vo francúzskom Biarritzi sa začal summit vyspelých ekonomík G7

24.08.2019 21:08, aktualizované: 21:25

Otázka, či je G7 stále relevantným a efektívnym fórom pre riešenie globálnych problémov, nadobúda na naliehavosti.

osobny bankrot

Osobný bankrot využili desaťtisíce ľudí, vrátane špekulantov

24.08.2019 17:50

Inštitút osobného bankrotu doteraz využili na Slovensku desaťtisíce ľudí. Vyplýva to zo štatistík ministerstva spravodlivosti.

duhový pride 2019, pochod, bratislava, dúha, vlajka

Centrom Košíc prešli stovky účastníkov dúhového pochodu

24.08.2019 17:47

Cieľom je podľa organizátorov vytvorenie priestoru, v ktorom títo ľudia môžu verejne prežiť svoju identitu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 310
Celková čítanosť: 1097387x
Priemerná čítanosť článkov: 3540x

Autor blogu

Kategórie