Čaputovej kráľovstvo nebeské a jej recitátorský výkon. Doba postcovidová

Už máme na Slovensku kráľovstvo. Máme sa aspoň takto správať. Ono už sa akosi správame, teda aspoň tá vládna junta sa tvári ako keby bola poslaná od samého Boha. To si myslela o sebe aj tá predchádzajúca a vystriedala ju a ešte horšia diktatúra a hlavne amaterizmus. Prirovnávať nás ku kráľovstvu je totálnou amatérčinou. Kde ešte existujú kráľovstvá s reálnou mocou, ktoré by mali demokraciu? Európske monarchie sú už len na papieri, bez reálnej výkonnej moci.
Pani prezidentka asi mala na mysli možné popravy, milosti či iné vymoženosti kráľa a jeho zvrchovanej moci na svojich poddaných. My sme takí lokaj-patrioti. Slúžime raz jedným, raz druhým, len sebe nikdy.
Pani prezidentka je typickým predstaviteľom amatérskej hereckej školy. Prečíta, dá do toho emócie a to je tak všetko. Z pohľadu filozofického a myšlienkového to bolo plno otrepaných frázy. Autor si mohol dať trošku viac námahy. Už skôr som písal názor na slobodu a jej rozhranie. Tá klasická fráza, ktorá mi už lezie na nervy je: Nerob iným to, čo nechceš aby robili tebe. Je to filozofický nezmysel. Veď čo taký masochista či iný deviant? Nie jedného máme aj vo vláde. Totiž to Matovič sám priznal, že rád nasiera ľudí. Tak to aj dopadlo. Máme plnú vládu sadistov či iných istov. OL aj NO je toho vzorovým príkladom. To však platí aj na ostatné vládne strany. Žiadna výnimka. Vzhľadom na súčasné zloženie parlamentu a jeho IQ, by mala byť predsa len nejaká forma skúšky a testu pred vstupom na kandidátku. Mali by byť aj povinné psychotesty. Šofér autobusu ich musí robiť a to vezie len cca 50 cestujúcich, ale poslanci, čo riadia 5,5 milióna ľudí nemusia vedieť ani len písať či čítať. Takýto stav nie je dlhodobo udržateľný. Čím ďalej, tým viac nám vládnu hlupáci namiesto odborníkov, ktorí by nám mali slúžiť. Voľajako im chutí moc! Slúžia jedine pre svoje blaho a nie pre blaho svojich poddaných v kráľovstve prezidentky.
Ešte sa vrátim ku covidu. Máme tu omikron a tá úmrtnosť nie a nie stúpať, práveže klesá. Najzaočkovanejší kontinent Európa má aj najviac nových prípadov. Akosi to nesedí. Tzv. odborníci typu Sabaka a iných otvorene klamú a neospravedlnia sa za to, že pred tým tvrdili, že budú stačiť dve dávky, nemali žiadne info o možných následkoch, ale propagovali vakcináciu a teraz už uvažujú nad treťou, štvrtou či piatou dávkou. Toto nie je normálne. Namiesto toho, aby sa priznali, že nemajú štúdie o rizikách. Sústavne propagujú vakcináciu aj pre prekonaných. Nehovoriac o tom, čo s tými, ktorí prekonali aj boli zaočkovaní. Ono asi ani tak nezaberajú tie vakcíny pri šírení vírusu. Teda ono to nie je ani vakcína, ale skôr nejaký spomaľovač choroby. Táto vakcína totiž to naozaj nezastaví vírus ani jeho šírenie. To je nespochybniteľné. Len zmierňuje priebeh. No aké následky to bude mať pre znovu a znovu nabúranie prirodzenej imunity po 4 či 5 krát to naozaj nevieme. Načo sa teraz očkovať s vakcínou, ktorá bola určená na úplne iný typ vírusu? Ešte každé tri mesiace. Jednoducho prekonaní by mali mať už normálnu slobodu bez viazanosti času. Ak miznú protilátky už po 10 týždňoch, načo to všetko? O chvíľu budú končiť covid pasy no a čo potom? Ešte nikto neprišiel s alternatívou. Znovu očkovania a načo vlastne? Prečo sa neriešia nahlásenia problémov s vakcináciou? Prečo sa neuznávajú krvné skúšky na protilátky?
Ono akosi podľa grafov vidno, že síce nástup omikronu je rýchly, ale jeho priebeh je mierny. Možno to bude náhrada vakcín s veľmi podobným rizikom. Pravdepodobne za počet obetí skôr môže jednotlivý typ corony ako očkovanie. Delta mala tiež miernejší priebeh ako predchádzajúce ochorenia. Chýbajú nám základné dáta o prekonaných a znovu nakazených. Zatiaľ som nepočul o prenášačoch, ktorí už prekonali coronu, ale počul som o dvakrát očkovaných, čo priniesli omikron. No mali pred tým už coronu, alebo nie?

Tretia svetová podľa AI už začala, Británia to prepískla a podobné príklady zneužívania kampaní máme aj v domácej kuchyni. Nástup do vlaku na vlastné riziko a grimasy Mesterovej.

03.08.2025

Máme tu Trampa a jeho colnú vojnu, ktorá nám ukázala, len jedno. EÚ je totálne neschopná niečo vyrokovať. Lajenová aj Šefčovič sú fakticky na smiech. Asi by sa mal vrátiť k tým rezňom. Už som skôr písal, že Trump má môj obdiv, ako si pretláča USA , lenže je to dvojsečná zbraň. Môže sa stať, že sa vytvoria nové ekonomické bloky, kde sa vynechá EÚ aj USA. Teda [...]

Nový zákon o voľbách? Nedomyslené a trošku od veci

01.07.2025

Nový zákon o voľbách nám pôjde na schválenie. No neviem, či nemal prejsť hlbšou analýzou, ako to len tak streliť. Už som sa tu napísal veľmi veľa o tom, že som proti akejkoľvek podpore štátu politickým stranám. Nikto nikomu nekáže, aby šiel do politiky, je to také verejné hobby. Prečo potom podpora od štátu pre politické strany? Nech si zabezpečia všetko z [...]

Uhrík, Mazurek v debatách so Zdechovským a čo s energiami, hlavne plynom

21.06.2025

Pozrel som si tri debaty, kde boli hlavnými aktérmi Uhrík, Mazurek a „Superstar“ Zdechovský. Prvé dve ešte ako tak bol Zdechovský mierne arogantný, ale v tej tretej sa podarilo Uhríkovi ho doslova pritlačiť k stene a keď povedal už zľudovelú vetu: „Matovič bol múdry, on s nami nešiel do sporu, pretože nechcel na seba upozorniť!“ Ten výrok sa vryje do slovníka [...]

Pásmo Gazy, Palestína

Belgicko uzná Palestínsky štát na Valnom zhromaždení OSN

02.09.2025 06:00

Belgický minister zahraničných vecí Maxime Prévot v noci na utorok oznámil, že Belgicko uzná Palestínsky štát.

Pásmo Gazy, Gaza

Trump už plánuje prestavbu Gazy, Palestínčanom majú zaplatiť, aby odišli. Ako by mala vyzerať "Riviéra Blízkeho východu"?

02.09.2025 06:00

Projekt za asi 100 miliárd dolárov počíta s vybudovaním nových miest, priemyselného centra, plážových letovísk, diaľnice, železnice, prístavu i letiska.

Nočná jazda Považím 2025, mReportér, motorky

Najväčšia nočná jazda motorkárov na Slovensku. Na Považí to rozbalili vo veľkom štýle

02.09.2025 05:00

Zábery z akcie zachytil mReportér Daniel Imriška.

Maduro

Maduro: Venezuelu ohrozuje osem amerických vojnových lodí s 1200 raketami

01.09.2025 22:48

Venezuelský prezident vyhlásil, že krajina čelí „najväčšej hrozbe za posledných 100 rokov“.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 680
Celková čítanosť: 4225193x
Priemerná čítanosť článkov: 6214x

Autor blogu

Archív